Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pt 27 mar 2015, 17:04

Z racji tego, że pinka jest chyba najczęściej wykorzystywaną przynętą na Zalewie Zemborzyckim postanowiłem przygotować krótki poradnik jak robaczki zakupione w sklepie zrobić bardziej atrakcyjne dla ryb - http://zalewzemborzycki.com/przygotowan ... -lowienia/

Czy ktoś z was również przygotowuje pinkę w podobny sposób? Czy tylko ja mam takiego fioła? :)
Awatar użytkownika
kocio
Szczupak
Posty: 498
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: kocio » pt 27 mar 2015, 18:14

Ja myślałem że ktos ma !! Ale teraz wiem że to pomaga .
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pt 27 mar 2015, 18:24

Dzisiejszy połów znajomego. Piękne sztuki :)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kocio
Szczupak
Posty: 498
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: kocio » pt 27 mar 2015, 18:59

Nom piękne gratulacje
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » pt 27 mar 2015, 19:41

ja swoje pinki zawsze po rozrobieniu zanety wrzucam do zanety i jest wtedy ok.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pt 27 mar 2015, 21:37

krycha pisze:ja swoje pinki zawsze po rozrobieniu zanety wrzucam do zanety i jest wtedy ok.


Do zanęty to swoją drogą. Jednak lepiej mieć na haku pachnącego na przykład wanilią robaka niż amoniakiem :) W moim przypadku to się nawet sprawdza. Jeżeli jest możliwość podniesienia skuteczności to dlaczego tego nie robić? :)
Awatar użytkownika
Marcin Vice
Karasie jedzą gówno
Posty: 2
Rejestracja: pt 27 mar 2015, 13:47

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Marcin Vice » sob 28 mar 2015, 09:42

admin pisze:Z racji tego, że pinka jest chyba najczęściej wykorzystywaną przynętą na Zalewie Zemborzyckim postanowiłem przygotować krótki poradnik jak robaczki zakupione w sklepie zrobić bardziej atrakcyjne dla ryb - http://zalewzemborzycki.com/przygotowan ... -lowienia/

Czy ktoś z was również przygotowuje pinkę w podobny sposób? Czy tylko ja mam takiego fioła? :)

Nidy nie myłem robali, ale zapachy do zanęty zdarzało się dodać do pudełka.
Awatar użytkownika
Szczupaczinio_85
Szczupak
Posty: 220
Rejestracja: sob 28 mar 2015, 10:16
Lokalizacja: Lublin Wrotków

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Szczupaczinio_85 » sob 28 mar 2015, 10:36

Skończą te prace a w przyszłym roku maja brać się za następne więc mam nadzieję że na jesień przynajmniej (oczywiście jeżeli wyrobią się w terminie ) podniosą stan wody. Ciekawi mnie też temat suma jak będzie współpracował w takich warunkach bo mam plan aby spędzić sporo nocy nad zalewem od lipca, mam możliwość wybrania się z echo aby poszukać gdzie mógłby się chować i później wywozić tam żywca na bojce ze zrywką:)
Gdzie patyki tam wyniki ;)
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 28 mar 2015, 12:33

@Marcin Vice @Szczupaczinio_85 Witamy u nas na forum :)

Szczupaczinio_85 pisze: Ciekawi mnie też temat suma jak będzie współpracował w takich warunkach bo mam plan aby spędzić sporo nocy nad zalewem od lipca


Mnie również temat suma ciekawi :) Nauczony wieloma porażkami w 2014, gdzie przesiedziałem dziesiątki godzin z wątrobą i rosówkami na brzegu bez efektu, w tym sezonie mam zamiar nie poddać się bez walki. Moim planem jest nocne spinningowanie na łodzi w godzinach 21-01. Mam już kilka upatrzonych miejsc. Z brzegu to trzeba mieć duże zasoby cierpliwości :) Nie mniej jednak ktoś od czasu do czasu trafia wąsacza. Miejsca o których słyszałem, że wąsacz może grasować z brzegu to:

1. Molo harcerskie i jego okolice.
2. Okolice wieży.
3. Okolice wyciągu narciarskiego i ujęcia wody.

Osobiście również widziałem, jak potężny sum spławiał się w nocy przy plaży na Wrotkowie. Teren tam jest mocno oświetlony, także efekt był niesamowity. Ja polowałem wtedy na sandacza na molu. Próbowałem bezsilnie dorzucić w to miejsce, ale brakowało z 15 metrów. Tak poza tym byłem świadkiem jak dwa razy połakomił się na kaczkę, mojej wątroby jednak nawet nie powąchał.

Jeżeli ktoś zaczyna przygodę z sumami zachęcam do zapoznania się z tym materiałem - http://www.wcwi.pl/index.php?option=com ... iew&id=954 Kawał wartościowych informacji o zwyczajach wąsacza.

Istnieją pogłoski, że w Zalewie Zemborzyckim może znajdować się sum ważący nawet 70 kg, także jest na co się połakomić :) Ja co prawda tak wysoko nie mierze, ale bardzo chętnie powalczę z mniejszym osobnikiem :)
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » sob 28 mar 2015, 13:55

No zaciekawił mnie Pan tymi sumami. Chyba i ja w tym sezonie popróbuje.
Ciekawi mnie jeszcze temat pelletu na suma. Ciekawe jakie efekty by były na zalewie.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 28 mar 2015, 14:09

krycha pisze:No zaciekawił mnie Pan tymi sumami. Chyba i ja w tym sezonie popróbuje.
Ciekawi mnie jeszcze temat pelletu na suma. Ciekawe jakie efekty by były na zalewie.


Musisz być świadomy, że sprzęt musisz mieć na prawdę mocarny. Pellet nie wiem jak się sprawdza. Raz łowiłem z jednym wędkarzem, co miał go na haku, ale bez efektu w mojej obecności. Ja nęciłem kulkami skruszonymi na suma i też bez efektu. Podobno na zalewie najlepiej się sprawdza spinning oraz 20-30 cm leszcz na żywca. Wątroba na pewno nie jest tutaj faworytem. Szkoda nią zanieczyszczać dno. Gdy teraz pojawiły się również liny myślę, że znajdzie się kilku śmiałków co założą go na hak. Ja jednak wolę mniej drastyczne metody i pozostanę przy spinningu, który może być równie skuteczny.

Czytałem gdzieś z internecie, że dobrze jest nęcić suma krwią, ale nie taką sproszkowaną w sklepie wędkarskim, tylko taką prawdziwą zamrozić na przykład w pojemniku na masło i wrzucić taką kostkę, aby się powoli rozpływała na dnie przyciągając zapachem. Ja na pewno to przetestuję, bo wydaje się mieć jak najbardziej sens. Krwią w proszku wiele razy nęciłem, czy to suma, czy sandacza, próbowałem również przyciągnąć drobnicę rozpraszającą zanęta, ale bez konkretnych efektów.
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » sob 28 mar 2015, 14:16

O sprzęt się nie martwię myśle że karpiówki i duże mocne kołowrotki wystarczą.

Wybiera się ktoś jutro nad zalew?
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 28 mar 2015, 14:21

krycha pisze:O sprzęt się nie martwię myśle że karpiówki i duże mocne kołowrotki wystarczą.


Ja już upatrzyłem sobie ten sprzęt:

Kołowrotek - http://www.sklepsumowy.pl/spin-740-black-cat-p-3.html
Wędka - http://www.sklepsumowy.pl/dream-fish-ii ... -1403.html

Trochę $$ jest, ale wydaje się sensowny.

krycha pisze:Wybiera się ktoś jutro nad zalew?


Pogoda trochę nie dopisuje, ale ja jutro idę tylko świt :)
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » sob 28 mar 2015, 14:25

A patrzył Pan opinie? Bo czasami drogi nie oznacza dobry.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 28 mar 2015, 14:26

krycha pisze:A patrzył Pan opinie? Bo czasami drogi nie oznacza dobry.


Tak. Kwestia tego wyboru nie jest przypadkowa.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » ndz 29 mar 2015, 12:02

Dzisiaj o świcie odwiedziłem ZZ. Niestety bez większych efektów. Zanotowałem 3 delikatne muśnięcia z czego tylko jedno skutecznie zostało zacięte. Siedziałem ok 4,5 godziny. Wydaje mi się, że niski poziom mógł mieć wpływ na jakość brań, lub po prostu znów przedobrzyłem z zapachami zanęty. Ty razem wymieszałem piernik z wanilią i kolendrą :) Miejsce mojego połowu to zatoczka obok cypla od strony pola, następnie przeniosłem się na jego szczyt. Poziom wody na dzień dzisiejszy jest następujący

Obrazek

Mój honorowy leszek

Obrazek

Spotkałem krychę z naszego forum z kolegą. Im się troszkę lepiej powiodło :)

Podczas powrotu zrobiłem jeszcze jedno foto obrazujące zastraszająco niski poziom wody. A ma być podobno jeszcze gorzej.

Obrazek

Relacja z wyprawy - http://zalewzemborzycki.com/honorowy-le ... arca-2015/
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » ndz 29 mar 2015, 13:38

Faktycznie wesoło nie jest. Ciekawe jak od strony wyspy czy będzie się dało zasiąść.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
kocio
Szczupak
Posty: 498
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: kocio » ndz 29 mar 2015, 14:02

Smutny widok mogli to zrobić po tarle.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » ndz 29 mar 2015, 16:51

W jednym miejscu widziałem również wystające z wody gniazdo sandaczowe.
Awatar użytkownika
svi
Leszcz
Posty: 16
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:54
Lokalizacja: Lublin

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: svi » ndz 29 mar 2015, 19:36

ja dzisiaj atakowałem od strony dąbrowy, niestety też bez rezultatu. jeden leszcz po paru godzinach, parę mocniejszych brań na feederku ale niestety bez ryby. stan wody jest zaskakujący ...
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » ndz 29 mar 2015, 19:46

svi pisze:ja dzisiaj atakowałem od strony dąbrowy, niestety też bez rezultatu. jeden leszcz po paru godzinach, parę mocniejszych brań na feederku ale niestety bez ryby. stan wody jest zaskakujący ...


Zapewne płoć atakowała za duże przynęty ;) Ciekawe czy ta słaba aktywność ryb utrzyma się dalej. Nie ma co ukrywać, w większości miejsc dostępnych z brzegu jest teraz tak płytko, że ryba może boi się podejść nawet na odległość rzutu feedera. Miejmy jednak nadzieję, że to tylko takie chwilowe załamanie.

@krycha a Ty jak tam ostatecznie zakończyłeś wędkowanie z kolegą? Na dwóch leszczach się skończyło? Czy coś więcej wam wpadło?
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » ndz 29 mar 2015, 20:24

Koledze udało się złowić 3 leszczyki ,ja niestety nic nawet honorowego.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » ndz 29 mar 2015, 20:27

krycha pisze:Koledze udało się złowić 3 leszczyki ,ja niestety nic nawet honorowego.


W taką posuchę to 3 leszczyki jest dobrym wynikiem. Jak widać miejscówka się sprawdza nawet w trudnych warunkach. Teraz ja żałuję, że obok tam się nie rozłożyłem w kierunku wariatki. Tam też jest dobrze pod względem białorybu.
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » ndz 29 mar 2015, 20:29

Trochę gruntowałem i z moich wyliczeń wynika że jest tam ok.80cm wody(choć mogę się mylić bo żyłka mi nie toneła)
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » ndz 29 mar 2015, 21:06

krycha pisze:Trochę gruntowałem i z moich wyliczeń wynika że jest tam ok.80cm wody(choć mogę się mylić bo żyłka mi nie toneła)


Jak najbardziej może być tyle.

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości

Sklep wędkarski Lublin