Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » wt 03 lis 2020, 14:48

U mnie dzisiaj cztery okonki z brzegu.
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3285
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » wt 03 lis 2020, 16:57

Niektórym urlop sprzyja ;-)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
te0
Okoń
Posty: 187
Rejestracja: pn 20 sie 2018, 15:11

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: te0 » wt 03 lis 2020, 18:02

Dzis po południu kolejny raz okolice wieży ze spiningiem. Głównie gumy i woblery Niestety na 0.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2087
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: CDC » wt 03 lis 2020, 18:40

te0 pisze:Dzis po południu kolejny raz okolice wieży ze spiningiem. Głównie gumy i woblery Niestety na 0.


Pójdź sobie dalej, za molo, przed i za trzcinami, tam zawsze coś stuknie. A lepiej jeszcze dalej. Tu gdzie łowisz już Siwy wszystko wyczesał ;)
Aldek
Awatar użytkownika
Sprężynowy Dziadek
Okoń
Posty: 169
Rejestracja: pt 08 lis 2019, 11:23

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Sprężynowy Dziadek » wt 03 lis 2020, 20:00

CDC pisze:
te0 pisze:Dzis po południu kolejny raz okolice wieży ze spiningiem. Głównie gumy i woblery Niestety na 0.


Pójdź sobie dalej, za molo, przed i za trzcinami, tam zawsze coś stuknie. A lepiej jeszcze dalej. Tu gdzie łowisz już Siwy wszystko wyczesał ;)


Potwierdzam, tam Siwy ostro czesze, czego nie złowi na przynętę, to wielką przynętą ubije :mrgreen:
Wesołe jest życie staruszka :D
Awatar użytkownika
Sprężynowy Dziadek
Okoń
Posty: 169
Rejestracja: pt 08 lis 2019, 11:23

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Sprężynowy Dziadek » wt 03 lis 2020, 20:31

U mnie dzisiaj dwa sandacze z brzegu, na cyplu pod masztem. Korzystając z ciepłej aury, po południu wyskoczyłem z feederem, sprawdzić czy białoryb jeszcze bierze. Jakież było moje zaskoczenie, gdy zamiast tradycyjnego, obślizgłego suchodupca, złowiłem na pinkę na feedera dwa sandacze. Bestie były tak ogromne, że w ogóle nie było widać brania, te cholery siedziały zacięte, a ja się dziwiłem, że nawet leszcz nie skubnie :D Pierwszy okaz miał 11 cm, a drugi potwór 12 cm :lol:
Wesołe jest życie staruszka :D
Awatar użytkownika
te0
Okoń
Posty: 187
Rejestracja: pn 20 sie 2018, 15:11

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: te0 » wt 03 lis 2020, 22:41

Dzięki za podpowiedź. Jutro raczej też będę to sprawdzę :)
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3285
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » śr 04 lis 2020, 13:05

Potwierdzam te0 - przy wieży mimo głębokości raczej małe sztuki są "przelotowo", (ja jednak obrzucamy wielkimi przynętami te "głębiny zalewowe"), czasem okoń wzdłuż murku, inne sztuki raczej przypadkiem...a ostatnimi czasy trzciny od jachtklubu i dalej...dalej...i jeszcze dalej aż tablica jest o zakazie połowu z grobli bardziej zasobne w rybie ogony, ale trafiają się też małe szczupłe z ostatniego zarybienia, co łatwo rozpoznać po pięknym ubarwieniu...to ubarwienie pewnie niedługo u nich zblaknie, ale na razie oczy cieszy.

Dziś z rana byłem właśnie z drutem zbrojeniowym i przynętami 20g-70g od wieży do tego znaku i spowrotem zakończyłem przy jachtklubie...i tylko jeden szczupaczek blisko wieży z samego rańca zaraz po 6tej na chwilę się uczepił slidera 48g, ale zaraz uciekł...miał może 30-35cm...co go napadło atakować taką przynętę?!...to zalew i już :-)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » śr 04 lis 2020, 15:46

Ja się z Siwym minąłem zmianami na zalewie. Siwy skończył i ja zacząłem. U mnie dwa szczupaki i dwa okonie. Wszystko oczywiście krótkie.

Panowie spieszmy się łowić ryby, bo od soboty zostaje wprowadzony całkowity lockdown i będzie zakaz wędkowania.
Awatar użytkownika
Mietek
Szczupak
Posty: 461
Rejestracja: ndz 02 lip 2017, 22:55

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Mietek » śr 04 lis 2020, 15:50

Ktoś jutro chętny od okolic 7/8 do okolic południa popływać na pontonie po naszym ZZ? :P
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2087
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: CDC » śr 04 lis 2020, 16:26

Mietek pisze:Ktoś jutro chętny od okolic 7/8 do okolic południa popływać na pontonie po naszym ZZ? :P


Kurcze!!! I taka propozycja to mi się podoba. Szacun! A nie masz jakiś weekendowych terminów :)?, bo ja to do nocy w robocie.
Aldek
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2087
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: CDC » śr 04 lis 2020, 16:52

te0 pisze:Dzięki za podpowiedź. Jutro raczej też będę to sprawdzę :)

Ogólnie na Zalewie oprócz szczęśliwego zbiegu okoliczności, to z brzegu nie masz co spodziewać jakichkolwiek rewelacji. Ja też chodzę bo to sama przyjemność pomachać, no ale też do czasu. A że coś tam się najczęściej uczepi to człowiek łazi. Tak jest i będzie bo ryby nawet jak wypuszczone to oryginalny zalewowy 60 czy większy przez te parę lat swojego życia widział "wszystkie przynęty świata", parę razy pokłuto mu gębę i już jako 40 musiał pozować do zdjęć na 5 minutowym "bezdechu".
Jak masz czas i możliwości to jedź teraz nad rzekę, a jak poświęcisz jakiejś główce czy dobrej opasce 2 lub 3 godzinki po zachodzie słońca lub tyle samo zaraz przed i po to możesz dobrze połowić. Najlepiej po największych krzaczorach gdzie ciężko dojść. To zupełnie co innego niż zalewowe deptaki, a i nawet mały sukcesik smakuje inaczej. Piękna klatka jest przy Wiśle od strony Janowca, po takiej wodzie to i na rzece i w niej może być ciekawie.
Aldek
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3285
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » śr 04 lis 2020, 17:07

CDC ma rację - jeśli jest opcja lepszego łowiska a dojazd i czas na to poświęcony nie jest problemem, to nie ma się nad czym zastanawiać...no...chyba że ktoś jest tak jak ja upartym niepoprawnym optymistą wędkarskim i lubi wyzwania typu "kiedyś wyjmę suma na spinning 200+ z ZZ" :-D
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1623
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » śr 04 lis 2020, 18:00

Paweł pisze:Ja się z Siwym minąłem zmianami na zalewie. Siwy skończył i ja zacząłem. U mnie dwa szczupaki i dwa okonie. Wszystko oczywiście krótkie.

Panowie spieszmy się łowić ryby, bo od soboty zostaje wprowadzony całkowity lockdown i będzie zakaz wędkowania.

Nie widziałem takich obostrzeń na liście. Nie ma zakazu wyjścia do lasu, parku, na działkę to i ryb to chyba nie dotyczy. Tylko jak znam życie to wszyscy się zwalą nad wodę podobnie jak było 01-11-2020
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2087
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: CDC » śr 04 lis 2020, 18:20

siwy pisze:CDC ma rację - jeśli jest opcja lepszego łowiska a dojazd i czas na to poświęcony nie jest problemem, to nie ma się nad czym zastanawiać...no...chyba że ktoś jest tak jak ja upartym niepoprawnym optymistą wędkarskim i lubi wyzwania typu "kiedyś wyjmę suma na spinning 200+ z ZZ" :-D

Ano właśnie to są te zbiegi okoliczności na które ja też liczę i łażę. Niestety takich ryb nie łowi się w Zalewie z brzegu na zawołanie (nie ma takiego miejsca w zasięgu rzutu) i można liczyć tylko na fart i cierpliwość.
W zasadzie cały mój poprzedni wpis można podsumować jednym zdaniem co do szczupaka.
70 cm nie złowisz z brzegu, chyba że fartem, bo go tam po prostu nie ma, wyniósł się dalej zwalniając miejsce młodzieży. Sandacza jeszcze trafisz bo podchodzi, a zwłaszcza teraz jak biała drobnica i mały okoń ciągną jeszcze do brzegu, musi być tylko dzień. Tylko dlaczego nigdy w sobotę albo w niedzielę!!!?
Aldek
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1060
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: BCH » śr 04 lis 2020, 18:34

misiek1975 pisze:
Paweł pisze: [...]
Panowie spieszmy się łowić ryby, bo od soboty zostaje wprowadzony całkowity lockdown i będzie zakaz wędkowania.

Nie widziałem takich obostrzeń na liście. Nie ma zakazu wyjścia do lasu, parku, na działkę to i ryb to chyba nie dotyczy. Tylko jak znam życie to wszyscy się zwalą nad wodę podobnie jak było 01-11-2020

Nie widziałeś, bo nie ma takich obostrzeń, przynajmniej nie od tej soboty. Można wychodzić, można łowić.

A pierwszego to faktycznie był kompletny armagedon. Podjechałem po 14.00 od Foresta, licząc na wieczorne drapieżniki. Chyba nigdy tylu samochodów i tylu ludzi tam nie widziałem. Dzieciaki na hulajnogach, piski, nawoływania, rzucanie do wody szyszek, kamieni, patyków... a żeby się w spokoju odlać, to musiałem ze trzysta metrów w las wejść...
Po takiej hordzie hałaśliwej to ryby od brzeg chyba na kilka dni odpłynęły.
Awatar użytkownika
Mietek
Szczupak
Posty: 461
Rejestracja: ndz 02 lip 2017, 22:55

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Mietek » śr 04 lis 2020, 20:35

CDC pisze:
Mietek pisze:Ktoś jutro chętny od okolic 7/8 do okolic południa popływać na pontonie po naszym ZZ? :P


Kurcze!!! I taka propozycja to mi się podoba. Szacun! A nie masz jakiś weekendowych terminów :)?, bo ja to do nocy w robocie.


Niestety na weekend mam inne plany :P
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2087
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: CDC » śr 04 lis 2020, 20:59

Mietek pisze:
CDC pisze:
Mietek pisze:Ktoś jutro chętny od okolic 7/8 do okolic południa popływać na pontonie po naszym ZZ? :P


Kurcze!!! I taka propozycja to mi się podoba. Szacun! A nie masz jakiś weekendowych terminów :)?, bo ja to do nocy w robocie.


Niestety na weekend mam inne plany :P


Nie mówię tylko o tym. Jakbyś kiedyś miał taką propozycję na weekend to daj znać. Ja z chęcią się zbiorę bo po Zalewie nie pływałem może lat 15.
Aldek
Awatar użytkownika
te0
Okoń
Posty: 187
Rejestracja: pn 20 sie 2018, 15:11

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: te0 » czw 05 lis 2020, 23:23

Dzis 2,5 godzinki ze spinem. 2 brania, jedno spudłowałem i po drugim takie coś :evil:
Załączniki
20201105_232047.jpg
20201105_232047.jpg (173.36 KiB) Przejrzano 596 razy
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1623
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » pt 06 lis 2020, 06:57

te0 pisze:Dzis 2,5 godzinki ze spinem. 2 brania, jedno spudłowałem i po drugim takie coś :evil:

E to zarobiony jesteś. Guma do wywałki ale główka może się nadać :D
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2087
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: CDC » pt 06 lis 2020, 07:17

misiek1975 pisze:
te0 pisze:Dzis 2,5 godzinki ze spinem. 2 brania, jedno spudłowałem i po drugim takie coś :evil:

E to zarobiony jesteś. Guma do wywałki ale główka może się nadać :D

Oj tam zaraz do wywałki. Na gorąco ogonek z jakiejś starej i jeszcze posłuży. A w takim stanie i kolorze na bolenia dobra.
Aldek
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2087
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: CDC » pt 06 lis 2020, 07:40

te0 pisze:Dzis 2,5 godzinki ze spinem. 2 brania, jedno spudłowałem i po drugim takie coś :evil:

To z dna czy raczej z toni?
Aldek
Awatar użytkownika
te0
Okoń
Posty: 187
Rejestracja: pn 20 sie 2018, 15:11

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: te0 » pt 06 lis 2020, 09:31

CDC pisze:
te0 pisze:Dzis 2,5 godzinki ze spinem. 2 brania, jedno spudłowałem i po drugim takie coś :evil:

To z dna czy raczej z toni?



Z dna
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2087
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: CDC » pt 06 lis 2020, 10:26

te0 pisze:
CDC pisze:
te0 pisze:Dzis 2,5 godzinki ze spinem. 2 brania, jedno spudłowałem i po drugim takie coś :evil:

To z dna czy raczej z toni?



Z dna

No to wygląda na to, że namierzyłeś sandaczyki. Nie duże bo takie się nie pierwiastkują z taką gumką tylko jak już otworzą japę do czegoś takiego to samo im wpadnie. Ciśnienie jest coprawda potężne ale stałe i teoretycznie powinny być w tym samym miejscu o tej samej porze.
Jak chcesz sprawdzić co to, zrób sobie dozbrojkę w ogon, może być z haka karpiowego 8 lub 6 jeśli jesteś estetą bo się ładnie komponuje z gumką ale najlepiej z kotwiczki, nie dużej, 10 wystarczy. Jak nie masz stalki, szczypiec i rurek do zacisku to tym lepiej. Przywiąż na plecionce, tylko nie do główki tylko do łuku kolankowego haczyka. Kotwica jednym grotem w sam ogonek u góry i git. Wyjdzie Ci króciutki 2 cm miękki troczek co nie zakłóca szczególnie pracy przynęty, a w razie czego szczupak Ci tego nie obchlasta bo jest tego niewiele do przegryzienia. Jak chcesz dozbrajać aż od główki to tylko stalka.
Powodzenia bo to nigdy nie wiadomo co to się tam przy maluchach kręci.
Aldek
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1623
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » ndz 08 lis 2020, 21:54

Dzisiaj z musu na ZZ i niestety efekt znany - ZERO, nic, nawet jednej bierki. W tym roku Zalew mnie pokonał.

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 356 gości

Sklep wędkarski Lublin