Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Bandazyk » sob 28 sty 2023, 08:22

Paweł pisze:
Bandazyk pisze:Ojojjj jak wstawiłeś zdjęcie karpia to już tam się zacznie dziać jak tylko cieplej się zrobi :lol:


Jak karp, czy lin bierze na zalewie, to nawet jak będzie -20 °C i wiatr o sile 90 km/h to nie będzie można palca wcisnąć.


Mówisz że nie ma że boli tylko smażone musi być :lol:
:twisted:
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1618
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » sob 28 sty 2023, 09:19

Bandazyk pisze:
Paweł pisze:
Bandazyk pisze:Ojojjj jak wstawiłeś zdjęcie karpia to już tam się zacznie dziać jak tylko cieplej się zrobi :lol:


Jak karp, czy lin bierze na zalewie, to nawet jak będzie -20 °C i wiatr o sile 90 km/h to nie będzie można palca wcisnąć.


Mówisz że nie ma że boli tylko smażone musi być :lol:

Bagno bez lodu, więc do wiosny będzie po zabiegu. I znowu będzie narzekanie, że nic oprócz leszcza nie zostało. A dużo tego karpia i lina wjechało do ZZ?
Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Bandazyk » sob 28 sty 2023, 09:57

A to rok temu czy tam kiedyś na wiosnę ktoś złapał tołpygę tam na kamieniach i ponoć dziadki biły się aż o miejsce? Chyba coś takiego słyszałem, lub tu na forum było?
:twisted:
Awatar użytkownika
Zamaskowany Żbik
Karaś srebrzysty
Posty: 74
Rejestracja: śr 01 wrz 2021, 12:24

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Zamaskowany Żbik » sob 28 sty 2023, 10:37

Bandazyk pisze:A to rok temu czy tam kiedyś na wiosnę ktoś złapał tołpygę tam na kamieniach i ponoć dziadki biły się aż o miejsce? Chyba coś takiego słyszałem, lub tu na forum było?


To nie było na kamieniach tylko pod wieżą strażniczą. Dziadki opowiadały nawet, w którym miejscu konkretnie to było.
A ludu to tam zawsze pełno tylko wczoraj sami zapaleńcy razem ze mną byli xd.
Wydra
Karaś srebrzysty
Posty: 94
Rejestracja: ndz 17 lip 2022, 14:05

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Wydra » sob 28 sty 2023, 15:45

Zamaskowany Żbik pisze:
Screenshot_20230127-225813_Gallery.jpg
Byłem dzisiaj 3,5 godziny od kamieni pod tamą. Dwóch siedziało obok mnie to 1 leszcza złowili.
Ja miałem od pierona świni bagiennej koło 15-20 cm.
Miałem też 3 większe ryby. Dwie spinki jedna przy brzegu i nie wiemczy to nie był karpik, a druga chwilę przy zacięciu. Koło 16 wpadł karpik w rozmiarze zarybieniowym.
Wie ktoś czy karp był wpuszczany ostatnio?

Przed połowie grudnia przed mrozami trafiały się takie od pola to pewnie były wpuszczone. Teraz jak się trochę ociepli trzeba będzie po karpie jechać na kamienie, tam zawsze wczesna wiosną biorą co roku
Awatar użytkownika
Yogi79
Leszcz
Posty: 49
Rejestracja: pt 03 wrz 2021, 17:16

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Yogi79 » ndz 29 sty 2023, 09:09

Wczoraj 3,5 godziny na zalewie w okolicach harcerskiego mola w stronę wyspy bez kontaktu z rybą .Wody w zalewie strasznie mało :(
Po przeanalizowaniu wniosków za i przeciw karta opłacona co nie znaczy że zgadzam się z tym co robi zarząd główny :!:

Co do posta o złapanym karpiu mieliście rację rano jadąc na miejscówkę bardzo dużo ludzi na kamieniach
Awatar użytkownika
Krzysiek
Szczupak
Posty: 328
Rejestracja: pt 08 cze 2018, 23:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Krzysiek » ndz 29 sty 2023, 10:10

Co do posta o złapanym karpiu mieliście rację rano jadąc na miejscówkę bardzo dużo ludzi na kamieniach[/quote]

Ale przecież PZW nie zarybia. Skąd się wzięły karpie? Potem te same osoby będą jęczeć, że nie biorą.
Wydra
Karaś srebrzysty
Posty: 94
Rejestracja: ndz 17 lip 2022, 14:05

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Wydra » ndz 29 sty 2023, 17:55

Krzysiek pisze:Co do posta o złapanym karpiu mieliście rację rano jadąc na miejscówkę bardzo dużo ludzi na kamieniach


Ale przecież PZW nie zarybia. Skąd się wzięły karpie? Potem te same osoby będą jęczeć, że nie biorą.[/quote]
Owszem zarybia, tyle że to takie zarybienia że wpuszczonych ryb jest tyle że po dwóch tygodniach prawie nic nie zostaje w wodzie. Dlatego nie ma co się dziwić że wędkarze siedzą tam gdzie mają jeszcze dość dużą szansę złowić karpia a nie tylko leszcze
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1618
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » ndz 29 sty 2023, 18:03

Wydra pisze:
Krzysiek pisze:Co do posta o złapanym karpiu mieliście rację rano jadąc na miejscówkę bardzo dużo ludzi na kamieniach


Ale przecież PZW nie zarybia. Skąd się wzięły karpie? Potem te same osoby będą jęczeć, że nie biorą.

Owszem zarybia, tyle że to takie zarybienia że wpuszczonych ryb jest tyle że po dwóch tygodniach prawie nic nie zostaje w wodzie. Dlatego nie ma co się dziwić że wędkarze siedzą tam gdzie mają jeszcze dość dużą szansę złowić karpia a nie tylko leszcze[/quote]
To że łowią jest ok, ale może by tak coś jeszcze wypuścić, a nie wszystko w wór. A potem lament, że nic oprócz leszcza nie ma. Nie raz byłem świadkiem rozciągania ryby do miarki, aby tylko w siatkę poszła.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » ndz 29 sty 2023, 18:13

Informacja z Fanpage-a Salonu Wędkarskiego Spławik. Bardzo fajna inicjatywa. https://www.facebook.com/profile.php?id=100054588242796

I AKCJA SPRZĄTANIA BRZEGÓW ŁOWISK KOŁA PZW SPŁAWIK LUBLIN - Zalew Zemborzycki, 29.01.2023 - Relacja
W niedzielę 29 stycznia o godz.8:00 na parkingu przy wieży od Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpoczęła się pierwsza AKCJA SPRZĄTANIA BRZEGÓW ŁOWISK zorganizowana przez nasze Koło PZW Spławik Lublin.
Na miejscu zbiórki pojawiło się prawie 20 osób (nie tylko z naszego koła) wyposażonych w rękawice, worki na śmieci i chęć zrobienia porządku w tej części zbiornika - zarówno na brzegu jak i w wodzie.
Niestety ilość śmieci przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.
Część porządkowa akcji skończyła się kilka minut po godzinie 10 kilkusetkilogramową stertą odpadów zebranych z całej okolicy Mariny.
Po ciężkiej pracy na wszystkich uczestników spotkania czekała nagroda - kiełbaska z ogniska, gorąca herbata i inne rozgrzewające napoję
Szczególnie podziękowania należą się:
- Roberowi Wielebie - za perfekcyjne zorganizowanie AKCJI
- uczestnikom spotkania za zaangażowanie, liczne stawiennictwo i hojność w zbiórce zorganizowanej dla chorego syna naszego kołowego kolegi
- Markowi Kuzelowi, jego "żonie" i córce za pięciogwiazdkowy catering
- okręgowy Polskiego Związku Wędkarskiego w Lublinie za wyposażenie nas w worki na śmieci
- MOSiR w Lublinie za zaopiekowanie się efektami naszej zbiórki
- Sławkowi Rożkowi za oprawę reportersko-dronową
W drugim kwartale 2023 roku nasze koło organizuje kolejną taką akcję, najprawdopodobniej na Bystrzycy.
Zapraszamy wszystkich
Załączniki
01.jpg
01.jpg (1.66 MiB) Przejrzano 404 razy
02.jpg
02.jpg (834.85 KiB) Przejrzano 404 razy
04.jpg
04.jpg (908.33 KiB) Przejrzano 404 razy
05.jpg
05.jpg (688.61 KiB) Przejrzano 404 razy
07.jpg
07.jpg (2.12 MiB) Przejrzano 404 razy
08.jpg
08.jpg (848.14 KiB) Przejrzano 404 razy
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » ndz 29 sty 2023, 18:24

Jest też nieco mniej przyjemna wiadomość z zalewu. Na Dąbrowie został ponownie postawiony parkomat.
Załączniki
parkomat.jpg
parkomat.jpg (875.22 KiB) Przejrzano 401 razy
Awatar użytkownika
bodzio66665
Okoń
Posty: 118
Rejestracja: sob 23 kwie 2022, 18:17

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: bodzio66665 » ndz 29 sty 2023, 18:55

Paweł pisze:Jest też nieco mniej przyjemna wiadomość z zalewu. Na Dąbrowie został ponownie postawiony parkomat.



Wszędzie te parkomaty stawiają, teraz też parking przy Arenie ma parkomat...
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1047
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: BCH » ndz 29 sty 2023, 19:07

bodzio66665 pisze:Wszędzie te parkomaty stawiają, teraz też parking przy Arenie ma parkomat...

Oba tereny należą do mosiru. Zresztą ten parking od Mariny też.
To taka buracka spółka miejska do upychania na stanowiskach pozbawionych kompetencji koleżków wujków i innych pociotków.
Poziom usług i fantazję urzędniczyny widać zresztą wyraźnie - parkowanie płatne na rozoranym korzeniami klepisku, po którym walają się sterty śmieci
Zaiste barejiczna sytuacja.
Awatar użytkownika
szymon71
Szczupak
Posty: 262
Rejestracja: pn 18 maja 2020, 16:07

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: szymon71 » pt 03 lut 2023, 03:26

Czy w zeszłym sezonie ktokolwiek z Was łowił nieduże sumki, takie w przedziale 40-60 cm? Nieważne czy na spina, czy łowione w inny sposób ale czy takowe się na naszym bagnie trafiają? A może ktoś przyhaczył takiego na Bystrzycy powyżej zalewu? Dajcie znać.
Wydra
Karaś srebrzysty
Posty: 94
Rejestracja: ndz 17 lip 2022, 14:05

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Wydra » pt 03 lut 2023, 06:11

szymon71 pisze:Czy w zeszłym sezonie ktokolwiek z Was łowił nieduże sumki, takie w przedziale 40-60 cm? Nieważne czy na spina, czy łowione w inny sposób ale czy takowe się na naszym bagnie trafiają? A może ktoś przyhaczył takiego na Bystrzycy powyżej zalewu? Dajcie znać.

Takie 40-50 cm trafiały mi się w tamtym roku nawet dość często od pola i przy wieży na rosówki a czasem nawet na pinkę, szczególnie wiosną i latem. Chodziła fama wśród wędkarzy że to wpuszczone, z zarybienia.
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1047
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: BCH » pt 03 lut 2023, 07:18

Jednego takiego trafiłem. Po zupełnie drugiej stronie niż od pola/wieży. Chyba to było w czerwcu.
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1618
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » pt 03 lut 2023, 07:24

I ja podobnie 60cm od pola w czerwcu
Awatar użytkownika
bodzio66665
Okoń
Posty: 118
Rejestracja: sob 23 kwie 2022, 18:17

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: bodzio66665 » pt 03 lut 2023, 08:59

szymon71 pisze:Czy w zeszłym sezonie ktokolwiek z Was łowił nieduże sumki, takie w przedziale 40-60 cm? Nieważne czy na spina, czy łowione w inny sposób ale czy takowe się na naszym bagnie trafiają? A może ktoś przyhaczył takiego na Bystrzycy powyżej zalewu? Dajcie znać.


Mi się kilka trafiło takich 45-55cm w okolicach "elki"
Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Bandazyk » pt 03 lut 2023, 09:31

Ja na Bystrzycy poniżej zalewu miałem takiego z 50cm i od czasu do czasu było widać że ktoś coś w tym rozmiarze złapał.
:twisted:
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » pt 03 lut 2023, 22:14

Na spina miałem kilka małych od pola spod mola betonowego - na pewno każdy inny (różnice w wielkości i ubarwieniu).
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
kocio
Szczupak
Posty: 498
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: kocio » sob 04 lut 2023, 06:25

Szkoda ze spółka od parkomatu nie wyrównała nawierzchni w lesie tylko kasa ,parkomat w środku lasu szok ,kto na to pozwolił
Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Bandazyk » sob 04 lut 2023, 08:25

kocio pisze:Szkoda ze spółka od parkomatu nie wyrównała nawierzchni w lesie tylko kasa ,parkomat w środku lasu szok ,kto na to pozwolił

Tu się zgadzam. Oby wydoić kasę. Moim zdaniem w przepisach powinno być coś w stylu, że parking płatny powinien mieć równą utwardzoną nawierzchnię bitumiczną lub z kostki, miejsca dla osób niepełnosprawnych, dla rodzin z dziećmi i wózkami i ogólnie pomalowane wyznaczone miejsca parkingowe. Również toalety, ich ilość powinna zależeć od powierzchni parkingu. Śmietniki i umowę o utylizacji śmieci i dbanie o czystość na parkingu.
A tu kawałek lasu!!! I oby kasa do kieszeni
:twisted:
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 04 lut 2023, 10:19

Panowie mamy kapitalizm. Jeżeli ktoś proponuje usługę o niskiej jakości, to przecież nie ma obowiązku z tej usługi korzystać. Jeżeli nie godzicie się na takie warunki parkowania to nie parkujcie. Ja nie zamierzam. Na tabliczce z regulaminem Euro Park z Warszawy, która zajmuje się między innymi zarządzaniem powierzchni parkingowych. MOSiR zapewne wynajął tej firmie teren, a ona już działa w ramach prowadzonej przez siebie działalności. Oznaczyli kilka miejsc parkingowych i o ile dobrze zrozumiałem czytając regulamin, to dla osób z kartą parkingową osoby niepełnosprawnej stosuje się zerową stawkę opłaty.

4. Wobec pojazdów przewożących lub kierowaną przez osobę niepełnosprawną mającą trudności w poruszaniu się, posiadającą kartę parkingową dla osób niepełnosprawnych, stosuje się zerową stawkę opłaty, która przewidziana jest za parkowanie w wyznaczonym w tym celu miejscu.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: CDC » sob 04 lut 2023, 12:40

Dla mnie akurat był to najfajniejszy parking nad Zalewem, bo najbardziej naturalny. Moim zdaniem w takich miejscach powinny być właśnie takie parkingi, a nie kolejne betonowanie powierzchni jak w mieście.
Szkoda oczywiście, że stał się płatny.
Aldek
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 457
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Jajakub » sob 04 lut 2023, 12:43

1. Znajdź auto z rozjeb..... zawieszeniem
2. Zaparkuj po deszczu na tym parkingu (po deszczu bo wtedy nie widać dołów)
3. Dzwon na policję że właśnie rozjeb.... zawieszenie
4. Z protokołem Policji udaj się do właściciela/najemcy terenu po odszkodowanie

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości

cron
Sklep wędkarski Lublin