Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
Lipiec
Karaś srebrzysty
Posty: 63
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 10:53

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Lipiec » wt 09 cze 2015, 21:25

Ja ostatnio rzucałem tylko blachami i nie zauważyłem skręcenia (albo nie zwróciłem uwagi szczególnie)
Miałem dzisiaj wyskoczyć ale kobieta nie dała :(
A jeszcze pytanie - jak zbroisz soft4playa? Ja próbowałem w główkę jigowa ale nie bardzo mi się podoba praca przynęty :/
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » wt 09 cze 2015, 21:29

Aha - znowu widziałem ataki pięknego bolenia na Bystrzycy -jakieś 60-70cm - tuż przed metalową "kładką" patrząc od strony zalewu...jakieś 500-600m od mostu przy tamie...tak na oko bo kroków nie liczyłem :) Większość pewnie zna tą kładkę/mostek stalowy. Czasem widuję tam nawet muszkarza, wielu spininguje na paprochy.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » wt 09 cze 2015, 21:33

Nie mam i nie próbowałem jeszcze soft4play'ów, ale widziałem uzbrojonego w sam hak typu węgorzowego lub z odciętym ołowiem, a oliwka ołowiana była z pół metra przed gumą, ale nie dostrzegłem w jaki sposób utrzymana w miejscu żyłki.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » wt 09 cze 2015, 21:37

#Haczyk jak zwykle wyczerpująca odpowiedź :) Dzięki Rzeczywiście u mnie może zbyt szybkie prowadzenie wahadłówki może być problemem. Mam spore przełożenie w kołowrotku i może nie zdaje sobie z tego sprawy :) Ja bardzo dawno nie spinningowałem na żyłce. Czy skręcenie obrotówką u Ciebie powoduje plątaninę przy rzucie, tak jak na plecionce?

#Lipiec ja Soft$play zbroję w sterownik. Działa na zasadzie woblera. Mi się podoba takie działania. Rybka chodzi jak żywa, jak dla mnie najlepiej odzwierciedla ruchy ze wszystkich przynęt jakie mam. Na główce jigowej jeszcze nie próbowałem. Tutaj przy opadzie ogonek może rzeczywiście pracować mniej niż przy kopytku. Jaki masz rozmiar gumy? Podobno dopiero te powyżej 13 cm pracują jak należy, mniejsze mają ograniczone ruchy.

Oto jak mój wygląda

Obrazek
Awatar użytkownika
Lipiec
Karaś srebrzysty
Posty: 63
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 10:53

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Lipiec » wt 09 cze 2015, 21:50

Może być że za mały gnojek mam bo moje to 9cm. Jak uzbroje w tą główkę to strasznie sztywna się robi gumka. Dopiero przy szybszym ściąganiu zaczyna się kolebać trochę na boki. Zainwestuje w najbliższym czasie w ten systemik bo gumka w ręce wydaje się super pracować.
Awatar użytkownika
Kamillo
Sandacz
Posty: 727
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 08:02

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kamillo » wt 09 cze 2015, 22:02

No ja spędziłem dzisiaj na mojej prostej około 3 h - siadły 2 małe pistolety (tradycyjnie wahadłówkę). Po kilku rzutach na dołku o który pisał Admin zaciąłem pierwszego sandacza na wahe z Zalewu na oko wymiar jak nic tylko nie udało mi się go dobrze wkłuć i po 1-2 min przy zrywie się zerwał. Po kilkudziesięciu minutach po przeciwległej stronie gdzie też jest dołek a zaraz przy nim najprawdopodobniej korniak miałem taką samą sytuację. Na małego Morsa przy bardzo powolnym ściąganiu ze sposobem jak ja to nazywam "Na 3 " czyli 3 wolne pociągnięcia po czym jedno, dwa bardzo szybkie i 3 sec daje na opadnięcie blaszce bez ściągania, po opadnięciu znowu kila sekund bardzo powolnego kręcenia uderzył drugi sandacz. Ten był zdecydowanie mniejszy ale też został w wodzie.

Tak że środa zapowiada się obiecująco.

Oczywiście Efekty z dzisiaj to :
9 małż od 5 cm do 12 cm xD
2 szczupaki 40 cm i 36 cm
Załączniki
szczupak 09.06.2015.jpg
żeby nie było że nie na wahadłówkę ;p
szczupak 09.06.2015.jpg (134.66 KiB) Przejrzano 2444 razy
http://gorek-gliny.pl/
Kamil Żechowski
Koło PZW Lublin Haczyk
Klub Piscari Lublin
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » wt 09 cze 2015, 22:11

#Admin
Kiedyś gdy używałem żyłek to owszem - gniazdo za gniazdem było, gdy trochę urwałem żyłki, że na szpuli zrobiło się jej jakby 3mm za mało(od krawędzi szpuli) wtedy trochę mniej plątaniny było ale i rzuty bliższe przez zwiększone tarcie o krawędź szpuli...z plecionkami już nie miałem aż tylu problemów, za to same z siebie lubią "oczkować", zakręcać oczka jakby i "stawać" na mniejszych szczytowych przelotkach. Od kąd praktycznie nie używam obrotówek problem zniknął :)

Żyłkę skręconą niestety wyrzuca się do kosza bo trudno z wiatrem odkręcić, ale plecionkę da się odkręcić - puszczać luźno z mostu z wiatrem najlepiej i odkręci się przynajmniej w 80%...ewentualnie z nurtem rzeki choć w wodzie trudniej i dłużej to trwa, odczekać trochę aż przestaniemy zauważać obroty/odkręcanie się plecionki i zwinąć ponownie na kołowrotek - trzeba pamiętać by zbyt luźno nie nawinąć odkręconej - najlepiej przytrzymywać w palcach przy kiju w trakcie zwijania na kołowrotek. Od ojca nauczyłem sie tego sposobu a on gdzieś z Wiadomości Wędkarskich :)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Szczupaczinio_85
Szczupak
Posty: 220
Rejestracja: sob 28 mar 2015, 10:16
Lokalizacja: Lublin Wrotków

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Szczupaczinio_85 » śr 10 cze 2015, 01:29

Lipiec pisze:Może być że za mały gnojek mam bo moje to 9cm. Jak uzbroje w tą główkę to strasznie sztywna się robi gumka. Dopiero przy szybszym ściąganiu zaczyna się kolebać trochę na boki. Zainwestuje w najbliższym czasie w ten systemik bo gumka w ręce wydaje się super


Polecam:
http://savage-gear.pl/?a=tips&opcja=sho ... archiwum=0

A wychodzi na to że Admin trolinguje:p
Gdzie patyki tam wyniki ;)
Awatar użytkownika
Kamillo
Sandacz
Posty: 727
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 08:02

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kamillo » śr 10 cze 2015, 09:07

Ja przyznam szczerze że nad nasz Zalew na kołowrotku zawsze mam żyłkę Super Camou Spinn Dragona 0,22 lub 0,25 w połączeniu z cienkimi stalkami (raczej nie stosuje grubych drutów, szczupak, sandacz to nie ryba piła ;p ) . Nie droga i bardzo dobra żyłka, przy 0,25 bardzo często udaje się wręcz wyginać haki.
Co do łowienia na wahadłówki to im wolniej ściągamy zestaw tym lepiej, wystarczy sprawdzić na płytkiej wodzie jak należy ściągać blachę aby się nie obracała wokół swojej osi i dostosować prędkość ściągania do przełożenia naszego kołowrotka. Często bywa tak że przy kołowrotkach o dużym przełożeniu nie mamy świadomości że ściągając " niby " wolno sprawiamy że Waha kręci się jak turbina. Im wolniej ciągniemy tym lepiej wyczuć jej prace.

Nad naszym zalewem lepiej jest rzucać po skosach niż prostopadle do linii brzegowej, takie jest moje spostrzeżenie :)
http://gorek-gliny.pl/
Kamil Żechowski
Koło PZW Lublin Haczyk
Klub Piscari Lublin
Awatar użytkownika
Krzychu377
Leszcz
Posty: 41
Rejestracja: ndz 24 maja 2015, 13:29

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Krzychu377 » śr 10 cze 2015, 13:21

Po dzisiejszym dniu chyba odłożę spina na jakiś czas od 6 do 12 obchodząc cały zalew trafił mi się tylko jeden niewymiarowy szczupaczek i niewiele mniejszy małż. Ktoś się wybiera w piątek na nocne leszcze?
Awatar użytkownika
Kamillo
Sandacz
Posty: 727
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 08:02

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kamillo » śr 10 cze 2015, 13:24

Ja chętnie z Tobą pospinninguje w piątek, a po obłowie zostaniesz sobie na nockę. Ja z kolei na noc jadę w sobotę nad Krzczeń więc piątek odpada.
http://gorek-gliny.pl/
Kamil Żechowski
Koło PZW Lublin Haczyk
Klub Piscari Lublin
Awatar użytkownika
Krzychu377
Leszcz
Posty: 41
Rejestracja: ndz 24 maja 2015, 13:29

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Krzychu377 » śr 10 cze 2015, 13:27

ok to się jeszcze jutro dokładnie ustawimy co do miejsca i godziny
Awatar użytkownika
Kamillo
Sandacz
Posty: 727
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 08:02

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kamillo » śr 10 cze 2015, 13:32

Nie ma się co zrażać nasz Zalew to nasz Zalew :) a jeżeli chodzi o miejsce, jak masz zamiar zostać na noc musimy poczekać na wiatr aby wybrać Ci miejscówkę na koczowanie ;p leszczyk ma swoje upodobania do fali ;)
http://gorek-gliny.pl/
Kamil Żechowski
Koło PZW Lublin Haczyk
Klub Piscari Lublin
Awatar użytkownika
Krzychu377
Leszcz
Posty: 41
Rejestracja: ndz 24 maja 2015, 13:29

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Krzychu377 » śr 10 cze 2015, 13:36

w takim wypadku to na nockę nie zostanę, bo strach samemu siedzieć :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » śr 10 cze 2015, 13:38

Krzychu377 pisze:Po dzisiejszym dniu chyba odłożę spina na jakiś czas od 6 do 12 obchodząc cały zalew


Gdzie dokładnie byłeś? Ja również ze Szczupaczinio_85 w tych godzinach chodziłem. Może się gdzieś minęliśmy :)
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » śr 10 cze 2015, 13:42

Krzychu377 pisze:w takim wypadku to na nockę nie zostanę, bo strach samemu siedzieć :D


Nocą Zalew ma swój klimat, wiele razy nocą sam koczowałem i nie czułem się niebezpiecznie. Myślę, że coś Ci się stać może raczej tam gdzie są większe skupiska ludzi (koło ujścia wody) niż gdy się rozłożysz w zaroślach czy na murku.
Awatar użytkownika
Krzychu377
Leszcz
Posty: 41
Rejestracja: ndz 24 maja 2015, 13:29

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Krzychu377 » śr 10 cze 2015, 13:43

hmmm najpierw byłem na marinie potem szedłem aż do rękawa i z powrotem wzdłuż tego betonowego brzegu przy Dąbrowie. Bardzo możliwe byłem w oliwkowych spodniach i czarnym polarze.
Awatar użytkownika
Szczupaczinio_85
Szczupak
Posty: 220
Rejestracja: sob 28 mar 2015, 10:16
Lokalizacja: Lublin Wrotków

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Szczupaczinio_85 » śr 10 cze 2015, 13:49

Krzychu machalem Ci z drugiego brzegu, nie widziales??:p
Gdzie patyki tam wyniki ;)
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » śr 10 cze 2015, 13:51

Krzychu377 pisze:hmmm najpierw byłem na marinie potem szedłem aż do rękawa i z powrotem wzdłuż tego betonowego brzegu przy Dąbrowie. Bardzo możliwe byłem w oliwkowych spodniach i czarnym polarze.


Nie kojarzę Ciebie, ale pewnie się skrzyżowaliśmy. My zaczęliśmy od Parku linowego, przez późniejszą prostą, cypel, elka, przedszkole aż pod sam prawie rękaw. Trzeba będzie porozdawać naklejki naszego forum, abyśmy mogli się nad wodą rozpoznawać :) Jak ktoś chętny zapraszam po nie do naszej siedziby na Romera.
Awatar użytkownika
Krzychu377
Leszcz
Posty: 41
Rejestracja: ndz 24 maja 2015, 13:29

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Krzychu377 » śr 10 cze 2015, 13:57

Szczupaczinio_85 pisze:Krzychu machalem Ci z drugiego brzegu, nie widziales??:p

serio? gdzie? trzeba było krzyczeć :D
admin pisze:
Krzychu377 pisze:hmmm najpierw byłem na marinie potem szedłem aż do rękawa i z powrotem wzdłuż tego betonowego brzegu przy Dąbrowie. Bardzo możliwe byłem w oliwkowych spodniach i czarnym polarze.


Nie kojarzę Ciebie, ale pewnie się skrzyżowaliśmy. My zaczęliśmy od Parku linowego, przez późniejszą prostą, cypel, elka, przedszkole aż pod sam prawie rękaw. Trzeba będzie porozdawać naklejki naszego forum, abyśmy mogli się nad wodą rozpoznawać :) Jak ktoś chętny zapraszam po nie do naszej siedziby na Romera.

no tak faktycznie jeszcze nie byłem, ale może pojutrze wpadnę :)
Awatar użytkownika
Szczupaczinio_85
Szczupak
Posty: 220
Rejestracja: sob 28 mar 2015, 10:16
Lokalizacja: Lublin Wrotków

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Szczupaczinio_85 » śr 10 cze 2015, 14:07

Dobry plan z naklejkami☺ zbieram mandżur w kupe i zaraz bede po nie i uzupelnienie skrzyneczki po dzisiejszym wypadzie heheh
Gdzie patyki tam wyniki ;)
Awatar użytkownika
Lipiec
Karaś srebrzysty
Posty: 63
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 10:53

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Lipiec » śr 10 cze 2015, 14:07

To ja przy następnej okazji napewno wezmę "identyfikator" :D możliwe że nawet dzisiaj :)
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » śr 10 cze 2015, 14:48

Kamillo pisze:Ja chętnie z Tobą pospinninguje w piątek, a po obłowie zostaniesz sobie na nockę. Ja z kolei na noc jadę w sobotę nad Krzczeń więc piątek odpada.


Powodzenia byłem tydzień temu we 4 osoby 8 wędek, feeder, spławik, spining, żywiec. Od godziny 4:40 do 13:45 tylko ja miałem jedno branie na feeder i to puste. Inni 0 kontaktu z rybą. Któryś raz z kolei wróciłem stamtąd o kiju.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » śr 10 cze 2015, 15:01

A więc tak. Dzisiaj byliśmy ze Szczupaczinio_85 ze spinnigami w godzinach 6-11:30. Chodziliśmy od strony Dąbrowy. Zaczęliśmy tutaj https://goo.gl/maps/lEsRL a skończyliśmy tu https://goo.gl/maps/p3Bk7 Ja złowiłem pierwszego szczupaczka na Zalewie Zemborzyckim w tym roku i leszcza za kapotę. Szczupak małych rozmiarów, ale mnie i taki cieszy :) Został złowiony tutaj https://goo.gl/maps/jHm0k na 8 cm kopyto Predator Mannsa łowiąc z opadu.

Obrazek

Obrazek

Leszczyk został zahaczony w zatoczce przed Elką

Obrazek

Trafiały się oczywiście również inne przyłowy

Obrazek

Nie obyło się również bez zaczepów. Straciłem dzisiaj wyjątkowo dużo, 4 przynęty + wolframy i ze 20 metrów plecionki :/ Tak bywa...Skuteczność odstrzeliwania przynęt dzisiaj była bardzo niska. Zauważyłem, że im dalej jest zaczep tym trudniej go odstrzelić, jak Wy sądzicie?

Szczupaczinio_85 miał przynajmniej dwie zerwane rybki

Mapa zaczepów została zaktualizowana - http://zalewzemborzycki.com/mapy/mapa_zaczepow/map.html

Wpis na blogu - http://zalewzemborzycki.com/pierwszy-sz ... 0-06-2015/
Awatar użytkownika
Krzychu377
Leszcz
Posty: 41
Rejestracja: ndz 24 maja 2015, 13:29

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Krzychu377 » śr 10 cze 2015, 15:15

to chyba taki dzień pechowy ja tak samo dzisiaj. Byłem chyba 3 razy już ze spinningiem i ani jednej przynęty nie zostawiłem, a dzisiaj 3 poszły :(

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości

cron
Sklep wędkarski Lublin