Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » wt 10 wrz 2019, 10:15

don1976 pisze:Skoro już mowa o zabieraniu ryb i przepisach to jak to się interpretuje , np.jadę na nockę to wpisuje date dnia z wieczora,limit dobowy sandacza na ZZ jest sztuka na dobę, a rano mam w siatce dwie sztuki( wpisane do rejestru), jeden złowiony wieczorem drugi rano, będzie mandat?


Zakładając, że dzisiaj idziesz na nockę, to w rejestr wpisujesz:

10-11.09 - Zalew Zemborzycki - 1, 1 - sandacz

I możesz śmiało przechowywać dwa sandacze w siatce.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » wt 10 wrz 2019, 10:18

Mięsiarz pisze:A własnie ile miał ktoś moze wie?
To juz czysta ciekawość
Ps. Eleganckie zachowanie z pomaganiem. Szanuje


ok 190
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » wt 10 wrz 2019, 10:35

Mięsiarz pisze:123 tez prawda
Gościa co zapomniał szkoda, mozna mu było dać upomnienie jeśli wypuści tego suma zeby zapamiętał ze ma wpisywać a jednoczesnie miał dobre wspomnienia ze złowienia życiówki


Ten sum był do zabrania, na wieść o tym, że w związku z popełnionymi wykroczeniami musi go wypuścić zaczęła się lekka awantura i obruszenie.

Pozwolę sobie uświadomić kilku osobom dlaczego nie wpisywanie w rejestr złowionych ryb nie kończy się na upomnieniu. Otóż rzetelne wypełnianie rejestrów w naszym Okręgu jest rzeczą bardzo ważną, nie wiem czy wiecie, ale każdy zdawany rejestr jest dokładnie sprawdzany i na tej podstawie nie mamy w naszym regionie zbyt wielu odłowów kontrolnych, które u wielu wędkarzy budzą duże emocje, jak również są sporządzane operaty, które określają wielkość oraz jakość zarybień na przyszłość. Olewanie tego tematu przez wędkarzy w skrajnych sytuacjach może się zakończyć odebraniem danego zbiornika czy spowodować złe zarybienie.

Swego czasu w necie krążył temat nadmiernego wpisywania zabieranych ryb, tak się ludziska umawiali w sklepach wędkarskich, bo myślą, że przełoży się to na większe zarybienia. Otóż, to może przynieść zupełnie odwrotny skutek. Osoba analizująca dane może stwierdzić, że np sandacz w danej wodzie bardzo dobrze się trzyma, rozmnaża, więc nie ma potrzeby go jeszcze zarybiać (przykład Krzczeń i Dratów, który ma masę sandacza, a nie był tam zarybiany). Osoby tworzące operaty nie sądzę, aby w znacznym stopniu interesowały ilości łowione przez wędkarzy. Moim zdaniem ich cel to przy dużej presji wędkarskiej jest zachowanie odpowiedniej równowagi środowiskowej.
Awatar użytkownika
Przemek_M
Sandacz
Posty: 752
Rejestracja: wt 05 cze 2018, 20:57

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Przemek_M » wt 10 wrz 2019, 10:59

Dzięki Pawle za wyjaśnienie
Człowiek jest stworzony do miłości.
I każde życie jest bezcenne.
Awatar użytkownika
sznaperr91
Leszcz
Posty: 39
Rejestracja: pt 04 mar 2016, 09:45

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: sznaperr91 » wt 10 wrz 2019, 11:17

ej a mam pytanie co do tego sznurka .... lowie suma np 1,8 chce go zabrac, oczywiscie wpisalem go do rejestru ,tylko lowie dalej i trzymam do na sznurku pytanie ,mozna tak ??? czy mam miec go w lodzi zabitego lub zywego w siatce ???? czy zywego poprostu na sznurku ??? dzieki za odpowiedz z gory
Awatar użytkownika
Mięsiarz
Szczupak
Posty: 356
Rejestracja: czw 21 mar 2019, 17:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Mięsiarz » wt 10 wrz 2019, 11:30

Pawle ja tez wpisywalem do rejestru :D
I ze wyjeżdzają takie sztuki w górnym przedziale, ale dałem sobie siana z tym.
Teraz przypominam innym i promuje forme wędkarstwa sportowego.
A co do rybostanu to chyba jest troszeczke lepiej
(Ryb nie zabieram)
Prawdziwy Polak?
Zły
Wulgarny
Szczery
Awatar użytkownika
sznaperr91
Leszcz
Posty: 39
Rejestracja: pt 04 mar 2016, 09:45

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: sznaperr91 » wt 10 wrz 2019, 11:56

bo ktos kto chce dalej łowic i nawet ma siatke to raczej suma ok 2m nie zmiesci w nią, i moje pytanie jest czy mozna tak przetrzymywac zlowiną rybe ktora jest juz wpisana do rejestru ?????
Awatar użytkownika
Mięsiarz
Szczupak
Posty: 356
Rejestracja: czw 21 mar 2019, 17:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Mięsiarz » wt 10 wrz 2019, 12:15

sznaperr91 pisze:bo ktos kto chce dalej łowic i nawet ma siatke to raczej suma ok 2m nie zmiesci w nią, i moje pytanie jest czy mozna tak przetrzymywac zlowiną rybe ktora jest juz wpisana do rejestru ?????

Też mnie to ciekawi :?
Prawdziwy Polak?
Zły
Wulgarny
Szczery
Awatar użytkownika
Speed
Szczupak
Posty: 388
Rejestracja: wt 09 cze 2015, 14:23
Lokalizacja: Lublin Felin

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Speed » wt 10 wrz 2019, 16:45

Ktoś stacjonarnie nad zalewem?
Awatar użytkownika
Tomala
Sandacz
Posty: 625
Rejestracja: pt 19 cze 2015, 14:17

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Tomala » wt 10 wrz 2019, 18:55

sznaperr91 pisze:bo ktos kto chce dalej łowic i nawet ma siatke to raczej suma ok 2m nie zmiesci w nią, i moje pytanie jest czy mozna tak przetrzymywac zlowiną rybe ktora jest juz wpisana do rejestru ?????
Przecież możesz mieć ze sobą siatkę zawodniczą 6m długą z gardłem 80cm :lol: :lol:, a tak na poważnie to chyba przy tej wielkości ryby to nie ma zbytnio lepszego rozwiązania niż sznur.
Awatar użytkownika
Mięsiarz
Szczupak
Posty: 356
Rejestracja: czw 21 mar 2019, 17:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Mięsiarz » wt 10 wrz 2019, 19:17

Tutaj tylko zdrowie ryby powinno być wyznacznikiem
W dzisiejszych czasach łowi sie po to zeby zrobić zdjęcie, na czym często cierpi ryba niestety ale juz taki jej los. Byle by z szacunkiem i jak najmniejsze straty w środowisku.
Sto razy bardziej wole żeby ktoś go trzymał na smyczy czy jakkolwiek niż pakował do bagażnika
Ale własnie co gdy trzymasz go tylko do zdjęcia i nie jest wpisany jako ryba do zabrania?
Prawdziwy Polak?
Zły
Wulgarny
Szczery
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: zpryciarz » wt 10 wrz 2019, 20:28

Mięsiarz pisze:Tutaj tylko zdrowie ryby powinno być wyznacznikiem
W dzisiejszych czasach łowi sie po to zeby zrobić zdjęcie, na czym często cierpi ryba niestety ale juz taki jej los. Byle by z szacunkiem i jak najmniejsze straty w środowisku.
Sto razy bardziej wole żeby ktoś go trzymał na smyczy czy jakkolwiek niż pakował do bagażnika
Ale własnie co gdy trzymasz go tylko do zdjęcia i nie jest wpisany jako ryba do zabrania?

masz w tym roku w regulaminie, że są ryby które trzeba wpisać do rejestru przed oddaniem kolejnego rzutu wędką
Marcin
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1618
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » wt 10 wrz 2019, 20:37

Ja dzisiaj godzinkę po pracy od pola i wreszcie odczarowałem nieco wodę. Jeden pistolet i bolenik powodów do dumy nie dają ale po ostatnich wyjazdach nad ZZ podniosło mnie nieco na duchu :D
Awatar użytkownika
blackduck
Szczupak
Posty: 284
Rejestracja: wt 25 kwie 2017, 12:48
Lokalizacja: Lublin

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: blackduck » wt 10 wrz 2019, 21:58

Na co Wy tak łowicie te bolenie, każdy ciągle boleń i boleń, jedyne co ich widziałem to jak żerują :o Zazdro.
:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1618
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » wt 10 wrz 2019, 22:47

blackduck pisze:Na co Wy tak łowicie te bolenie, każdy ciągle boleń i boleń, jedyne co ich widziałem to jak żerują :o Zazdro.

Nie ma czego zazdrościć bo to mój dopiero drugi na ZZ i do tego bolenik a nie boleń i jeszcze strzelił w gumę ja ją z roślin wyrywałem :lol: Więc fart oczywisty. Czekam na swojego takiego ze 60cm że się pomyli ;)
Awatar użytkownika
Mięsiarz
Szczupak
Posty: 356
Rejestracja: czw 21 mar 2019, 17:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Mięsiarz » wt 10 wrz 2019, 23:39

Kiedys takie 60+ na grzybowej fajnie brały ale to stare czasy hehe jeszcze przed obnizeniem poziomu wody
Ganiały drobnice jak szalone, stałem na pomoście i katowałem je wszystkim wtedy zauwazylem ze obrotówki 00 - 1 srebra głownie ale łowiłem tez na taką różową nie pamiętam nazwy i czasem siadał
Ale to serio trzeba było tam stać i katowac, tez zapamiętałem to tak ze jakies nie udane podanie nie tak jak chcialem a tu łubudu
Jakby specjalnie
Prawdziwy Polak?
Zły
Wulgarny
Szczery
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » śr 11 wrz 2019, 14:19

sznaperr91 pisze:ej a mam pytanie co do tego sznurka .... lowie suma np 1,8 chce go zabrac, oczywiscie wpisalem go do rejestru ,tylko lowie dalej i trzymam do na sznurku pytanie ,mozna tak ??? czy mam miec go w lodzi zabitego lub zywego w siatce ???? czy zywego poprostu na sznurku ??? dzieki za odpowiedz z gory


Na dzień dzisiejszy RAPR mówi o przechowywaniu ryb żywych tylko i wyłącznie w siatce.
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » śr 11 wrz 2019, 16:59

Od razu widzę kasę w produkcji i sprzedaży takich siatek...tylko jak zapakować suma do takiej siatki ? :-D

Gdzieś w necie widziałem, jak kolesie w płytkiej wodzie do metra wbijali rury stalowe po kwadracie gdzieś 3x3m, zamocowali dookoła siatkę mocną na dole obciążoną innymi rurami przeplecionymi przez tę siatkę i wcisnęli w dno, tworząc coś w rodzaju kojca dla ryb bez jednego boku od strony brzegu. Trzymali tam arapaimę i jakieś inne ryby sumopodobne tropikalne i w dzień dopiero fotki robili i wypuszczane były. Ciekawe czy nasze ryby nie podkopały by się pod taką siatką mimo obciążenia i nie uciekły? Na kilkudniową zasiadkę można by się pokusić robić taki kojec, ale na nockę jedną wyskoczyć? Tam dla 3 wędkarzy sztab miejscowych/ekipa filmowa pracowali organizując wszystko - oni nawet przynęty nie wywozili - tylko holowali ryby...ale taki "kojec" fajny by był...
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Rybkarz
Szczupak
Posty: 232
Rejestracja: śr 16 gru 2015, 13:57

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Rybkarz » śr 11 wrz 2019, 21:23

Po ostatnich sukcesach SSR Lublin otrzymało nowe narzędzie do pracy. Dzisiaj przeprowadzono pierwsze testy na Zalewie Zemborzyckim. Testy kontroli rejestrów z powietrza wypadły pomyślnie. W wyniku kontroli sporządzono sześć wniosków o ukaranie mandatem za brak wymaganych wpisów. Wkrótce kolejne intensywne działania.


youtu.be/q5FM7h1e5Ag
Tomasz

Koło LSM FART
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » śr 11 wrz 2019, 21:26

Buhaha :-) Dobreeee :-D Swoją drogą jakiś dron z porządną kamerą by się przydał i nie jeden już o tym mówił...

A nawiązując jeszcze do tego "kojca rybnego" - zamiast wbijać i płoszyć wszystko w promieniu kilometra można by wkręcać w dno takie rury. Musiałyby być specjalnie uformowane na kształt śruby - jak uchwyty do parasoli na plaże ;-)
Ostatnio zmieniony śr 11 wrz 2019, 21:29 przez siwy, łącznie zmieniany 1 raz.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
W-łowca
Okoń
Posty: 147
Rejestracja: ndz 08 lis 2015, 21:16

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: W-łowca » śr 11 wrz 2019, 21:27

Haha dobre sobie :D Fajny sprzęcik :D niech służy!
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » śr 11 wrz 2019, 21:35

A tak serio to wiadomo po co zawis tam robili? Jakieś fotki do planów rewitalizacji i od harcerskiego zaczynają? Wypłaszali sumy i węgorze spod mola? Jakieś osoby jakby schodzą z mola...
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
W-łowca
Okoń
Posty: 147
Rejestracja: ndz 08 lis 2015, 21:16

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: W-łowca » śr 11 wrz 2019, 21:41

To ćwiczenia antyterrorystów,raczej nie ma nic wspólnego z ZZ
Awatar użytkownika
Tomala
Sandacz
Posty: 625
Rejestracja: pt 19 cze 2015, 14:17

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Tomala » śr 11 wrz 2019, 21:45

0.47 słychać strzały ;)
Awatar użytkownika
Rybkarz
Szczupak
Posty: 232
Rejestracja: śr 16 gru 2015, 13:57

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Rybkarz » śr 11 wrz 2019, 21:48

Tomala pisze:0.47 słychać strzały ;)


Potwierdzam, przestrzelono liny na których jeden z wędkarzy trzymał dwa sumy.
Tomasz

Koło LSM FART

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości

Sklep wędkarski Lublin