Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 21 mar 2015, 16:17

Zachęcam do umieszczania informacji dotyczących waszych przygód wędkarskich na Zalewie Zemborzyckim. Na pierwszy ogień wrzucam fotki rybek ze swojej ostatniej wyprawy.

W tym wątku można publikować zdjęcia ryb nie wymiarowych, jednak tylko i wyłącznie żywych, które zostały później wypuszczone. Zdjęcia jakichkolwiek martwych ryb będą usuwane, a użytkownicy blokowani.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jedrzej
Karasie jedzą gówno
Posty: 2
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:26

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: jedrzej » sob 21 mar 2015, 18:30

qrde a ja tego lina za nic trafić nie moge. Na co łapiecie i gdzie
Awatar użytkownika
svi
Leszcz
Posty: 16
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:54
Lokalizacja: Lublin

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: svi » sob 21 mar 2015, 19:14

ja łowiłem blisko wyspy, przed rękawem, na czerwonego z kukurydzą. najwiekszy 45 cm.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 21 mar 2015, 19:34

jedrzej pisze:qrde a ja tego lina za nic trafić nie moge. Na co łapiecie i gdzie


Na pewno trafisz. Teraz to nie jest trudna sprawa, a złowić go można na tradycyjne przynęty leszczowe typu pinka, ciasto...Mi Lin właśnie wpadał jako przyłów w polowaniu na leszcza. Był to bardzo miły przyłów :) Ja linka trafiłem obok wyciągu narciarskiego i obok wieży. W przyszłym tygodniu ruszę od strony pola już bardziej przygotowany w kierunku lina.


svi pisze:ja łowiłem blisko wyspy, przed rękawem, na czerwonego z kukurydzą. najwiekszy 45 cm.


W tym sezonie? Ja właśnie od dłuższego czasu mam plan, aby ruszyć w tamte rejony z feederkiem :)
Awatar użytkownika
svi
Leszcz
Posty: 16
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:54
Lokalizacja: Lublin

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: svi » sob 21 mar 2015, 19:47

w poprzednim sezonie łowiłem tam liny. ja przy rękawie zaczynam łowić od kwietnia, kiedy woda się ogrzewa i ryba wchodzi na płytszą wodę.o ile stan wody w zalewie pozwoli.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2454
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » sob 21 mar 2015, 20:07

Nigdy nie chwyciłem lina nad Zalewem ale jak są pierwsze piachy idąc od rękawa w prawo miałem kilka potężnych brań na czerwonego z kukurydzą, niestety nie zacięte odpowiednio i pusty hak. Na nockę lubię tam wyruszyć, czasem na płytką wodę wypływają potworki. Sandacze na martwą uklejkę 2 lata temu tam ładnie siadały na nocce, może nie wielkie ale frajda i emocje były. W dzień leszczawki po 25 cm i czasem podchodził ładny okoń. Natomiast w zeszłym roku zasiadałem z kolegami na suma na dużych piachach od strony lasu 6 wędek na żywca i trupka i 0 kontaktu z rybą. A na spina na ostatnich schodkach właśnie na tych piachach rzut po rzucie 3 szczupaczki o 11 w dzień. Ogólnie to trochę męczyłem ten Zalew ostatnimi laty, ale nigdy od pola czy wału od rękawa do basenu na Marinie byłem w zeszłym sezonie kilkanaście razy na pewno od Czerwca głównie spining ale i zasiadałem na grunt i z feederkiem. Ładna woda szkoda że wędkarze nie potrafią uszanować :P
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 21 mar 2015, 20:37

svi pisze:w poprzednim sezonie łowiłem tam liny. ja przy rękawie zaczynam łowić od kwietnia, kiedy woda się ogrzewa i ryba wchodzi na płytszą wodę.o ile stan wody w zalewie pozwoli.


Obawiam się własnie, że stan wody może być sporym problemem i to nie tylko na rękawie. Byłem tam w zeszłym tygodniu rekreacyjnie, jest tak płytko, że zakasając nogawki można przejść na drugą stronę. Tutaj jest kilka fotek to możesz sobie podejrzeć - http://zalewzemborzycki.com/galeria-marzec-2015/ W okolicy maja w związku z remontem tamy podobno ma woda być obniżona o jeszcze jeden metr. W tej sytuacji w większości miejsc łowienie z brzegu będzie stanowiło poważny problem.

Kadi pisze:Nigdy nie chwyciłem lina nad Zalewem ale jak są pierwsze piachy idąc od rękawa w prawo miałem kilka potężnych brań na czerwonego z kukurydzą, niestety nie zacięte odpowiednio i pusty hak. Na nockę lubię tam wyruszyć, czasem na płytką wodę wypływają potworki. Sandacze na martwą uklejkę 2 lata temu tam ładnie siadały na nocce, może nie wielkie ale frajda i emocje były. W dzień leszczawki po 25 cm i czasem podchodził ładny okoń. Natomiast w zeszłym roku zasiadałem z kolegami na suma na dużych piachach od strony lasu 6 wędek na żywca i trupka i 0 kontaktu z rybą. A na spina na ostatnich schodkach właśnie na tych piachach rzut po rzucie 3 szczupaczki o 11 w dzień. Ogólnie to trochę męczyłem ten Zalew ostatnimi laty, ale nigdy od pola czy wału od rękawa do basenu na Marinie byłem w zeszłym sezonie kilkanaście razy na pewno od Czerwca głównie spining ale i zasiadałem na grunt i z feederkiem. Ładna woda szkoda że wędkarze nie potrafią uszanować :P


To spiesz się, bo zalew został linem zarybiony i obecnie jest "moda" na jego połowy przy wieży. Masowo zostaje wybierany...

A co do zasiadek na suma, to ja w zeszłym sezonie też sporo nocy przesiedziałem za nim i również bez żadnego praktycznie efektu. Widziałem kilka razy jak z łodzi był łowiony, ale z brzegu nawet u innych wędkarzy nie dostrzegłem takiego przypadku.

Od pola zdarza się szczupaki również łowić, jednak jest tam płytko i prawie zawsze rzuca się pod wiatr, dlatego uważam, że wiele nie straciłeś nie spinningując tam. Z Feederkiem natomiast to inna sprawa, fajnie jest tam posiedzieć :)
Awatar użytkownika
soniq51
Karasie jedzą gówno
Posty: 3
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 21:26

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: soniq51 » sob 21 mar 2015, 21:47

Panowie, a na żywca za sandaczem lub sumem to gdzie polecacie? Bo nigdy nie łowiłem i w tym roku chciałbym zacząć. Wiem, że wybór miejsca do tej metody jest kluczowy, co do sumów mniej więcej słyszałem gdzie, ale jak jest z sandałem?
Awatar użytkownika
svi
Leszcz
Posty: 16
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:54
Lokalizacja: Lublin

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: svi » sob 21 mar 2015, 21:49

dzięki za wskazówkę co do połowu linów dzisiaj i jutro, tylko może prośba do wędkarzy, WYPUSZCZAMY nie zabieram. a co do miejscówek to polecam też pod parkiem linowym. ostatnio miałem pare jazi, klenia i karpia. ;)
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » ndz 22 mar 2015, 07:55

soniq51 pisze:Panowie, a na żywca za sandaczem lub sumem to gdzie polecacie?


Ogólnie złowienie sandacza z brzegu to dość ciężka sprawa. Na pewno trzeba mieć spory zasób cierpliwości. Nie jest to jednak rzecz nie możliwa. Ja w zeszłym sezonie złowiłem dwa i jeden mi się urwał, widziałem również jak przez innych został łowiony z brzegu lecz są to jednostkowe zdarzenia. Łowiąc z łodzi to już inna sprawa. W tym przypadku można łowić i po kilka na jedną wyprawę.

Z brzegu mogę polecić następujące miejsca:

1. Molo harcerskie i jego bliskie okolice.
2. Cypel.
3. Okolice wyciągu narciarskiego.
4. Molo przy Marinie.
5. Zatoczka obok wypożyczalni sprzętu wodnego przy Policji.
6. Zatoczka za wariatką.
7. Wjazd dla łodzi przy Policji.
8. Cypel Elka.
9. Tam gdzie rozpoczynają się haszcze obok przystani żeglarskiej.

Sandacza w zalewie obecnie jest bardzo mało. Nie zanosi się raczej, aby były w tym kierunku zarybienia. Są natomiast akcję tworzenia gniazd, które mają pomóc w rozmnażaniu. Powiem szczerze, że efekt tych działań jest - parę dni temu widziałem śniętego sandacza wielkości 5-7 cm, także nowy narybek jest.

Obrazek

Suma również raczej tylko z łodzi. Jeżeli jednak chcesz łowić z brzegu to spróbuj:

1. Molo harcerskie i jego bliskie okolicę na lewo. Na prawo możesz się dalej wysunąć, nawet do cypla Elki.
2. Okolice wyciągu narciarskiego.
3. Widziałem też sumiarzy od strony pola, jak siedzieli po kilka dni z rzędu, ale trudno mi powiedzieć czy w efektem. Słyszałem pogłoski o kilku sporych sumach z tej strony, ale nie daje gwarancji.
4. Podobno przysmakiem suma są liny, tak więc można spróbować zapolować na niego w okolicy wieży.

Opublikowałem w zeszłym roku mapę drapieżnika z całego mojego sezonu 2014. Można podejrzeć co było gdzie złowione - http://zalewzemborzycki.com/mapy/mapa_d ... w/map.html

svi pisze:dzięki za wskazówkę co do połowu linów dzisiaj i jutro, tylko może prośba do wędkarzy, WYPUSZCZAMY nie zabieram. a co do miejscówek to polecam też pod parkiem linowym. ostatnio miałem pare jazi, klenia i karpia. ;)


Kierowanie takich próśb niestety raczej na wiele się nie zdadzą. Ryby masowo zabierają osoby w wieku nie pozwalającym na swobodne poruszanie się do internecie, także ten apel do nich raczej nie dotrze. Nawet jeśli to takiego przyzwyczajenia już im się nie zmieni. Taka mentalność.

Z parkiem linowym to fajnie, że napisałeś. Tam jeszcze nigdy nie łowiłem poza dziesięcioma rzutami spinningiem. Będzie to cel mojej następnej wyprawy :) Zdradzisz na co łowiłeś?
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » ndz 22 mar 2015, 12:12

Witam!
Gdzie polecacie zasiąść na karpia? W tym roku mam zamiar odbyć kilkudniowa zasiadkę. Celem ma być karp i amur. Polecilibyście mi jakieś miejsce i przynęty?
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » ndz 22 mar 2015, 12:29

krycha pisze:Witam!
Gdzie polecacie zasiąść na karpia? W tym roku mam zamiar odbyć kilkudniowa zasiadkę. Celem ma być karp i amur. Polecilibyście mi jakieś miejsce i przynęty?


Karpiarzem to ja nie jestem, ale wydaje mi się, że możesz spróbować swoich sił przy trzcinowiskach od strony Zemborzyc. Amury tam dla tych bardziej cierpliwych się trafiają od czasu do czasu. Co do karpia, to raczej go zbyt wiele nie ma, chociaż słyszałem pogłoski, że zarybiono nim zalew pod koniec zeszłego roku. Trudno mi powiedzieć czy to prawda, ponieważ nie spotkałem się jeszcze z połowem karpia, ani w swoim przypadku, ani u osób łowiących obok mnie. Kolega svi jednak powyżej wspomina o takim połowie, także ziarnko prawdy może w tym być :) Miejmy taką nadzieję :D Liny jak wpuścili to każdy łowi, a o karpiach na razie bardzo nie słychać.
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » ndz 22 mar 2015, 12:31

Czy chodzi panu o miejsce w pobliżu przedszkola?
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » ndz 22 mar 2015, 12:36

krycha pisze:Czy chodzi panu o miejsce w pobliżu przedszkola?


Przedszkole jest po drugiej stronie, od Dąbrowy. Chodzi mi raczej o to miejsce - https://goo.gl/maps/Jfwx0
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » ndz 22 mar 2015, 12:37

Aha.
A jak wygląda sprawa z głębokością?
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » ndz 22 mar 2015, 12:41

krycha pisze:Aha.
A jak wygląda sprawa z głębokością?


Płytko. Rzekłbym nawet, że bardzo płytko.
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » ndz 22 mar 2015, 12:47

O! To jest bardzo dobra informacja!
Awatar użytkownika
svi
Leszcz
Posty: 16
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:54
Lokalizacja: Lublin

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: svi » ndz 22 mar 2015, 12:50

Na parku linowym łowiłem na czerwonego i pinke. tak, tez słyszałęm o zarybianiu karpiem zalew i ponoć bylo to po lewej stronie zalewu stojac na tamie, jeszcze przed basenami.
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » ndz 22 mar 2015, 12:51

Mi tez obiło się o uszy o zarybieniu karpiem ,linem i jeszcze czymś.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » ndz 22 mar 2015, 12:52

krycha pisze:Mi tez obiło się o uszy o zarybieniu karpiem ,linem i jeszcze czymś.


Może Boleń? :)
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » ndz 22 mar 2015, 12:56

NIe. Chyba karasi. A i jeszcze usłyszałem plotę od innego wędkarza że woda w tym roku była wymieniona w zalewie.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » ndz 22 mar 2015, 13:02

krycha pisze:NIe. Chyba karasi. A i jeszcze usłyszałem plotę od innego wędkarza że woda w tym roku była wymieniona w zalewie.


Wydaje mi się, że tak ze wszystkim to miejscowym wędkarzom to wierzyć nie wolno ;) Woda cały czas z Bystrzycy wpływa na dole i na górze wypływa. Może chodziło o plany czyszczenia i pogłębiania dna.
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » ndz 22 mar 2015, 13:12

Nie ,mówił że woda była spuszczona i napuszczone z powrotem. Ale to jest raczej na 100% bajka.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » ndz 22 mar 2015, 13:19

krycha pisze:Nie ,mówił że woda była spuszczona i napuszczone z powrotem. Ale to jest raczej na 100% bajka.


Hehe. Czego oni to na tych rybach nie wymyślą. Na pewno tak nie było. Było, jest podejrzenie, że może woda zostać spuszczona z racji remontu tamy, który ma się odbyć w okolicach maja. Są jednak informacje w internecie, że woda zostanie spuszczona o jeden metr. Jak będzie na prawdę to zobaczymy. Nawet jeden metr oznacza wiele kłopotów związanych z wędkowaniem. Zalew sam w sobie jest bardzo płytki.
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » ndz 22 mar 2015, 13:21

No właśnie. Byle nie było jeszcze upałów bo będzie przyducha.

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: darek i 2 gości

cron
Sklep wędkarski Lublin