Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
Mały87

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Mały87 » wt 12 wrz 2017, 05:30

Hehe znam waszą ekipe.Jestem z Ostrowa i nad miejskim się wychowałem.W tamtej miejscowce mozna powiedzieć pioniersko lowilem Amury 3 lata temu.Teraz zrobiło sie tam troche ciasno..Fajny sumek.Maxa?Pozdro.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Lokalizacja: Sklep Wędkarski Lublin, ul.Romera 37/2, Tel: 533-357-333
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł » wt 12 wrz 2017, 07:42

Wczoraj pięć godzin biczowania i zero. Miałem tylko jedno branie, już po zmroku na szurańca.
Awatar użytkownika
Kadi

Postautor: Kadi » wt 12 wrz 2017, 08:50

Witamy Koleżankę. Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć że na Zalewie sprawdzają się każde przynęty spiningowe z wyjątkiem kopyt relaxa. Nakupilem tego kilkadziesiąt sztuk kilka lat temu i nigdy nie zlowilem na to ryby. Wszelakiej maści Dragon, Dam, Jaxon czy Manns lowia na Zalewie z lepszym lub gorszym skutkiem. Nawet na 20 letnie wahadła miałem ryby. Trzeba cierpliwości i czasu nad wodą.
Kutalga moja tajna broń spoczywa na dnie od Niedzieli. Nabyłem ja od Majfriendów na AliExpress za 5 zeta.

Rowinio co do okonia miałem w tym roku aż 2 i to krótkie spod pomostow. W zeszłym były i trafiały się częściej. Na obrotówki i małe gumki dało się złowić. Może pokażą się na jesieni :)
Tomasz K.
1988
C&R
Awatar użytkownika
tomek_m

Postautor: tomek_m » wt 12 wrz 2017, 13:40

Dzis z Mateuszem bylismy z lodzi od 6-12 ledwie kilka bran i dwa sandaczyki 40+ i 30+. Przymierzam sie jeszcze z brzegu moze porzucać. Jak nie zacznie lać.
Machaj wędą, a ryby i tak nie będą
Awatar użytkownika
marynajlb

Postautor: marynajlb » wt 12 wrz 2017, 14:34

Mały87 tak Maxa :D :D jutro na ryby ma przyjechać Czyżo, możliwe że i Bolen sie namówi, więc gdzieś będziemy uskuteczniać zasiadeczkę :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł » wt 12 wrz 2017, 16:37

Dzisiejszy sandaczyk Michała
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
siwy

Postautor: siwy » wt 12 wrz 2017, 19:23

Dziś znowu wieczorem biczowanko od pola - i widziałem kobietę z kijem - to może Ty Iza byłaś w fioletowociapkowatych getrach? Pobawiłem się z pistoletami brzegowymi - nic wymiarowego nie weszło.

Kadi zaskoczę Cię bo na jesieni u mnie właśnie kopyta Manns Predator i prawie identyczne Relaxy są jesienią najskuteczniejsze ze względu na możliwość baaaardzo wolnego prowadzenia przy bardzo mocnym kołysaniu i pracy ogona i kuszenia leniwych szczupaków.

Co do sumów to na wątróbkę (z kilkoma rosówkami) brały mi tylko niewymiarowce, ale wątroba podwieszona była na spławiu jak żywiec, bo z dna raki ciągają tylko...chyba że żółwie to były :-)

A na żywca jakoś nie nałowiłem się suma - też uważam że większy karaś czy mały leszczyk (jak krąpik do 20cm) najlepszy, pewnie najlepiej byłoby lina, karpia czy płoć wielką...ale kto takie często łapie i na żywca stosuje na zalewie?

Łowi ktoś sumy u nas z pływadła szukając go sonarem i podstawiając żywca pod pysk?
Bądź dobry jak chleb, ale nie daj się zjeść...
Awatar użytkownika
Kadi

Postautor: Kadi » wt 12 wrz 2017, 19:47

Mannsa jak najbardziej ale Relax to pomyłka :D
Tomasz K.
1988
C&R
Awatar użytkownika
kooozi

Postautor: kooozi » wt 12 wrz 2017, 20:40

U mnie bylo sporo okoni w tym roku, ale nie z nastawienia sie na nie a jako przyłowy przy szukaniu szczupłych. Z okolo 20 szt. W tym sezonie tylko 2 nie mialy 30cm. Z tego co zauwazylem to lubia caniballe ^^ ...ale mialem tez okonie na obrotowki i cykady... o dziwo zaden nie skusił sie na mojego kilerka (JAXON INTENSA) wiec to chyba nie przyneta okoniowa, nawet w tym najmniejszym rozmiarze.
Obrazek
Awatar użytkownika
don1976

Postautor: don1976 » wt 12 wrz 2017, 21:08

Kadi pisze:Mannsa jak najbardziej ale Relax to pomyłka :D

Kadi to jesteśmy we dwóch, bo ja na klasyczne kopyto czy to Manns czy Relax na ZZ to chyba nigdy nie miałem nawet brania :oops:.
Daniel P. Rocznik 1976
Awatar użytkownika
kooozi

Postautor: kooozi » wt 12 wrz 2017, 22:00

Ja na mannsy predatory i te grube jak fatty od dragona (zapomnialem ich nazwy) w kolorze fluo ostatnio mialem bardzo dobre efekty. Od relaxa cos kupilem ostatnio wiem wydziwianego ale jeszcze nie testowalem nad woda... relax imo ma za twarda gume.. za to mannsy maja gume bardzo miekką, lejącą się co mi, i rybom widać odpowiada. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
marynajlb

Postautor: marynajlb » wt 12 wrz 2017, 23:05

Siwy, niestety nie ja. Ja na rybach zazwyczaj jestem ubana w sto warstw ubań, czarny dres i zawsze te same różowe adidasy :D jutro będe widocza ale ciesze sie że jest jakaś dziewczyna z kijem :D
Awatar użytkownika
siwy

Postautor: siwy » śr 13 wrz 2017, 11:37

Nad zalewem nie raz widywałem wędkujące kobiety, poza moją Agnieszką ze spinem 4 dziewczyny widziałem, a na grunt i spławiki 3. Do tego należy dodać dziewczyny, które z doskoku wędkują przy swoich partnerach, szczególnie w okresie letnim...ale tak jak wczoraj chłodno i mokro to stale widuję 3 dziewczyny/panie czy to na grunt czy ze spinem, czasem samotnie łowiące czasem w brygadzie.

Tak jak Koozi pisze na wielkie Manns'y i Fatty też są wyniki - ale na żółte, żółto-pomarańczowe w różnych kombinacjach jakoś u mnie nic - tylko oczojebne w całości albo białe z niebieskimi, czerwonymi i czarnymi grzbietami...czasem trafi się pistolecik, który jest tylko 2 razy dłuższy od Manns'a :-D

A na zdjęciach dowody na to, że szczupłe biorą na Manns'y i Relaxy prowadzone baaaardzo wolno, ocierając o dno, jednostajnym i monotonnym ruchem bez podbić, szarpnięć itp. :-) Dzisiejszy poranny połów - wyjątkowo wstawiam fotki bo powiedziałem sobie że nie będę pstrykał tylko szybko wypuszczał, a fotę wstawię gdy złowię z brzegu jakiegoś 70+ lub inną większą rybcię.
Bądź dobry jak chleb, ale nie daj się zjeść...
Awatar użytkownika
Jerk

Postautor: Jerk » śr 13 wrz 2017, 12:07

A u mnie relax kopyto w kolorze seledynowym bylo jedna z najlepszych przynet nad zalew)
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł » śr 13 wrz 2017, 12:24

Ja jak zaczynałem przygodę ze spinningiem, to jako pierwsze przynęty miałem właśnie kopytka relaxa. Coś tam brało na nie, jednak po spróbowaniu Mannsa odsunąłem je na dalszy plan. Obecnie to bardzo rzadko sięgam po jakiekolwiek kopytka, ale może ten stan rzeczy się zmieni na jesień.
Dave Walker

Postautor: Dave Walker » śr 13 wrz 2017, 13:52

Kto to miał zawody w niedzielę? bo straszny syf zostawiony aż wstyd.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł » śr 13 wrz 2017, 14:42

Wczorajszy sandacz Tomek_m. Prawie dowzięciak.
Awatar użytkownika
marynajlb

Postautor: marynajlb » śr 13 wrz 2017, 14:52

Lece do wędkarskiego dopełnić ekwipunek i wpadam rozstawiać gruntówki, wczesniej pewnie chwilke porzucam bo ja jak to ja w wędkarskim jak ide po haki.. "i te kuleczki Pani zapakuje, i te dwa woblerki.. to jeszcze Pani ten pelecik mi poda. No dobra to jeszcze wezme tą karpióweczke i juz wychodze. A nie jeszcze byśmy kołowrotek dobrały" :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Michał_Lublin

Postautor: Michał_Lublin » śr 13 wrz 2017, 17:30

Dave Walker pisze:Kto to miał zawody w niedzielę? bo straszny syf zostawiony aż wstyd.

Ja nigdy nie widziałem żeby ktoś na zawodach wskakiwał do wody :)

Ogólnie śmiesznie to wyglądało jak jeden Pan nie mógł wyjść z wody a drugi wskakiwał i pomagał mu wyjść.

Widziałem też jednego kolegę z forum ( miał czapkę ZZ ) mijaliśmy się na końcowym od Dąbrowy .
Awatar użytkownika
don1976

Postautor: don1976 » śr 13 wrz 2017, 18:59

Michał_Lublin pisze:
Dave Walker pisze:Kto to miał zawody w niedzielę? bo straszny syf zostawiony aż wstyd.

Ja nigdy nie widziałem żeby ktoś na zawodach wskakiwał do wody :)

Ogólnie śmiesznie to wyglądało jak jeden Pan nie mógł wyjść z wody a drugi wskakiwał i pomagał mu wyjść.

Widziałem też jednego kolegę z forum ( miał czapkę ZZ ) mijaliśmy się na końcowym od Dąbrowy .

Ten pan był już tak "zmęczony" :lol: zawodami że osunął się z krzesełka do wody ,koleżka musiał wskoczyć i mu pomóc wyjść na brzeg, a mijałeś się pewnie ze mną.
Daniel P. Rocznik 1976
Awatar użytkownika
Mariusz

Postautor: Mariusz » śr 13 wrz 2017, 19:14

Wg danych ze strony naszego okręgu to Łowisko 1 i 2 było zarezerwowane w Niedzielę dla "Bystrzycy". Byłem od rana na prostej i w okolicach Wrotkowa. Z mojej perspektywy to przypominało bardzie jakiś piknik niż zawody stąd pewnie efekty w postaci "porządku" po i kąpiel w trakcie..
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł » czw 14 wrz 2017, 11:11

Dzisiaj kilka godzin pobiczowaliśmy na momentami bardzo silnym wietrze z rana. Coś tam skubało. Tomek złowił dwa okonie wymiarowe. Ja dwa drobiazgi i Rybkarz dwa drobiazgi. Oprócz tego spadł mi szczupak, który przegryzł fluorocarbon.
Awatar użytkownika
Mały87

Postautor: Mały87 » czw 14 wrz 2017, 12:09

Już myślałem że po ostatnich wynikach tytuł "Króla Drobiazgu" zostanie Ci odebrany.Jednak zrehabilitowales się i zachowałeś tytuł :lol:
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł » czw 14 wrz 2017, 12:13

Mały87 pisze:Już myślałem że po ostatnich wynikach tytuł "Króla Drobiazgu" zostanie Ci odebrany.Jednak zrehabilitowales się i zachowałeś tytuł :lol:

Do końca sezonu jeszcze kawałek, ale korony tak łatwo nie oddam :) hehehe
Awatar użytkownika
Kadi

Postautor: Kadi » czw 14 wrz 2017, 12:52

Znowu uciął :) ja zamówiłem od majfriendów linkę stalową typu surfstrand. Podobno 7 spotów do 5kg. 10 metrów. Będę próbował robić takie przypony. Wolfram się szybko zużywa a taki do 5kg bardzo szybko. A teraz szczupaki będą gryzły jeszcze bardziej więc i obcinek będzie więcej. FC definitywnie na bok :D
Tomasz K.
1988
C&R

Wróć do „Zalew Zemborzycki”