Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
Mada
Okoń
Posty: 116
Rejestracja: śr 29 wrz 2021, 09:57

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Mada » czw 14 kwie 2022, 21:00

Kadi pisze:
Mada pisze:Czy wyjście na ryby z dziećmi nad Zalew, żeby połapały z brzegu na baciki ma jakikolwiek sens, czy to poroniony pomysł?

Jak jeszcze korzystałem z dobrodziejstw zalewu to przy normalnym stanie wody od strony pola, łowiłem ładne ryby na bata. Leszcze, Płocie po +/- 25-30cm, podchodził ładny Okoń, nawet Karpika trafiłem w podobnym okresie do tego co teraz mamy. Tylko tu raczej bat 6m będzie optymalny żeby sięgnąć odrobinę dalej. Łowiłem też batem koło trzcin po drodze na molo harcerskie, tam też trafiałem ryby, jednak tylko Leszcze, nadrabiały ilością. W zatoce gdzie grane są zawody również łowiłem, jednak w miesiącach cieplejszych niż obecnie. Ten rok jak na kwiecień mamy stosunkowo zimny. Np Krzczeń czy Dratów jeszcze nie odpaliły na dobre a na Krzczeniu zabawa z batem jest przednia, masa ryb od Leczyka przez Płotkę, Kolucha, Wzdręgę, Uklejki, itd. Dla dzieci fajna taka różnorodność :P Sam próbuję swojego 8 latka wprowadzić w wędkarstwo, łatwo nie jest ale nie poddaje się :P


8-latek raczej 6 metrowego bata nie opanuje, ma 4 metrowy, ale już niedługo ma urodziny i zażyczył sobie wędkę z kołowrotkiem. Kupiłem mu już Jaxona Float Academy Tele Bream 4m. Zajebisty kijek, jak za ta kasę. Tu nieco o nim (od 5,50 min):
https://www.youtube.com/watch?v=2r-64wLTbYs
Awatar użytkownika
Mada
Okoń
Posty: 116
Rejestracja: śr 29 wrz 2021, 09:57

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Mada » czw 14 kwie 2022, 21:01

siwy pisze:
Mada pisze:Czy wyjście na ryby z dziećmi nad Zalew, żeby połapały z brzegu na baciki ma jakikolwiek sens, czy to poroniony pomysł?


Jak najbardziej ma sens - dziś byłem z prawej strony wieży z federkiem i spławikiem. Federem rzucałem może 20m a spławikiem łowiłem pod nogami na może metrowym gruncie - może 2m od krawędzi betonu. Intensywnie donęcałem konopią i vanilią - gotowe(mokre)tanie zanęty wędkarskie od Trapera do MethodFeder. Miałem biały robak, pinka biała, pinka kolorowa, pinka rubinowa - brania miałem na 2-3 pinki rubinowe - złowiłem około 40 szt drobnicy głównie na spławiczek i haczynio 14 uklejowy(druciak z długim trzonkiem, żeby łapiąc kamienie czy inne zaczepy tylko się rozgiął) spod nóg - na federze miałem "grubsiejszy zestaw"...ale jak wspomniałem dosłownie co 15-20min wrzucałem kulkę wielkosci jajka raz z jednej raz z drugiej zanęty. Woda dość zimna, ryby wolno trawią, miałem leszczyki, płoteczki i płotki, okoniki i dwa już wymiarowe okonie (pewnie kolr pinki je skusił). Po każdej rybie zakładałem nowe 2-3 pinki, a jak nie brało dłuzej niż 15min też zmieniałem na żywsze.


Świetne informacje! Wykorzystamy.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » czw 14 kwie 2022, 21:04

Mada pisze:
Kadi pisze:
Mada pisze:Czy wyjście na ryby z dziećmi nad Zalew, żeby połapały z brzegu na baciki ma jakikolwiek sens, czy to poroniony pomysł?

Jak jeszcze korzystałem z dobrodziejstw zalewu to przy normalnym stanie wody od strony pola, łowiłem ładne ryby na bata. Leszcze, Płocie po +/- 25-30cm, podchodził ładny Okoń, nawet Karpika trafiłem w podobnym okresie do tego co teraz mamy. Tylko tu raczej bat 6m będzie optymalny żeby sięgnąć odrobinę dalej. Łowiłem też batem koło trzcin po drodze na molo harcerskie, tam też trafiałem ryby, jednak tylko Leszcze, nadrabiały ilością. W zatoce gdzie grane są zawody również łowiłem, jednak w miesiącach cieplejszych niż obecnie. Ten rok jak na kwiecień mamy stosunkowo zimny. Np Krzczeń czy Dratów jeszcze nie odpaliły na dobre a na Krzczeniu zabawa z batem jest przednia, masa ryb od Leczyka przez Płotkę, Kolucha, Wzdręgę, Uklejki, itd. Dla dzieci fajna taka różnorodność :P Sam próbuję swojego 8 latka wprowadzić w wędkarstwo, łatwo nie jest ale nie poddaje się :P


8-latek raczej 6 metrowego bata nie opanuje, ma 4 metrowy, ale już niedługo ma urodziny i zażyczył sobie wędkę z kołowrotkiem. Kupiłem mu już Jaxona Float Academy Tele Bream 4m. Zajebisty kijek, jak za ta kasę. Tu nieco o nim (od 5,50 min):
https://www.youtube.com/watch?v=2r-64wLTbYs

Mój opanował, co prawda wagowo ma bodajże 240g :D na Dratowie nawet złowił raka :D w Niedzielę na zawodach 4 godziny machał 5m Jaxonem, też dał radę (tylko 2 razy musiałem wiązać zestaw od nowa :D)
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Mada
Okoń
Posty: 116
Rejestracja: śr 29 wrz 2021, 09:57

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Mada » czw 14 kwie 2022, 21:12

Co to za bacisko? Mój Konger Arcus 6m waż coś koło 260 i w zeszłym roku sprawiał mu wyraźne problemy. Widać było, że się męczy.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » pt 15 kwie 2022, 06:23

No to się pomyliłem. Ja mam Mikado Hirameki i wagowo to też jest 266g. W zeszłym sezonie tak samo mieliśmy. Mówił że ciężki itd. Ostatnio mu powiedziałem gdzie ma trzymać i że ma machać jak mieczem i ogarnia, ważne żeby z tyłu było miejsce. Jednak 5m leży my lepiej, mimo że cięższy to może zarzucać nawet z pozycji siedzącej.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2066
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: CDC » pt 15 kwie 2022, 07:04

Kurcze! szkoda, że ja mam same baby w domu :(
Chociaż starsza z córek tak do 8 roku od czasu do czasu dawała się namówić na komercję i ciągnęła okonki i karaski ;)
Aldek
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1055
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: BCH » pt 15 kwie 2022, 07:58

Tam nie ma szansy złowienia uklejki, bo w zalewie uklejek po prostu nie ma :D.

Czasami z dzieciakiem jeździłem nad zalew z batami. Ja siedziałem z 6 m, dzieciak z 3 m. Takim 3 m spokojnie ciągnęliśmy leszczyki po 35 cm. Fajnie było. Jeździliśmy też ze spinningiem na lekko, ale to akurat nie zatrybiło.
Ostatni raz byliśmy trzy lata temu. Teraz już nie jeździmy, od czasu, kiedy dzieciak ma własne, całkiem fajne z punktu widzenia rodzica, zainteresowania.

Za to muchy czasem razem próbujemy wiązać :D.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2066
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: CDC » pt 15 kwie 2022, 08:12

BCH pisze:Za to muchy czasem razem próbujemy wiązać :D.

Też bym chciał mieć takie wsparcie ale moje się tylko wykrzywiają z tekstem "co ta za robaki!, fuj!"
A jakby się już zgodziły wspomódz tatusia i dałbym im do dyspozycji haczyki to pewnie wcześniej musiał bym zamówić karetkę pogotowia aby stała pod bramą ;)
Aldek
Awatar użytkownika
Zamaskowany Żbik
Karaś srebrzysty
Posty: 74
Rejestracja: śr 01 wrz 2021, 12:24

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Zamaskowany Żbik » pn 18 kwie 2022, 18:56

Chce się jutro wybrać nad zalew na Grzybową...
Dużo ludzi tam może siedzieć teraz na tygodniu, bo strach aż na odludziu siedzieć? :?
Awatar użytkownika
kocio
Sandacz
Posty: 500
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: kocio » pn 18 kwie 2022, 18:59

Na pewno będzie ktoś siedział, polecam mały haczyk na jedno ziarko kukurydzy.
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1055
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: BCH » pn 18 kwie 2022, 20:50

Zamaskowany Żbik pisze:bo strach aż na odludziu siedzieć? :?

Dlaczego?
Awatar użytkownika
Mietek
Szczupak
Posty: 461
Rejestracja: ndz 02 lip 2017, 22:55

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Mietek » wt 19 kwie 2022, 11:08

Byliśmy wczoraj od pola z bacikiem i w godzinę z hakiem, które udało nam się wysiedzieć w tym wietrze i deszczu, wpadło kilka leszczy, kilka krąpików, okoń i płotka
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » wt 19 kwie 2022, 13:14

Mietek pisze:Byliśmy wczoraj od pola z bacikiem i w godzinę z hakiem, które udało nam się wysiedzieć w tym wietrze i deszczu, wpadło kilka leszczy, kilka krąpików, okoń i płotka



Jak widać Mietek potwierdza, że szczupak w tym roku będzie miał co jeść ;-)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1055
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: BCH » śr 20 kwie 2022, 00:06

Albo właśnie nie będzie miał co jeść, jak mu Mietek wszystko wyłowi :D.

Poważnie krąpie i to kilka? Wydawało mi się, że już ich w zalewie nie ma lub prawie nie ma.
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1621
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » śr 20 kwie 2022, 07:04

BCH pisze:Albo właśnie nie będzie miał co jeść, jak mu Mietek wszystko wyłowi :D.

Poważnie krąpie i to kilka? Wydawało mi się, że już ich w zalewie nie ma lub prawie nie ma.

Są i to raczej niemałe. Co roku na wiosnę wpada kilka po ok 35cm. Potem ślad po nich ginie do wiosny następnego roku. Ale jak chodzi o waleczność takiego byczka, to leszcz przy nim to padlina. Małe natomiast nie trafiają się w ogóle.
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » śr 20 kwie 2022, 07:12

Ale kilka dni temu sam łowiłem tuż przy brzegu/betonie za wieżą w prawo od niej malutkie leszczyki nawet po 8cm i płoteczki 10cm. Oczywiście większe też były, ale cieszył widok drobnicy ;-)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Sprężynowy Dziadek
Okoń
Posty: 169
Rejestracja: pt 08 lis 2019, 11:23

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Sprężynowy Dziadek » śr 20 kwie 2022, 09:12

E tam, Mietek to poważny gość, nie będzie sobie zawracał głowy konsumpcją jakiś krąpi. Na patelnię rzuca jedynie szczupaki i to jedynie takie powyżej metra, bo nie będzie rozgrzewał oleju na byle popierdółki :D

Faktycznie na zalewie ostatnio bardziej aktywna jest drobnica, często na feedera biorą leszczyki do 20 cm, ale złowiłem też trzy kleniki w ciągu godziny, takie 15-18 cm.
Wesołe jest życie staruszka :D
Awatar użytkownika
gregory
Karaś srebrzysty
Posty: 73
Rejestracja: pt 08 cze 2018, 10:38

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: gregory » śr 20 kwie 2022, 22:32

To raczej małe jazie a nie kleniki.
Sam złowiłem ich kilka, pewnie było zarybienie.
Awatar użytkownika
Sprężynowy Dziadek
Okoń
Posty: 169
Rejestracja: pt 08 lis 2019, 11:23

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Sprężynowy Dziadek » czw 21 kwie 2022, 16:18

Taaaak... ale mogą być w zalewie oba te gatunki? ;)
Wesołe jest życie staruszka :D
Awatar użytkownika
gregory
Karaś srebrzysty
Posty: 73
Rejestracja: pt 08 cze 2018, 10:38

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: gregory » pt 22 kwie 2022, 07:56

Mogą, tylko klenika na żywo widziałem w zalewie ponad 20 lat temu a wędkuję dosyć często. ;)
Awatar użytkownika
Sprężynowy Dziadek
Okoń
Posty: 169
Rejestracja: pt 08 lis 2019, 11:23

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Sprężynowy Dziadek » pt 22 kwie 2022, 11:10

Cóż... klenie zalewowe chyba Cię nie lubią, skoro tak Cię unikają ;) od kilku lat, w każdym sezonie kilka trafia mi się na feederka, niezależnie od miejsca połowu. Niejednokrotnie byłem też świadkiem, takiego przyłowu u innych wędkarzy :D
Wesołe jest życie staruszka :D
Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Bandazyk » pt 22 kwie 2022, 15:19

siwy pisze:Ale kilka dni temu sam łowiłem tuż przy brzegu/betonie za wieżą w prawo od niej malutkie leszczyki nawet po 8cm i płoteczki 10cm. Oczywiście większe też były, ale cieszył widok drobnicy ;-)

Żeby się tego nie czepiła ta zlchoroba co rok temu. Ktoś wie? To pleśniawka była?
:twisted:
Awatar użytkownika
Yogi79
Karaś srebrzysty
Posty: 52
Rejestracja: pt 03 wrz 2021, 17:16

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Yogi79 » sob 23 kwie 2022, 16:54

Jak tam łapiecie coś nad Zalewem ?
Ja dziś mizerne 3 leszcze bez rewelacji
Awatar użytkownika
Zamaskowany Żbik
Karaś srebrzysty
Posty: 74
Rejestracja: śr 01 wrz 2021, 12:24

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Zamaskowany Żbik » sob 23 kwie 2022, 18:57

BCH pisze:
Zamaskowany Żbik pisze:bo strach aż na odludziu siedzieć? :?

Dlaczego?


Samemu jestem to wszystko jest możliwe...
Awatar użytkownika
Zamaskowany Żbik
Karaś srebrzysty
Posty: 74
Rejestracja: śr 01 wrz 2021, 12:24

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Zamaskowany Żbik » sob 23 kwie 2022, 19:01

Yogi79 pisze:Jak tam łapiecie coś nad Zalewem ?
Ja dziś mizerne 3 leszcze bez rewelacji


Ja też ostatnio 3 leszcze pod Widokiem...

Mordeczki, a wiecie gdzie jutro lepiej na leszcza wyskoczyć z feederkiem?
Rozważam Grzybową i niedaleko tamy.

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości

Sklep wędkarski Lublin