Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Bandazyk » ndz 28 lip 2019, 20:32

Z zywcami nie ma tez szalu bo znajomy juz ze 4 zasiadki robil z kolegami gdzie nawet 6 wedek stawiali na zrywki, dodam ze oni stawiaja wymiarowe karpie na zywca i czasami jakis mniejszy karas ale min 25cm, w tym tyg tez stawiali i jedno branie mial na zz w tym roku nie zaciete.
:twisted:
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3285
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » ndz 28 lip 2019, 20:35

Już kilka razy zasiadałem z brzegu z żywcami (głównie leszczyki wysempione od innych wędkarzy) i trupy mrożone płoci, czebaczków amurskuch, karasi,większe lub po kilka mniejszych na haku czasem dodatkowo z atraktorem niby pod suma...zero konkretnych brań, podskubiwania jakieś co widać było po odciętych kawałkach mięsa na trupach i alarmach bipera na wędce. Raz chyba szczupak wziął ale nie podołał leszczowi jakieś 22cm - pociachał go tylko i odpuścił.

Najłatwiej chyba byłoby szukać suma z łodzi z echem, żywcami i gdy się namierzy to próbować go zaciekawić/podnieść z dna kwokiem...niestety trzeba mieć echo. Wiem, że z kwokiem i echem udaje się sprowokować sumy do ataku sztucznej przynęty prowadzonej ospale jakby pod wielkie leniwe szczupaki przy dnie...duże przynęty mocno zamiatające ogonami....chyba wypożyczę łódź któregoś mniej upalnego dnia - nawet w południe można skusić bestie.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3285
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » ndz 28 lip 2019, 20:38

Bandazyk pisze:Z zywcami nie ma tez szalu bo znajomy juz ze 4 zasiadki robil z kolegami gdzie nawet 6 wedek stawiali na zrywki, dodam ze oni stawiaja wymiarowe karpie na zywca i czasami jakis mniejszy karas ale min 25cm, w tym tyg tez stawiali i jedno branie mial na zz w tym roku nie zaciete.


Bo coś mi się zdaje, że " nasze" sumy preferują mniejsze przynęty...takie do 25cm. Nawet na spina trafiają się na zwykłe kopytka sandaczowe...ale nie mi.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3285
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » ndz 28 lip 2019, 20:49

Nawet rakami spinningowałem, ale tylko na mniejszego trafiłem szczupaczka, a na dużego nic.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2457
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » ndz 28 lip 2019, 21:29

Siwy jeżeli echo na Bagno to tylko boczny sonar. Zwykle echo Ci powie tylko temperaturę i głębokość wody poza tym do niczego innego się nie nadaje. No jeszcze dno czy twarde czy miękkie. Żadne fish id i inne tu nic nie pomogą a zobaczyć stricte łuk co oznacza rybę to od 3m w górę. Na 4.5-5m nawet namierzylismy Okonie i Szczupaki ale na Bagnie echo jest zbędne.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3285
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » ndz 28 lip 2019, 22:27

Wystarczy, że pokaże 10cm wypłycenie na dnie długości nie mniej niż metr...często to właśnie jest leżący sum.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3285
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » ndz 28 lip 2019, 23:24

Muszę znowu spróbować spina za sumem na płyciznach od 60cm i zasiadki ze spławikami podwodnymi też na płyciznach, by żywiec był przy powierzchni...pewnie znowu odwiedzę okolice wyspy z dwóch stron, płycizny od pola, i bliżej rękawa...jakoś zła passa sumowa w tym roku, a szczupaczki i sandaczyki już mnie nie cieszą. Tomala dam znać bez względu na metodę i sposób połowu...jeśli nie będę zbytnio zryty po pracy to może nawet jutro ze spinem jakoś bliżej 19tej...poranki i nocki na tygodniu niestety odpadają, ale może najbliższy weekend jakaś zasiadka czy łódka? Się zobaczy.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Wędkarz
Leszcz
Posty: 20
Rejestracja: czw 08 lut 2018, 01:10

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Wędkarz » pn 29 lip 2019, 14:02

[quote="siwy"]Już kilka razy zasiadałem z brzegu z żywcami (głównie leszczyki wysempione od innych wędkarzy) i trupy mrożone płoci, czebaczków amurskuch, karasi,większe lub po kilka mniejszych na haku czasem dodatkowo z atraktorem niby pod suma...zero konkretnych brań, podskubiwania jakieś co widać było po odciętych kawałkach mięsa na trupach i alarmach bipera na wędce. Raz chyba szczupak wziął ale nie podołał leszczowi jakieś 22cm - pociachał go tylko i odpuścił.

Najłatwiej chyba byłoby szukać suma z łodzi z echem, żywcami i gdy się namierzy to próbować go zaciekawić/podnieść z dna kwokiem...niestety trzeba mieć echo. Wiem, że z kwokiem i echem udaje się sprowokować sumy do ataku sztucznej przynęty prowadzonej ospale jakby pod wielkie leniwe szczupaki przy dnie...duże przynęty mocno zamiatające ogonami....chyba wypożyczę łódź któregoś mniej upalnego dnia - nawet w południe można skusić bestie.[/

Siwy gdzie z kwokiem na takiej wodzie :D
Kwok minimum 4 m
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3285
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » pn 29 lip 2019, 19:04

Wędkarz pisze:Siwy gdzie z kwokiem na takiej wodzie :D
Kwok minimum 4 m


Na Miejskim nie jest dużo głębiej, na Kunowie podobnie a nawet płycej, a jakoś działało choć na Kunowie już mało suma...nie zaszkodzi 1-2 razy cmoknąć gdy wiem, że jest, a nie chce się skusić samym ruchem żywca czy sztucznej przynęty...czasem pomaga, nawet jeśli i tak nie weźmie, to wstanie z dna sprawdzić "o co kaman" a zobaczyć takie cielsko to też frajda ;-)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
blackduck
Szczupak
Posty: 284
Rejestracja: wt 25 kwie 2017, 12:48
Lokalizacja: Lublin

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: blackduck » pn 29 lip 2019, 22:12

Kadi pisze:Nie ma czasu trzeba wyrybiać Bagno zanim spuszczą :twisted: :twisted: :twisted:


Specjalnie dla Ciebie wypuszczę następnego wymiarowca :twisted:
:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
Przemek_M
Sandacz
Posty: 753
Rejestracja: wt 05 cze 2018, 20:57

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Przemek_M » pn 29 lip 2019, 22:18

Widzę na fb śledząc grupy wędkarskie, że niektórzy w tym i ja mają po dziurki w nosie tych, którzy przeginają z zbieraniem ryb.
Ja też wypuszczam wymiarowca ;)
Człowiek jest stworzony do miłości.
I każde życie jest bezcenne.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2457
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » pn 29 lip 2019, 22:25

Zapraszam na FB #MięsiarzTeam. Właśnie utworzyłem grupę w której każdy hejt za wypuszczenie ryby i używanie maty nawet dla jazgarza będzie karany usunięciem. Normalne rozmowy o wędkowaniu bez napinki jak najbardziej za :D
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3285
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » pn 29 lip 2019, 22:43

...tym bardziej, że podobno ostatnie badania "jakości ryb" z Uniwersytetu Przyrodniczego (Akademii Rolniczej) wskazują, że rybki są niezłej jakości/zdrowotności, więc pewnie i smaczne :-D
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Przemek_M
Sandacz
Posty: 753
Rejestracja: wt 05 cze 2018, 20:57

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Przemek_M » pn 29 lip 2019, 22:45

Kadi pisze:Zapraszam na FB #MięsiarzTeam. Właśnie utworzyłem grupę w której każdy hejt za wypuszczenie ryby i używanie maty nawet dla jazgarza będzie karany usunięciem. Normalne rozmowy o wędkowaniu bez napinki jak najbardziej za :D


Chętnie dołączę :D
Człowiek jest stworzony do miłości.
I każde życie jest bezcenne.
Awatar użytkownika
123
Okoń
Posty: 161
Rejestracja: wt 31 paź 2017, 21:33

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: 123 » wt 30 lip 2019, 08:00

Uuuu za takie wpisy na tym forum bany murowane.
Awatar użytkownika
Przemek_M
Sandacz
Posty: 753
Rejestracja: wt 05 cze 2018, 20:57

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Przemek_M » wt 30 lip 2019, 08:04

Jeśli nie będę łamał RAPR też grożą mi bany?
Człowiek jest stworzony do miłości.
I każde życie jest bezcenne.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2457
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » wt 30 lip 2019, 08:08

Wszystko zgodnie z RAPR :D
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » wt 30 lip 2019, 10:07

123 pisze:Uuuu za takie wpisy na tym forum bany murowane.


Po wnikliwej analizie powyższych postów nie widzę podstaw do banów :ugeek:
Awatar użytkownika
blackduck
Szczupak
Posty: 284
Rejestracja: wt 25 kwie 2017, 12:48
Lokalizacja: Lublin

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: blackduck » wt 30 lip 2019, 10:13

Cóż to się stało w całej dyskusji, czyli jednak napisałem, że specjalnie dla Kadiego wypuszczę następnego wymiarowca :shock: Chyba cierpie na jakieś zmienne stany świadomości, w takim wypadku nie pozostaje mi nic innego, jak wypuścić następnego. Rozbawiło mnie to :D
:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
123
Okoń
Posty: 161
Rejestracja: wt 31 paź 2017, 21:33

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: 123 » wt 30 lip 2019, 11:00

Kadi pisze:Wszystko zgodnie z RAPR :D

Jeden z kolegów złowił suma zgodnie z RAPR jakiś czas temu zamieścił zdjęcie napisał że go zabrał, zdjęcie zostało usunięte a kolega dostał bana, pan paweł uargumentował to tym że to forum promuje C&R inne postawy nie są akceptowane, chyba mamy tutaj do czynienia z klasycznym przypadkiem syndromu Timermansa.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2457
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » wt 30 lip 2019, 11:11

Proszę bez żadnej zbędnej burzy. Po prostu kto ma ochotę niech dołącza. Nikogo nie namawiam do zabijania ryb. Zwyczajnie mam dość czytania na wszystkich grupach jak jedni drugim narzucają jakieś schematy. Bo ten wypuszcza czy ma jakąś śmieszną matę czy specjalną wodę utlenioną dla ryb. Wędkarstwo to ma być hobby które sprawia przyjemność a nie strach przed hejtem bo akurat miałeś ochotę na świeżą rybę. Chcesz to wypuszczasz, masz ochotę zabrać to zabierz. To nigdy nie było humanitarne hobby. Ofiary były i będą i nikt tutaj nic nie zmieni. Złowileś okaz to stajesz przed dylematem - zabrać czy wypuścić. TWÓJ INDYWIDUALNY WYBÓR. Masz prawo się pochwalić że złowileś i nie musisz za to zbierać cięgów. Zwyczajne ludzkie podejście. Ryba w Polandii niedługo będzie w środowisku wędkarskim niczym święta krowa dla hindusa. Dopóki beton z PZW nie zniknie to nie będzie ryb i żadne obostrzenia i zakazy nie zmienią nic poza ogólnym rozdrażnieniem wśród wędkarzy.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1441
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: zpryciarz » wt 30 lip 2019, 11:17

123 pisze:
Kadi pisze:Wszystko zgodnie z RAPR :D

Jeden z kolegów złowił suma zgodnie z RAPR jakiś czas temu zamieścił zdjęcie napisał że go zabrał, zdjęcie zostało usunięte a kolega dostał bana, pan paweł uargumentował to tym że to forum promuje C&R inne postawy nie są akceptowane, chyba mamy tutaj do czynienia z klasycznym przypadkiem syndromu Timermansa.

Wystarczy czytać ze zrozumieniem. Pisanie o zabieraniu a publikowanie foto ryb złapanych i zabranych to jest różnica. Jasno było napisane iż publikowane są zdjęcia tylko ryb wypuszczanych. Publikacja i parcie na foto niestety jest teraz coraz większa, niż samo zabieranie ryb. Zdarzało mi się widzieć jak odhaczona ryba była zapinana po raz drugi po to aby nagrać filmik . Oczywiście zapięta tak by nie spadła podejrzewam. A bywało i tak w tym sezonie nad naszym bajorkiem.
Marcin
Awatar użytkownika
miro-re
Szczupak
Posty: 235
Rejestracja: sob 03 lis 2018, 17:58
Lokalizacja: Lublin

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: miro-re » wt 30 lip 2019, 11:23

Bardzo dobre podejście do tematu. I bardzo kulturalne przedstawienie swoich racji. Rzadko zabieram głos ale brawo Panowie.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » wt 30 lip 2019, 12:12

123 pisze:
Kadi pisze:Wszystko zgodnie z RAPR :D

Jeden z kolegów złowił suma zgodnie z RAPR jakiś czas temu zamieścił zdjęcie napisał że go zabrał, zdjęcie zostało usunięte a kolega dostał bana, pan paweł uargumentował to tym że to forum promuje C&R inne postawy nie są akceptowane, chyba mamy tutaj do czynienia z klasycznym przypadkiem syndromu Timermansa.


Pan 123 chyba nie zatrybił do czego się w swojej odpowiedzi odniosłem. Ja widzę tutaj klasyczny syndrom czytania tekstu bez zrozumienia.

A teraz poważnie kilka słów. Forum ZalewZemborzycki.com zostało założone w celu promocji wędkarstwa sportowego czyli złów i wypuść oraz grupowanie ludzi mających taką wizję wędkarstwa. Jego dalsze i obecne funkcjonowanie nadal opiera się o tą zasadę, mimo iż ostatnimi czasy pojawia się wiele głosów o zabieraniu ryb. Szczerze? Mi nic do tego czy ktoś zabiera rybę (jeżeli oczywiście mieści się to w granicach prawa). Nad wodą każdy niech robi co chce, jego sprawa, ale tutaj, na tym forum wszelkie "objawy" świadomego zabijania ryb nie są mile widziane i prosiłbym wszystkich użytkowników bez wyjątku o zaprzestanie lub w jak największym stopniu ograniczenie promocji mięsiarstwa. Forów i grup wędkarskich jest cała masa, myślę, że każdy znajdzie coś pasującego idealnie pod siebie, lub tak jak Kadi sam coś stworzy nowego.
Awatar użytkownika
Przemek_M
Sandacz
Posty: 753
Rejestracja: wt 05 cze 2018, 20:57

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Przemek_M » wt 30 lip 2019, 12:31

Z mojej strony napisze tylko, że zależy mi dobrym stanie wód i środowiska. Nie zamierzam zabierać każdej wymiarowej ryby po to żeby mi się "zwrocila" karta wędkarska. Większość ryb wypuszczam. Uważam, że warto zachować zdrowy rozsądek i umiar.

Denerwuje mnie tylko to co obserwuje na fb, że jest dużo osób gotowych zwyzywac od miesiarzy każdego kto zabierze rybę do domu lub nie użyje maty...
Człowiek jest stworzony do miłości.
I każde życie jest bezcenne.

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 380 gości

Sklep wędkarski Lublin