Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
darek
Sandacz
Posty: 701
Rejestracja: sob 20 lut 2016, 17:27

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: darek » śr 21 lip 2021, 17:32

Kadi pisze:
misiek1975 pisze:Panowie dzieje się coś na bagnie czy dalej marazm? Nie byłem ze 3 tygodnie i nie wiem czy warto jechać w weekend

Miałem w Niedzielę jednego obślizguna. Dalej chude, blade i brzydkie te Szczupaczki. Bez zmian, jedź gdzieś indziej :P

nie dziwi,nie mają co zażerać,chyba na ślimakach żerują :D
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1621
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » śr 21 lip 2021, 22:02

Kadi pisze:
misiek1975 pisze:Panowie dzieje się coś na bagnie czy dalej marazm? Nie byłem ze 3 tygodnie i nie wiem czy warto jechać w weekend

Miałem w Niedzielę jednego obślizguna. Dalej chude, blade i brzydkie te Szczupaczki. Bez zmian, jedź gdzieś indziej :P

Dzięki Kadi więcej mi nie trzeba tłumaczyć ;) Krótko zwięźle i na temat :D
Awatar użytkownika
blackduck
Szczupak
Posty: 284
Rejestracja: wt 25 kwie 2017, 12:48
Lokalizacja: Lublin

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: blackduck » czw 22 lip 2021, 01:10

Tu nie ma ryb. To ja, kierownik tego lodowiska :(
:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » czw 22 lip 2021, 10:38

Oj...nie zgodzę się - ostatnio na zalewie w wielu miejscach jest dużo drobnicy takiej po 2-4cm a i minileszczyków takich po 5 -10 cm też da się nałowic przy trzcinach. Zasiadowcy podrywkami nawet łowią.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1621
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » czw 22 lip 2021, 13:11

siwy pisze:Oj...nie zgodzę się - ostatnio na zalewie w wielu miejscach jest dużo drobnicy takiej po 2-4cm a i minileszczyków takich po 5 -10 cm też da się nałowic przy trzcinach. Zasiadowcy podrywkami nawet łowią.

Szkoda że na gumę nie biero :P Choć czasem przy podbiciu się trafiają 8-)
Awatar użytkownika
Przemek N.
Karaś srebrzysty
Posty: 95
Rejestracja: sob 29 paź 2016, 13:51

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Przemek N. » czw 22 lip 2021, 14:05

Nie opowiadajcie bzdur jak ktoś nie jeżdzi na ryby tylko siedzi przed monitorem to nie ma zielonego pojęcia co się dzieje nad wodą osobiście ostatnio mam bardzo dobre wyniki nad zalewem od białorybu po drapieżnika wczoraj polowilem pięknych okoni 30plus plus sandacz 65 na dokładke nie wspomnę o złotych karasiach karpiach i linach.
Przemek 1984. koło Haczyk Lublin.
Awatar użytkownika
Mietek
Szczupak
Posty: 461
Rejestracja: ndz 02 lip 2017, 22:55

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Mietek » czw 22 lip 2021, 14:54

Przemek N. pisze:Nie opowiadajcie bzdur jak ktoś nie jeżdzi na ryby tylko siedzi przed monitorem to nie ma zielonego pojęcia co się dzieje nad wodą osobiście ostatnio mam bardzo dobre wyniki nad zalewem od białorybu po drapieżnika wczoraj polowilem pięknych okoni 30plus plus sandacz 65 na dokładke nie wspomnę o złotych karasiach karpiach i linach.


No, mówiłem Ci, że zalew w Kraśniku fajną rybę daje :mrgreen:

A jak tam na naszym bajorku? :D
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » czw 22 lip 2021, 15:44

Przemek N. pisze:Nie opowiadajcie bzdur jak ktoś nie jeżdzi na ryby tylko siedzi przed monitorem to nie ma zielonego pojęcia co się dzieje nad wodą osobiście ostatnio mam bardzo dobre wyniki nad zalewem od białorybu po drapieżnika wczoraj polowilem pięknych okoni 30plus plus sandacz 65 na dokładke nie wspomnę o złotych karasiach karpiach i linach.

Będąc przez 3 weekendy nad zalewem miałem jednego szczupaczka :) rewelacja. Dobrego jakieś tam niemrawe bierki. Byłem od godziny 5 do 9-10. Bo później tak planeta kopała, że już się nie dało łowić. Zwłaszcza w spodniobutach.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » czw 22 lip 2021, 15:45

A no i jednego Okonia 25cm na 10cm wobler :D bym zapomniał a przecież to też ryba :D
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1621
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » czw 22 lip 2021, 18:08

Mietek pisze:
Przemek N. pisze:Nie opowiadajcie bzdur jak ktoś nie jeżdzi na ryby tylko siedzi przed monitorem to nie ma zielonego pojęcia co się dzieje nad wodą osobiście ostatnio mam bardzo dobre wyniki nad zalewem od białorybu po drapieżnika wczoraj polowilem pięknych okoni 30plus plus sandacz 65 na dokładke nie wspomnę o złotych karasiach karpiach i linach.


No, mówiłem Ci, że zalew w Kraśniku fajną rybę daje :mrgreen:

A jak tam na naszym bajorku? :D

Dobre :lol:.
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1621
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » czw 22 lip 2021, 18:10

Przemek N. pisze:Nie opowiadajcie bzdur jak ktoś nie jeżdzi na ryby tylko siedzi przed monitorem to nie ma zielonego pojęcia co się dzieje nad wodą osobiście ostatnio mam bardzo dobre wyniki nad zalewem od białorybu po drapieżnika wczoraj polowilem pięknych okoni 30plus plus sandacz 65 na dokładke nie wspomnę o złotych karasiach karpiach i linach.

Udam się w sobotę, aż się nie mogę doczekać ;) Zdam relacje na pewno. Zapewne będzie prawdziwa :lol:
Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Bandazyk » pt 23 lip 2021, 09:18

Coś tam gryzie w tym zalewie jeszcze, dramatu nie ma. Chodzę ostatnio za okoniem i nie pamiętam wypadu żebym był bez ryby. Dziś był fajny boleń... zaryzykował bym że życiówka... chwilkę był na kiju do 7g...
:twisted:
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » pt 23 lip 2021, 10:14

Bandazyk pisze:Coś tam gryzie w tym zalewie jeszcze, dramatu nie ma. Chodzę ostatnio za okoniem i nie pamiętam wypadu żebym był bez ryby. Dziś był fajny boleń... zaryzykował bym że życiówka... chwilkę był na kiju do 7g...


Ło! Tam gdzie zawsze?
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Doctor1987
Okoń
Posty: 196
Rejestracja: pn 26 mar 2018, 19:28

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Doctor1987 » pt 23 lip 2021, 13:17

gelo97 pisze:Ja dziś feeder . Zlowilem ok 10 leszczy w przedziale 400-1000 g
Oraz ok 20 klepaków.
Rozmawiałem też z innym wędkarzem mówił że złowił takiego koło 2kg


Z której strony byłeś? Ja byłem w niedzielę na numerach od Dąbrowy od 4:00 do 9:00 i tylko 10 leszczyków wpadło, z czego tylko dwa ok. 500-700 g. I jeden okoń ok 25 cm. U innych co siedzieli też było słabiutko.
Hubert
Awatar użytkownika
Doctor1987
Okoń
Posty: 196
Rejestracja: pn 26 mar 2018, 19:28

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Doctor1987 » pt 23 lip 2021, 17:53

A tak zapytam, gdzie w okolicy harcerskiego można zostawić samochód? Jak jadę ze spiningiem to zostawiam na tym dużym leśnym parkingu na Dąbrowie.
Hubert
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2065
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: CDC » pt 23 lip 2021, 18:25

Doctor1987 pisze:A tak zapytam, gdzie w okolicy harcerskiego można zostawić samochód? Jak jadę ze spiningiem to zostawiam na tym dużym leśnym parkingu na Dąbrowie.

W bliskiej okolicy to chyba nigdzie. Ja zazwyczaj parkuję przy głównej ulicy we wjeździe do lasu ze stojakami na rowery obok. Parkuję tak aby niczego nie zasłaniać, czyli ani wjazdu ani stojaka. To tak pi razy oko ok. 200 m za harcerskim. Jeszcze nie miałem kłopotów. Później ok. 10 minut drogą i ścieżkami przez las, i jestem przy molo.
Aldek
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1429
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: zpryciarz » pt 23 lip 2021, 21:34

Może i ktoś tam łapie jakieś ryby na ZZ. Może i komuś coś i siadzie większego, jestem w stanie uwierzyć jak i w to że ktoś ma sprawdzony sposób na większe ryby jednak uważam że jest ich jak na lekarstwo. Przez 3 lata mocno że spinem polazilem i ani dziadki ani inni że spienm jakiś kokosów nie zbijali.

Jakby było zatrzęsienie ryb to by nie było takiej posuchy u większości wędkarzy. Bo jeśli ktoś ma wyniki na innych wodach a na ZZ nie to znaczy że dupa ? Na pewno każdy zbiornik się od siebie rozni. Ale wystarczy kilka lat doświadczenia by trochę łepetyna ruszyc i znaleźć sposób na cwane rybki. Swoją drogą dla tych co mają wyniki na ZZ to aby się cieszyć że taka zła sława o tym zbiorniku
Marcin
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1621
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » sob 24 lip 2021, 18:02

Tak jak wcześniej pisałem byłem dziś rano na ZZ. Niestety rozczaruję Was i nic nowego nie napiszę i zdjęć żadnych nie wstawię bo nie ma co. Od 4 do 7.30 nic - totalne nic. Gumy, woblery, popery, spinmady nic. Na wodzie oczkuje tylko drobnica, zero jakiejkolwiek aktywności ryb. Nawet śluzy niemrawe na koszyki i spławiki. Wyznacznikiem ilości ryb i brań jest zawsze ilość łódek. Jeszcze 2-3 lata temu pływało po kilkanaście (na tygodniu) lub kilkadziesiąt (w weekend). Dzisiaj było ich dwie. To mówi samo za siebie. Generalnie Kadi miałeś rację a Przemek N miałeś farta albo fajny sen ;)
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » sob 24 lip 2021, 19:23

misiek1975 pisze:Tak jak wcześniej pisałem byłem dziś rano na ZZ. Niestety rozczaruję Was i nic nowego nie napiszę i zdjęć żadnych nie wstawię bo nie ma co. Od 4 do 7.30 nic - totalne nic. Gumy, woblery, popery, spinmady nic. Na wodzie oczkuje tylko drobnica, zero jakiejkolwiek aktywności ryb. Nawet śluzy niemrawe na koszyki i spławiki. Wyznacznikiem ilości ryb i brań jest zawsze ilość łódek. Jeszcze 2-3 lata temu pływało po kilkanaście (na tygodniu) lub kilkadziesiąt (w weekend). Dzisiaj było ich dwie. To mówi samo za siebie. Generalnie Kadi miałeś rację a Przemek N miałeś farta albo fajny sen ;)

Ja byłem nad Czarnym Sosnowickim. Działo się więcej niż na bagnie przez jakieś 6 tygodni hehe. Były Szczupaczki, były brania, ale raczej mikro Sandaczy z opadu, bo ślady na gumach jakby ktoś powbijał szpilki. O dziwo na spadku na jakichś 5-6m głębokości.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Krzysiek
Szczupak
Posty: 330
Rejestracja: pt 08 cze 2018, 23:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Krzysiek » sob 24 lip 2021, 22:02

Myślę, że wyniki o których pisze Przemek wcale nie muszą być wymyślone. Zresztą znam go osobiście i do bajkopisarzy nie należy. Takie wyniki można osiągnąć będąc o odpowiedniej porze o w odpowiednim miejscu. Przewagę mają osoby mieszkające blisko Zalewu i posiadające środki pływające. Ostatnie wahania pogody mają wpływ zapewne na aktywność ryb. Mając możliwość wypłynięcia na zbiornik, np. przed świtem kilka dni z rzędu zwiększamy swoje szanse na fajne wyniki. Niestety niewielu ma taką możliwość. Właśnie wróciłem z wieczornego spaceru nas Zalewem i faktycznie oprócz aktywności drobnicy i pojedynczych ataków bolenia nie widać ruchu na wodzie. Dziś w okolicach południa chodziłem z wędką nad Bystrzycą wzdłuż ścieżki rowerowej. Wynik - totalne zero (nie liczę odprowadzeń przynęty przez jelce i wyjścia fajnego bolka, który spudłował).
Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Bandazyk » ndz 25 lip 2021, 09:41

Dziś byłem od 4 do 9. Ostatnio trochę się działo, jednak dziś tylko jeden okoń na brzegu, w sumie 4 brania. Co do aktywności ryb: chlapnie się drobnicy na powierzchni nie jest żadnym wyznacznikiem aktywności drapieżnika. Ostatnio zero ruchu na wodzie, a 15 rybek na brzegu.
:twisted:
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » ndz 25 lip 2021, 14:41

Zgadzam się z wami w 100% jednak dla kogoś kto ma czas raz w tygodniu na wędkowanie ten zbiornik się nie nadaje. Weekend to weekend. Nie dość że ryb mało to jeszcze te wykłute w Sobotę już w Niedzielę nie będą brać :P polecam każdy inny zbiornik na weekendowy wypad. Wszędzie są Szczupaki mniejsze i większe. Sandacze też są ale teraz nie mogę żadnego trafić. Okonie i inne Wzdręgi też biorą a nawet koluchy :D Ta woda wymaga odpoczynku to nie ulega wątpliwości. No kill na drapieżniki nawet i na 5 lat jak dla mnie to świetny pomysł. Ciekawe jak się sprawdzi nad Tomasznem. Jak na razie koluchy 15cm to duży koluch na tym zbiorniku :)
Ostatnio zmieniony pn 26 lip 2021, 07:17 przez Kadi, łącznie zmieniany 1 raz.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 839
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Zielony » ndz 25 lip 2021, 17:55

Mnie ostatnio udało się złowić całkiem sporo sandaczy w tym ogromnego na 89cm. Trafiłem też sumka. Ryby złowiłem w różnych jeziorach, powszechnie znanych, jednak na prośbę kolegów, którzy mnie uczyli i zabierali na łódkę nie podam dokładnych namiarów. Na naszym Zalewie też są sandacze i to myślę, że są i większe i jest ich znacznie więcej niż się powszechnie uważa.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dodać muszę, że najpierw zaliczyłem kilkanaście wyjazdów na zero ale konsekwentnie starałem się słuchać moich nauczycieli. Myślałem już nawet żeby odpuścić i czekać na jesień aż w końcu trafił się pierwszy a potem następny. Sandacze to wspaniałe, tajemnicze i wymagające ryby. Ponoć miewają taki dzień, że nie biorą miesiącami. Chwilowo jestem bardo szczęśliwy bo jak na początkującego spinningistę to miałem sporo szczęścia w postaci złowienia pięknych ryb.
Ostatnio zmieniony pn 26 lip 2021, 05:35 przez Zielony, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Przemek_M
Sandacz
Posty: 752
Rejestracja: wt 05 cze 2018, 20:57

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Przemek_M » ndz 25 lip 2021, 23:20

Gratulacje Piotrek!
Koledzy nauczyciele to bezcenne dobro :)
Człowiek jest stworzony do miłości.
I każde życie jest bezcenne.
Awatar użytkownika
vi-valdi
Karasie jedzą gówno
Posty: 2
Rejestracja: wt 27 lip 2021, 08:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: vi-valdi » wt 27 lip 2021, 10:55

witam Wszystkich...mam pytanie do szacownych kolegów,czy można łowić na ZZ na drop shot ? swego czasu prowadzący stronę miał łódkę do wynajęcia ale nie mogę odnaleźć tych info. czy coś się zmieniło w temacie ?

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Paweł i 56 gości

Sklep wędkarski Lublin