Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » śr 01 kwie 2015, 21:22

Ja jeszcze nie próbowałem, ale widziałem osoby łowiące na makaron. Po pęczaku będzie to u mnie następne w kolejce jako przynęta i dodatek do zanęty. Będę jeszcze próbował na ciecierzycę, która smakuje jak groch :)

Z domowych rzeczy to w zeszłym sezonie trochę eksperymentowałem z ziemniakami ugotowanymi w połowie jako zanęta w rakiecie. Ziemniaki przyciągnęły mi jednego wieczoru dwa leszczyki podchodzące pod 40 cm. Łowiłem wtedy jednak na spławik, przynętą był czerwony robak i kukurydza. Do ziemniaków dodawałem jeszcze spożywczy aromat waniliowy.
Awatar użytkownika
czedar
Karasie jedzą gówno
Posty: 1
Rejestracja: czw 02 kwie 2015, 17:32

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: czedar » czw 02 kwie 2015, 17:37

Fajna ta wasza stronka.Powiedzcie mi panowie i panie bo na wakacje bedę spędział w Lublinie.Czy wystepuje tutaj karassio i karpik?Zepełnie nie znam zbiornika więc może ktoś podpowie gdzie można ewentualnie zasiąść do połowu?Do wakacji co prawda jeszcze sporo ale już zbieram informacje i zaczynam przygotowania.Pozdrawiam tu wszystkich
Awatar użytkownika
kocio
Szczupak
Posty: 498
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: kocio » czw 02 kwie 2015, 19:29

W tamtym roku karas sie uaktywnil lapali nawet sztuki ok 1 kg miejmy nadzieję że w tym roku też sie pokażą i z dominują leszcza.
Awatar użytkownika
kocio
Szczupak
Posty: 498
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: kocio » czw 02 kwie 2015, 19:32

Sypaj grubo i efekty będziesz miał .
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » czw 02 kwie 2015, 20:02

Od siebie ja jeszcze dodam, że dobrą przynęta na zalewie i to nie tylko na karasie jest rosówka. Miejsca w których karaś występował w zeszłym sezonie to cypel od strony pola oraz dalszy teren do i z wariatką włącznie. Podejrzewam również, że przede wszystkim rękaw i jego okolice będzie dobrym miejscem.

kocio pisze:W tamtym roku karas sie uaktywnil lapali nawet sztuki ok 1 kg miejmy nadzieję że w tym roku też sie pokażą i z dominują leszcza.


Jak karasi będzie w znacznej większości to zaczniemy wtedy tęsknić nawet za tym skarłowaciałym leszczem :) Tak to już jest, że najbardziej pożądane ryby to te, których jest najmniej w zbiorniku.
Awatar użytkownika
kocio
Szczupak
Posty: 498
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: kocio » czw 02 kwie 2015, 20:29

Może być i tak.... myślę że zateknilby człowiek za polsilverem ,bo przecież jak nic nie bralo , to on zawsze dopisał .
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » czw 02 kwie 2015, 20:38

Te "nasze" to rzeczywiście polsilverki :D Chociaż te ozłocone też się trafiają :)
Awatar użytkownika
henryk_b
Leszcz
Posty: 34
Rejestracja: śr 25 mar 2015, 05:50

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: henryk_b » pt 03 kwie 2015, 06:56

jak tylko jeszcze troche woda w zalewie zotsanie spuszczona może być podobna akcja kliknij
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » pt 03 kwie 2015, 07:17

Jak na razie trafiają się duże karasie , ale za 2 lub 3 sezony jak karasia się natrze to i on skarłowacieje. Tak jak to było z kilkoma łowiskami.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pt 03 kwie 2015, 07:42

krycha pisze:Jak na razie trafiają się duże karasie , ale za 2 lub 3 sezony jak karasia się natrze to i on skarłowacieje. Tak jak to było z kilkoma łowiskami.


Jak temu zatem przeciwdziałać? Trzeba zarybiać sandaczem :)
Awatar użytkownika
kocio
Szczupak
Posty: 498
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: kocio » pt 03 kwie 2015, 08:24

Albo szczuplego on uwielbia Karaski , jeśli sie zaniedba sprawe to może być plaga za kilka lat.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pt 03 kwie 2015, 08:36

Szczupaka trochę jest, gorzej jednak właśnie z sandaczem. Problem w tym, że sandacz jest prawie dwa razy droższy niż szczupak, dlatego lepiej (taniej) jest inwestować w gniazda dla niego. Pomysł jak najbardziej dobry, tylko na efekty my jako wędkarze będziemy musieli trochę poczekać. Na eldorado sandaczowe tak czy inaczej nie ma co liczyć nawet w przyszłości jeżeli system kontroli oraz mentalność wędkarzy się nie zmieni.

Pamiętam jak dokładnie rok temu, gdy zasiadałem za leszczykiem na ZZ już pojawiali się "spinningiści" i co chwila wyciągali szczupaki dopiero co wpuszczone. Bezczelność ludzi nie zna granic.
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » pt 03 kwie 2015, 11:47

Rozwiązanie jest proste wprowadzić na 2 sezony zakaz zabierania szczupaków i sandaczy ,żeby populacja się odrodziła.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pt 03 kwie 2015, 12:12

Wprowadzenie dodatkowych zakazów czy to zabierania ryb, czy ustalania górnych wymiarów czy jakichkolwiek innych nie rozwiąże problemu. Powód? Brak egzekwowania ich. Co z tego, że jest wiele obostrzeń jak nikt nie zwraca na to uwagi? Wymiar szczupaka mamy 55 cm, a tylko może 20% dotrwa do takiego wymiaru z nowego narybku. Podstawą do jakichkolwiek planów jest częsta i szczegółowa kontrola. Tego niestety u nas brak. Zdaje sobie sprawę, że nie jest to łatwa sprawa, aby ogarnąć to skutecznie. Dziadki, ale i nie tylko chowają nie wymiarowe ryby w krzaki, do samochodów itd. Trudno udowodnić to komuś jak się nawet taka rybę znajdzie porzuconą. Monitoring również nie załatwi sprawy. Jeden jest na tamie, a dzieją się tam regularnie cuda na kiju. Olewka totalna. Ja czasami z 500 metrów gdy idę na zalew wiem, że coś jest na rzeczy. Czatownicy obstawieni z obydwu stron, czasem na moście z lornetką jeszcze stoi.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 04 kwie 2015, 21:05

Odwiedziłem dzisiaj zalew spacerkiem. Piękna pogoda, na wieży liny jeszcze biorą ;-) Stan wody nadal niezbyt ciekawy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tutaj znaleziony niezbędnik "profesjonalnego wędkarza" :)

Obrazek
Awatar użytkownika
henryk_b
Leszcz
Posty: 34
Rejestracja: śr 25 mar 2015, 05:50

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: henryk_b » ndz 05 kwie 2015, 19:48

Akuyrat w tym miejscu jest fajny spad kilka metrow w głąb tak wiec nic nie stoi na przeszkodzie zeby tam skutecznie łowić.
Awatar użytkownika
Szczupaczinio_85
Szczupak
Posty: 220
Rejestracja: sob 28 mar 2015, 10:16
Lokalizacja: Lublin Wrotków

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Szczupaczinio_85 » ndz 05 kwie 2015, 22:31

Makaron gwiazdki podgotowany i posypany budyniem waniliowym:) Ja osobiście nie testowałem ale kolega mówił że jemu się sprawdzała przynęta i nie tylko leszki wchodziły;)
Gdzie patyki tam wyniki ;)
Awatar użytkownika
kocio
Szczupak
Posty: 498
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: kocio » ndz 05 kwie 2015, 22:41

A ja polecam mirabelki na amury ale to jeszcze trochę trzeba poczekać aż dojrzeja .
Awatar użytkownika
Szczupaczinio_85
Szczupak
Posty: 220
Rejestracja: sob 28 mar 2015, 10:16
Lokalizacja: Lublin Wrotków

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Szczupaczinio_85 » ndz 05 kwie 2015, 22:47

kocio pisze:A ja polecam mirabelki na amury ale to jeszcze trochę trzeba poczekać aż dojrzeja .


Al jakiś specjalny patent czy żywcem na hak?
Gdzie patyki tam wyniki ;)
Awatar użytkownika
kocio
Szczupak
Posty: 498
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: kocio » pn 06 kwie 2015, 00:26

Jak jest dojrzała to ładnie pestka wychodzi i w tedy na włos lub haczyk :)
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pn 06 kwie 2015, 04:38

kocio pisze:A ja polecam mirabelki na amury ale to jeszcze trochę trzeba poczekać aż dojrzeja .


Z tego co mnie pamięć nie myli to mirabelki rosną właśnie tam gdzie łowisz amury w miejscu z trzema przesiekami jak się idzie w górę na parking :) Tak? Jaki hak (rozmiar) używasz do mirabelki?

Ja wrócę jeszcze do pęczaku. Gdyby ktoś nie widział jak go przygotować to napisałem krótki, ale zwięzły poradnik - http://zalewzemborzycki.com/przygotowan ... u-na-ryby/ Dzisiaj znowu pęczak będzie u mnie w akcji, tym razem jednak o smaku i zapachu wanilii i kolorze kurkumy.
Awatar użytkownika
kocio
Szczupak
Posty: 498
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: kocio » pn 06 kwie 2015, 09:18

Mirabelki zbieram na nalowskich na osiedlu nie daleko sklepu wedkarskiego ZZ i w nocy wylaza na te mirabelki rasowki są bardziej slodsze od innych nie próbowałem ale myślę że też to ma znaczenie . Haczyk nr 4-6
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pn 06 kwie 2015, 10:53

Byliśmy dzisiaj ze Szczupaczinio_85 przy wejściu do rękawa. Pierwszy raz w tym sezonie wróciliśmy o kiju, tak bywa :) Pogoda deszczowa, momentami był śnieg. Zimno, woda bardzo płytka do tego stopnia, że przy zacięciu koszyk wyłaniał się ponad lustro. Ryby nie chciały współpracować, ani na białego, czerwonego robaka, ani na pęczak. Szczupaczinio_85 zaliczył jedno branie, ja nawet drgnięcia. Stosowaliśmy całkowicie dwie różne zanęty, jeden z melasą, drugi bez, jeden z dodatkami i zapachami, drugi bez.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kocio
Szczupak
Posty: 498
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: kocio » pn 06 kwie 2015, 11:49

Motyla noga takiej plycizny jeszcze nie widziałem na ZZ
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » pn 06 kwie 2015, 11:56

Ja łowiłem tam 3 tygodnie temu i tylko jednego leszczyka udało się złowić.

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości

Sklep wędkarski Lublin