Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
blackduck
Szczupak
Posty: 284
Rejestracja: wt 25 kwie 2017, 12:48
Lokalizacja: Lublin

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: blackduck » czw 01 sie 2019, 13:19

Tomala pisze:[...]Ale jedno trzeba przyznać szczupakom z zalewu, że mają bardzo charakterystyczne ubarwienie.


Bo hodowlane, tzn pochodzące ze sztucznego zarybienia zbiornika, one zawsze są takie jasne, 'dzikie' szczupaki są najczęściej bardzo ciemne, oliwkowo-czarno zielone :)
:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
Tomala
Sandacz
Posty: 625
Rejestracja: pt 19 cze 2015, 14:17

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Tomala » czw 01 sie 2019, 13:24

blackduck pisze:
Tomala pisze:[...]Ale jedno trzeba przyznać szczupakom z zalewu, że mają bardzo charakterystyczne ubarwienie.
Bo hodowlane, tzn pochodzące ze sztucznego zarybienia zbiornika, one zawsze są takie jasne, 'dzikie' szczupaki są najczęściej bardzo ciemne, oliwkowo-czarno zielone :)
To ciekawostka, zawsze myślałem, że ubarwienie jest kwestią wody i ewentualnie pożywienia.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2457
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » czw 01 sie 2019, 14:23

Tomala pisze:Kadi, na pewno spłynąłeś żeby fotkę zrobić, przecież z brzegu ryb wymiarowych się nie łowi...ha! szach mat MięsiarzTeam. Ale jedno trzeba przyznać szczupakom z zalewu, że mają bardzo charakterystyczne ubarwienie.

Nie bo Paweł mnie nie zabrał :(
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » czw 01 sie 2019, 16:14

Kadi pisze:
Tomala pisze:Kadi, na pewno spłynąłeś żeby fotkę zrobić, przecież z brzegu ryb wymiarowych się nie łowi...ha! szach mat MięsiarzTeam. Ale jedno trzeba przyznać szczupakom z zalewu, że mają bardzo charakterystyczne ubarwienie.

Nie bo Paweł mnie nie zabrał :(


Ja byłem w robo z brzegu, a nie nękaliśmy Ciebie, bo miałeś immunitet na głowie :)
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2457
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » czw 01 sie 2019, 16:37

Nawet jakbym nie miał to nie mam powodu do obaw :D no chyba że dwie nakrętki 22 i 3 kotwice na końcu zestawu to problem :D
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Bandazyk » czw 01 sie 2019, 17:06

Ktos chetny na spining jutro tak od 2 - 3 tak do 8 - 9 brzegiem?
:twisted:
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3285
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » czw 01 sie 2019, 17:53

Gratulacje Kadi :-D
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1623
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » czw 01 sie 2019, 20:21

Kadi dużo poszła woda do góry od 2 tygodni? Pytam bo wróciłem z urlopu i nie wiem jak się nastawiać i gdzie pójść w sobotę brodzić.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2457
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » czw 01 sie 2019, 20:22

misiek1975 pisze:Kadi dużo poszła woda do góry od 2 tygodni? Pytam bo wróciłem z urlopu i nie wiem jak się nastawiać i gdzie pójść w sobotę brodzić.

Nie za wiele, może z 10cm. Jak do łódki wchodzę to jeszcze da radę w gumowcach na murku przy wieży.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1528
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: majula7 » czw 01 sie 2019, 20:35

Jakis taki nie zalewowy szczuply, u mnie zwykle takie bardziej szarostalowe. Gratulacje.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pt 02 sie 2019, 18:14

W-łowca pisze:Apropo obrotówek... Jakie krętliki stosujecie żeby tak pletki nie skręcało?


Ja powiem w ten sposób, całkowicie nie dotykałem się wszelakich blach z uwagi na tworzące się brody na plecionce po kilku rzutach. Po ładnych kilku latach na innym sprzęcie i wykorzystując swoje doświadczenie postanowiłem spróbować ponownie i uwaga brody się nie robią w ogóle. Widać, że plecionka nieznacznie się skręca, ale to jak Rowino już powyżej pisał można wyprostować rzucając najlepiej cięższą główką jigową jak najdalej i szybko zwijając.

Ja swój zestaw zamontował w jak najprostszy sposób. Połączyłem najzwyklejszym krętlikiem Jaxona plecionkę z przyponem fluorocarbonowym, na końcu przyponu przywiązałem tylko agrafkę. Do obrotówek Meppsa o wielkościach 2 i 3 zastosowałem następujący sprzęt:

1. Plecionka o średnicy 0,10 model Kairiki, firmy Shimano
2. Kołowrotek Sedona w wielkości 2000, również Shimano
3. Wędka Jaxon WĘDKA JAXON SYMBIAN HX SUPRA SPIN 2,24m 1-7g
4. Przypon fluorocarbonowy o średnicy 0,18

Wydaje mi się, że jakość nawoju kołowrotka oraz grubość plecionki w stosunki o ciężaru obrotówki ma tutaj jakieś znaczenie.

To są moje pierwsze spostrzeżenia po jednym wypadzie na obrotówki z wykorzystaniem plecionki. Zobaczymy jak będzie w przyszłości.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2457
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » pt 02 sie 2019, 18:24

Wszystko zniese, ale fluo i to tak cienki z obrotowką to pomysł conajmniej słaby. 0.34 berkleya ostatnio mi Szczupak przeciął w kilka sekund. Obrotowka często łykana jest cała bo powoli się je prowadzi. Wolfram, czy inny surfstrand i dodatkowo przed obrotowką mały kretlik i na 4 splotowej plecionce 0.18 miałem jedna brodę przez sezon. A często używam obrotówek.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2457
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » pt 02 sie 2019, 18:26

Obrotówki to jednak Szczupakowe przynęty nie oszukujmy się. Tak samo jak wyjąłem truchło Szczupaka 70+ z Real eelem od SG w ryju bez przyponu. A guma 12cm...
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Rowino
Szczupak
Posty: 279
Rejestracja: czw 23 cze 2016, 22:04

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Rowino » pt 02 sie 2019, 22:34

Kadi pisze:Obrotówki to jednak Szczupakowe przynęty nie oszukujmy się. Tak samo jak wyjąłem truchło Szczupaka 70+ z Real eelem od SG w ryju bez przyponu. A guma 12cm...

Nie zgodzę się z tym zdaniem. Na obrotówki złowisz każdą rybę drapieżną. I najczęściej od obrotówki zaczynam i kończę obławianie stanowiska. A jak na obrotówkę nic nie złowię to już wiem, że żadna inne przynęta nie zadziała.
www.metrobikes.pl
rowery części akcesoria serwis
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2457
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » sob 03 sie 2019, 06:29

Rowino pisze:
Kadi pisze:Obrotówki to jednak Szczupakowe przynęty nie oszukujmy się. Tak samo jak wyjąłem truchło Szczupaka 70+ z Real eelem od SG w ryju bez przyponu. A guma 12cm...

Nie zgodzę się z tym zdaniem. Na obrotówki złowisz każdą rybę drapieżną. I najczęściej od obrotówki zaczynam i kończę obławianie stanowiska. A jak na obrotówkę nic nie złowię to już wiem, że żadna inne przynęta nie zadziała.

Ilu wędkarzy tyle opinii. Na obrotowke złowilem jednego Sandacza w życiu . Szczupaków setki i kilkadziesiąt Okoni. Okoni tylko tyle bo być może za często ich nie szukam. Choć Prawda że największy Okoń jakiego złowilem to właśnie na złotego meppsa. Jednak najwięcej ryb złowilem na gumy. Okoni, Sandaczy, Boleni a nawet białoryb. Dlatego zostanę przy gumach :D
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1623
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » sob 03 sie 2019, 10:34

Dzisiaj DNO totalne, zupełny brak zainteresowania tym co do wody wrzucałem. Teraz Kadi muszę się z Tobą zgodzić naprawdę zaczyna robić się bagno. Nie byłem 2 tygodnie a przejrzystość wody spadła niemal do zera (przypon mam 15cm i na tyle widzę przynętę). Chyba też zakończyli spiętrzanie bo wydaje mi się, że stan jest taki jak 2 tygodnie temu albo minimalnie wyższy. Mam nadzieję że jutro będzie lepiej bo dzisiaj to nawet trącenia i to zarówno od Dąbrowy jak i pola
Awatar użytkownika
blackduck
Szczupak
Posty: 284
Rejestracja: wt 25 kwie 2017, 12:48
Lokalizacja: Lublin

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: blackduck » sob 03 sie 2019, 11:36

Byłem w nocy, tzn od 20 do 24 od pola, z tym że z 200 metrów za nowym barem w stronę Zemborzyc bo wszystkie moje ulubione miejscówki zajęte przez spławikarzy i gruntowców. Miałem 3 kontakty z rybą w postaci puknięć, w tym jedno dość solidne, wszystko na manns predator fluo. Przynęta cała pociachana jak żyletką, ale to by było na tyle. Zero brań które można by w ogóle zacinać.
:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Bandazyk » sob 03 sie 2019, 12:31

Ktos chetny na nocny spin dzis lub od bardzo wczesnych godzin jutro?
:twisted:
Awatar użytkownika
Speed
Szczupak
Posty: 388
Rejestracja: wt 09 cze 2015, 14:23
Lokalizacja: Lublin Felin

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Speed » sob 03 sie 2019, 12:36

misiek1975 pisze:Chyba też zakończyli spiętrzanie bo wydaje mi się, że stan jest taki jak 2 tygodnie temu albo minimalnie wyższy.
Może tu wcale nie chodziło o podniesienie wody w zalewie, tylko o obniżenie jej w Bystrzycy poniżej zalewu. Tak odnośnie aktualnych prac związanych z rzekomym pogłębianiem.
Awatar użytkownika
nudgets
Okoń
Posty: 130
Rejestracja: śr 20 cze 2018, 22:30

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: nudgets » sob 03 sie 2019, 12:58

Speed pisze:
misiek1975 pisze:Chyba też zakończyli spiętrzanie bo wydaje mi się, że stan jest taki jak 2 tygodnie temu albo minimalnie wyższy.
Może tu wcale nie chodziło o podniesienie wody w zalewie, tylko o obniżenie jej w Bystrzycy poniżej zalewu. Tak odnośnie aktualnych prac związanych z rzekomym pogłębianiem.

Dlaczego "rzekomym"? ;)
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3285
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » sob 03 sie 2019, 14:19

misiek1975 pisze:Dzisiaj DNO totalne, zupełny brak zainteresowania tym co do wody wrzucałem.....


Wahania ciśnienia są. Bliżej Nałęczowa (Miłocin) niezła chmura burzowa się tworzy...dziś raczej tylko na suma i sandacza. Może na wieczór coś się zmieni - ustabilizuje i noc będzie ciekawa.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
smart86
Leszcz
Posty: 45
Rejestracja: wt 18 kwie 2017, 04:57

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: smart86 » sob 03 sie 2019, 14:29

Bandazyk pisze:Ktos chetny na nocny spin dzis lub od bardzo wczesnych godzin jutro?


Może ja bym się wybrał...
Zarzuciłem spinning na dobrych kilka lat...
Może warto sobie przypomnieć, jak to było, a przy okazji nauczyć się czegoś od doświadczonych zawodników :D
Awatar użytkownika
miro-re
Szczupak
Posty: 235
Rejestracja: sob 03 lis 2018, 17:58
Lokalizacja: Lublin

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: miro-re » sob 03 sie 2019, 14:49

Z tego co słyszałem to już nie mają jak podnośic tamy bo za mało wody jest w górze rzeki. Czekają na deszcz.
Awatar użytkownika
Speed
Szczupak
Posty: 388
Rejestracja: wt 09 cze 2015, 14:23
Lokalizacja: Lublin Felin

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Speed » sob 03 sie 2019, 15:45

nudgets pisze:
Speed pisze:
misiek1975 pisze:Chyba też zakończyli spiętrzanie bo wydaje mi się, że stan jest taki jak 2 tygodnie temu albo minimalnie wyższy.
Może tu wcale nie chodziło o podniesienie wody w zalewie, tylko o obniżenie jej w Bystrzycy poniżej zalewu. Tak odnośnie aktualnych prac związanych z rzekomym pogłębianiem.

Dlaczego "rzekomym"? ;)
Tak mi się napisało :P bo w sumie to nie wiem czy to takie oficjalne info od Pawła, czy przypuszczenia ;)
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2457
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » sob 03 sie 2019, 16:09

#MięsiarzTeam

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 363 gości

Sklep wędkarski Lublin