Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
misiek1975

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » ndz 22 lis 2020, 15:34

BCH pisze:Fluo 50 upierdzielił. Ciemno było, przed świtem, sandacza szukałem.

Ja z fluo już się wyleczyłem - wystarczyła jedna obcinka. Teraz jeżeli spodziewam się, że może się trafić szczupły zawsze mam surflon lub wolfram i święty spokój :) A nie zauważyłem większej różnicy w braniach z wolframem i fluo (szczególnie w tym roku na ZZ :lol: )
Awatar użytkownika
darek

Postautor: darek » ndz 22 lis 2020, 17:43

No na ZZ to raczej ciężko zauważyć różnicę :D
Awatar użytkownika
BCH

Postautor: BCH » ndz 22 lis 2020, 17:48

Mam spory zapas, z pińcet plus którejś zimy natrzaskałem, to zużywam ;).

A różnicy na ZZ w tym roku też nie zauważyłem :D.
Awatar użytkownika
pitello

Postautor: pitello » wt 24 lis 2020, 00:14

pływałem przez 3 godz .Zero kontaktu z drapieżnikiem tylko leszcze pod kijem. Jeden mały się podhaczył i to cala historia ,he ,he
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł » wt 24 lis 2020, 10:31

Mam niusa dotyczącego widełek dla ryb drapieżnych na rok 2021. Widełki ulegną zmianie na:

- szczupak - do 55 i od 85
- sandacz - do 55 i od 85
- okoń - do 20 i od 37 cm.

Widełki te będą dotyczyć wszystkich wód nizinnych w naszym okręgu, z wyłączeniem zbiornika Mytycze oraz jeziora Bikcze, gdzie zostaje zwiększony tylko dolny wymiar w przypadku szczupaka i sandacza do 55cm.
---
Wynajmę łódkę na Zalewie Zemborzyckim / telefon: 500-517-699 - zobacz szczegóły

Polecam biuro rachunkowe PulsarBiuro - pulsarbiuro.pl

spinning.com.pl - przynęty pstrągowo okoniowe

Zobacz jak wrzucić zdjęcie na forum - kliknij tutaj

Youtube / Wisła - potężne uderzenie bolenia z powierzchni
Awatar użytkownika
BCH

Postautor: BCH » wt 24 lis 2020, 15:29

Z jednej strony fajnie, ale z drugiej to niestety pokazuje, jak fatalny jest rybostan naszych wód.
Ach, gdzie te czasy, kiedy można było wrzucić na patelnię cztery szczupaki po 45,1 cm :D.

O bolku coś wiadomo? Będzie przywrócony okres ochronny? Czy znowu będzie się ze smutkiem obserwować masowe wiosenne tłuczenie tych złowionych na kukurydzę i robale...
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł » wt 24 lis 2020, 16:12

BCH pisze:O bolku coś wiadomo? Będzie przywrócony okres ochronny?

Tak wiadomo. Okres ochronny zostanie przywrócony.
---

Awatar użytkownika
BCH

Postautor: BCH » wt 24 lis 2020, 16:39

Super. To bardzo dobra wiadomość :).
Awatar użytkownika
misiek1975

Postautor: misiek1975 » wt 24 lis 2020, 16:46

Zachowam się trochę teraz jak ortodox C&R (choć nim nie jestem) ale ja bym poszedł dalej z widełkami i jeszcze bardziej je zawęził np:
szczupak 55-65
sandacz 55-65
okoń 25-30
Dla konsumpcji najlepsze wymiary a pozwolą w spokoju dorastać młodym i rozmnażać się starszym bardziej wartościowym. A zapewne i u nas na kijach byłaby większa frajda bo częściej siadłoby coś większego.
Natomiast na ZZ i innych zaporówkach: sum bez wymiaru i okresu, boleń podobnie.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł » wt 24 lis 2020, 18:22

misiek1975 pisze:Natomiast na ZZ i innych zaporówkach: sum bez wymiaru i okresu, boleń podobnie.

To niestety nie działa na zasadzie koncertu życzeń. Sum posiada ustawowy wymiar, jak i również okres ochronny. Boleń natomiast posiada ustawowy wymiar ochronny i w związku z tym PZW nie może znieść w zezwoleniu tych rzeczy. Zgodnie z obowiązującym prawem zapisy w ustawie może zaostrzać, ale nigdy łagodzić.
---

Awatar użytkownika
siwy

Postautor: siwy » wt 24 lis 2020, 18:43

Był ktoś dziś/wczoraj na zz? Jak stan wody? Dalej opuszczają?
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
szymon71

Postautor: szymon71 » wt 24 lis 2020, 20:03

[quote="Paweł"]Mam niusa dotyczącego widełek dla ryb drapieżnych na rok 2021. Widełki ulegną zmianie na:

- szczupak - do 55 i od 85
- sandacz - do 55 i od 85
- okoń - do 20 i od 37 cm.

Widełki te będą dotyczyć wszystkich wód nizinnych w naszym okręgu, z wyłączeniem zbiornika Mytycze oraz jeziora Bikcze, gdzie zostaje zwiększony tylko dolny wymiar w przypadku szczupaka i sandacza do 55cm.[/

Wytłumaczcie mi Koledzy w najprostszy sposób skąd w naszym lubelskim regulaminie PZW wziął się ten zapis, że na wszystkich zbiornikach naszego okręgu szczupak i sandacz ma dolny i górny wymiar ochronny a na jeziorach Bikcze i Mytycze tylko dolny. Z czym to jest związane? Czy w zbiorniku Mytycze są metrowe sandacze, które można zabrać? Szczerze pisząc, to pierwszy raz słyszę o sandaczach w Rozkopaczewie bo od czasu do czasu tam jeżdżę, rozmawiam z innymi i nie słyszałem. Na Bikczu co prawda nigdy nie łowiłem ale z dobrych źródeł wiem, że są tam tylko szczupłe. A nawet jeśli sandacze tam są to czego akurat na tych dwóch zbiornikach nie chroni się okazałych przedstawicieli tych gatunków ryb? Przecież to niedorzeczne.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł » wt 24 lis 2020, 20:23

szymon71 pisze:Wytłumaczcie mi Koledzy w najprostszy sposób skąd w naszym lubelskim regulaminie PZW wziął się ten zapis, że na wszystkich zbiornikach naszego okręgu szczupak i sandacz ma dolny i górny wymiar ochronny a na jeziorach Bikcze i Mytycze tylko dolny. Z czym to jest związane?

Zdaniem komisji ds. zagospodarowania Bikcze i Matygi są zbiornikami przyduchowymi (bardzo płytkimi) i w związku z tym nie ma konieczności ochrony dużych ryb.
---

Awatar użytkownika
misiek1975

Postautor: misiek1975 » wt 24 lis 2020, 23:38

No większej głupoty nie słyszałem. Co ma głębokość do ochrony dużych ryb występujących w zbiorniku? Czyli komisja zakłada z góry, że ryby nie dorosną nigdy do górnego wymiaru? To nie dziwię się że miejscowi też tak myślą i biorą wszystko, bo zbiornik przyduchowy to i tak wszystko na straty i większe nie urośnie. No to jest niezłe. Ciekawe co za geniusz to sformułował - normalnie Nobel mu się należy. Trzeba go zabrać do Szwecji może zmieni zdanie kiedy zobaczy jakie ryby osiągają wymiary na jeziorach o głębokości 1,5m.
Awatar użytkownika
siwy

Postautor: siwy » śr 25 lis 2020, 08:10

Nom...dobrym przykładem jest zbiornik Podedworskie za Parczewem, gdzie głębokości są takie, że w wielu miejscach tylko na wiosłach można, bo śruba silnika w roślinności siedzi. Nawet w tym roku kilka 80+ szczupaków było co na fotach widziałem, a ile nie widziałem!? Byłem tam i spinningowałem...zbiornik piękności mimo małych głębokości...wręcz zgubić się można pływając "kanałami" pomiędzy trzcinowymi wyspami ;-)

Ale! Może mała głębokość nie zawsze jest powiązana z problemem braku tlenu? Podedworskie jest baaaardzo czyste/przeźroczyste, tam chyba po prostu nie występuje sinica, itp...może jest zasilane źródłami?...może roślinność podwodna produkuje tlen? A jest bardzo zróżnicowana - są łąki, krzaczory, grążele, moczarka, dużo trzciny różnego rodzaju...nie jestem w stanie ponazywać wszystkich gatunków roślin podwodnych.

A poza drapieżnikiem piękne wzdręgi i liny się trafiają, ktoś tam nawet o karpiu mi wspominał około 8kg.
Awatar użytkownika
siwy

Postautor: siwy » śr 25 lis 2020, 08:14

Co prawda to już nie jest nasz okręg choć mamy porozumienie, ale jako przykład płytkiego, a rybnego zbiornika jest w sam raz ;-)
Awatar użytkownika
Mietek

Postautor: Mietek » śr 25 lis 2020, 08:17

siwy pisze:są łąki, krzaczory, grążele, moczarka, dużo trzciny różnego rodzaju...nie jestem w stanie ponazywać wszystkich gatunków roślin podwodnych

Ale Blackduck jest w stanie :mrgreen:

blackduck pisze:Wołam Cię :D
Awatar użytkownika
CDC

Postautor: CDC » śr 25 lis 2020, 10:38

Paweł pisze:
szymon71 pisze:Wytłumaczcie mi Koledzy w najprostszy sposób skąd w naszym lubelskim regulaminie PZW wziął się ten zapis, że na wszystkich zbiornikach naszego okręgu szczupak i sandacz ma dolny i górny wymiar ochronny a na jeziorach Bikcze i Mytycze tylko dolny. Z czym to jest związane?

Zdaniem komisji ds. zagospodarowania Bikcze i Matygi są zbiornikami przyduchowymi (bardzo płytkimi) i w związku z tym nie ma konieczności ochrony dużych ryb.

Fajne kryterium :o Ale może lepiej jak zostawią, jak nie wysiatkują miejscowi to za 3 lata będą ok.
Awatar użytkownika
Skałka

Postautor: Skałka » śr 25 lis 2020, 11:44

Nie robią źle robią też nie tak. Nobla to trzeba przyznać całemu naszemu społeczeństwu (wędkarzom) za krytykę szkoda tylko, że nie merytoryczną. Bo jak trzeba pisać i opracowywać lub popracować to jest kilka osób ale już do oceny mamy całe spektrum specjalistów. Super informacja Pawle. Pozdrawiam i życzę zdrowia
Awatar użytkownika
CDC

Postautor: CDC » śr 25 lis 2020, 13:07

Skałka pisze:Nie robią źle robią też nie tak. Nobla to trzeba przyznać całemu naszemu społeczeństwu (wędkarzom) za krytykę szkoda tylko, że nie merytoryczną. Bo jak trzeba pisać i opracowywać lub popracować to jest kilka osób ale już do oceny mamy całe spektrum specjalistów. Super informacja Pawle. Pozdrawiam i życzę zdrowia

A to już nasza cecha narodowa, także nie ma się czemu dziwić.
Awatar użytkownika
Przemek N.

Postautor: Przemek N. » pt 27 lis 2020, 07:25

Wczoraj pływałem cały dzień niby pogoda super atu kicha czy woda głeboka czy płytka tylko pare obcierek jak na razie przymrozki nie działają na zalewowe drapieżniki.
Przemek 1984. koło Haczyk Lublin.
Awatar użytkownika
szymon71

Postautor: szymon71 » pt 27 lis 2020, 16:18

Przemek N. pisze:Wczoraj pływałem cały dzień niby pogoda super atu kicha czy woda głeboka czy płytka tylko pare obcierek jak na razie przymrozki nie działają na zalewowe drapieżniki.

Większość tej wpuszczonej szczupaczej młodzieży pewnie kryje się przy brzegach lub bliżej rzeki, część już pewnie przepadła na patelniach, sum już nie żeruje, sandacza zostało kilka sztuk na krzyż, więc co ma brać. Bolek z braku pokarmu też już na wyginięciu. Ot taka nasza zalewowa rzeczywistość.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł » pt 27 lis 2020, 16:23

Na zalewie dzisiaj słabo. Ja co prawda nie łowiłem, ale łowiło kilku znajomych i byli bez ryby. Natomiast na trupa padł jeden sandacz 60+ z brzegu.
---

Awatar użytkownika
darek

Postautor: darek » pt 27 lis 2020, 18:53

Tojuż chyba koniec zalewu :( ,chyba nie ma się co oszukiwać,że można połowić :?:
Awatar użytkownika
CDC

Postautor: CDC » pt 27 lis 2020, 19:05

darek pisze:Tojuż chyba koniec zalewu :( ,chyba nie ma się co oszukiwać,że można połowić :?:

Ryba zchodzi na zimowiska, po prostu musi się ustawić i łódki będą łowić.

Wróć do „Zalew Zemborzycki”