Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
igor
Okoń
Posty: 116
Rejestracja: pt 29 cze 2018, 21:06

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: igor » pn 09 wrz 2019, 17:00

W tym roku zabrałem jednego pstrąga z odcinka gdzie można to czynić. Nie za duży, nie za mały, miał 46cm. Było to w lipcu. Coś się robi w przyrodzie bo ten pstrąg był napchany ikrą. Teraz czekam na falę hejtu. Trudno. Bardziej mnie interesuje dlaczego taki pstrążyna był napchany ikrą w tym miesiącu.
Awatar użytkownika
darek
Sandacz
Posty: 694
Rejestracja: sob 20 lut 2016, 17:27

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: darek » pn 09 wrz 2019, 17:13

Wszystko w normie,za nie całe dwa miesiące będzie tarło,zależy od pogody.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
W-łowca
Okoń
Posty: 147
Rejestracja: ndz 08 lis 2015, 21:16

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: W-łowca » pn 09 wrz 2019, 17:18

Ale dlaczego fala hejtu? O ile ktoś bierzę rybę z głową i własnym sumieniem oraz zgodnie z przepisami,to nie ma żadnego problemu.. W regulaminie nie ma punktu , który wskazywałby żeby pstrągi 40-50cm w lipcu czy też sierpniu wypuszczać na odcinku gdzie nie ma C&R :D
Swoją drogą dziwna sprawa ta ikrą,trochę wcześnie O.o ,ale w tym roku już nic mnie chyba nie zdziwi... Strasznie popieprzone tarło na ZZ, na górskiej Bystrzycy złowiłem więcej leszczy niż pstrągów na spinning.
Awatar użytkownika
igor
Okoń
Posty: 116
Rejestracja: pt 29 cze 2018, 21:06

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: igor » pn 09 wrz 2019, 17:37

Łowię pstrągi 25 lat. Mam swój wymiar do zabrania tj 45,5 do 49,5. Każdego roku zabrałem jednego i nigdy wcześniej nie zdarzyło się, żeby samica w lipcu czy sierpniu miała tyle ikry. Leszcze na wodzie pstrąga i lipienia ładnie wchodzą na mokrego red taga. W piątek miałem na kiju pięknego klenia, koło 70cm. Na piankowca. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » pn 09 wrz 2019, 18:08

Kleń 70cm?
Moze Amur? A może Boleń? Ja mało widziałem ale Kleń 70cm to dla mnie abstrakcja.

A swoją drogą... Jakbym przywlókł do domu suma 2m to by mnie chyba kobita zaje##ła haha. Gdzie to oprawić w bloku. Syf w mieszkaniu i smród nie z tej ziemi :D
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Bandazyk » pn 09 wrz 2019, 18:35

Kadi pisze:
A swoją drogą... Jakbym przywlókł do domu suma 2m to by mnie chyba kobita zaje##ła haha. Gdzie to oprawić w bloku. Syf w mieszkaniu i smród nie z tej ziemi :D


Ło Panie na ławce przed blokiem, co by somsiad miał wkurw. I łba byś suszył na parapecie za łoknem.
:twisted:
Awatar użytkownika
Mięsiarz
Szczupak
Posty: 356
Rejestracja: czw 21 mar 2019, 17:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Mięsiarz » pn 09 wrz 2019, 19:07

A jak to było w koncu z tym sumem? Tu cos mowa ze zabrany a na stronce SSR (facbook) ze wypuszczony :)
Prawdziwy Polak?
Zły
Wulgarny
Szczery
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » pn 09 wrz 2019, 19:12

Miał być zabrany. Już zapakowany był na łódce a łódka na przyczepie. Ale Specnaz przeprowadziło kontrolę, która wykazała że szczęśliwy łowca z zyciówką na pokładzie nie ma wpisu w rejestr... I Ch... Strzelił jego szczęście bo rybę musiał wypuścić i jeszcze wyłapał mandat.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Rybkarz
Szczupak
Posty: 232
Rejestracja: śr 16 gru 2015, 13:57

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Rybkarz » pn 09 wrz 2019, 19:37

Kadi pisze:Miał być zabrany. Już zapakowany był na łódce a łódka na przyczepie. Ale Specnaz przeprowadziło kontrolę, która wykazała że szczęśliwy łowca z zyciówką na pokładzie nie ma wpisu w rejestr... I Ch... Strzelił jego szczęście bo rybę musiał wypuścić i jeszcze wyłapał mandat.

:lol:
Tomasz

Koło LSM FART
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » pn 09 wrz 2019, 19:40

A co do tych kontrowersyjnych linek na sumy. To polecam https://m.youtube.com/watch?feature=you ... qStEshZ7ls
Tu sumy cała noc siedzą w wodzie na lince i żyją :D
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » pn 09 wrz 2019, 19:43

No to ja dziś też trafiłem zonka - miałem misterny plan porzucać nad Firlejem po odwiezieniu syna do szkoły...i za Niemcami check engine się zaświecił...szybka diagnoza na kompie u mechanika w Lubartowie wskazała błąd odczytu temp na czujniku przy katalizatorze...no i połowione...czas zszedł na to i już nie było sensu jechać dalej nad Firlej, bo lada chwila syn lekcje kończył..a może tam czekała moja szczupaków a życiówka??

Kaska też popłynęła i czas poszedł i ryby niet...eeeeetam.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: majula7 » pn 09 wrz 2019, 20:03

Kadi pisze:Miał być zabrany. Już zapakowany był na łódce a łódka na przyczepie. Ale Specnaz przeprowadziło kontrolę, która wykazała że szczęśliwy łowca z zyciówką na pokładzie nie ma wpisu w rejestr... I Ch... Strzelił jego szczęście bo rybę musiał wypuścić i jeszcze wyłapał mandat.

No i tu właśnie jest granica absurdu. Chłop oplacil kartę nie wypełnił rejestru i co.......a ja mówię g.......jaki mandat żenada te rejestry itd. Gdyby to trafiło na mnie to SR i wtedy bylaby awantura.
Awatar użytkownika
Tomala
Sandacz
Posty: 625
Rejestracja: pt 19 cze 2015, 14:17

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Tomala » pn 09 wrz 2019, 20:07

Kadi pisze:A co do tych kontrowersyjnych linek na sumy. To polecam https://m.youtube.com/watch?feature=you ... qStEshZ7ls
Tu sumy cała noc siedzą w wodzie na lince i żyją :D
Czego się nie robi dla fejmu, lansu i hajsu...dla mnie to płytki szpan. Szanuję człowieka za wiedzę i czas poświęcony sumom, jednak zachowania z zachodu trzymania ryb na łańcuchu nie zrozumiem... Jeszcze jakby je zabierał to spoko, niech sobie robi jak chce, ale w tej sytuacji...unsub :D
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » pn 09 wrz 2019, 20:08

No a ten wczorajszy był do zabrania. Bo raczej nikt na lince suma na spacer nie prowadzi hehe.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Speed
Szczupak
Posty: 388
Rejestracja: wt 09 cze 2015, 14:23
Lokalizacja: Lublin Felin

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Speed » pn 09 wrz 2019, 20:09

Godzinka nad zalewem i znów na pusto. Czas do domu :P
Awatar użytkownika
arsheniq
Leszcz
Posty: 8
Rejestracja: śr 24 paź 2018, 14:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: arsheniq » pn 09 wrz 2019, 21:47

Kadi pisze:Nie mniej jednak chciał go zabrać bo już był zapakowany na łodzi na przyczepie, później Paweł z Rybkarzem zaczęli interwencję a my pojechaliśmy do domu.

Ryb raczej nie zabieram. Ale jak z bedziemy kiedys razem łowić i zechcę zgodnie z prawem zabrać wymiarowego sandacza to mnie też sprzedacie do SSR za brak wpisu? :shock:
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pn 09 wrz 2019, 22:06

Zgodnie z prawem po złowienie sandacza, którego zamierzamy zabrać należy natychmiast wpisać do rejestru.
Awatar użytkownika
arsheniq
Leszcz
Posty: 8
Rejestracja: śr 24 paź 2018, 14:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: arsheniq » pn 09 wrz 2019, 22:42

Rozumiem, że nie powiesz 'Hej kolego tylko wpisz do rejestru skoro wkładasz do siatki' , tylko odwrócisz się i wykonasz telefon
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: zpryciarz » pn 09 wrz 2019, 22:48

arsheniq pisze:
Kadi pisze:Nie mniej jednak chciał go zabrać bo już był zapakowany na łodzi na przyczepie, później Paweł z Rybkarzem zaczęli interwencję a my pojechaliśmy do domu.

Ryb raczej nie zabieram. Ale jak z bedziemy kiedys razem łowić i zechcę zgodnie z prawem zabrać wymiarowego sandacza to mnie też sprzedacie do SSR za brak wpisu? :shock:

Sprzedacie i kolego ? Jakoś mi to nie pasuje :)
Marcin
Awatar użytkownika
Mięsiarz
Szczupak
Posty: 356
Rejestracja: czw 21 mar 2019, 17:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Mięsiarz » pn 09 wrz 2019, 22:54

arsheniq pisze:Rozumiem, że nie powiesz 'Hej kolego tylko wpisz do rejestru skoro wkładasz do siatki' , tylko odwrócisz się i wykonasz telefon

Zasadniczo jesli chodzi o administratora to nie musi dzwonic hehe
Wsadzisz tylko w siate zanim dokonasz wpisu i cyk mandacik :D
A na poważnie to niedokonywanie wspisów to podcinanie gałęzi na której razem wszyscy siedzimy i powinno byc to pilnowane i surowo karane
Podpierdzielania nie lubie :/ i nie bede tego robil a jak ktos dopuszcza sie złych zachowań nad wodą (nie tylko łamanie przepisów wędkarskich) mowie mu o tym dosadnie.
Prawdziwy Polak?
Zły
Wulgarny
Szczery
Awatar użytkownika
123
Okoń
Posty: 161
Rejestracja: wt 31 paź 2017, 21:33

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: 123 » pn 09 wrz 2019, 23:17

Ale problem robicie taki wpis kilka sekund zajmuje, nawet jak ktoś niepiśmienny to na wzór niech mu ktoś napisze te najczęściej łowione ryby w ZZ gdzieś na oddzielnej kartce i z bani.
Awatar użytkownika
Mięsiarz
Szczupak
Posty: 356
Rejestracja: czw 21 mar 2019, 17:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Mięsiarz » pn 09 wrz 2019, 23:29

123 tez prawda
Gościa co zapomniał szkoda, mozna mu było dać upomnienie jeśli wypuści tego suma zeby zapamiętał ze ma wpisywać a jednoczesnie miał dobre wspomnienia ze złowienia życiówki
Prawdziwy Polak?
Zły
Wulgarny
Szczery
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » wt 10 wrz 2019, 00:04

arsheniq pisze:Rozumiem, że nie powiesz 'Hej kolego tylko wpisz do rejestru skoro wkładasz do siatki' , tylko odwrócisz się i wykonasz telefon

Ja chciałem żeby chłop sobie go zabrał. Nie spodziewałem się że to się skończy mandatem czy czymkolwiek innym. Nie wiedziałem też że Paweł Rybkarzem są na patrolu a tym bardziej nie wiedziałem, że chłop nie miał wpisu bo niby skąd? Sam mu pomagałem z podbieraniem. Wyjął, uwiązał i każdy popłynął w swoją stronę. Później chcieliśmy na brzegu zobaczyć ile miał długości ale zaczęły się te mniej przyjemne czynnosci to pojechaliśmy do domu. Z resztą co ja będę się tłumaczył heh.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Mięsiarz
Szczupak
Posty: 356
Rejestracja: czw 21 mar 2019, 17:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Mięsiarz » wt 10 wrz 2019, 00:47

A własnie ile miał ktoś moze wie?
To juz czysta ciekawość
Ps. Eleganckie zachowanie z pomaganiem. Szanuje
Prawdziwy Polak?
Zły
Wulgarny
Szczery
Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Bandazyk » wt 10 wrz 2019, 06:05

Kazdy z nas oplacajac karte zgadza sie na regulamin i zobowiazuje sie go przestrzegac. Nie pasuje cos komus, nie placic i na komercje lub kolekcjonowac znaczki pocztowe. Dodam jeszcze jedno, bylem raz swiadkiem pewnej akcji: bylem na rybkach z jednym z chlopakow z SSR, facet na lodzi lapal na 3 wedki i nie mial karty wedkarskiej i wpisu - interwencja, zabranie uprawnien - i co szkoda dziadka? Mam filmik tylko z dzwiekiem - wy wielkie kozaki z zz, ku*** hu****, sku**** pelno wyzwisk, taka kultura, rewelacja, bardzo ciezka prace wykonuje SSR i to i fizycznie i psychicznie.
:twisted:

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości

Sklep wędkarski Lublin