Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » śr 03 cze 2015, 11:46

Mam jeden spining ale jest cholernie sztywny c.w. 10-30 270cm Rumpol Marshal, na nim szczytówka się nie ugina przy przynętach jakich używam sztywny badyl i nim będę próbował łowić z opadu. Drugi mam Konger Carbomaxxx 5-25 270 na nim szczytóweczka ładnie się ugina nawet przy blaszce 7gr, ale na sandała chyba za delikatny jest ten kij. Będę się uczył dzięki za cenne porady. Teoria z głowy czas na praktykę hehe.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » śr 03 cze 2015, 14:21

Kadi pisze:Będę się uczył dzięki za cenne porady. Teoria z głowy czas na praktykę hehe.


Praktyka najważniejsza :) Zalew akurat nie jest zbyt dobrym łowiskiem na naukę łowienia z opadu, uważam, że jest zbyt płytki i ciężko się jiguje z brzegu w wielu miejscach. Nawet przy małym obciążeniu 5 gram i mocnym szarpnięciu szczytówką z podwójnego podbicia często nie widać na plecionce tego momentu opadu. Dodać do lekkiego obciążenia wiatr, zakwit przy brzegu i już w ogóle jest kocioł, tak dzisiaj miałem :) Byłem 4 godzinki i znów miałem jeden pstryk, tym razem wyraźniejszy niż wczoraj na molu harcerskim. Miałem 3 zaczepy, ale straciłem tylko jedną gumę. Zrobiłem również aktualizację mapy zaczepów - http://zalewzemborzycki.com/mapy/mapa_zaczepow/map.html

krycha pisze:A jak wygląda sytuacja z brzegiem koło ujęcia? Podobno wzieto jakąś siatkę do umacniania brzegów i się ciężko łowi.


Sytuacja wygląda w ten sposób:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Da się łowić, dzisiaj już facet jakiś łowił, ale raczej tylko z gruntu + ewentualnie spinning. Teraz trzeba siadać po prostu wyżej nad kamieniami. Ponieważ charakterystyka dna tam jest taka, że przez dość spory okres jest płycizna, lekkim spławikiem można nie dorzucić do głębszych rejonów.
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » śr 03 cze 2015, 15:48

Aha bo jakiś fecet mówił ze są pod woda kamienie przykryte siatką i często zaczepia si o nią.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » śr 03 cze 2015, 16:49

krycha pisze:Aha bo jakiś fecet mówił ze są pod woda kamienie przykryte siatką i często zaczepia si o nią.


A tego to dokładnie to nie wie, łowiłem co prawda dzisiaj, ale przy samym ujęciu wody i nic takiego nie zauważyłem, na same kamienie nie wchodziłem. Tam ogólnie jest i było sporo zaczepów.
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » czw 04 cze 2015, 10:22

Siemka. Dziś był debiucik spiningowy od 4:00 do 9:00...brania do około 6:30.
4 szczupaczki wszystkie poniżej 50cm - najmniejszy 42, największy 48. Do tego okonik jakieś 23cm na kopyto 9cm....ale jak w pysk wcisnął to nie wiem :)
Spiningowałem na cyplu pomiędzy wierzą a kąpieliskiem. Potem poszedłem na chwilę na pomost betonowy - koleś na małą obrotóweczkę wyjął 3 bolonki....po jakieś 30cm.

Wszystkie ryby wróciły do wody. Nie miałem bić na gumy czy woblery powyżej 14cm...wszystkie szczupaczki i okoń wzięły tuż przy brzegu za pasem wystającej roślinności, w toni nawet pobicia nie miałem. Reszta - kilkanaście szturchnięć - również przy brzegu i podejrzewam te małe szczupaki i okonie.

...co do tego czy warto czasem założyć wahadłówkę zamiast współczesnych bajerów to jestem za. Bardziej w sensie, że gdy nic nie skutkuje to wtedy sięgam po najdziwniejsze przynęty i prowadzenie ich również udziwniam, czasem wręcz łamiąc wszelkie prawidła sztuki wędkarskiej....czasem to skutkowało :) Lepiej poudziwniać i coś złapać, niż z niesmakiem wracać o kiju. Najtrudniej przełamać się i założyć coś nietypowego, na co nigdy brań nie było i zmienić sposób prowadzenia....na przykład raz wyjąłem 65cm szczupaka dzięki temu, że wielki wobler białoniebieski głębokoschodzący ciągnąłem jak wariat że aż bokiem wypływał na powierzchnię rozbryzgując wodę - wtedy nastąpił atak...i już wiedziałem, że trzeba sięgnąć po zapomniane poppery :)...na popera potem jeszcze jednego szczupłego wyjąłem mniejszego. Szczupaki wtedy wygrzewały się na płyciznach grążelowo-trzcinowych.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » czw 04 cze 2015, 12:12

Ładny wynik, gratulacje. Ja mam zakaz wyjazdu w ten długi weekend, niestety :(
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Krzychu377
Leszcz
Posty: 41
Rejestracja: ndz 24 maja 2015, 13:29

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Krzychu377 » czw 04 cze 2015, 13:01

Pogratulować koledze, te brania przy brzegu to już chyba zasada na tym zbiorniku. Też się chyba dziś wieczorem wybiorę :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » czw 04 cze 2015, 16:05

Gratulacje Haczyk :) Jak na zalew to z brzegu bardzo przyzwoity wynik. Jak widać opłaca się rano wstawać :) Co do eksperymentów to również często wielu rzeczy próbuję nie typowych, jednak u mnie nie zawsze przekłada się to na lepszy wynik, przynajmniej jak na razie :)

Krzychu377 pisze:Też się chyba dziś wieczorem wybiorę :D


Daj znać potem co i jak :)

Kadi pisze:Ja mam zakaz wyjazdu w ten długi weekend, niestety :(


Ciągle zakazy ze strony PZW, zakazy ze strony żon. Wędkarzu...jak żyć?
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » czw 04 cze 2015, 20:17

Z tymi eksperymentami to nie zawsze się udaje...czasami nic i już.
Również miałem misterny plan wieczorem jeszcze wyskoczyć z tymi bolonkami się pobawić...ale skończyło się na planowaniu :)

Na razie chyba dam sobie luz ze szczupłym na spina - może na żywca dużego popróbuję ewentualnie. Spróbuję trochę bolonka poganiać - może jest jakiś wymiarowiec w ZZ?
...a generalnie na spławik i grunt się przerzucę - bardziej stacjonarnie...postaram się omijać leszcza - co najwyżej jako żywiec na suma, ale czy z brzegu ma to sens? Spróbuję połapać inne gatunki niż leszcz - może płoć trafię, jazie znęcę, będę próbował złapać parę raków i postawić szyjki z gruntu na okonie większe...podrywkę już mam, jakieś mięsko na środek i....poczekam aż się zlezą :)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pt 05 cze 2015, 08:15

haczyk pisze:bardziej stacjonarnie...postaram się omijać leszcza - co najwyżej jako żywiec na suma, ale czy z brzegu ma to sens?


Znajomy ostatnio widział wielkiego suma jak po powierzchni pływał przy samym brzegu od strony Dąbrowy, także dopóki zestaw jest w wodzie zawsze jest sens :) Ja również w zeszłym roku widziałem spławiającego się dużego suma na rzut wędką od brzegu, dokładnie tutaj - https://goo.gl/maps/TpK2V
Awatar użytkownika
Lipiec
Karaś srebrzysty
Posty: 63
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 10:53

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Lipiec » sob 06 cze 2015, 10:58

Witam wszystkich serdecznie :D

Dopiero zaczynam przygodę ze spinningiem i chciałem zapytać gdzie warto uderzyć nad zalew z tą metodą :) jeżeli chodzi o przynęty to doczytałem już że najpopularniejsze są gumy (to dobrze mam całkiem spoko kopyt) problemem pozostaje dla mnie tylko gdzie konkretnie warto podjechać żeby troszkę "pobiczować" wodę :)
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 06 cze 2015, 11:38

Lipiec pisze:Witam wszystkich serdecznie :D

Dopiero zaczynam przygodę ze spinningiem i chciałem zapytać gdzie warto uderzyć nad zalew z tą metodą :) jeżeli chodzi o przynęty to doczytałem już że najpopularniejsze są gumy (to dobrze mam całkiem spoko kopyt) problemem pozostaje dla mnie tylko gdzie konkretnie warto podjechać żeby troszkę "pobiczować" wodę :)



Witamy serdecznie na forum :)

Jeżeli chodzi o szczupaka to praktycznie wszędzie go możesz złowić, tak samo jak leszcza. Z takich jednak popularnych miejsc to molo harcerskie - https://goo.gl/maps/pWR7k i jego okolice zarówno z jednej, jak i drugiej strony oraz cypel - https://goo.gl/maps/0AIh2

Możesz również zerknąć na moją zeszłoroczną mapkę drapieżnika - http://zalewzemborzycki.com/mapy/mapa_d ... w/map.html
Awatar użytkownika
Lipiec
Karaś srebrzysty
Posty: 63
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 10:53

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Lipiec » sob 06 cze 2015, 12:47

Dzięki piękne za odpowiedź :) myślę że pofatyguje się dzisiaj po obiedzie w stronę mola harcerskiego i spacerkiem będę obławiał z brzegu aż do parkingu w lesie przy numerach :)
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 06 cze 2015, 13:23

Lipiec pisze:Dzięki piękne za odpowiedź :) myślę że pofatyguje się dzisiaj po obiedzie w stronę mola harcerskiego i spacerkiem będę obławiał z brzegu aż do parkingu w lesie przy numerach :)


Daj znać później jak tam wyniki :) Ja wczoraj pod wieczór byłem między harcerskim a rękawem. Niestety bez efektów, nawet pstryknięcia. Próbowałem wszystko, gumy, woblery, wahadła (również z opadu), obrotówki, koguty i nic...
Awatar użytkownika
Krzychu377
Leszcz
Posty: 41
Rejestracja: ndz 24 maja 2015, 13:29

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Krzychu377 » sob 06 cze 2015, 15:33

ja jak na razie odpuszczam tę stronę zalewu (ze względu na dużą ilość zaczepów) i szwendam się w okolicach mariny. Bilans to jedna utopiona guma i dwa szczupłe na wędce :) pozdrawiam
Awatar użytkownika
Lipiec
Karaś srebrzysty
Posty: 63
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 10:53

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Lipiec » sob 06 cze 2015, 15:37

Zobaczymy jak dzisiaj pójdzie :) Jutro też jest dzień, jak ta strona zacznie dokuczac to jutro skoczę od mariny :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 06 cze 2015, 17:16

Sporo jest śniętej ryby w zalewie. W jednym miejscu naliczyłem 22 sztuki. Niezbyt zachęcający widok

Obrazek
Awatar użytkownika
Lipiec
Karaś srebrzysty
Posty: 63
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 10:53

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Lipiec » sob 06 cze 2015, 17:19

Najbardziej mi serce pęka jak widzę szczupakowe pistolety pływające do góry brzuchem :/
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 06 cze 2015, 17:52

Lipiec pisze:Najbardziej mi serce pęka jak widzę szczupakowe pistolety pływające do góry brzuchem :/


Sandaczyki też od czasu do czasu się trafiają.
Awatar użytkownika
Lipiec
Karaś srebrzysty
Posty: 63
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 10:53

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Lipiec » sob 06 cze 2015, 18:22

Wracam bez ryb ale bogatszy o twisterek :)
Zacząłem przy cyplu i skończyłem przy numerach - 2 puknięcia szczupłego niestety poskąpił zdecydowanego ataku. W miarę możliwości jutro uderze od mariny :)
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » ndz 07 cze 2015, 11:23

Witam.
Dziś również spin był...tradycyjnie odcinek w okolicach wieży + pomost betonowy(dziś boleni nie widziałem...)
Znowu dwa szczupłe tuż przy samym brzegu - tradycyjnie niewymiarowe, a jeden twisterek okoniowy ucięty chyba przez szczupłego - kilka sekund powalczył i pooooszedł!...mam nadzieję, że jakoś pozbędzie się twisterka.

Byłem z bratem i kolegą. Brejdi próbował powalczyć z leszczami, ale szło mu jak i innym - na spławik jeszcze jeszcze, ale gruntówka ...łojtam ;). Kolega spiningował ze mną ale bez wyników - czesał daleko i ciężkimi gumami, woblerami...potworów szukał z naciskiem na sandacza(przynęty i metody prowadzenia typowe dla tej rybci). Miał pyknięcie przy brzeżnej roślinności i tyle.

Może jeszcze pod późny wieczór wyskoczę na godzinkę ze spinem jak od rodzinki wrócę...

A co do nocek - może ustawię się na kąpieliskowe płycizny z trupkiem czy żywcem, rosówką i rakami...ale jeszcze nie teraz. Poczekam na sezon sumowy i węgorzowy. Na razie obserwuję wodę i zbieram info co, gdzie i jak :)

Raków jeszcze nie próbowałem łapać...a zaraz czas na ich linienie...może już linieją?
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » ndz 07 cze 2015, 11:26

...a z trupami przy brzegu to fakt - dużo leszcza, jedną płoć i szczupłego pistolecika widziałem....szkoda :(
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » ndz 07 cze 2015, 11:27

...chyba chorują, bo jeden leszcz pływał do góry brzuchem ale machał ogonem od czasu do czasu aż go jakieś ptaszysko zabrało z wody - nie bez problemów bo leszcz miał dobre 20cm.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » ndz 07 cze 2015, 16:11

Haczyk Ty wracasz kiedyś o kiju jak idziesz na spina ?:) Czy za każdym razem coś łowisz ?:) U mnie jeszcze ani jednego szczupaka w tym roku z zalewu :)
Awatar użytkownika
Kamillo
Sandacz
Posty: 727
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 08:02

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kamillo » ndz 07 cze 2015, 18:58

Witam, jestem nowy na forum, od jakiegoś czasu wczytuje się w wasze wypowiedzi dotyczące i "leszczowania" i spinningowania.
Kilka osób nie wierzy w prostotę wahadłówek, ja postanowiłem cały czerwiec łowić tylko na wahadłówki. Od poniedziałku byłem nad zalewem 4 razy, raz od Marini (wczoraj) i 3 razy od dąbrowy.
Wahy oczywiście Algi, morsy i bardzo skuteczne nad zalewem GNOMY. Sam sninninguje od niedawna, nasz piękny Zalew i Bystrzyca wychowały mnie na Gruncie i Spławiku.

01.06.2015 Dąbrowa - Okolice mola przy parku linowym, zatoczka i prosta (wg mnie doskonałe miejsce na połowy sandacza) 17:30 - 20:00 efekt 4 szczupaki 1 62 cm i 3 po 38,44, i 3 bliżej nie sprecyzowany bo troszkę większy od blachy :)
02.06.2015 Dąbrowa - Okolice stanowisk kierunek w stronę parku linowego -17:30-20:00 efekt 2 szczupaki jeden 42cm drugi 47cm
05.06.2015 Marina - Okolice klubu - 17:30-20:00 tradycyjnie efekt - 2 pistolety po 40 cm

dzisiaj Dąbrowa - Okolice parku linowego 16:00 - 18:00 (żona mnie zgoniła) efekt jeden podrostek 40 cm i 67 cm (niestety tego żona mi nie podarowała i zabrałem do domu)

Jak już pisałem nie mam dużego doświadczenia w spinningowania w praktyce (spinninguje od 2 lat) ale co byśmy nie założyli to na stalkę kluczem jest urozmaicenie przy ściąganiu. Przynęta zrobi dużo ale my możemy więcej.

Bardzo chętnie wybiorę z forumowaiczami na wspólne wędkowanie bo nie ma nic lepszego od wymiany doświadczeń :)

07.06.2015 sz.jpg
pudełeczko ma 16 cm dł (dla porównania, dopiero teraz pomyślałem że mogłem zrobić zdjęcie z metrówką :) )
07.06.2015 sz.jpg (173.46 KiB) Przejrzano 2244 razy
http://gorek-gliny.pl/
Kamil Żechowski
Koło PZW Lublin Haczyk
Klub Piscari Lublin

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: gelt, Zielony i 112 gości

Sklep wędkarski Lublin