Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 30 gru 2023, 22:33

Wydra pisze:Masz rację lobby spiningistów nokilowcow z chęcią zawłaszczyło by sobie tą wodę. Ja w tym roku opłacam kartę pzw i Wody Polskie ze względu na Ściegiene. Po opłaceniu pzw nie będę członkiem bo to dla mnie obraza, tylko klientem związku bo opłatę traktuję jak zapłatę za zakupione od nich ryby które uda mi się złowić


Oczywiście masz takie prawo i ja to szanuję. Natomiast mam przez to rozumieć, że będziesz dokonywał zakupu zezwolenia na wody nizinne jako niezrzeszony w kwocie 690 zł za rok, prawda? (zgodnie z cennikiem - https://lublin.pzw.pl/brepo/panel_repo/ ... i-2024.pdf) Bo jeżeli dokonasz standardowego zakupu składek, to czy Ci się to podoba, czy nie, ale będziesz członkiem PZW.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2088
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: CDC » sob 30 gru 2023, 22:35

To może w końcu zaczniecie jeździć na komercję albo do sklepu. Aby tak dalej :lol:
Aldek
Awatar użytkownika
Krzysiek
Szczupak
Posty: 335
Rejestracja: pt 08 cze 2018, 23:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Krzysiek » sob 30 gru 2023, 22:36

A ja życzę w przyszłym roku rozsądku i umiaru.
Wydra
Karaś srebrzysty
Posty: 97
Rejestracja: ndz 17 lip 2022, 14:05

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Wydra » sob 30 gru 2023, 22:40

Krzysiek pisze:A ja życzę w przyszłym roku rozsądku i umiaru.

Umiar będzie bo są limity które zamierzam wykorzystać 8-)
Awatar użytkownika
suchy0512
Sandacz
Posty: 617
Rejestracja: śr 13 lis 2019, 13:24

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: suchy0512 » sob 30 gru 2023, 22:42

Naogladal się filmików na yt Kukli i Kowalczyka i teraz będzie klientem nie członkiem pzw :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jarek
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 30 gru 2023, 22:42

Wydra pisze:Umiar będzie bo są limity które zamierzam wykorzystać 8-)

A zezwolenie wykupisz jako niezrzeszony?
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 30 gru 2023, 22:44

suchy0512 pisze:Naogladal się filmików na yt Kukli i Kowalczyka i teraz będzie klientem nie członkiem pzw :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Taki jeden z drugim napali się na tego typu treści, jednak gdy zweryfikuje ile kosztuje bycie klientem, to podejrzewam, że w większości przypadków wygra natura cebulaka i mimo ogromnej niechęci nadal pozostanie członkiem PZW.

Swoją drogą dla mnie jest to bardzo ciekawe zjawisko, że Youtuberzy godzą się na gorsze warunki połowu tylko i wyłącznie po to, aby Zarząd Główny nie otrzymał małego procentu ze składki członkowskiej oraz aby móc bezkarnie krytykować związek nie ponosząc przy tym żadnych konsekwencji dyscyplinarnych. Nie krytykuję tego typu zachowania, każdy żyje wedle własnej woli.
Wydra
Karaś srebrzysty
Posty: 97
Rejestracja: ndz 17 lip 2022, 14:05

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Wydra » sob 30 gru 2023, 23:00

Jak napisałem wcześniej opłatę pzw będę traktować jak zapłatę za dozwoloną limitami ilość ryb które będę mógł złowić i zabrać i owe limity zamierzam wykorzystać. Co do cebulka proponuje spojrzeć w lustro
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 30 gru 2023, 23:08

Wydra pisze:Jak napisałem wcześniej opłatę pzw będę traktować jak zapłatę za dozwoloną limitami ilość ryb które będę mógł złowić i zabrać i owe limity zamierzam wykorzystać. Co do cebulka proponuje spojrzeć w lustro


Nie piłem bezpośrednio do Ciebie, tą kwestię oceniłem ogólnie. Powyższą wypowiedzią chyba sam się zaorałeś kolego.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2088
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: CDC » ndz 31 gru 2023, 04:43

Paweł pisze:
suchy0512 pisze:Naogladal się filmików na yt Kukli i Kowalczyka i teraz będzie klientem nie członkiem pzw :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Swoją drogą dla mnie jest to bardzo ciekawe zjawisko

Wydaje się to raczej bardzo oczywiste, ot stara zasada mówiąca o punkcie widzenia zależnym od punktu siedzenia.
Najpierw zajarzyło Panu Pindelskiemu, że przecież z biznesu ma dobrą kasę, może sobie jeździć po świecie, łowić prawie wszędzie bo jest i czas i mamona nie ogranicza, i filmiki promujące ten interes to można wrzucać z Bornholmu, ze Szwecji więc powstało "na przypale albo wcale", no bo właściwie po co mu PZW.
Następnie Pan Kowalczyk otworzył identyczny biznesik no i była już i Szwecja i Hiszpania, z pewnością nie będzie miał dylematu gdzie będzie łowił, teraz nastąpiła wręcz tragiczna osobista rezygnacja dodatkowo z przerażeniem w oczach, że nie ma jeszcze 100 tys. subskrypcji na kanale. Obecnie Pan Kukla, u którego w Okręgu jest wszystko jak najbardziej ok, jako "świeżo" zaistniały współpracownik Savage Gear również w geście heroicznego protestu podjął tę brzemienną w skutkach wyłącznie osobistą decyzję o której już wie cały świat ;) Tylko patrzeć a w 2024 r. pojawią się zagraniczne relacje, a jako klient reklamację będzie składał wręcz hurtowo w nadziei na większą ilość subskrybentów.
Panowie tak oczywiście bez jakiegokolwiek porozumienia i oddzielnie dojrzewali latami do swoich życiowych decyzji podejmowanych niemal ze złamanym sercem.
Że ludzie w coś takiego wierzą bez zastanowienia, cóż idiotów nie sieją... W skrócie jak mawiał klasyk z Kingsajza "w dupach się poprzewracało", czy jakoś tak.
Pleciona już praktycznie się przejadła i nie sądzę aby pomogły te obecne wariactwa, podobnie będzie z Zadziorem i innymi tego typu kanałami sklepowymi opartymi na "haryzmie" ich założycieli które zapewne cały czas będą powstawać reklamując docelowo kołowrotki na ukleje, wędki na cierniki i żyłki na kiełbie.
Ludziom najzwyczajniej w świecie się to nudzi.
Wspomnianych Panów oczywiście stać na taki gest jaki wykonali, ciekaw jestem kogo jeszcze i co właściwie ma z tego wynikać.
Bo ja wiem... może zrezygnują ze służby zdrowia bo jest źle zarządzana, albo przestaną jeździć jezdniami asfaltowymi lub wogóle zaczną chodzić pieszo bo im się koncerny samochodowe zatruwające środowisko przestaną podobać. Któż to wie!
Aldek
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 845
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Zielony » ndz 31 gru 2023, 06:52

CDC. W pełni zgadzam się z twoją oceną youtuberków. Dla kilku srebrników sprzedają łowisko a nawet własną godność. Mnie jednak zaimponowało jak zgrabnie budują napięcie te miny, wytrzeszczone oczy. Zamiast jednego nagrania najpierw jest wstęp w stylu "będzie petarda", następnie uwaga, uwaga będzie straszliwa decyzja itd. Wychodzi z tego kilka odcinków z ogromną oglądalnością. Takie niemal reality show. Ostatecznie nic to nie da poza wspomnianą oglądalnością a jak się poczyta komentarze to okazuje się, że wiele osób marnie oceniło cały ten występ.
https://www.youtube.com/watch?v=1QMbfoN6jA4
Dobrego wszystkiego w Nowym Roku oraz szeroko otwartych oczu i głowy. Tymczasem jadę na ryby zamknąć sezon.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Szczupak
Posty: 335
Rejestracja: pt 08 cze 2018, 23:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Krzysiek » ndz 31 gru 2023, 09:26

Na filmie pięknie wyjaśnione :D. Sam napisałem na FB tym panom, że łapanie subskrybentów na WKU...nych członków PZW, to pomysł brzytwa. Lepiej bym tego nie wymyślił ;)
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2088
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: CDC » ndz 31 gru 2023, 10:45


To dobre :lol: Krótko i na temat :lol: Rejtany wędkarskiego świata.
Aldek
Awatar użytkownika
szymon71
Szczupak
Posty: 262
Rejestracja: pn 18 maja 2020, 16:07

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: szymon71 » ndz 31 gru 2023, 16:13

No to chwalcie się Koledzy, jak tam pozamykaliście sezon na ZZ. Pogoda ładna i już tak mocno nie wiało więc o godz. 8:30 naliczyłem 19 środków pływających, w tym prawie połowa (9) w okolicach tamy. Niektórzy zdecydowanie za blisko. Jak na tą porę roku to dużo tego. Z pewnością było kilku forumowiczów. Ja tylko rekreacyjnie i bez wędek ale 2 nieduże szczupłe podczas mojej krótkiej wizyty na Marinie z brzegu padły.
Awatar użytkownika
bodzio66665
Okoń
Posty: 118
Rejestracja: sob 23 kwie 2022, 18:17

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: bodzio66665 » ndz 31 gru 2023, 19:14

szymon71 pisze:No to chwalcie się Koledzy, jak tam pozamykaliście sezon na ZZ. Pogoda ładna i już tak mocno nie wiało więc o godz. 8:30 naliczyłem 19 środków pływających, w tym prawie połowa (9) w okolicach tamy. Niektórzy zdecydowanie za blisko. Jak na tą porę roku to dużo tego. Z pewnością było kilku forumowiczów. Ja tylko rekreacyjnie i bez wędek ale 2 nieduże szczupłe podczas mojej krótkiej wizyty na Marinie z brzegu padły.


Dzisiaj pogoda była idealna do wędkowania, jednak mi nie było dane wyskoczyć. Ale kolega mówił że podobno było ponad 40 łódek, tłok na wodzie. natomiast na federa bez kontraktu.
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3285
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » ndz 31 gru 2023, 19:24

Było kilku forumowiczów w tym i ja. Od pola z tatem i bratem "zamykaliśmy sezon" - u mnie szczupak 61 i około 50-55cm. U taty maluszek jakieś 35cm a u brata leszcz ponad 40cm "za kapotę "ale u kolegów nawet okonie były i to już w kategorii "zacnych"...jutro ostatni raz wyskoczę ze spinem na ZZ może na godzinkę otworzyć tylko sezon 2024 (1wszy stycznia jest dniem ustawowo wolnym od pracy, więc obostrzenie o zakazie połowu metodą spinningową oraz na żywa i martwą rybkę zaczyna działać dopiero 2go stycznia)...a i tak wszystko wypuszczam...potem do czerwca inne bajora i rzeki.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Przemek_M
Sandacz
Posty: 753
Rejestracja: wt 05 cze 2018, 20:57

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Przemek_M » ndz 31 gru 2023, 20:22


Dobra wypowiedź!

Ja dziś plywalem po Kunowie. Dwa szczupaki 40taki :)
Cieszę się, że pojechałem, bo już miałem odpuścić. Jak się okazało było bardzo ciepło jak na tą porę roku, jakoś kontakt z rybkami był i mało osób na wodzie. Wszystkiego najlepszego Panowie!
Człowiek jest stworzony do miłości.
I każde życie jest bezcenne.
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3285
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » pn 01 sty 2024, 14:01

Otworzyłem sezon! Ale ciekawość wygrała i pojechałem na Bystrzycę około 11tej do 13tej tuż przed zalewem bo nie byłem kawał czasu. Tylko malutkie gumki i obrotówki nr 0 i 1. Zero brań, choć coś tam chwilami drobnego jakby uciekało pod powierzchnią przy brzegach - moje przynęty niestety nie wzbudzały zainteresowania...

Ale byłem, trochę deszcz mnie zamoczył...do chodzenia wystarczą gumowce by dotrzeć do większości ciekawych miejsc...może któregoś dnia ruszy się okoń a ja akurat tam będę :-)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1623
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » pn 01 sty 2024, 14:11

siwy pisze:Otworzyłem sezon! Ale ciekawość wygrała i pojechałem na Bystrzycę około 11tej do 13tej tuż przed zalewem bo nie byłem kawał czasu. Tylko malutkie gumki i obrotówki nr 0 i 1. Zero brań, choć coś tam chwilami drobnego jakby uciekało pod powierzchnią przy brzegach - moje przynęty niestety nie wzbudzały zainteresowania...

Ale byłem, trochę deszcz mnie zamoczył...do chodzenia wystarczą gumowce by dotrzeć do większości ciekawych miejsc...może któregoś dnia ruszy się okoń a ja akurat tam będę :-)

Wczoraj było tam dokładnie tak samo. Poniżej ZZ 4 okonki po 18cm i tyle. Ja im daję spokój do marca
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3285
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » pn 08 sty 2024, 23:40

Czy ktoś sprawdza pokrywę lodową na ZZ? Macie jakieś info? A może inne akweny?
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1623
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » wt 09 sty 2024, 06:57

siwy pisze:Czy ktoś sprawdza pokrywę lodową na ZZ? Macie jakieś info? A może inne akweny?

Wczoraj na bagnie jeszcze niektóre miejsca na środku falowały :shock: Dzisiaj pewnie już nie, ale jeszcze bym się nie pchał. Chociaż lód będzie mocny, a nie taki jak poprzednio
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1528
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: majula7 » wt 09 sty 2024, 09:57

Ja czekam do soboty lub niedzieli, ale tak odwierty próbne od brzegu co 5m
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1623
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » wt 09 sty 2024, 18:53

majula7 pisze:Ja czekam do soboty lub niedzieli, ale tak odwierty próbne od brzegu co 5m

Pierzchnie bierz, szybciej sprawdzisz i łatwiej zareagować jakby co. Chyba bezpieczniej będzie
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1528
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: majula7 » śr 10 sty 2024, 08:17

Nie mam, Świder i poszedł plus ubranie neoprenowe jakby co. Na zz już 8cm info z neta.
Awatar użytkownika
miro-re
Szczupak
Posty: 235
Rejestracja: sob 03 lis 2018, 17:58
Lokalizacja: Lublin

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: miro-re » czw 11 sty 2024, 22:38

https://www.lublin112.pl/akcja-sluzb-ra ... d-zdjecia/
To chyba jednak lód całkiem spory.

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 356 gości

Sklep wędkarski Lublin