Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1622
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » ndz 10 lip 2022, 21:14

To jest płatny parking na Dąbrowie z tego co widzę a Grzybowa jest zupełnie gdzie indziej
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » ndz 10 lip 2022, 22:03

Dziś był dziwny dzień. Miałem dziewięć brań, ale tylko jedna ryba został wyciągnięta i nie był to okoń. Trafiłem akurat w czas i miejsce w żerowanie sandacza, który przed zmrokiem bił po powierzchni, że aż miło było popatrzeć. Jednego krótkiego wyjąłem, jeden (też najprawdopodobniej sandacz) mi spadł. Pozostałe uderzenia bez wcięcia. Odcinek, który dziś atakowałem to wieża --> posterunek. Tyle osób tutaj łowi okonie, a ja nie mogę się do nich dobrać. Mi biorą w zupełnie innych miejscach.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » ndz 10 lip 2022, 22:24

misiek1975 pisze:To jest płatny parking na Dąbrowie z tego co widzę a Grzybowa jest zupełnie gdzie indziej


Są tam w tym roku parkomaty? Bo nie widziałem. A może w sezonie jakaś osoba zbiera $$, tak jak przy jacht klubie? Ogólnie jest dramat z parkowaniem. Gdyby ktoś szukał darmowego parkingu, na którym jest sporo miejsce w okolicy zalewu to polecam ten obok Portofino - https://goo.gl/maps/PPbdhkpd4EioKp1A7. Jak się posiada spodniobuty, to można tam w okolicy próbować brodzić. Miejscówki są dobre i to na wszystkie drapieżniki.
Awatar użytkownika
nudgets
Okoń
Posty: 130
Rejestracja: śr 20 cze 2018, 22:30

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: nudgets » pn 11 lip 2022, 00:00

A jak to jest teraz z tą przebudową mostu na Żeglarskiej? Czy jest możliwość dojechać do końca Nałkowskich skręcić w lewo kawałkiem Żeglarskiej i skręcić w prawo w Osmolicką?
Awatar użytkownika
Yogi79
Karaś srebrzysty
Posty: 52
Rejestracja: pt 03 wrz 2021, 17:16

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Yogi79 » pn 11 lip 2022, 07:17

misiek1975 pisze:Kadi toś mnie pocieszył :P Pacz, a tu do wody wejść strach, a ryby brak :mrgreen: Odchodząc od tematu nie widziałem już chyba z 1,5 roku raków. Wcześniej widać je było przy brodzeniu, a i na haczyk wchodziły :D A teraz nic nie widać



Są raki wchodziły mi na haczyk za harcerskim molo :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pn 11 lip 2022, 09:34

nudgets pisze:A jak to jest teraz z tą przebudową mostu na Żeglarskiej? Czy jest możliwość dojechać do końca Nałkowskich skręcić w lewo kawałkiem Żeglarskiej i skręcić w prawo w Osmolicką?


Jest taka możliwość.
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1060
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: BCH » pn 11 lip 2022, 10:53

Paweł pisze:Jak się posiada spodniobuty, to można tam w okolicy próbować brodzić. Miejscówki są dobre i to na wszystkie drapieżniki.

Wystarczą wodery w wielu miejscach. Zarówno od tej strony, jak od drugiej - od Grzybowej w górę (lub od Cienistej w dół po prawej). Z roku na rok jest coraz trudniej ze względu na chaszcze (nikt nie siada stacjonarnie, ziemia nie udeptana, zarasta).

Tylko uwaga na dołki z mułem!!!

Tam naprawdę warto używać kijka do brodzenia.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pn 11 lip 2022, 11:04

BCH pisze:
Paweł pisze:Jak się posiada spodniobuty, to można tam w okolicy próbować brodzić. Miejscówki są dobre i to na wszystkie drapieżniki.

Wystarczą wodery w wielu miejscach. Zarówno od tej strony, jak od drugiej - od Grzybowej w górę (lub od Cienistej w dół po prawej). Z roku na rok jest coraz trudniej ze względu na chaszcze (nikt nie siada stacjonarnie, ziemia nie udeptana, zarasta).

Tylko uwaga na dołki z mułem!!!

Tam naprawdę warto używać kijka do brodzenia.


Ja tam właśnie próbowałem w woderach wejść w trzech miejscach, to nie było szans wyjść poza trzcinę. Tylko ja chciałem wchodzić na lewo od Portofino, a Tobie zapewne chodziło na prawo. Jeżeli jednak tak, jak mówisz są dołki to lepiej już w spodniobutach atakować.
Awatar użytkownika
Zamaskowany Żbik
Karaś srebrzysty
Posty: 74
Rejestracja: śr 01 wrz 2021, 12:24

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Zamaskowany Żbik » pn 11 lip 2022, 14:17

Siemanko, w ostatnim czasie nałapałem wystarczająco dużo leszczy i zaczęło to być dla mnie nudne.
Potrzebuję jakiejś zmiany. W ostatni czwartek na zbiorniku w Brodach miałem na kiju amura 4kg+ i niestety popełniłem błąd przy podbieraniu i kosz zachaczył się o siatkę.
Chciałbym taką grubą akcję powtórzyć na naszym zalewie. Nastawię się w dzień na jakąś większą białą rybę (kar, amur) w granicach 3-10kg, bo na więcej nawet nie liczę. Będę łowił 4-5 dni pod rząd po nęceniu.

Pytanie jest takie. Jak nęcić tutaj miejsce przed łowieniem?
Mam 5 dni czasu na wstępne nęcenie.
Chodzi o to czy mnęcić, w jakiej ilości i jak to nęcenie rozłożyć?
Awatar użytkownika
miro-re
Szczupak
Posty: 235
Rejestracja: sob 03 lis 2018, 17:58
Lokalizacja: Lublin

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: miro-re » pn 11 lip 2022, 16:52

Paweł pisze:
misiek1975 pisze:To jest płatny parking na Dąbrowie z tego co widzę a Grzybowa jest zupełnie gdzie indziej


Są tam w tym roku parkomaty? Bo nie widziałem. A może w sezonie jakaś osoba zbiera $$, tak jak przy jacht klubie? Ogólnie jest dramat z parkowaniem. Gdyby ktoś szukał darmowego parkingu, na którym jest sporo miejsce w okolicy zalewu to polecam ten obok Portofino - https://goo.gl/maps/PPbdhkpd4EioKp1A7. Jak się posiada spodniobuty, to można tam w okolicy próbować brodzić. Miejscówki są dobre i to na wszystkie drapieżniki.

Parkomatów nie ma. W sobotę i niedzielę zbierają kasę parkingowi. Na tygodniu nie widziałem nikogo.
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1436
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: zpryciarz » pn 11 lip 2022, 19:09

Zamaskowany Żbik pisze:Siemanko, w ostatnim czasie nałapałem wystarczająco dużo leszczy i zaczęło to być dla mnie nudne.
Potrzebuję jakiejś zmiany. W ostatni czwartek na zbiorniku w Brodach miałem na kiju amura 4kg+ i niestety popełniłem błąd przy podbieraniu i kosz zachaczył się o siatkę.
Chciałbym taką grubą akcję powtórzyć na naszym zalewie. Nastawię się w dzień na jakąś większą białą rybę (kar, amur) w granicach 3-10kg, bo na więcej nawet nie liczę. Będę łowił 4-5 dni pod rząd po nęceniu.

Pytanie jest takie. Jak nęcić tutaj miejsce przed łowieniem?
Mam 5 dni czasu na wstępne nęcenie.
Chodzi o to czy mnęcić, w jakiej ilości i jak to nęcenie rozłożyć?

Nie wiem czy akurat ten zbiornik jest dobrym wyborem na taką sąsiadkę. Jakoś ostatnio mało się słyszy by karpie większe wpadały. A może wpadają a się ludzie nie chwala. Tak jak z sandaczami, niby nie ma a ktoś tam coś złapie z ładniejszych okazów.
Marcin
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1622
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » pn 11 lip 2022, 20:47

A jak ładna sąsiadka to zawsze dobry wybór :mrgreen:
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1436
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: zpryciarz » pn 11 lip 2022, 22:08

misiek1975 pisze:A jak ładna sąsiadka to zawsze dobry wybór :mrgreen:

Haha słownik dobrą robotę zrobił :lol: i
Marcin
Awatar użytkownika
nudgets
Okoń
Posty: 130
Rejestracja: śr 20 cze 2018, 22:30

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: nudgets » pt 15 lip 2022, 20:26

Dzisiaj 6 godzin z feederem nad bagnem i około 20 leszczaków w granicach 30-40cm. Ktoś też zauważył taką zależność, że tych leszczy zalewowych nie da się w żaden sposób "ustawić"? Łowiłem klasykiem punktowo na klipsie, a brania wyglądały tak, że 2 ryby i potem przerwa i znów 2 ryby i przerwa. Tak jakby nie dało się ich zanęcić punktowo i mimo regularnego podawania towaru w jeden punkt gdzieś odchodziły, a za dłuższą chwilkę wracały.
Awatar użytkownika
Doctor1987
Okoń
Posty: 196
Rejestracja: pn 26 mar 2018, 19:28

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Doctor1987 » pt 15 lip 2022, 21:33

nudgets pisze:Dzisiaj 6 godzin z feederem nad bagnem i około 20 leszczaków w granicach 30-40cm. Ktoś też zauważył taką zależność, że tych leszczy zalewowych nie da się w żaden sposób "ustawić"? Łowiłem klasykiem punktowo na klipsie, a brania wyglądały tak, że 2 ryby i potem przerwa i znów 2 ryby i przerwa. Tak jakby nie dało się ich zanęcić punktowo i mimo regularnego podawania towaru w jeden punkt gdzieś odchodziły, a za dłuższą chwilkę wracały.


Taką samą sytuację miałem tydzień temu. 5 godzin łowienia na klipie, jedna linia i działo się tak jak piszesz. 2-3 ryby i cisza i znowu 2-3 sztuki i cisza. Donęcanie szklanką nie dawało dłuższego skutku bo po chwili było to samo.
Hubert
Awatar użytkownika
nudgets
Okoń
Posty: 130
Rejestracja: śr 20 cze 2018, 22:30

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: nudgets » pt 15 lip 2022, 21:37

Doctor1987 pisze:
nudgets pisze:Dzisiaj 6 godzin z feederem nad bagnem i około 20 leszczaków w granicach 30-40cm. Ktoś też zauważył taką zależność, że tych leszczy zalewowych nie da się w żaden sposób "ustawić"? Łowiłem klasykiem punktowo na klipsie, a brania wyglądały tak, że 2 ryby i potem przerwa i znów 2 ryby i przerwa. Tak jakby nie dało się ich zanęcić punktowo i mimo regularnego podawania towaru w jeden punkt gdzieś odchodziły, a za dłuższą chwilkę wracały.


Taką samą sytuację miałem tydzień temu. 5 godzin łowienia na klipie, jedna linia i działo się tak jak piszesz. 2-3 ryby i cisza i znowu 2-3 sztuki i cisza. Donęcanie szklanką nie dawało dłuższego skutku bo po chwili było to samo.

Dokładnie, wręcz odnoszę wrażenie, że nęcenie szklanką nie daje żadnego rezultatu. Myślę, że podawanie koszyka z zanętą bez wstępnego nęcenia szklanką czy donęcania dałoby taki sam efekt.
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1622
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » ndz 17 lip 2022, 08:41

Wrzucę coś na ten wątek bo wpisach to wszyscy wyjechali ;) Wczoraj byłem między 4 a 9.30 od pola. Efekt mizerny ale nie na zero. Dłubanina i taki efekt
Obrazek
Obrazek
5 szt takich między 22 a 25cm i drugie tyle takich jak palec wskazujący. Był też jeden zielony, ale nie trafił i tylko zębami poskręcał mi wolfram. Co ciekawe nie chciały paprochów tylko większe gumy. A wracając do obsady nad wodą to, dawno nie widziałem tyle wolnego brzegu. Szkoda tylko, że efekt mizerny
Awatar użytkownika
darek
Sandacz
Posty: 701
Rejestracja: sob 20 lut 2016, 17:27

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: darek » ndz 17 lip 2022, 13:36

Dziś też było pusto na bagnie :shock: były i okonie,ale same przedszkolaki,jeden tylko w miarę przyzwoity.Byłem na kamieniach,wiało strasznie.
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1622
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » sob 23 lip 2022, 19:53

Byłem dzisiaj między 4.30 a 8.30. Efekt 6 okoników jak palec i jeden koło wymiaru. Tylko boleń od czasu do czasu strzelił, po za tym cisza. Miałem jeszcze coś podczepionego, hamulec grał aż miło, ale po kilku sekundach koniec akcji i wypinka. Przy tej pogodzie w śpiochach 8.30 to max. Pot mi już strumieniem płynął po plecach jak wyszedłem, a do samochodu było kilkaset metrów. Chyba się przeproszę ze spławikami bo na chwilę obecną ganianie ze spinem po bagnie raczej mija się z celem.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 23 lip 2022, 21:58

Ja byłem przed zmrokiem - cztery okonie i jeden sandacz - też w wersji miniaturowej.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » ndz 24 lip 2022, 20:57

Dziś okoniki fajnie brały. Złowiłem jedenaście sztuk i jeszcze ze trzy mi spadły. Wielkością, jak to na zalewie nie powalały, ale kilka było powyżej 20 cm.
Załączniki
okon.jpg
okon.jpg (789.59 KiB) Przejrzano 393 razy
Awatar użytkownika
KrzysiekLublin
Leszcz
Posty: 6
Rejestracja: sob 30 paź 2021, 16:37

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: KrzysiekLublin » wt 26 lip 2022, 03:17

3 godziny z sondą i ani ryby ani ławicy nie było widać. woda 27 stopni o 2 w nocy. Tukła się drobnica przy powierzchni i raz pontonem napłynąłem na coś większego bo aż bujnęło nim.
Awatar użytkownika
Doctor1987
Okoń
Posty: 196
Rejestracja: pn 26 mar 2018, 19:28

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Doctor1987 » śr 27 lip 2022, 22:38

Dzisiaj dwie godzinki późnym popołudniem z UL. Wpadło 10 okonków , 5 sztuk spadło i kilka brań nie zaciętych. Rozmiarowo bez szału, największy miał ok 20 cm.
Hubert
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2085
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: CDC » czw 28 lip 2022, 09:21

KrzysiekLublin pisze:3 godziny z sondą i ani ryby ani ławicy nie było widać. woda 27 stopni o 2 w nocy. Tukła się drobnica przy powierzchni i raz pontonem napłynąłem na coś większego bo aż bujnęło nim.

A patrzyłeś ze stożka (jaki masz kąt?) czy masz jakiś side wju?
Bo jak ze stożka, zwłaszcza wąziutkiego (na który można się na dziać przy Garminach) to na Zalewowej płyciźnie praktycznie nic się nie zobaczy bo rybie trzeba dosłownie wpłynąć przetwornikiem na głowę.
Aldek
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » czw 28 lip 2022, 09:47

To samo miałem pisać :P Bez bocznego sonaru echo na zalewie jest potrzebne tylko do sprawdzenia temperatury wody :lol: No i ewentualnie poszukania dna z mniejszą ilością mułu.
#MięsiarzTeam

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 128 gości

Sklep wędkarski Lublin