Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
cinek1516

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: cinek1516 » ndz 10 wrz 2017, 08:57

Dzisiaj 2 h od pola i nareszcie coś się działo :) 4 rybki na kiju, niestety żadna nie chciała pojawić się na brzegu. Na pewno 2 szczupaki, jeden pod wymiar a drugi pistolecik, dwie kolejne nie pokazały się na powierzchni. Dzień uważam za udany :)
Awatar użytkownika
Ecko

Postautor: Ecko » ndz 10 wrz 2017, 12:24

Kilka godzin od pola 2 spadki i jeden na brzegu :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
don1976

Postautor: don1976 » ndz 10 wrz 2017, 13:45

Rybkarz pisze:

inwazyjny gatunek :D

Ostatnio nawet bardzo :lol:
Dziś w takim razie lepiej ryba brała od pola,mi od lasu udało się złowić aby jednego malutkiego szczupaczka
Ostatnio zmieniony ndz 10 wrz 2017, 20:21 przez don1976, łącznie zmieniany 1 raz.
Daniel P. Rocznik 1976
Awatar użytkownika
Kadi

Postautor: Kadi » ndz 10 wrz 2017, 14:24

No u mnie dziś przełamanie. Ze szwagrem od 9.30 do 14 polowiliśmy. On dwa szczupaczka. A ja szczupaka i sandacza. Bardzo ładne grube rybki. Zaliczylem też spadek czegoś dużego na małą gumkę. Coś wzięło i poszło w krzaki i się wypielo. Kijek do 12gr nie ogarnął :D
Ale za to przynęta jaka. Niestety zaraz ja urwalem.
Tomasz K.
1988
C&R
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Lokalizacja: Sklep Wędkarski Lublin, ul.Romera 37/2, Tel: 533-357-333
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł » ndz 10 wrz 2017, 16:08

Na kutalgę złowiłeś sandacza? Mierzyłeś go?
Awatar użytkownika
Kadi

Postautor: Kadi » ndz 10 wrz 2017, 16:17

Tak na kutalge i Szczupły też. Powiedzmy że nie mierzone ;D
Tomasz K.
1988
C&R
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł » ndz 10 wrz 2017, 16:51

Kadi pisze:Tak na kutalge i Szczupły też. Powiedzmy że nie mierzone ;D

Sandacz raczej do wzięcia, z tego co widzę.
Awatar użytkownika
Kadi

Postautor: Kadi » ndz 10 wrz 2017, 19:14

Ale strasznie jakość leci jak się z telefonu wrzuca foty przez mms :D Dopiero teraz widzę :D
Tomasz K.
1988
C&R
Awatar użytkownika
Michał_Lublin

Postautor: Michał_Lublin » ndz 10 wrz 2017, 19:20

Ja dziś jeden szczupak na brzegu nie mierzylem na oko coś ze 45cm jeden spadek takiego pod 50, ładne odprowadzenie i sporo puknięć . Wszystko na wobka.
Na brzegu też widziałem ładnego sandacza szkoda że to cuchnaca padlina.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł » ndz 10 wrz 2017, 19:29

Kadi pisze:Ale strasznie jakość leci jak się z telefonu wrzuca foty przez mms :D Dopiero teraz widzę :D

Nie ma tragedii w tych fotach, są ok. Jak Ty coś widzisz, to pewnie przez zmniejszanie automatyczne telefonu.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł » ndz 10 wrz 2017, 19:31

Michał_Lublin pisze:Na brzegu też widziałem ładnego sandacza szkoda że to cuchnaca padlina.

Parę dni temu przy Słonecznym Wrotkowie widziałem takiego 70taka.
Awatar użytkownika
kooozi

Postautor: kooozi » ndz 10 wrz 2017, 21:34

U mnie dzis od 11 do 14 na brzegu tylko 1 sztuka. Do tego 2 uciete ogony. Cos sie dzialo ale fala była uciąźliwa.

A co do trupów sandaczy to tydzien temu przy łódkach kolo mariny plywal kolos... na moje oko ponad 90cm...
Obrazek
Awatar użytkownika
Michał_Lublin

Postautor: Michał_Lublin » pn 11 wrz 2017, 05:49

Ten którego ja widziałem miał na bank 75-80 cm
Awatar użytkownika
Pibit

Postautor: Pibit » pn 11 wrz 2017, 13:44

Byłem dzisiaj porzucać trochę, pogoda dopisywała w przeciwieństwie do ryby :) jeden mały szczupaczek od strony mariny i na dodatek spią się przy samym brzegu, pomijając kilka strat przynęt to całkiem udany wypad ....
Mieszkam w Świdniku, chętnie dołączę na wspólne wyprawy nad wody lubelszczyzny :)
Awatar użytkownika
marynajlb

Postautor: marynajlb » pn 11 wrz 2017, 14:36

Czesc, jestem świeżakiem na forum i mam kilka pytań. Nie miałam okazji łowić nad Zalewem mimo, że 25 lat mieszkam w Lbn :D to 'moim' łowiskiem od zawsze było j.Miejskie w Ostrowie Lub. Jako że wróciłam do Lublina i zabrałam tym razem ze sobą cały sprzęt chce się od Was dowiedziec czegos wiecej nt. karpia i drapieznika. Wiadomo, że co łowisko to ryby mają inne preferencje. Mapy juz przestudiowałam i w sobote ok. 5 rano skoczylam na szybki spinning. Do 10 na Marinie zerwałam połowe zestawów (oczywiscie moich ulubionych) przy brzegu na tych zacnie poukładanych kamieniach... :roll: efektów żadnych, póznym wieczorem rowniez. Rzucalam na wahadłówki alge2, cefal 1,2,3, gnoma 3 i castor 3 złoty, rippery i kopyta 7.5cm z glowkami 6,8,10 kolory od perły z niebieskim przez białe z czarnym, żółto-czarne i w końcu fiolety. Oprócz kilku baaardzo delikatnych uderzeń nic sie nie działo. 1. Na jakie rozmiary, kolory łowicie głównie sandacze i szczupaki jesli chodzi o spinning? 2.Interesują mnie też sumy i sandacze na żywca, nie wiem co nad zalewem się sprawdza w Ostrowie króluje płoć i ukleja na sandała, na suma karasie i karpie do 1kg oraz ukleje. 3. Proteina i pellety, macie sprawdzone zapachy na karpia? Dziękuje z góry, będziemy sie pewnie często widzieli także na imie mam Iza lat 25, nie wiem jeszcze jak uzupełnic profil i wrzucać zdjęcia ale wszystko nadrobie :D :mrgreen: ;)
Awatar użytkownika
Rybkarz

Postautor: Rybkarz » pn 11 wrz 2017, 14:56

marynajlb pisze:Czesc, jestem świeżakiem na forum i mam kilka pytań. Nie miałam okazji łowić nad Zalewem mimo, że 25 lat mieszkam w Lbn :D to 'moim' łowiskiem od zawsze było j.Miejskie w Ostrowie Lub. Jako że wróciłam do Lublina i zabrałam tym razem ze sobą cały sprzęt chce się od Was dowiedziec czegos wiecej nt. karpia i drapieznika. Wiadomo, że co łowisko to ryby mają inne preferencje. Mapy juz przestudiowałam i w sobote ok. 5 rano skoczylam na szybki spinning. Do 10 na Marinie zerwałam połowe zestawów (oczywiscie moich ulubionych) przy brzegu na tych zacnie poukładanych kamieniach... :roll: efektów żadnych, póznym wieczorem rowniez. Rzucalam na wahadłówki alge2, cefal 1,2,3, gnoma 3 i castor 3 złoty, rippery i kopyta 7.5cm z glowkami 6,8,10 kolory od perły z niebieskim przez białe z czarnym, żółto-czarne i w końcu fiolety. Oprócz kilku baaardzo delikatnych uderzeń nic sie nie działo. 1. Na jakie rozmiary, kolory łowicie głównie sandacze i szczupaki jesli chodzi o spinning? 2.Interesują mnie też sumy i sandacze na żywca, nie wiem co nad zalewem się sprawdza w Ostrowie króluje płoć i ukleja na sandała, na suma karasie i karpie do 1kg oraz ukleje. 3. Proteina i pellety, macie sprawdzone zapachy na karpia? Dziękuje z góry, będziemy sie pewnie często widzieli także na imie mam Iza lat 25, nie wiem jeszcze jak uzupełnic profil i wrzucać zdjęcia ale wszystko nadrobie :D :mrgreen: ;)

Przynęty i gramatura są jak najbardziej ok. Musisz się tylko nauczyć miejsc i zaczepów. Jest kilka takich, że jak trafisz to na 100% zestaw tylko do urwania, ale są też miejsca "rybne" gdzie większość zaczepów można odstrzelić. Nad ZZ trzeba swoje "wyłazić" i trafić na dobry dzień. Pod koniec ubiegłego tygodnia z braniami nie było najlepiej, więc się nie zrażaj. Zobaczymy jak będzie dzisiaj ;)
Tomasz

Obrazek
Awatar użytkownika
Rybkarz

Postautor: Rybkarz » pn 11 wrz 2017, 14:59

... i przy nauce zaczepów proponuję delikatnie rozkręcić hamulec, łatwiej wtedy je odstrzelić.
Tomasz

Obrazek
Awatar użytkownika
marynajlb

Postautor: marynajlb » pn 11 wrz 2017, 16:02

Chodziło mi bardziej o te kamienne niewyciągalne zaczepy przy samym brzegu na lewo od wieży, w sobote rano mocno wiało przynęty prowadziłam nisko przy dnie jak juz polowe zerwałam zaczelam się przyglądać co tam może siedzieć no i zobaczyłam te nieszczęsne kamienie poukładane jeden obok drugiego. Wieczorem już zrywek nie było. Hamulec zawsze delikatnie rozkręcony ale wiadomo po jakimś czasie strzelania, machania i łażenia z kijem w lewo, w prawo bez skutku nie ma sensu sie szarpać i trzeba rwać. No dobra, a co z żywcem? Gdzieś tu trafiłam na forum, że zalewowy sum najlepiej bierze na leszcza i do tego nie bierze na wątróbke.. Po 5 latach obławiania miejskiego co sezon, jestem troche zaskoczona bo z braku laku stawiając lesia nigdy brań nie było. Jedynie filet z leszcza robił co trzeba :D Zrazić raczej nie zraże, po słabym sezonie mimo życióweczki ZZ to dla mnie nowe wyzwanie ;-) dzis i jutro w pracy ale od środy będe non stop, nowe łowisko i tyle rzeczy do sprawdzenia , tyle metod do wypróbowania :D :D
Awatar użytkownika
marynajlb

Postautor: marynajlb » pn 11 wrz 2017, 16:14

Jeszcze jedno, jest możliwość wypożyczenia łódek żeby wywiezc zestaw? Wywozicie zestawy? Czy tylko połów z łodzi lub z brzegu? Widziałam, że troche łajbek pływa ale nikogo kto by coś wywoził czy podsypywał
Awatar użytkownika
kooozi

Postautor: kooozi » pn 11 wrz 2017, 19:54

co do spina to od mariny do samej wariatki znam 2 miejsca gdzie jest zaczep nie do odstrzelenia. bardzo dużo łowie w tym rejonie, zazwyczaj na gumy od 8 do 13cm. głowki to przedział 4-7g. bardzo rzadko łowię ciężej. co do przynęt które mogę polecić to klasyczny cannibal od sg i JAXON INTENSA TG-INA. Niedościgniony killer w tym sezonie dla mnie na ZZ. kolor i wielkosc nie ma znaczenia. ^^ pozdrawiam. do zobaczenia nad ZZ ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Mały87

Postautor: Mały87 » pn 11 wrz 2017, 21:05

Miejskie sumy lubią proteinki trupki i wątróbki bo ludzie tak tam nęcą i się rozleniwiły rybska.Zalewowe są bardziej drapieżne zdaje mi sie.Zdaje bo z zasiadek na suma nie wiele wyszło wiec wielkiego doświadczenia z zalewowymi wasaczami nie mam.Faktem jest że dobrze biorą na żywca.
Awatar użytkownika
Rybkarz

Postautor: Rybkarz » pn 11 wrz 2017, 21:20

marynajlb pisze:na lewo od wieży

Są zdecydowanie ciekawsze miejsca i łatwiejsze. Sum na ZZ to podobno na żywca, leszcz, karaś. Co do karpia to okolice wyspy. W wakacje była tam ekipa, która codziennie nęciła dużą ilością kukurydzy. Czy skutecznie to nie wiem, ale w miejscówki wchodziły bardzo ładne leszcze. Na wiosnę karpia można łatwo złowić na kamieniach przy nartach.

Łódkę możesz wypożyczyć u Jacka na Grzybowej tel. 602 353 807. Są też w niektórych kołach.

Iza mam nadzieję, że będziesz się często udzielała na forum, bo tu już co niektórzy dawno kobiety nie widzieli i zaczęli się kutalgami interesować :D
Tomasz

Obrazek
Awatar użytkownika
marian89

Postautor: marian89 » pn 11 wrz 2017, 22:07

Z tego co się orientuje to w roli żywca na suma króluje karaś, na spining jak już się trafia to generalnie jako przyłów przy łowieniu sandaczy. Szczupaka próbował bym raczej oszukać na gumy niż na żelazo :) (ale to subiektywne odczucie) ja polecam raczej smukłe gumki w stylu ohio albo słynne już kacze łapy jaxonowe.
Awatar użytkownika
Rowino

Postautor: Rowino » pn 11 wrz 2017, 22:43

Dzisiaj z rana popływałem trochę na pływadle, efekt szczupak chudy jak sznurówka, 1 obcinka, 3 spinki i tylko jeden okoń 20 cm ale kwadratowy jakby wracał od babci z obiadu. Nie wiem jak u Was ale ja w tym roku nie potrafię w ZZ połowić okoni, nie udało mi się namierzyć ani razu stadka żeby porządnie połowić, zwykle trafiają się pojedyncze egzemplarze, bardzo rzadko 2-3 rybki z jednego miejsca. Bankowe miejsca z lat ubiegłych bez wyników. Myślę, że jest to skutek tragicznie niskiego poziomu wody w zalewie. Czy u Was tez tak jest?, jakie są Wasze doświadczenia z okoniem w tym roku?

Obrazek Obrazek Obrazek
Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro
Awatar użytkownika
marynajlb

Postautor: marynajlb » wt 12 wrz 2017, 00:21

Rybkarz, wielkie dzięki za namiar na łódke! Na forum mam zamiar być tak samo często jak i nad zalewem :D Kutalga mistrzostwo! Gdzie można taką dostać? :D Swoją drogą jesli nawet sandacz interesuje sie kutalgami, to Wam tu naprawde brakuje baby z kijem! Rozważe przejście do Waszego koła :lol:

Mały87, fakt sumy i sumiczki z Ostrowa lubią proteinke, na wątróbke w tym roku brały raczej takie do 1m.
Pod koniec lipca na kulke tutti frutti+ananas wpadła nam na karpiowym maratonie sumica 168cm 36kg o godz 4:30, w ten sam dzień na splei znajomy wyjął suma 180cm 36kg tym razem na karasia. Sum na spinning raczej nie dla mnie, preferuje branie w stylu ciche pipipipi na sygnalizatorze plus cudowna melodia wolnego biegu :D wtedy jeszcze tylko życióweczka w sprincie do wędki (po drodze potknięcie, gleba i szybki powrót do sprintu) :lol: , zacięcie i to są te emocje dla których łowie :D

Zdjecia proteinowej krolowej :-)

Wróć do „Zalew Zemborzycki”