Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
siwy

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » pt 27 lis 2020, 19:06

Nie poddawajcie się...zalew to takie wyzwanie...tak jak wyżej napisane szczupaczki są przy brzegu, a i okoń trochę jakby się aktywował...nie fotografujemy i nie wklejamy z kolegami, bo nie ma co męczyć jak nie jest okaz...ale jakieś ogony są... może spadek temp i spadek poziomu wody aktywował do lepszego żerowania?

Ps. Byłem dziś na Bystrzycy nizinnej przed zalewem 12:30-15:00 od mostu aż do koni - w kilka miejsc w gumowcach dałem radę wejść(choć trzeba było kombinować by po kolana nie wpaść) i trafiłem okonika ok.25cm i szczupaczka ok.40cm...jeśli na zalewie woda opadnie jeszcze ze 20cm, to na Bystrzycy powyżej zalewu już spoko da się połazic ;-)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
CDC

Postautor: CDC » pt 27 lis 2020, 20:19

siwy pisze:Nie poddawajcie się...zalew to takie wyzwanie...tak jak wyżej napisane szczupaczki są przy brzegu, a i okoń trochę jakby się aktywował...nie fotografujemy i nie wklejamy z kolegami, bo nie ma co męczyć jak nie jest okaz...ale jakieś ogony są... może spadek temp i spadek poziomu wody aktywował do lepszego żerowania?

Ps. Byłem dziś na Bystrzycy nizinnej przed zalewem 12:30-15:00 od mostu aż do koni - w kilka miejsc w gumowcach dałem radę wejść(choć trzeba było kombinować by po kolana nie wpaść) i trafiłem okonika ok.25cm i szczupaczka ok.40cm...jeśli na zalewie woda opadnie jeszcze ze 20cm, to na Bystrzycy powyżej zalewu już spoko da się połazic ;-)

"Wyzwanie", dobrze powiedziane i tak najlepiej do tego podejść.
Może coś dodam przy okazji. To co napisałem tutaj na forum na temat sytuacji Zalewu związanej z postępującą eutrofizacją to rzeczy oczywiste i układające się w sensowną całość. Pisałem również, że lubię tą wodę dlatego czasem się interesuję co się z nią dzieje i wiem, że była badana niejednokrotnie ale z tego co pamiętam nigdy pod kątem pogłowia różnych gatunków z określeniem dodatkowo trendów.
Dlatego też część mojego komentarza dot. eutrofizacją jest to, to co zostało mi w głowie po lekturze bodajrze ostatniego badania Zalewu przez zespół z Uniwersytetu Przyrodniczego. Nie przebrnąłem całego bo zawierało specjalistyczne opracowania, a wybrałem to co mnie interesowało i tyle z tego pamiętam. Ktoś bardziej dociekliwy może tego szukać i myślę, że znajdzie skoro ja trafiłem.
Z tego co pamiętam na końcu były wskazania co można z tym zrobić i obecne projekty Wód Polskich to właśnie to co było tam zawarte, a więc spuszczenie i pogłębienie zbiornika a przede wszystkim utworzenie zbiornika wstępnego który filtrował by wszystkie syfy i który można by było łatwo oczyścić już wtedy bez ingerencji w zbiornik podstawowy.
Jak mówię, dla mnie to bardzo sensowne i pomysłowe rozwiązanie które pomorze w jakiekolwiek gospodarce na tym zbiorniku jeśli taka nastąpi.
I na Boga to nie znaczy wcale, że teraz w Zalewie nie ma ryb i za rok ich nie będzie, to znaczy tylko tyle że są zmiany które prowadzą do tego, że zachodzą zaburzenia w składzie gatunków które są bardzo niekorzystne dla tego zbiornika.
Dlatego też chylę czoła przed ludźmi którzy się za to wzięli, zrobili badania, "załatwili" pieniądze i mam nadzieję, doprowadzą do końca.
Chylę również czoła przed ludźmi którzy doprowadzili do zamknięcia rękawa (bardzo szkoda, że tak późno) bo to moim zdaniem jedna z najlepszych decyzji w stosunku do tego zbiornika.
Dlatego też, jak ktoś to powiedział "nie bijmy piany bo nie czas na bezy" tylko po prostu łówmy ryby. Ryby których teraz jest tyle ile może być i kropka.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł » pt 27 lis 2020, 20:31

CDC pisze:Chylę również czoła przed ludźmi którzy doprowadzili do zamknięcia rękawa (bardzo szkoda, że tak późno) bo to moim zdaniem jedna z najlepszych decyzji w stosunku do tego zbiornika.

W jakim sensie rękaw jest zamknięty?
---
Wynajmę łódkę na Zalewie Zemborzyckim / telefon: 500-517-699 - zobacz szczegóły

Polecam biuro rachunkowe PulsarBiuro - pulsarbiuro.pl

spinning.com.pl - przynęty pstrągowo okoniowe

Zobacz jak wrzucić zdjęcie na forum - kliknij tutaj

Youtube / Wisła - potężne uderzenie bolenia z powierzchni
Awatar użytkownika
CDC

Postautor: CDC » pt 27 lis 2020, 20:39

Paweł pisze:
CDC pisze:Chylę również czoła przed ludźmi którzy doprowadzili do zamknięcia rękawa (bardzo szkoda, że tak późno) bo to moim zdaniem jedna z najlepszych decyzji w stosunku do tego zbiornika.

Nie ma tam żadnych obostrzeń co do wędkowania?
Awatar użytkownika
CDC

Postautor: CDC » pt 27 lis 2020, 20:45

CDC pisze:
Paweł pisze:

Nie ma tam żadnych obostrzeń co do wędkowania?

Chodziło mi oczywiście o wpływ Bystrzycy, mea culpa.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł » pt 27 lis 2020, 20:50

CDC pisze:Chodziło mi oczywiście o wpływ Bystrzycy, mea culpa.

Na wpłynie Bystrzycy również nie ma zakazu wędkowania. Jest tylko zakaz wędkowania z wałów, które są traktowane jako zapora boczna. Śmiało można wejść w spodniobutach pod wał i wędkować. Nie ma również przeciwwskazań, aby tam wędkować ze środka pływającego. Powiem więcej, że można tam się ładnie okoni nałowić. Woda na tym odcinku jest można powiedzieć, że krystalicznie czysta. Jak ostatnio tam pływałem (jakiś miesiąc z hakiem temu), to dno było widać na ok 1,5-2 metry.
---

Awatar użytkownika
siwy

Postautor: siwy » pt 27 lis 2020, 21:04

A będzie zima w tym roku?...bo paczam se na wiertła do lodu, bo ceny całkiem całkiem i kusi mnie nowe 180mm Tonara z ostrzami do "brudnego lodu"...ale może nie ma sensu? Bo może w tym roku też całą zimę spinningował będę za okoniami? Mamy na forum meteorologa?...może choć jasnowidza? ...bo czarnowidz to mi nawet z żalu się włącza czasami, a pogody ni cholery jakoś nie trafiam :-D
Awatar użytkownika
siwy

Postautor: siwy » pt 27 lis 2020, 21:08

Paweł pisze:

Na wpłynie Bystrzycy również nie ma zakazu wędkowania. Jest tylko zakaz wędkowania z wałów, które są traktowane jako zapora boczna. Śmiało można wejść w spodniobutach pod wał i wędkować. Nie ma również przeciwwskazań, aby tam wędkować ze środka pływającego. Powiem więcej, że można tam się ładnie okoni nałowić. Woda na tym odcinku jest można powiedzieć, że krystalicznie czysta. Jak ostatnio tam pływałem (jakiś miesiąc z hakiem temu), to dno było widać na ok 1,5-2 metry.

Potwierdzam - do tego stopnia jest czysta, że po dopłynięciu na miejscówkę czasem w ciszy trzeba trochę posiedzieć, w krzaczorach/trzcinach zacumować i delikatnie jak najmniej hałasując obławiać...bo ryby cwaniaki wszystko widzą! - więc tam akurat warto fluorokarbon nawet blisko metra stosować zamiast czarnego wolframu, itp druciora ciemnego... Ale nie tylko ładne okonie się trafiają - szczupaki a nawet jazia trafiłem na obrotówkę niedużą ;-)
Awatar użytkownika
CDC

Postautor: CDC » pt 27 lis 2020, 21:29

Paweł pisze:

Jak z kolei ja łowiłem tam 30 lat temu to płoć pakowano w worki po kartoflach, a szczupaka "spod linii" w worki po nawozach. I to jest ta różnica. PZW niestety kładło na to l...ę latami i tak było by, a właściwie jak widać to jest, do tej pory dlatego też stan obecny zawdzięczamy tylko opatrzności Bożej za którą stoją nieświadomi tego ludzie przed którymi właśnie chylę czoła. A przecież ile było krzyku. Jak to? Nam wędkarzom zabraniają? A teraz jak? Mało wody, gdzie ta ryba na tarło pójdzie, trzeba wypuszczać, ano trzeba. Zmarnowano niestety dziesiątki lat, bezczynnością, p.. m w stołki na konferencjach, zebraniach, naradach, wyborach do władz zarządu i innych tego typu b... ch, a teraz oczywiście wzywa się wszystkich do pospolitego ruszenia. Dlatego powiadam, jeśli ktoś w końcu chce coś sensownego z tym zrobić to niech to naprawi jak są na to pieniądze bo jojczenie nad wynikami wędkarskimi już nic tu nie pomoże.
Awatar użytkownika
siwy

Postautor: siwy » sob 28 lis 2020, 07:00

Poprę każdego kto w moim imieniu będzie walczył, bo ja nie mam sił, a gdy już się odezwę/wejdę w dyskusję z twardostołkiem to do rękoczynów dojść może i tylko więcej napsuję niż naprawię...dlatego wolę by ktoś spokojniejszy mnie reprezentował, a ja będę wspierał z drugiego rzędu, wykonując różne czynności potrzebne do osiągnięcia naszych celów - zbieranie podpisów, wnioskowanie na walnych, akcje społeczne, itp, itd.
Awatar użytkownika
CDC

Postautor: CDC » sob 28 lis 2020, 13:21

siwy pisze:Poprę każdego kto w moim imieniu będzie walczył, bo ja nie mam sił, a gdy już się odezwę/wejdę w dyskusję z twardostołkiem to do rękoczynów dojść może i tylko więcej napsuję niż naprawię...dlatego wolę by ktoś spokojniejszy mnie reprezentował, a ja będę wspierał z drugiego rzędu, wykonując różne czynności potrzebne do osiągnięcia naszych celów - zbieranie podpisów, wnioskowanie na walnych, akcje społeczne, itp, itd.

Ja oczywiście jeśli to będzie miało sens i będzie to inicjatywa społeczności wędkarskiej, dysponując czasem pójdę osobiście bo bardzo cenię ludzi którzy z własnej inicjatywy organizują takie przedsięwzięcia. Ale jeśli będzie to inicjatywa działaczy nie postawię tam nogi póki nie będzie tam prezesa i wiceprezesa w gumowcach z chęciami do pracy.
Jeśli mam być szczery to po prostu szl... g mnie trafia jak słyszę np. że w jeziorze nie dajemy górnego wymiaru ochronnego bo jest przyduchowe. Wypada tylko odesłać do lektury i zapoznania się choćby że sławnym na całą Polskę jeziorem Drużno, aby działacze zobaczyli co można łowić w jeziorze przyduchowym jeśli da się rybie urosnąć. W obecnych czasach duże ryby u nas trzeba chronić zawsze i wszędzie a zwłaszcza szczupaka u którego w miarę wzrostu zwiększa się odsetek samic a przy 100+ to już mogą być praktycznie same samice. Chyba, że działacze uważają iż będą się rozmnażać w większości same samce, lub mają tyle kasy, że będą co roku zarybiać tarlakami.
Awatar użytkownika
misiek1975

Postautor: misiek1975 » sob 28 lis 2020, 19:27

W sumie to nie wiem czy warto zadawać to pytanie ale zapytam, czy był ktoś dzisiaj i jakie efekty?
Awatar użytkownika
CDC

Postautor: CDC » sob 28 lis 2020, 19:55

misiek1975 pisze:W sumie to nie wiem czy warto zadawać to pytanie ale zapytam, czy był ktoś dzisiaj i jakie efekty?

A to zawsze warto :), też jestem ciekaw.
Awatar użytkownika
Mięsiarz

Postautor: Mięsiarz » sob 28 lis 2020, 20:05

Podpinam sie :)
Na początku tygodnia chyba czorsztyn zaatakuje, ostatnie dwa wypady bez rewelki
Prawdziwy Polak?
Zły
Wulgarny
Szczery
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł » sob 28 lis 2020, 20:47

misiek1975 pisze:W sumie to nie wiem czy warto zadawać to pytanie ale zapytam, czy był ktoś dzisiaj i jakie efekty?

Ja dzisiaj byłem, ale tylko godzinę czasu, bo więcej nie dałem rady, z uwagi na słabą kondycję po przebytej koronce. Efekt to oczywiście zero :)
---

Awatar użytkownika
misiek1975

Postautor: misiek1975 » sob 28 lis 2020, 21:38

Paweł pisze:

Ja dzisiaj byłem, ale tylko godzinę czasu, bo więcej nie dałem rady, z uwagi na słabą kondycję po przebytej koronce. Efekt to oczywiście zero :)

U to zdrowia życzę bo od tych co to gówno mieli to wiem, że osłabienie trzyma jeszcze długo.
Awatar użytkownika
siwy

Postautor: siwy » sob 28 lis 2020, 21:39

Byłem ale na Bystrzycy przed zalewem gdzieś do 10:00...gdy trochę śniegiem sypnęło. Na zero, nawet bez kontaktu z ogonami.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł » wt 01 gru 2020, 21:08

Dziś teren przy slipie od Dąbrowy został lekko utwardzony - https://www.facebook.com/pzwlublin/post ... 1253488495
---

Awatar użytkownika
pablodiablo

Postautor: pablodiablo » czw 03 gru 2020, 10:56

CDC pisze:
Paweł pisze:Wielu z nas narzeka na wyniki na zalewie w tym roku. Maniek jest przeciwieństwem tych narzekań, ponieważ już po raz kolejny w tym sezonie łowi przepiękną rybę. Tym razem na pokładzie znalazł się szczupak o długości 96 cm.

O super!!! Akurat wpisuje się to w moje wypociny w sąsiednim temacie. Ryba jest tylko nie tu gdzie chodzą marudy.

Zapomniałeś dodać, że to ja go zaprowadziłem na moją miejscówkę. Ja ostatnio buszuje rzekę i sezon a zz chyba zakończyłem.
Awatar użytkownika
blackduck

Postautor: blackduck » czw 03 gru 2020, 10:57

Mietek pisze:
siwy pisze:są łąki, krzaczory, grążele, moczarka, dużo trzciny różnego rodzaju...nie jestem w stanie ponazywać wszystkich gatunków roślin podwodnych

Ale Blackduck jest w stanie :mrgreen:

blackduck pisze:Wołam Cię :D

Ee tam, kilka chabyzi umiem nazwać - rogatki sztywne, osoki aloesowate, moczarki kanadyjskie i takie tam :mrgreen:
Moje największe ryby z ZZ: Szczupak: 91cm, Sandacz 56cm, Leszcz 39cm, Krąp 37cm. Jak narazie więcej gatunków brak :P
Awatar użytkownika
blackduck

Postautor: blackduck » czw 03 gru 2020, 14:32

siwy pisze:Ale! Może mała głębokość nie zawsze jest powiązana z problemem braku tlenu? Podedworskie jest baaaardzo czyste/przeźroczyste, tam chyba po prostu nie występuje sinica, itp...może jest zasilane źródłami?...może roślinność podwodna produkuje tlen? A jest bardzo zróżnicowana - są łąki, krzaczory, grążele, moczarka, dużo trzciny różnego rodzaju...nie jestem w stanie ponazywać wszystkich gatunków roślin podwodnych.)

Podedwórze (pod wodą) jest zarośnięte w większości wspomnianą przeze mnie osoką aloesową i dobrze znanym z akwariów, niezwykle yyy.... ekskrementożernym (NO3) rogatkiem sztywnym. Osoka preferuje niedużą głębokość i jak najwięcej różnorodnych osadów na dnie, generalnie im więcej zalega na spodzie syfu, tym to lepiej i ładniej rośnie. Ciekawostka, tak osoka aloesowa jak i rogatek sztywny często nie są ukorzenione i lewitują (pływają :mrgreen:) sobie w wodzie... Taka podwodna łąka może przez to sztucznie wypłycić zbiornik i wcina się w silnik jak diabli :mrgreen:

Tak a propo, niedawno odkryłem, że z googla za pomocą satelity super widać, gdzie jest tam głęboko, potwierdzam zresztą na podstawie doświadczeń z pobytu na miejscu :roll:
Moje największe ryby z ZZ: Szczupak: 91cm, Sandacz 56cm, Leszcz 39cm, Krąp 37cm. Jak narazie więcej gatunków brak :P
Awatar użytkownika
Gelson2

Postautor: Gelson2 » czw 03 gru 2020, 20:13

Czy nasz zalew gdzieś podmarzl? Czy w okolicach rękawa i Wyspy można jutro jechać w ciemno łowić?
Awatar użytkownika
Ziomalovsky

Postautor: Ziomalovsky » czw 03 gru 2020, 23:31

Zrobiłem niedawno rundkę dookoła nigdzie nie widać lodu :)
nie masz kapusty to nie rob bigosu
Awatar użytkownika
blackduck

Postautor: blackduck » pt 04 gru 2020, 12:31

Ja już schowałem wędki pod kołdre w garażu... Nie złowiłem przez cały sezon ani jednej ryby w zalewie i nie miałem nawet jednego brania. Szok i żenada.
Awatar użytkownika
siwy

Postautor: siwy » pt 04 gru 2020, 13:50

A u mnie sezon się nie kończy...jeden kończę, a zwykle 1go stycznia już biegam gdzieś za okoniami ;-)

No chyba że lód jest dobry na bajorach, to wtedy podlodówki :-)

Wróć do „Zalew Zemborzycki”