Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1060
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: BCH » śr 06 lip 2022, 22:55

Po drugiej stronie też widać takie płotki. Przemykają między ślizgami. Cieszy ich widok.

Co jest grane natomiast z tą Grzybową?
Aż tak dobrze tam bierze? Wieczny tłok, normalnie całe miasteczko namiotowe na stałe :D.
W weekendy pełno, to dziś podjechałem, myślę sobie - środek tygodnia, wieczór, rzucę parę razy po trzcinach. A tu o - parking na fulla, brzeg obstawiony.
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3285
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » czw 07 lip 2022, 06:35

BCH pisze:Po drugiej stronie też widać takie płotki. Przemykają między ślizgami. Cieszy ich widok.

Co jest grane natomiast z tą Grzybową?
Aż tak dobrze tam bierze? Wieczny tłok, normalnie całe miasteczko namiotowe na stałe :D.
W weekendy pełno, to dziś podjechałem, myślę sobie - środek tygodnia, wieczór, rzucę parę razy po trzcinach. A tu o - parking na fulla, brzeg obstawiony.


Pewnie ktoś złowił jakąś większą rybę i reszta myśli że jest ich tam multum, albo stali bywalcy Bystrzycy za tamą się tam przenieśli :-)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1622
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » czw 07 lip 2022, 07:44

Z Grzybową tak zawsze. Nawet końcem grudnia nie bardzo jest gdzie rzucać bo wszystko osadzone
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1060
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: BCH » czw 07 lip 2022, 07:56

siwy pisze: stali bywalcy Bystrzycy za tamą się tam przenieśli :-)

Hahaha. Może tak w sumie być.

misiek1975 pisze:Z Grzybową tak zawsze. Nawet końcem grudnia nie bardzo jest gdzie rzucać bo wszystko osadzone

Zgoda, często tam trochę ludzi jest, a miejsca mało. Jednak takich tłoków, jak w tym roku, to tam nie było.
Awatar użytkownika
Doctor1987
Okoń
Posty: 196
Rejestracja: pn 26 mar 2018, 19:28

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Doctor1987 » czw 07 lip 2022, 08:37

A ja dzisiaj zajechałem o 3 rano nad Grzybową posiedzieć feederkiem i byłem długo sam, w sumie teraz też siedzę sam.
Hubert
Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Bandazyk » czw 07 lip 2022, 08:53

Sporo stacjonarnych wydr zabrało się z Bystrzycy za tamą, bo krzaczory po pachy miejsca nie udeptane, mniej śmieci.
:twisted:
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1060
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: BCH » czw 07 lip 2022, 11:57

Doctor1987 pisze:A ja dzisiaj zajechałem o 3 rano nad Grzybową posiedzieć feederkiem i byłem długo sam, w sumie teraz też siedzę sam.

Farciarz :mrgreen:.

Bandazyk pisze:Sporo stacjonarnych wydr zabrało się z Bystrzycy za tamą, bo krzaczory po pachy miejsca nie udeptane, mniej śmieci.

I coś tam się zadziało przy tym ciągłym rypaniu kafarów?
Spod wyspy to słychać, także przy samej maszynerii musi być fajnie.
Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Bandazyk » pt 08 lip 2022, 05:34

No tłuką się mocno, nic nie trafiłem. Swoją drogą że byłem z powierzchniowymi przynętami dla zabawy.
:twisted:
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 09 lip 2022, 09:42

Wczoraj złowiłem rekordową ilość okoni na zalewie w jeden dzień, a właściwie w niecałe dwie godziny. Udało się wyłuskać z wody 11 garbusów, co jak na mnie, amatora łowiącego okonie jest sporo. Ryby brały na wiele kolorów, chociaż raczej w palecie ciemniejszej.
Załączniki
03.jpg
03.jpg (657.28 KiB) Przejrzano 399 razy
02.jpg
02.jpg (909.88 KiB) Przejrzano 399 razy
01.jpg
01.jpg (604.46 KiB) Przejrzano 399 razy
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1622
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » sob 09 lip 2022, 09:51

Byłem dzisiaj od 4 do 8. Niestety szału nie było. Wydłubałem ok 10 szt ale największy 20cm. Zero ruchu drapieżników na wodzie. Ryby nie żerowały bo tylko jeden zassał paproch, a reszta zapięta za sam koniec wargi. Podpiąłem też śluza większego ale spadł po kilku sekundach. Ogólnie słabiutko, innych drapieżnych brak totalny
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3285
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » sob 09 lip 2022, 11:11

U mnie podobnie - same okonie (3szt 22-25cm) na obrotówki nr4, mniejsze nie dawały rady się zapiąć na znacznych kotwiczkach. Chodzę ze średnimi i dużymi przynętami. Dzisiaj byłem 5-10ta od wieży do imprezowni "Dzień&Noc". Zero kontaktu ze szczupakiem. Sandaczy juz nie szukam.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 09 lip 2022, 14:22

Zmotywowany wczorajszymi braniami dziś zrobiłem powtórkę, jednak inną trasą, dla mnie nową jeżeli chodzi o okonie. Od Portofino doszedłem prawie do Dzień i Noc. Efekt jednak mizerny, ponieważ złowiłem 2 krótkie pasiaki w czasie 2,5 godzin. Widziałem za to żółwia pływającego po powierzchni. Zanim jednak zdążyłem wyjąć aparat, żeby zrobić mu zdjęcie schował się w głębi wody. Szczupak rzeczywiście z brzegu stał się mało aktywny. Łowię teraz co prawda przynętami o maksymalnej długości 5 cm, jednak mimo wszystko nierzadko trafiał się przyłów szczupaka.
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1622
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » ndz 10 lip 2022, 08:19

Paweł pisze:Zmotywowany wczorajszymi braniami dziś zrobiłem powtórkę, jednak inną trasą, dla mnie nową jeżeli chodzi o okonie. Od Portofino doszedłem prawie do Dzień i Noc. Efekt jednak mizerny, ponieważ złowiłem 2 krótkie pasiaki w czasie 2,5 godzin. Widziałem za to żółwia pływającego po powierzchni. Zanim jednak zdążyłem wyjąć aparat, żeby zrobić mu zdjęcie schował się w głębi wody. Szczupak rzeczywiście z brzegu stał się mało aktywny. Łowię teraz co prawda przynętami o maksymalnej długości 5 cm, jednak mimo wszystko nierzadko trafiał się przyłów szczupaka.

Paweł on nie stał się mało aktywny, jego tam nie ma, podobnie jak sandacza. Na tyle wyjść z UL-em nie trafiłem nawet jednego małego sandacza (owszem chodzę od pola), co jeszcze parę lat wstecz łowiąc szczupaki, siadały małe sandaczowe knoty. Bolenia też nie widać, za to pojawił się drobny sum (bierze na spinning), który kiedyś jak się trafił to gruby, łamiący wędki lub wyciągający pletkę z kołowrotka. Dobrze że okoń się odradza, bo jakby jego już nie było to kaplica. Nie jestem ichtiologiem i nie wiem do końca z czego ta zawierucha wynika, ale moim zdaniem tak się kończy poprawianie natury i wpuszczanie do zbiorników gatunków, które nie powinny się w nich znaleźć. Dodatkowo operat zarybieniowy wydawany raz na 10 lat to w ogóle jakaś porażka, bo w takim przypadku nie da rady nic zmienić i reagować na bieżąco na zaistniałą sytuację. Dosyć przydługich wywodów. Oby i okonie nie zniknęły, bo już parę lat temu im się to zdarzyło ;)
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » ndz 10 lip 2022, 08:45

Misiek są ludzie, którzy twierdzą, że ten rok jest o wiele lepszy, niż lata poprzednie. Patrząc na wyniki zawodów teamowych, które odbyły się niedawno, można wnioskować, że nie ma takiej tragedii, ponieważ większość osób punktowała. Porównując je z naszymi zawodami z przeszłości, gdzie na grubo ponad 100 osób 20 złowiło rybę do punktacji to wypada to całkiem nieźle. Co prawda statystyka inaczej wygląda, gdy startuje 20 osób, a inaczej gdy 150, ale jakiś ogólny obraz jest.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2085
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: CDC » ndz 10 lip 2022, 09:02

misiek1975 pisze:Dodatkowo operat zarybieniowy wydawany raz na 10 lat to w ogóle jakaś porażka, bo w takim przypadku nie da rady nic zmienić i reagować na bieżąco na zaistniałą sytuację.

Dla mnie akurat to jest jak najbardziej zrobione "z głową" pod warunkiem prawidłowo zaplanowanej gospodarki dla zbiornika.
W takiej sprawie nie można sobie rokrocznie zmieniać zdania i wpuszczać co tam nam do głowy przyjdzie bo wyjdzie "groch z kapustą", a po takiej mieszance to wiadomo jaki efekt, czyli szybkie gó... no, to najkrótsza droga do zmarnowania najlepszej wody.
Inna sprawa to możliwość zmiany w sytuacjach nieprzewidzianych, i taka powinna być.
Aldek
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1622
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » ndz 10 lip 2022, 11:17

Paweł pisze:Misiek są ludzie, którzy twierdzą, że ten rok jest o wiele lepszy, niż lata poprzednie. Patrząc na wyniki zawodów teamowych, które odbyły się niedawno, można wnioskować, że nie ma takiej tragedii, ponieważ większość osób punktowała. Porównując je z naszymi zawodami z przeszłości, gdzie na grubo ponad 100 osób 20 złowiło rybę do punktacji to wypada to całkiem nieźle. Co prawda statystyka inaczej wygląda, gdy startuje 20 osób, a inaczej gdy 150, ale jakiś ogólny obraz jest.

To się zgadza, że jest lepiej niż rok temu szczególnie z okoniem. Fakt faktem, że w tym roku akurat nastawiłem się na ten gatunek (szczególnie latem i wczesną jesienią) więc obraz może być nieco rozmyty. Nie umniejsza to faktu, że od pola (tam najczęściej brodzę) warunki do bytowania szczupaka są lepiej niż dobre. Tam co 20m powinien jakiś pistolet stać. Teraz ich tam nie ma, a co rocznie prowadzone są zarybienia. Jeszcze 2-3 lata temu tak było. Nie narzekam tylko staram się znaleźć wytłumaczenie tego co każdy z nas dostrzega
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » ndz 10 lip 2022, 11:24

A ja narzekam i narzekać będę :D byłem tydzień temu na jeziorze z kąpieliskami, masą ludzi, hałasem i łowiłem w pełnym słońcu. Woda czysta, jeszcze nie do końca zarośnięta i Okoni przerzuciłem sporo, do tego miałem 11 pistoletów między tymi Okoniami. Niektóre nawet pod wymiar. Największy Okoń 36cm a krótkich tylko 1...
Zalew to jest bardzo mizerne łowisko patrząc na tle innych wód. Do późnej jesieni się tam nie pojawię ze spinningiem.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1622
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » ndz 10 lip 2022, 12:09

Kadi toś mnie pocieszył :P Pacz, a tu do wody wejść strach, a ryby brak :mrgreen: Odchodząc od tematu nie widziałem już chyba z 1,5 roku raków. Wcześniej widać je było przy brodzeniu, a i na haczyk wchodziły :D A teraz nic nie widać
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » ndz 10 lip 2022, 12:14

misiek1975 pisze:Kadi toś mnie pocieszył :P Pacz, a tu do wody wejść strach, a ryby brak :mrgreen: Odchodząc od tematu nie widziałem już chyba z 1,5 roku raków. Wcześniej widać je było przy brodzeniu, a i na haczyk wchodziły :D A teraz nic nie widać

Są bo zjadały mi rosowki z haków w zeszły poniedziałek :D
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
nudgets
Okoń
Posty: 130
Rejestracja: śr 20 cze 2018, 22:30

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: nudgets » ndz 10 lip 2022, 18:30

Panowie potrzebna rada. Gdzie polecacie usiąść z feederami parkując koło wieży żeby pobawić się odrobinę leszczem i mieć szansę na jakiś ewentualny bonus w postaci karpika czy linka? Planuję łowić na dwóch liniach, dalsza linia klasykiem, a bliższa metodą.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » ndz 10 lip 2022, 18:45

nudgets pisze:Panowie potrzebna rada. Gdzie polecacie usiąść z feederami parkując koło wieży żeby pobawić się odrobinę leszczem i mieć szansę na jakiś ewentualny bonus w postaci karpika czy linka? Planuję łowić na dwóch liniach, dalsza linia klasykiem, a bliższa metodą.

Linek czy Karpik to raczej celuj w okolice Grzybowej, rękawa. Leszczyk jest wszędzie ale o bonusy łatwiej akurat tam. Karpiki i Liny od strony wieży czy wyciągu to biorą tylko po zarybieniu :)
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3285
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » ndz 10 lip 2022, 18:46

Szansa na lina czy karpia zawsze jest, ale raczej nie na takiej łysej wodzie jak przy wieży, mimo iż wielu wędkarzy tam łowi i jest dość intensywnie nęcone...lin raczej lubi roślinność a karp calkiem łysej wody też niezabardzo. Poza tym tych gatunków w zalewie raczej na lekarstwo w porównaniu z pogłowiem leszcza, ale na leszcza można wszędzie siadać. O linach czy karpiach z zalewu dawno nie słyszałem.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
nudgets
Okoń
Posty: 130
Rejestracja: śr 20 cze 2018, 22:30

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: nudgets » ndz 10 lip 2022, 18:56

Kadi pisze:
nudgets pisze:Panowie potrzebna rada. Gdzie polecacie usiąść z feederami parkując koło wieży żeby pobawić się odrobinę leszczem i mieć szansę na jakiś ewentualny bonus w postaci karpika czy linka? Planuję łowić na dwóch liniach, dalsza linia klasykiem, a bliższa metodą.

Linek czy Karpik to raczej celuj w okolice Grzybowej, rękawa. Leszczyk jest wszędzie ale o bonusy łatwiej akurat tam. Karpiki i Liny od strony wieży czy wyciągu to biorą tylko po zarybieniu :)

A jak tam wygląda sytuacja z parkingami? Jest gdzie zaparkować auto żeby nie bulić za parking?
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » ndz 10 lip 2022, 19:09

nudgets pisze:
Kadi pisze:
nudgets pisze:Panowie potrzebna rada. Gdzie polecacie usiąść z feederami parkując koło wieży żeby pobawić się odrobinę leszczem i mieć szansę na jakiś ewentualny bonus w postaci karpika czy linka? Planuję łowić na dwóch liniach, dalsza linia klasykiem, a bliższa metodą.

Linek czy Karpik to raczej celuj w okolice Grzybowej, rękawa. Leszczyk jest wszędzie ale o bonusy łatwiej akurat tam. Karpiki i Liny od strony wieży czy wyciągu to biorą tylko po zarybieniu :)

A jak tam wygląda sytuacja z parkingami? Jest gdzie zaparkować auto żeby nie bulić za parking?

Jest na końcu ulicy klepisko, gdzie stawia się auta. Trzeba być rano bo ludzi w weekend zatrzęsienie.
Tu zaparkujesz auto: https://www.google.com/maps/place/51%C2 ... 22.5169927
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
nudgets
Okoń
Posty: 130
Rejestracja: śr 20 cze 2018, 22:30

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: nudgets » ndz 10 lip 2022, 19:23

Ja akurat wybieram się na tygodniu to może uda się zaparkować w tym miejscu chociaż widzę na mapach, że zbyt wiele go nie ma, bo są jakieś przejazdy i bramy. Może warto by było zaparkować pod wieżą i próbować od strony pola? Chciałbym raczej wyeliminować tego najmniejszego leszczyka i dobrać się do tych minimum 30+.

A w tym miejscu jest darmowy parking też na tym klepisku? https://goo.gl/maps/9BTehxVA1tGiNZgL9

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości

Sklep wędkarski Lublin