Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
blackduck
Szczupak
Posty: 284
Rejestracja: wt 25 kwie 2017, 12:48
Lokalizacja: Lublin

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: blackduck » pt 27 wrz 2019, 00:38

Mięsiarz pisze:Sami wiecie... tylko zeby zaraz ludzie ich nie wytłukli i stopniowo będą wpadac większe i większe


Czekaj czekaj, niech tylko leśne i sprężynowe dziadki się o tych sumach dowiedzą :lol: :cry:
:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
Mięsiarz
Szczupak
Posty: 359
Rejestracja: czw 21 mar 2019, 17:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Mięsiarz » pt 27 wrz 2019, 00:51

Blackduck wystarczy ze ja juz o nich wiem ;)
A co do wielkosci to chodzilo mi głownie wlasnie o sandacze- bedą wpadac wieksze i wieksze
A te sumiki heh
Moze jakis jeden cwany sie trafi ale to juz cos
Prawdziwy Polak?
Zły
Wulgarny
Szczery
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2457
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » pt 27 wrz 2019, 06:53

Obstawiam że na cyplu od dziś nie będzie gdzie postawić wędki. I dobrze póki się nie rozejdzie po bagnie, może trochę przetrzebią go.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Michałmichal
Karasie jedzą gówno
Posty: 1
Rejestracja: śr 18 wrz 2019, 17:59

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Michałmichal » pt 27 wrz 2019, 09:00

Tak tylko że ten sum nie żeruje na leszczy tylko na innych gatunkach takich jak sandacz czy okoń bezmyślne wpuszczanie suma
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2457
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » pt 27 wrz 2019, 09:09

Nie ma co się wkurzać. Już po ptakach, trzeba go tylko systematycznie eliminować :D
Pomyłką było wpuszczać Szczupaka jak palec wskazujący, Bolenia w kosmicznych ilościach a teraz Suma.
Ilość Szczupaka drastycznie spadła. Jeszcze 2/3 lata temu brodząc, łowiłem ich 5,6 a czasami więcej. Teraz Jak się trafi 2 to jest sukces. Sandacz wyjeżdża na potęgę, z kim nie gadam to zabiera. Ten rok będzie dla Zalewu mocnym wyrybieniem, bo nie ma drobnicy prawie.
Teraz zacznie się prawdziwa rzeź bo ryba będzie chciała zapchać kichę na zimę a że nie ma czym to będzie żreć gumy. Już się zaczyna jak na łodzi wpada w kilka godzin 5 czy 6 sztuk. I znaczna większość 50+.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
GunGun
Leszcz
Posty: 24
Rejestracja: pt 21 wrz 2018, 12:43

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: GunGun » pt 27 wrz 2019, 10:48

Jak wszyscy wiemy przy tej populacji sandacz najzwyczajniej wypiera szczupaka, domniemam że zarybiajacy ZZ o tym doskonale wiedzą stąd zarybienie sumem żeby zmniejszyć populację sandacza ;)
Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Bandazyk » pt 27 wrz 2019, 11:21

Sandacz nie wypiera szczupaka, szczupak woli czysta wode, ma slabszy wzrok od sandacza, ktory lubi ciemno i brunatnie. To jest zbiornik bardziej sandaczowy, i tak ze trafiaja sie duze szczupaki to bonus. Wiecej szczupak wytepi szczupaka malego niz sandacz.
:twisted:
Awatar użytkownika
GunGun
Leszcz
Posty: 24
Rejestracja: pt 21 wrz 2018, 12:43

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: GunGun » pt 27 wrz 2019, 11:49

Moja wypowiedź dotyczy ZZ i jest ona jak najbardziej uzasadniona, uwierz sandacz wypiera szczupaka( jednym z powodów jest jak zauważyłeś specyfika łowiska), masz znajomego ichtiologa zapytaj.
Awatar użytkownika
Mięsiarz
Szczupak
Posty: 359
Rejestracja: czw 21 mar 2019, 17:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Mięsiarz » pt 27 wrz 2019, 14:54

GunGun No ale... skoro mamy predyspozycje do utrzymywania sandała (jako ZZ) to po co na siłe szczupaki chcesz miec? Skoro sam wiesz ze sandacz wypiera szczupaka ze względow srodowiskowych to nie spodziewaj sie wielkiej jego populacji. Ba
Moim zdaniem idzmy dalej w to co jest czyli więcej sandaczy podrostkow niz szczupaka, ktorego sporo mozna połapac gdzie indziej. A gdzie mozna połapać fajne zanderki? Hmmm
Ofc szczupak potrzebny w kazdej wodzie co nie podlega dyskusji
Prawdziwy Polak?
Zły
Wulgarny
Szczery
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1535
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: majula7 » pt 27 wrz 2019, 19:39

No i jak te sumy biorą czy nie?
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1625
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » pt 27 wrz 2019, 20:00

Dla mnie Zalew jest podzielony na "strefy wpływu" przez ryby i trzymają się swoich miejsc. Od pola jest znacznie więcej szczupaka niż sandacza a od Dąbrowy na odwrót. Bolenia jest pełno wszędzie a okonia nie ma prawie nigdzie. Sum mi się nie trafił więc na jego temat się nie wypowiadam ale tak jak Kadi wspomniał da się odczuć duuużo mniejszą ilość szczupaka od pola a sandacza z tamtej strony wcale więcej nie jest.
Awatar użytkownika
Rowino
Szczupak
Posty: 279
Rejestracja: czw 23 cze 2016, 22:04

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Rowino » pt 27 wrz 2019, 20:27

Wracając do zarybień sumem to nie można zrobić zakazu łowienia ryb np. w promieniu 100 metrów od miejsca zarybienia przez np 2 tygodnie?
www.metrobikes.pl
rowery części akcesoria serwis
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pt 27 wrz 2019, 20:29

Rowino pisze:Wracając do zarybień sumem to nie można zrobić zakazu łowienia ryb np. w promieniu 100 metrów od miejsca zarybienia przez np 2 tygodnie?


W tym przypadku zakaz łowienia nie bardzo ma sens, ponieważ jest to ryba niewymiarowa.
Awatar użytkownika
GunGun
Leszcz
Posty: 24
Rejestracja: pt 21 wrz 2018, 12:43

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: GunGun » pt 27 wrz 2019, 21:48

Mięsiarz pisze:GunGun No ale... skoro mamy predyspozycje do utrzymywania sandała (jako ZZ) to po co na siłe szczupaki chcesz miec? Skoro sam wiesz ze sandacz wypiera szczupaka ze względow srodowiskowych to nie spodziewaj sie wielkiej jego populacji. Ba
Moim zdaniem idzmy dalej w to co jest czyli więcej sandaczy podrostkow niz szczupaka, ktorego sporo mozna połapac gdzie indziej. A gdzie mozna połapać fajne zanderki? Hmmm
Ofc szczupak potrzebny w kazdej wodzie co nie podlega dyskusji


Kochany gdzie ja napisałem że szczupaki chcę mieć, Kadi wypowiedział się w kwestii szczupaków to starałem się przybliżyć temat dlaczego jest jego mniej niż kiedyś, na ZZ łowię gościnnie ;-) moim zdaniem szkoda wody(zarybianie sumem) bo jakby nie patrzeć ZZ na lubelszczyźnie pod względem sandacza to taka perełka.
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3285
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » sob 28 wrz 2019, 07:26

Rowino pisze:Wracając do zarybień sumem to nie można zrobić zakazu łowienia ryb np. w promieniu 100 metrów od miejsca zarybienia przez np 2 tygodnie?


Dla mnie ma to inny wydźwięk - nie chodzi o to, by nie dać możliwości łowienia niewymiarów, ale chodzi o to, że nadal jest wielu złodziei, którzy te niewymiary zabierają!!

Oni nie okradają "jakiegoś" PZW, tylko mnie, Ciebie i wszystkich, którzy płacą składki, z których finansuje się zarybienia.

Jeśli nadal będziemy przymykać oko widząc takich złodziei w akcji, to nic się nie zmieni, niestety trzeba zawsze reagować, najlepiej publicznie "złodzieju wypuść tę rybę inaczej zadzwonię po służby a materiał dowodowy już wysłany gdybyś nie wypuścił!" :-(

Ja się nie pierdzielę nawet jeśli łapami machają do mnie - też mam czym machać w obronie własnej...
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 28 wrz 2019, 08:18

Panowie jak to jest w końcu z tym sumem? Każdy mówi, że jest go bardzo dużo (na rybach nawet słyszałem jak jeden mówi do drugiego, że suma jest więcej niż sandacza), a prawie nikt go nie łowi - sporadyczne przypadki. Czy jak ktoś złowi jednego suma dwa metry raz na jakiś czas, to już znaczy, że jest ich tam miliony? Skąd się wzięła taka fama, że sum to szkodnik (bo miał w brzuchu jednego sandacza 60 cm, a szczupak, który zjada tysiące narybku sandacza, to już nie szkodnik?), skoro jest to rodzimy gatunek oraz nikt nie bierze pod uwagę, że drapieżny gatunek szczytowy również musi być w ekosystemie.

Dlaczego najgłośniej krzyczą, że sum to szkodnik, bo wyjada same sandacze te osoby, które same zabierają te ryby (sandacze). Nie widzicie tutaj hipokryzji, która osiągnęła w naszym środowisku ogromną skalę?
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3285
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » sob 28 wrz 2019, 08:21

Eeetam szkodnik - od człowieka na zdjęciach widziałem co sum miał w trzewiach, co złowił i zabrał suma 161cm. Było kilkanaście raków niektóre ledwo nadtrawione i dwa leszczyki ok.20 i 25cm.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2457
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » sob 28 wrz 2019, 08:25

Ja twierdzę że nie tylko Sandacze. To jest szkodnik, kalkulator energetyczny. Nie zje małego Leszcza czy płoci. Tylko opie***li Karpia 2kg czy więcej. Gdzie tylko wpuszczają suma tam się po czasie dzieje katastrofa, zwłaszcza w zbiornikach zamkniętych. A są i przypadki w rzekach, obejrzyj: https://www.youtube.com/watch?v=J1l4cu-dSYI
Dlaczego nikt nie łowi sumów na Leszcze? Bo zwyczajnie nie jedzą tego gówna, wolą zjeść rybę o większym gabarycie i nie jedzą tego mało. Gdzieś kiedyś oglądałem film z jakimś ichtiologiem, który mówił, że Sumisko 2m zjada rocznie 280kg ryby... Także przelicz ile żrą ryby w ilości dajmy na to 80 czy 100 sztuk w takim Zalewie...
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 28 wrz 2019, 08:46

Kadi pisze:Ja twierdzę że nie tylko Sandacze. To jest szkodnik, kalkulator energetyczny. Nie zje małego Leszcza czy płoci. Tylko opie***li Karpia 2kg czy więcej. Gdzie tylko wpuszczają suma tam się po czasie dzieje katastrofa, zwłaszcza w zbiornikach zamkniętych. A są i przypadki w rzekach, obejrzyj: https://www.youtube.com/watch?v=J1l4cu-dSYI
Dlaczego nikt nie łowi sumów na Leszcze? Bo zwyczajnie nie jedzą tego gówna, wolą zjeść rybę o większym gabarycie i nie jedzą tego mało. Gdzieś kiedyś oglądałem film z jakimś ichtiologiem, który mówił, że Sumisko 2m zjada rocznie 280kg ryby... Także przelicz ile żrą ryby w ilości dajmy na to 80 czy 100 sztuk w takim Zalewie...


Kadi źródło Corona Fishing to akurat według mnie żaden wyznacznik szerzenia rzetelnej informacji. Oglądałem kiedyś odcinek o działalności straży rybackiej, temat o którym mam jakieś pojęcie i opowiadali takie bzdury, że włos na głowie się jeży. Ludzie słuchają tego i później powtarzają głupoty tworząc efekt śnieżnej kuli dezinformacji. Ja w pewnym sensie rozumiem ten populizm, taka już rola Youtubera w szczególności opierającego swój kanał o działalność gospodarczą, aby zbierać jak najwięcej fejmu.
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3285
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » sob 28 wrz 2019, 08:47

No to ten co fotki oglądałem jakiś dziwny był...albo z jakiegoś powodu szukał łatwej zdobyczy, którą łatwo dogonić i zassać.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2457
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » sob 28 wrz 2019, 08:58

Być może Pawle. Nie wnikam co oni tam wyprawiają. Fajnie powalczyć z takim Sumem, ale koszta jakie woda musi ponieść są przerażające aby go wyhodować. Jest mnóstwo informacji o zbiornikach w których ta ryba zrobiła pustynię. Słyszałem że niektórzy właściciele łowisk są skłonni zapłacić za wyłowienie Sumów z ich wody. Na tym bagnie też sumy jak łowią to na duże żywce i nie są one z Zalewu tylko z gospodarstwa i mają po 1,5-2kg... Dla mnie niech taki sum zje rocznie 100 kg ryb. 100 Sumów to 10 ton. PZW nidgy tyle nie wypuści nawet przez 5 lat... Nie oszukujmy się zarybienia rzędu 200kg, czy 500 sztuk krocza, czy nawet 5000 palczaka są zwyczajnie śmieszne o ile nie żałosne.
Kiedyś miałem inne zdanie na temat wędkowania, jednak przez pryzmat lat moje podejście się zmieniło znacznie.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 28 wrz 2019, 09:23

Kadi pisze:Dla mnie niech taki sum zje rocznie 100 kg ryb.


Sum na 1 kilogram przyrostu zjada do 12kg. Idąc tym przelicznikiem 2 metrowy sum, który średnio waży 45 kg zjada 585kg wszelkiego pokarmu, który składa się z raków, szczeżui oraz wszelkiej maści ryb. Żywotność suma to 60 lat, niektóre źródła podają nawet 80. Nie wiem zatem skąd takie informację, że taki sum może zjeść rocznie 280kg. Obliczenie przyrostu, które podałem są informacją uzyskaną od zawodowego ichtiologa, a niektóre źródła w internecie podają nawet mniejszy przelicznik przyrostu na 1kg 5kg zjedzonego pokarmu.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2457
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » sob 28 wrz 2019, 10:07

Paweł pisze:
Kadi pisze:Dla mnie niech taki sum zje rocznie 100 kg ryb.


Sum na 1 kilogram przyrostu zjada do 12kg. Idąc tym przelicznikiem 2 metrowy sum, który średnio waży 45 kg zjada 585kg wszelkiego pokarmu, który składa się z raków, szczeżui oraz wszelkiej maści ryb. Żywotność suma to 60 lat, niektóre źródła podają nawet 80. Nie wiem zatem skąd takie informację, że taki sum może zjeść rocznie 280kg. Obliczenie przyrostu, które podałem są informacją uzyskaną od zawodowego ichtiologa, a niektóre źródła w internecie podają nawet mniejszy przelicznik przyrostu na 1kg 5kg zjedzonego pokarmu.

Ja też nie wiem skąd takie informacje, widziałem w jakimś filmie a czy to prawda czy nie, nie wiem.
Sumy jak mają dużo żarcia, rosną bardzo szybko. Sum wielkości 1,5-2m ile przyrasta rocznie? Z 5kg mu się przytyje? Niech zjada tyle co napisałeś. Na 5kg przyrostu 60kg ryb. Bo sum podrośnięty, już nie je szczeżuj i raków. Nie ma co dywagować. Żadne dane nie są w stanie tego określić.
Jednak dla mnie 60 kg to zdecydowanie zaniżona liczba. Jakby jadły samą drobnicę to znacznie częściej by siadały na spinning przy łowieniu, zwłaszcza przy takiej presji.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Bandazyk » sob 28 wrz 2019, 10:11

Paweł pisze:Panowie jak to jest w końcu z tym sumem? Każdy mówi, że jest go bardzo dużo (na rybach nawet słyszałem jak jeden mówi do drugiego, że suma jest więcej niż sandacza), a prawie nikt go nie łowi - sporadyczne przypadki. Czy jak ktoś złowi jednego suma dwa metry raz na jakiś czas, to już znaczy, że jest ich tam miliony? Skąd się wzięła taka fama, że sum to szkodnik (bo miał w brzuchu jednego sandacza 60 cm, a szczupak, który zjada tysiące narybku sandacza, to już nie szkodnik?), skoro jest to rodzimy gatunek oraz nikt nie bierze pod uwagę, że drapieżny gatunek szczytowy również musi być w ekosystemie.

Dlaczego najgłośniej krzyczą, że sum to szkodnik, bo wyjada same sandacze te osoby, które same zabierają te ryby (sandacze). Nie widzicie tutaj hipokryzji, która osiągnęła w naszym środowisku ogromną skalę?


Ja juz pisalem odnosnie lowienia suma, mam w tym roku 60wpisow znad zalewu,(z brzegu, z lodzi, w woderach, plytko, gleboko) srednio 4 godziny lowienia, mialem 3 brania suma, 2 duze zerwane, jeden 1.3m. Wydaje mi sie ze nie ma go az tak duzo. I wszyscy zawsze krzycza ze tepic suma, a ja tam szybciej wolalbym pozbyc sie karpia ktory nie jest nasza rodzima ryba.
:twisted:
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1625
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » sob 28 wrz 2019, 10:31

Bandazyk pisze:
Paweł pisze:Panowie jak to jest w końcu z tym sumem? Każdy mówi, że jest go bardzo dużo (na rybach nawet słyszałem jak jeden mówi do drugiego, że suma jest więcej niż sandacza), a prawie nikt go nie łowi - sporadyczne przypadki. Czy jak ktoś złowi jednego suma dwa metry raz na jakiś czas, to już znaczy, że jest ich tam miliony? Skąd się wzięła taka fama, że sum to szkodnik (bo miał w brzuchu jednego sandacza 60 cm, a szczupak, który zjada tysiące narybku sandacza, to już nie szkodnik?), skoro jest to rodzimy gatunek oraz nikt nie bierze pod uwagę, że drapieżny gatunek szczytowy również musi być w ekosystemie.

Dlaczego najgłośniej krzyczą, że sum to szkodnik, bo wyjada same sandacze te osoby, które same zabierają te ryby (sandacze). Nie widzicie tutaj hipokryzji, która osiągnęła w naszym środowisku ogromną skalę?


Ja juz pisalem odnosnie lowienia suma, mam w tym roku 60wpisow znad zalewu,(z brzegu, z lodzi, w woderach, plytko, gleboko) srednio 4 godziny lowienia, mialem 3 brania suma, 2 duze zerwane, jeden 1.3m. Wydaje mi sie ze nie ma go az tak duzo. I wszyscy zawsze krzycza ze tepic suma, a ja tam szybciej wolalbym pozbyc sie karpia ktory nie jest nasza rodzima ryba.

Poczytajcie trochę o Rybczewicach tam jest typowy przykład co się dzieje z wodą po wpuszczeniu suma. To jest cichy zabójca, poluje nocą na niczego nieświadome ryby i nie wybiera małych tylko duże, i nie leszcze a coś lepszego (no chyba że nie ma nic innego). A tak odchodząc od tematu czego Wy przy kompach a nie nad wodą? Lepiej odłowem tych sumów byście się zajęli :lol:

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

cron
Sklep wędkarski Lublin