Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
svi
Leszcz
Posty: 16
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:54
Lokalizacja: Lublin

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: svi » ndz 22 mar 2015, 13:32

kurde, nawet pół metra mniej wody w zalewie już utrudni wędkowanie z brzegu. źle to widzę, słyszałem o przekopaniu prawej strony zalewu. będzie trzeba zmienić na jakiś czas zbiornik do wędkowania jeżeli rzeczywiście zaczną "coś" z zalewem robić.
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » ndz 22 mar 2015, 13:37

Ja mam taką nadzieje że od strony lasu nie będą już robić ścieżki rowerowej.
Awatar użytkownika
svi
Leszcz
Posty: 16
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:54
Lokalizacja: Lublin

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: svi » ndz 22 mar 2015, 13:38

a moze wlasnie mogli by, albo niech ludzie jezdza lasem bo czasem nie mozna spokojnie polowic z murku bo sie kreca jak owsiki i jeszcze maja pretensje ze miejsca nie maja.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » ndz 22 mar 2015, 13:44

krycha pisze:Ja mam taką nadzieje że od strony lasu nie będą już robić ścieżki rowerowej.


Ma być w tym roku zrobiona. A dlaczego Ci to przeszkadza? Został niewielki odcinek od poziomu ok mola harcerskiego do Wrotkowa.
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » ndz 22 mar 2015, 13:52

Ale ta ścieżka ma iść przy zalewie czy przy ulicy?
Awatar użytkownika
kocio
Szczupak
Posty: 498
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: kocio » ndz 22 mar 2015, 17:36

Ja miałem w tamtym roku 3 amury na kiju , ale jednego tylko udało sie wyjąć ( 70 cm - 4,6 kg ) większe tylko mi pomachaly ok 90 cm kolega miał więcej szczęścia złapał. 8,40 kg trochę sie podsypalo i były efekty . Jak sie zrobi ciepłej to skocze z wedka na rękaw , byłem ostatnio na rowerze jest tam bajecznie można powiedziec że splawiczkiem
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » ndz 22 mar 2015, 18:28

kocio pisze:Ja miałem w tamtym roku 3 amury na kiju , ale jednego tylko udało sie wyjąć ( 70 cm - 4,6 kg ) większe tylko mi pomachaly ok 90 cm kolega miał więcej szczęścia złapał. 8,40 kg trochę sie podsypalo i były efekty . Jak sie zrobi ciepłej to skocze z wedka na rękaw , byłem ostatnio na rowerze jest tam bajecznie można powiedziec że splawiczkiem


To prawda, że na rękawie jest bajecznie pięknie :) To tam polowałeś na amury?
Awatar użytkownika
kocio
Szczupak
Posty: 498
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: kocio » ndz 22 mar 2015, 18:43

Amury gdzie indziej lapalem delikatnie zylka 0,16 kupiłem już 30 kg kukurydzy jak bedzie czas to trzeba podnecic
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » ndz 22 mar 2015, 18:48

kocio pisze:Amury gdzie indziej lapalem delikatnie zylka 0,16 kupiłem już 30 kg kukurydzy jak bedzie czas to trzeba podnecic



Żyłka 0,16mm to nie za mało na amury? :) Ja taką stosuję na płoć, a różnica w wadze gatunków trochę jest :)
Awatar użytkownika
kocio
Szczupak
Posty: 498
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: kocio » ndz 22 mar 2015, 19:43

Lapalem cienko bo tak lubię , lapalem przeważnie na splawik i było wygodnie lowilem od maryny między trzcinami lowilem necilem o określonych porach inni jak schodzili to mówili że szkoda.siadać kja siadalem czekałem cierpliwie. Raz pojechałem na wyspę na 3 dni na drapieżnika ale tam płytko i łódki pływają po zylkach i dużo przyplywa baleciarzy żeby drzeć mordy
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » ndz 22 mar 2015, 19:47

kocio pisze:lowilem od maryny między trzcinami


O w tym miejscu? - https://goo.gl/maps/Jfwx0
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » ndz 22 mar 2015, 20:15

Ja mam plan w tym roku jak już będzie ciepło nęcić w zatoce kuką i peletem tylko tak obficie i porobić sciezki zanętowe i moze coś bedzie.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » ndz 22 mar 2015, 20:25

krycha pisze:Ja mam plan w tym roku jak już będzie ciepło nęcić w zatoce kuką i peletem tylko tak obficie i porobić sciezki zanętowe i moze coś bedzie.


Z nęceniem na zalewie jest taki problem, że zaraz ktoś zobaczy i zajmie Ci miejsce. Tutaj presja wędkarska jest zbyt duża. Ja swego czasu próbując przyciągnąć suma nęciłem 4 dni wstecz miejsce rzadko oblegane i oczywiście w dniu, w którym zaplanowałem połów było zajęte. Dodam, że nęciłem nocami, żeby nikt nie widział.
Awatar użytkownika
kocio
Szczupak
Posty: 498
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: kocio » ndz 22 mar 2015, 20:31

Nie moge odczytać satelity lowie od parkingu podwójnego schodząc w stronę ścieżki omijam po prawej stronie ogrodzone jakby szambo czasami tam śmierdzi i zaraz masz 2 przesieki między trzcinami dużo osób tam siada i trudno trafić wolne i zneceniem trzeba w nocy podchodzić
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » ndz 22 mar 2015, 20:35

kocio pisze:Nie moge odczytać satelity lowie od parkingu podwójnego schodząc w stronę ścieżki omijam po prawej stronie ogrodzone jakby szambo czasami tam śmierdzi i zaraz masz 2 przesieki między trzcinami dużo osób tam siada i trudno trafić wolne i zneceniem trzeba w nocy podchodzić


To dokładnie to miejsce miałem na myśli :) Ja tam złowiłem na tych płyciznach sandacza w biały dzień.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kocio
Szczupak
Posty: 498
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: kocio » ndz 22 mar 2015, 20:53

Dokładnie tak . tam są 3 przesieki taki dziadrk je zrobił maczeta ja planowalem w tym roku z kolegą zrobić jeszcze 2 miejscowki ale zakaz jest niszczenia tego tataraku . Jest tam łódka która stoi cały rok i zajmuje miejscowke drażni nie tylko mnie
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » ndz 22 mar 2015, 21:21

Ale miejscówy w przyszła niedziele na pewno w tamtych okolicach bedę łowił
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pn 23 mar 2015, 19:15

svi pisze:Na parku linowym łowiłem na czerwonego i pinke.


Dzisiaj odwiedziłem okolice parku linowego. Niestety efekt mizerny. Nastawiłem się zanętowo i przynętowo na linka a trafiły się ledwo, ledwo dwa leszczyki. Łowiłem na pinkę oraz ciasto Dragon Lin/Karaś kozieradka. Jako zanęty wykorzystałem wybuchowy miks i zapewne przedobrzyłem sprawę. Wymieszałem 500 gram zanęty Dragon Lin Marcepan z 100 gram Lorpio Extra Leszcz. Do tego dodałem 100 gram kaszki kukurydzianej oraz 50 gram płatków owsianych. W drugiej połowie do zanęty dodałem jeszcze ciasto Lin/Karaś i dopiero wtedy pojawiły się jakiekolwiek efekty, bo już myślałem, że wrócę bez jednego brania. Pogoda dopisała, fajnie się siedziało. Sporo na murku jest już spacerowiczów i randkowiczów na ławeczkach, co oznacza, że z wędkami trzeba uważać. Byłem w godzinach 13-17. Nie jest to może najlepsza pora na wyprawę, ale w tym tygodniu tylko o tej porze udało mi się wyrwać od codziennych obowiązków. Następna wyprawę planuję w niedzielę już o świcie. Wrzucam kilka fotek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wpis na blogu z wyprawy - http://zalewzemborzycki.com/wyprawa-23-marca-2015/
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » pn 23 mar 2015, 20:44

A w które miejsce w niedziele pan planuje zasiąść?
Awatar użytkownika
svi
Leszcz
Posty: 16
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:54
Lokalizacja: Lublin

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: svi » pn 23 mar 2015, 21:13

łowilem przy tych ławkach na pierwszym zdjeciu, stosowalem zanętę traper leszcz. i po prostu czerwony robak na haczyk nr 8 i pinka na 14stkę. do zanęty dodalem platkow owsianych i pinki ale bardzo mało, nie ma sensu na wyszukane zanęty o tak wczesnej porze roku. w tym miejscu często jest nęcone kukurydzą wiec następnym razem jej nie zapomnij ;) i oczywiscie połamania kija
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pn 23 mar 2015, 21:15

Trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć ponieważ miejsce zazwyczaj wybieram sobie w trakcie wyprawy. Staram się je wybierać gdzie wiatr nie wieje w moją stronę i gdzie jeszcze nie łowiłem. Nie lubię strasznie rutyny i okupowania za często tych samych miejsc. Aha i nie panujemy sobie tutaj na forum :)

Dzisiaj rozmawiałem z dziadkiem, który opowiadał, że jego koleżków straż oblepiła mandatami za liny. Bardzo mnie to cieszy :)
Awatar użytkownika
svi
Leszcz
Posty: 16
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:54
Lokalizacja: Lublin

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: svi » pn 23 mar 2015, 21:17

admin pisze:Trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć ponieważ miejsce zazwyczaj wybieram sobie w trakcie wyprawy. Staram się je wybierać gdzie wiatr nie wieje w moją stronę i gdzie jeszcze nie łowiłem. Nie lubię strasznie rutyny i okupowania za często tych samych miejsc. Aha i nie panujemy sobie tutaj na forum :)

Dzisiaj rozmawiałem z dziadkiem, który opowiadał, że jego koleżków straż oblepiła mandatami za liny. Bardzo mnie to cieszy :)



No brawo, moze w koncu sie nauczą!!!!
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pn 23 mar 2015, 21:21

svi pisze:No brawo, moze w koncu sie nauczą!!!!


Raz, drugi i się nauczą. Ten dziadek opowiadał, że w zeszłym sezonie złapał szczupaczka, któremu brakło 4 cm do wymiaru i go z wielkim żalem wypuścił, bo bał się, że dostanie stówkę mandatu :) Stwierdził, że w takiej sytuacji bardziej opłaca mu się go kupić w sklepie.
Awatar użytkownika
kocio
Szczupak
Posty: 498
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: kocio » wt 24 mar 2015, 10:19

Powinni im renty zabierać na 3 lata a recydywistop dożywotnio jak sie trochę ogrzeje to skocze na rękaw za karaskiem i linem na splawiczek .
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » wt 24 mar 2015, 11:09

kocio pisze:Powinni im renty zabierać na 3 lata a recydywistop dożywotnio jak sie trochę ogrzeje to skocze na rękaw za karaskiem i linem na splawiczek .

Później daj znać jak tam sytuacja z braniami wygląda. Ja jeszcze nigdy na rękawie nie łowiłem. Ode mnie to najdalszy punkt gdzie można łowić i dla mnie jest trochę kłopotliwy dojazd. W tym sezonie jednak na pewno się zmobilizuje i kilka zasiadek tam zaliczę.

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości

Sklep wędkarski Lublin