Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1622
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » pt 18 lis 2022, 07:39

Zielony pisze:Jak sądzicie. Zalew zamarznie w ten weekend. Zapowiadają całkiem konkretne mrozy.

Jeżeli nie będzie wiatru, to może być różnie. Ale coś tam ma podwiewać a i woda jeszcze z 8 stopni miała ostatnio, więc pewnie będzie falował. Niestety zapewne ryba już pójdzie od brzegu i chodzenie w śpiochach zacznie tracić sens
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1622
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » sob 19 lis 2022, 16:36

Uwielbiam tę porę roku i taką pogodę jak dziś. Szkoda, że ryby niekoniecznie. Na bagnie nawet pstryczka, ale nie ma nad wodą nikogo przypadkowego: kajakarzy, skuterowców, żaglówek i hord spacerowiczów działających na uzębienie. Taka aura oddziela chłopców od mężczyzn :mrgreen: Nad wodą nie znajdzie się nikt niepowołany (oprócz kłusowników oczywiście). A przechadzka w śpiochach, kiedy woda cieplejsza od powietrza niezapomniana :D Jedynie zamarzająca woda w przelotkach wnerwia i silikon w sprayu nie pomaga. Tak czy siak samo zdrowie :P . Niestety wody sporo mniej (w sumie tak ze 20cm) i wydaje mi się, że złowienie czegoś przy brzegu raczej będzie mocno utrudnione. Dzisiaj łowiłem na duże gumy 12-16cm ale niestety amatora żadnego nie było. Jutro dogrywka :P zobaczymy czy coś się zmieni
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2085
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: CDC » sob 19 lis 2022, 21:51

misiek1975 pisze:Taka aura oddziela chłopców od mężczyzn :mrgreen:

;) Ja za siebie dziękuję za odjęcie mi lat, jutro postaram się trochę wydorośleć.
Dzisiaj dla odmiany:
IMG_20221119_213903.jpg
IMG_20221119_213903.jpg (128.45 KiB) Przejrzano 579 razy

robótki w drewnie ze starej stodoły, bo mi małżonka suszy głowę już z miesiąc, także zdecydowałem się że wywiercona dziura w brzuchu jest już odpowiedniej wielkości ;)
Aldek
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1622
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » sob 19 lis 2022, 22:30

CDC pisze:
misiek1975 pisze:Taka aura oddziela chłopców od mężczyzn :mrgreen:

;) Ja za siebie dziękuję za odjęcie mi lat, jutro postaram się trochę wydorośleć.
Dzisiaj dla odmiany:
IMG_20221119_213903.jpg

robótki w drewnie ze starej stodoły, bo mi małżonka suszy głowę już z miesiąc, także zdecydowałem się że wywiercona dziura w brzuchu jest już odpowiedniej wielkości ;)

No to też pięknie. W sumie na władzę nic nie poradzę :P Ale pamiętaj wydoroślej im szybciej, tym lepiej :mrgreen: bo znowu ma się ocieplać :lol: Ale jak mam radzić to na bagnie teraz, chyba tylko łódź albo ponton. Ja jutro znowu w szuwary i zobaczymy co będzie ;)
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2085
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: CDC » sob 19 lis 2022, 22:55

misiek1975 pisze:
CDC pisze:
misiek1975 pisze:Taka aura oddziela chłopców od mężczyzn :mrgreen:

;) Ja za siebie dziękuję za odjęcie mi lat, jutro postaram się trochę wydorośleć.
Dzisiaj dla odmiany:
IMG_20221119_213903.jpg

robótki w drewnie ze starej stodoły, bo mi małżonka suszy głowę już z miesiąc, także zdecydowałem się że wywiercona dziura w brzuchu jest już odpowiedniej wielkości ;)

No to też pięknie. W sumie na władzę nic nie poradzę :P Ale pamiętaj wydoroślej im szybciej, tym lepiej :mrgreen: bo znowu ma się ocieplać :lol: Ale jak mam radzić to na bagnie teraz, chyba tylko łódź albo ponton. Ja jutro znowu w szuwary i zobaczymy co będzie ;)

:D powodzenia. Ja spróbuję coś innego dla odmiany 8-)
Aldek
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1060
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: BCH » ndz 20 lis 2022, 00:41

misiek1975 pisze:Taka aura oddziela chłopców od mężczyzn :mrgreen: Nad wodą nie znajdzie się nikt niepowołany

Ja spotkałem tych na koniach, kilku rowerzystów i spacerowicze też byli. Niewiele, ale byli.
Na brzegu zero, bicia zero, ruchu na wodzie zero. Rękaw częściowo zamarznięty.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2085
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: CDC » ndz 20 lis 2022, 11:52

misiek1975 pisze:Jutro dogrywka :P zobaczymy czy coś się zmieni

Brr! Jednak pozostanę dzisiaj chłopcem i dokończę wczorajsze robótki :) Daj znać czy coś wydusiłeś jeszcze z tej wody.
Aldek
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 843
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Zielony » ndz 20 lis 2022, 18:12

Byłem dzisiaj i ja na naszym zalewie. Łowiłem do trzynastej bo później uczestniczyłem w walnym zebraniu Koła LSM Fart. Brań zero za to zmarzłem straszliwie mimo naprawdę ciepłego ubioru. Nie polecam łowienia plecionką w taki mróz. Strzępi się i rozwarstwia od lodomrozu. Po łowieniu do wyrzucenia. Ale i tak było fajnie. Teraz siedzę w domu przy kominku i usiłuję wygrzać stare kości.
Awatar użytkownika
Gelson2
Karaś srebrzysty
Posty: 87
Rejestracja: wt 23 lip 2019, 10:18

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Gelson2 » ndz 20 lis 2022, 18:49

Odnośnie plecionki to wczoraj na mrozie się przejechałem nie dało się łowić. Dzisiaj nasaczylem rzepakowym (tylko to pod ręką było) i dało się łowić normalnie, oprócz lodu na przelotkach. Pare Bolków wyjechało, sandacz coś markotny....
Awatar użytkownika
suchy0512
Sandacz
Posty: 616
Rejestracja: śr 13 lis 2019, 13:24

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: suchy0512 » ndz 20 lis 2022, 19:43

Ja na plecionka psikam silikon w sprayu i tak jak dziś na bystrzycy raz na 40 minut czyszczenie pierwszej przelotki na szczycie.
Jarek
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1622
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » ndz 20 lis 2022, 19:55

CDC pisze:
misiek1975 pisze:Jutro dogrywka :P zobaczymy czy coś się zmieni

Brr! Jednak pozostanę dzisiaj chłopcem i dokończę wczorajsze robótki :) Daj znać czy coś wydusiłeś jeszcze z tej wody.

Niestety dzisiaj tak jak wczoraj (tylko zimniej :D ) Woda martwa totalnie. Wiatr miałem w twarz, przelotki zamarzały, a jak się wyszło z wody to to co było na śpiochach to też zamarzało. Ubyło tak ze 20-25cm wody w sumie i nie widać wcale drobnicy (nawet na plecionce żadnych śladów śluzu) i pewnie dlatego nie ma drapieżników. Chociaż na łódkach też się kręcili z miejsca na miejsce, więc pewnie też nie mieli brań. Ale przynajmniej sprawdziłem przeróbki dużych gum i jestem zadowolony bo teraz 14 i 16 pracują elegancko w opadzie na główce 3gr. Teraz pozostaje cierpliwie czekać do następnego weekendu
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1622
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » ndz 20 lis 2022, 19:58

suchy0512 pisze:Ja na plecionka psikam silikon w sprayu i tak jak dziś na bystrzycy raz na 40 minut czyszczenie pierwszej przelotki na szczycie.

Ja podobnie z tym, że teraz to będę brał do plecaka, bo nawet mocne nasączenie na początku wystarcza na max 1,5 godziny.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2085
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: CDC » pn 21 lis 2022, 07:16

misiek1975 pisze:
CDC pisze:
misiek1975 pisze:Jutro dogrywka :P zobaczymy czy coś się zmieni

Brr! Jednak pozostanę dzisiaj chłopcem i dokończę wczorajsze robótki :) Daj znać czy coś wydusiłeś jeszcze z tej wody.

Niestety dzisiaj tak jak wczoraj (tylko zimniej :D ) Woda martwa totalnie. Wiatr miałem w twarz, przelotki zamarzały, a jak się wyszło z wody to to co było na śpiochach to też zamarzało. Ubyło tak ze 20-25cm wody w sumie i nie widać wcale drobnicy (nawet na plecionce żadnych śladów śluzu) i pewnie dlatego nie ma drapieżników. Chociaż na łódkach też się kręcili z miejsca na miejsce, więc pewnie też nie mieli brań. Ale przynajmniej sprawdziłem przeróbki dużych gum i jestem zadowolony bo teraz 14 i 16 pracują elegancko w opadzie na główce 3gr. Teraz pozostaje cierpliwie czekać do następnego weekendu

:) Szczerze podziwiam upór ale może szkoda zdrowia na te Twoje szuwary. Jeśli już zagiąłeś parol na Zalew to może spróbuj tu gdzie najgłębiej i najbliżej tamy, tak jak piszesz jest zimno, prawie grudzień i raczej zeszły wszystkie na głębsze. Wcześniej łowiłeś regularnie ryby a w powyższym wpisie widać, że wiesz doskonale o co kaman, więc nie ma opcji aby po prostu nie brały.
Albo rzeczka jakaś ;), lub na okonie, też na głębszym, bo zalewik płytki i już prawie cały wymieszany na zimno. Sandaczom pewnie to nie przeszkadza ale wędrują za pokarmem i czują, że to już nie jesień.
Aldek
Awatar użytkownika
Mada
Okoń
Posty: 116
Rejestracja: śr 29 wrz 2021, 09:57

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Mada » pn 21 lis 2022, 08:52

Ja z kolei wczoraj jedyne oznaki obecności ryb widziałem w okolicy harcerskiego mola, ale tylko przez moment w okolicach 16. Nawet atak drapieżnika był. Także chyba nie wszystkie ryby się przemieściły w okolice tamy.
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1622
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » pn 21 lis 2022, 09:01

:) Szczerze podziwiam upór ale może szkoda zdrowia na te Twoje szuwary. Jeśli już zagiąłeś parol na Zalew to może spróbuj tu gdzie najgłębiej i najbliżej tamy, tak jak piszesz jest zimno, prawie grudzień i raczej zeszły wszystkie na głębsze. Wcześniej łowiłeś regularnie ryby a w powyższym wpisie widać, że wiesz doskonale o co kaman, więc nie ma opcji aby po prostu nie brały.
Albo rzeczka jakaś ;), lub na okonie, też na głębszym, bo zalewik płytki i już prawie cały wymieszany na zimno. Sandaczom pewnie to nie przeszkadza ale wędrują za pokarmem i czują, że to już nie jesień.[/quote]
Już rzeczka chodzi mi głowie. Myślałem o Bystrzycy i pewnie tak się skończy w przyszły weekend, z ULem poniżej albo powyżej ZZ. Poniżej gęsto od ludzi i dołki mniejsze, ale ryby chyba więcej. Powyżej szuwary straszne i błoto, dołki duuuużo większe, ale ryby jakoś mniej. Chociaż ciągnie mnie bagno dopóki nie zamarznie. Pociesza mnie to, że na łódkach też bez efektów (Zielony wie co mówi) to może po prostu czas słaby i ryba nie brała. Jak o zdrowie pytasz to każdemu takiego życzę. Pewnie trochę dzięki takiemu nietypowemu morsowaniu :P, wszystkie covidy, srowidy i temu podobne dziadostwa omijają mnie szerokim łukiem.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2085
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: CDC » pn 21 lis 2022, 12:34

misiek1975 pisze:Myślałem o Bystrzycy i pewnie tak się skończy w przyszły weekend, z ULem poniżej albo powyżej ZZ.

;) Takie też było moje założenie na niedzielę no ale nie wyszło. Tylko ja myślałem o Zalewie. Sandacz i szczupak z brzegu teraz to ciężkawo, ale okonek powinien być ;), także też coś na lajta bym podłubał.
Aldek
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1527
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: majula7 » czw 24 lis 2022, 09:01

Czy zz jeszcze faluje czy już lód?
Awatar użytkownika
darek
Sandacz
Posty: 701
Rejestracja: sob 20 lut 2016, 17:27

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: darek » czw 24 lis 2022, 17:20

Pewniwe faluje,nie było takiego mrozu,żeby złapało ;)
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » czw 24 lis 2022, 17:29

Przed chwilą byłem na slipie obok policji, wpuszczaliśmy tam jazia. Powoli przy brzegach łapie, ale jeszcze faluje, chociaż nie adekwatnie jest tak powiedzieć, ponieważ była flauta. Widać, że woda jest już gęsta i przy takich okolicznościach za moment skuje.
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1622
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » czw 24 lis 2022, 18:18

Paweł pisze:Przed chwilą byłem na slipie obok policji, wpuszczaliśmy tam jazia. Powoli przy brzegach łapie, ale jeszcze faluje, chociaż nie adekwatnie jest tak powiedzieć, ponieważ była flauta. Widać, że woda jest już gęsta i przy takich okolicznościach za moment skuje.

A coś oprócz jazia wpadło?
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » czw 24 lis 2022, 19:14

misiek1975 pisze:A coś oprócz jazia wpadło?


Dziś tylko jaź. W Lublinie zarybiona także została rzeka poniżej zalewu na wysokości Aldi, także będzie co na wiosnę łowić, bo niektóre to były już fajne sztuki.
Awatar użytkownika
suchy0512
Sandacz
Posty: 616
Rejestracja: śr 13 lis 2019, 13:24

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: suchy0512 » czw 24 lis 2022, 19:26

Paweł pisze:
misiek1975 pisze:A coś oprócz jazia wpadło?


Dziś tylko jaź. W Lublinie zarybiona także została rzeka poniżej zalewu na wysokości Aldi, także będzie co na wiosnę łowić, bo niektóre to były już fajne sztuki.

O ile nie wyniosą między płoteczkami
Jarek
Awatar użytkownika
darek
Sandacz
Posty: 701
Rejestracja: sob 20 lut 2016, 17:27

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: darek » czw 24 lis 2022, 19:45

suchy0512 pisze:
Paweł pisze:
misiek1975 pisze:A coś oprócz jazia wpadło?


Dziś tylko jaź. W Lublinie zarybiona także została rzeka poniżej zalewu na wysokości Aldi, także będzie co na wiosnę łowić, bo niektóre to były już fajne sztuki.

O ile nie wyniosą między płoteczkami

A tak na pewno będzie :oops:
Awatar użytkownika
Przemek_M
Sandacz
Posty: 753
Rejestracja: wt 05 cze 2018, 20:57

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Przemek_M » czw 24 lis 2022, 19:58

Bo pod latarnia najciemniej..
Człowiek jest stworzony do miłości.
I każde życie jest bezcenne.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » czw 24 lis 2022, 20:12

Na pazerność wędkarzy niestety większego wpływy nie mamy :/

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: suchy0512 i 67 gości

Sklep wędkarski Lublin