Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
Gelson2
Karaś srebrzysty
Posty: 87
Rejestracja: wt 23 lip 2019, 10:18

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Gelson2 » pt 15 mar 2024, 21:01

bodzio66665 pisze:Jak sytuacja na Zalewie? Może w końcu uda się wyskoczyć gdzieś na feeder i zastanawiam się czy zz czy gdzie indziej.
sorry ale jaka może być... Od 25 lat bierze leszcz żyleta, a na wiosnę Leszek bierze na przemian z płotka i tutaj nie zmienia się nic...
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2086
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: CDC » pt 15 mar 2024, 22:50

Gelson2 pisze:
bodzio66665 pisze:Jak sytuacja na Zalewie? Może w końcu uda się wyskoczyć gdzieś na feeder i zastanawiam się czy zz czy gdzie indziej.
sorry ale jaka może być... Od 25 lat bierze leszcz żyleta, a na wiosnę Leszek bierze na przemian z płotka i tutaj nie zmienia się nic...

Z relacji kolegi "zawodowca" robiącego 10, 15, 20 kg mniej więcej tak to wygląda. Poniżej 10 kg na Zalewie to kiepski wynik, a poniżej 5 kg to wręcz padaczka.
Z tego co mówi obecnie tyczka nie ma sensu bo ryby jeszcze przy brzegu nie ma i nie można jej ściągnąć.
Także albo daleka odległościówka albo najlepiej właśnie feder na minimum 40, 50 metrów.
Aldek
Awatar użytkownika
timi332
Karaś srebrzysty
Posty: 52
Rejestracja: ndz 12 lut 2023, 19:32

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: timi332 » ndz 14 kwie 2024, 17:04

Siemka bierze coś tam nad zalewem jest sens jechać na jakiegoś karpia ?
Awatar użytkownika
darek
Sandacz
Posty: 701
Rejestracja: sob 20 lut 2016, 17:27

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: darek » ndz 14 kwie 2024, 19:42

Zawsze warto ;)
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 845
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Zielony » śr 17 kwie 2024, 07:56

https://spottedlublin.pl/tysiace-martwy ... YsepCXe0s0
Okazuje się, że leszcze zdychają bo kaleczą je wędkarze!
Cóż, trzeba być mocno nieświadomym i uporczywie ślepym żeby wydumać taką historyjkę.
Awatar użytkownika
joker
Karaś srebrzysty
Posty: 56
Rejestracja: śr 23 sie 2023, 08:36

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: joker » śr 17 kwie 2024, 11:00

Według mnie leszcze z rozpaczy zabijają się o kamienie dowiedziawszy się ,że i tak czeka ich niepochybna śmierć wynikająca z zakazu ich wypuszczania :lol:
Cenię sobie niezależność :!:
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1438
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: zpryciarz » śr 17 kwie 2024, 11:09

Przecież co roku jest ta sama sytuacja... najlepiej spychologia widzę wychodzi w tym kraju
Marcin
Awatar użytkownika
joker
Karaś srebrzysty
Posty: 56
Rejestracja: śr 23 sie 2023, 08:36

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: joker » śr 17 kwie 2024, 11:25

„Sytuacja jest monitorowana, a śnięte ryby są na bieżąco odławiane przez pracowników PZW"
-mam pytanie : kiedy i gdzie zostały odłowione i zutylizowane ? -bo jestem codziennie nad zalewem i nic takiego nie widziałem
Cenię sobie niezależność :!:
Wydra
Karaś srebrzysty
Posty: 97
Rejestracja: ndz 17 lip 2022, 14:05

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Wydra » śr 17 kwie 2024, 11:36

Winę za ilość, stan leszcza jak i obecny stan ogólnie ZZ jeśli chodzi o ryby ponosi pzw. Dlatego tylko pzw powinno się zajmować wyławianiem i utylizacją martwych ryb z ZZ. Tępić, gnębić, prześladować to może w końcu zatrudnią kompetentne osoby i zaczną uczciwie zarybiać a nie trzymać się tych przestarzałych operatów.
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1060
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: BCH » śr 17 kwie 2024, 21:09

"Najbardziej prawdopodobną przyczyną śnięcia ryb jest duża ilość wędkarzy łowiących ryby. Podczas połowów dochodzi do okaleczenia ryb, które trafiają z powrotem do wód Zalewu Zemborzyckiego"
No jak to? To niemożliwe. Przecież jest zakaz wypuszcza leszczy.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » czw 18 kwie 2024, 11:36

joker pisze:„Sytuacja jest monitorowana, a śnięte ryby są na bieżąco odławiane przez pracowników PZW"
-mam pytanie : kiedy i gdzie zostały odłowione i zutylizowane ? -bo jestem codziennie nad zalewem i nic takiego nie widziałem


Tak się składa, że ja między innymi brałem udział w zbieraniu leszczy z zalewu. W zeszłym tygodniu byliśmy dwa razy, a w tym wczoraj. Łącznie zostało z tego okresu zebrane 500 kg ryb, które zostały przekazane do utylizacji do zakładu Bacutil.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2086
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: CDC » pt 19 kwie 2024, 09:25

Wydra pisze:Winę za ilość, stan leszcza jak i obecny stan ogólnie ZZ jeśli chodzi o ryby ponosi pzw. Dlatego tylko pzw powinno się zajmować wyławianiem i utylizacją martwych ryb z ZZ. Tępić, gnębić, prześladować to może w końcu zatrudnią kompetentne osoby i zaczną uczciwie zarybiać a nie trzymać się tych przestarzałych operatów.

A tak bardziej szczegółowo to jaka jest logika w tym, że PZW odpowiada za śnięcie leszczy?
Aldek
Wydra
Karaś srebrzysty
Posty: 97
Rejestracja: ndz 17 lip 2022, 14:05

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Wydra » pt 19 kwie 2024, 11:59

CDC pisze:
Wydra pisze:Winę za ilość, stan leszcza jak i obecny stan ogólnie ZZ jeśli chodzi o ryby ponosi pzw. Dlatego tylko pzw powinno się zajmować wyławianiem i utylizacją martwych ryb z ZZ. Tępić, gnębić, prześladować to może w końcu zatrudnią kompetentne osoby i zaczną uczciwie zarybiać a nie trzymać się tych przestarzałych operatów.

A tak bardziej szczegółowo to jaka jest logika w tym, że PZW odpowiada za śnięcie leszczy?

Taka że pzw jako dzierżawca czy gospodarz swoją nieudolną i nieprzemyślaną gospodarką przez minione lata doprowadził do tego że w ZZ jest zdecydowany nadmiar leszcza i jest on dominującym gatunkiem. Przez to że jest go za dużo leszcz ten jest słaby, coraz bardziej skarłowaciały i przez to pada szczególnie podczas albo po tarle, po za tym nie mając logicznego pomysłu (co w tej organizacji nie dziwi) jak pozbyć się leszcza z ZZ problem ten zrzucili na wędkarzy nakazując zabieranie złowionych leszczy a jednocześnie promują no kill :evil:
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2086
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: CDC » pt 19 kwie 2024, 13:21

Wydra pisze:
CDC pisze:
Wydra pisze:Winę za ilość, stan leszcza jak i obecny stan ogólnie ZZ jeśli chodzi o ryby ponosi pzw. Dlatego tylko pzw powinno się zajmować wyławianiem i utylizacją martwych ryb z ZZ. Tępić, gnębić, prześladować to może w końcu zatrudnią kompetentne osoby i zaczną uczciwie zarybiać a nie trzymać się tych przestarzałych operatów.

A tak bardziej szczegółowo to jaka jest logika w tym, że PZW odpowiada za śnięcie leszczy?

Taka że pzw jako dzierżawca czy gospodarz swoją nieudolną i nieprzemyślaną gospodarką przez minione lata doprowadził do tego że w ZZ jest zdecydowany nadmiar leszcza i jest on dominującym gatunkiem. Przez to że jest go za dużo leszcz ten jest słaby, coraz bardziej skarłowaciały i przez to pada szczególnie podczas albo po tarle, po za tym nie mając logicznego pomysłu (co w tej organizacji nie dziwi) jak pozbyć się leszcza z ZZ problem ten zrzucili na wędkarzy nakazując zabieranie złowionych leszczy a jednocześnie promują no kill :evil:

Rozumiem. Co zatem powinno być zrobione aby się leszcz nie mnożył w Zalewie i jak można było temu zapobiec ? Czyli jaka to powinna być konkretnie ta przemyślana i udolna gospodarka.
Aldek
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 467
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Jajakub » pt 19 kwie 2024, 14:32

Aldek nie zaczynaj tej dyskusji
Nie ma z Kim i nie ma o Co
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2086
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: CDC » pt 19 kwie 2024, 16:46

Jajakub pisze:Aldek nie zaczynaj tej dyskusji
Nie ma z Kim i nie ma o Co

;) Dzięki ! Ja tylko tak bardzo spokojnie chciałem podpytać bo może Kolega ma jakąś magiczną receptę na prawidłowe "utrzymanie" Zalewu.
Przynajmniej tak się wypowiada jakby wiedział co mówi, i jakby ją miał.
Aldek
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1060
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: BCH » pt 19 kwie 2024, 18:21

CDC pisze:spokojnie chciałem podpytać bo może Kolega ma jakąś magiczną receptę

Sztab ludzi, planowanie, kupa kasy, całe lata i klops,
ale za to jeden kolega Wydra ma wiedzieć tu i teraz, pstryk.

Jakby co, to pociąg do Hogwartu odchodzi z peronu dziewiątego i trzy czwarte :).

Wydra pisze:nie mając logicznego pomysłu (co w tej organizacji nie dziwi) jak pozbyć się leszcza z ZZ problem ten zrzucili na wędkarzy nakazując zabieranie złowionych leszczy

Rzeczywiście nie ma co dyskutować.
To po prostu przykra prawda.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2086
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: CDC » pt 19 kwie 2024, 18:49

BCH pisze:
CDC pisze:spokojnie chciałem podpytać bo może Kolega ma jakąś magiczną receptę

Sztab ludzi, planowanie, kupa kasy, całe lata i klops,
ale za to jeden kolega Wydra ma wiedzieć tu i teraz, pstryk.

Jakby co, to pociąg do Hogwartu odchodzi z peronu dziewiątego i trzy czwarte :).

Ja tylko grzecznie pytam bo Kolega twierdzi, że to wszystko przez to beznadziejne, niekompetentne, nieudolne i leniwe PZW. Dlatego już Koledze niezmiernie mocno ułatwiłem i zakładamy, że ludzie są ze wszech miar kompetentni i wszyscy najlepsi w swoich specjalnościach. Zapytałem zatem tylko o tak banalną sprawę jak to czego nie zrobili i co powinni robić?

P.s.
Sorki BCH ale takiej logiki że jeszcze nikt nic mądrego nie wymyślił no to niech się martwi o to właśnie ten co nic nie wymyślił,to nie bardzo kumam :P . Może Kolega Wydra ma coś sensowniejszego do zaproponowania.
Liczę na to.
Aldek
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 467
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Jajakub » pt 19 kwie 2024, 20:39

Zalew jest typowy jeśli idzie o " przebieg życia" nizinnej zaporówki
I z tego co wiem to poza restartem jeszcze nikt nic mądrego na to w PL nie wymyślił
Dodatkowo zamula go mocno Bystrzyca, a torfowo-muliste dno sprzyja białorybowi który potęguję zmętnienie wody co bardzo mocno chamuje rozwój roślinności
Więc tak głupie PZW jest winne wszystkiemu
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 467
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Jajakub » pt 19 kwie 2024, 20:43

A propo zabierania leszczy
Weźcie wkońcu zacznijcie czytać kto to wymyślił, kto komu nakazal wprowadzić ten durny przepis i kto jest właścicielem wody w PL
Może wtedy przestaniecie tak bezkrytycznie powtarzać bzdury w necie
Awatar użytkownika
Mięsiarz
Szczupak
Posty: 359
Rejestracja: czw 21 mar 2019, 17:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Mięsiarz » sob 20 kwie 2024, 01:50

Jajakub pisze:A propo zabierania leszczy
Weźcie wkońcu zacznijcie czytać kto to wymyślił, kto komu nakazal wprowadzić ten durny przepis i kto jest właścicielem wody w PL
Może wtedy przestaniecie tak bezkrytycznie powtarzać bzdury w necie

Rozwiń temat :ugeek:
Prawdziwy Polak?
Zły
Wulgarny
Szczery
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 467
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Jajakub » sob 20 kwie 2024, 06:59

Nie ma co rozwijać WP
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 845
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Zielony » sob 20 kwie 2024, 07:02

1. Wody Polskie nakazały okręgowi PZW Lublin wprowadzenia nakazu zabijania leszczy przez wędkarzy.
2. Warto wiedzieć czym jest jest eutrofizacja https://biogardena.pl/blog/eutrofizacja ... y-i-skutki , której konsekwencją w dłuższym czasie jest zanik bioróżnorodności a gatunkiem dominującym staje się leszcz.
3. Szansą na ograniczenie liczebności leszczy jest przywrócenie równowagi pomiędzy ilością drapieżników a białorybem. Co jest o tyle trudne, ze drapieżniki wprost masowo są odławiane z zalewu a leszcze nie.
4. Żeby odbudować liczebność drapieżników budujemy krześliska, zwiększone zostały zarybienia wraz z opracowaniem nowych operatów, zmienione limity dzienne, miesięczne oraz wymiar widełkowy.
Może "wujki dobra rada" mają jakieś lepsze, skuteczniejsze sposoby. Chętnie przeczytam i od razu zaznaczam, że jestem przeciwnikiem odłowów sieciowych na zalewie.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Szczupak
Posty: 335
Rejestracja: pt 08 cze 2018, 23:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Krzysiek » sob 20 kwie 2024, 08:55

Rozwiązaniem może być wprowadzenie " no kill" dla sandacza i szczupaka na najbliższe kilka lat. Tylko jak to pogodzić z tym, że chce się zjeść rybkę z Zalewu (płacę - żądam) i jednocześnie mieć rybny zbiornik? Czy koledzy, tak ochoczo psioczący na PZW, gotowi są pójść na zebranie sprawozdawcze koła i zgłosić tak radykalny pomysł?
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2086
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: CDC » sob 20 kwie 2024, 10:01

O! Wytłumaczono ale do niektórych nie wiem czy dotrze. Jakby tak wziąć Jajakuba, Zielonego i Krzyśka to jest praktycznie komplet. Kolegę Wydra miałem tylko zapytać o tak prostą sprawę, że jak to jest?
Kilowy sandacz (pomijam np. 5 kilowego który składa 5x tyle) i leszcz składają tyle samo ikry. Sandacza jest dodatkowo bardzo plenna bo natlenia i pilnuje, leszcza ikrą nikt się nie przejmuje.
No i mamy na Zalewie tak, że leszcza to od metra a z sandaczem ogólnie niezbyt wesoło, no to o co tu biega?
No ale wyłożyliście kawę na ławę i po zawodach.
Ja jestem dokładnie za tym co wyłożyliście czyli swego rodzaju restartem biologicznym i gatunkowym, w odróżnieniu od Piotra za odłowami sieciowymi bo obecnej ilości leszcza nie da się zredukować drapieżnikiem no i później dopiero za trzymanie tej populacji w ryzach ochroną i zarabianiem drapieżnikiem. Aż do następnego restartu (fajnie powiedziane) ;)
Aldek

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 351 gości

Sklep wędkarski Lublin