Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3280
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » śr 08 kwie 2015, 21:40

Brak glutenu w makaronie powoduje stosowanie przez producentów makaronu innych "klejów" - gluten to po prostu jedno z białek zbóż(najwięcej chyba pszenica ma) świetnie klejace :) - rybom to chyba większej różnicy nie robi, a makaron jest bardziej sprężysty z glutenem, a nie twardawy jak chrząstka kostna...tak mi się wydaje...hehe...podejrzewam że zawartośc składników takich jak sproszkowane jaja (makaron wielojajeczny)będą miały wiekszy wpływ smakowo-zapachowy dla ryb, niż gluten czy jego brak. Ale większa zawartosć glutenu powoduje chyba to, ze makaron jest bardziej sprężysty niż kruchy i trudniej spada z haka przy dalekich i mocnych rzutach...to moze być dla nas istotne w sensie "użyteczny czy nieużyteczny gluten" - poprawcie jeśli się mylę.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
kocio
Szczupak
Posty: 497
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: kocio » śr 08 kwie 2015, 22:10

Ja kiedyś pracowałem w makaronach , ale kazali mi go sprzedawać a nie mówić z czego jest zrobiony. :)
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » śr 08 kwie 2015, 22:13

kocio pisze:Ja kiedyś pracowałem w makaronach , ale kazali mi go sprzedawać a nie mówić z czego jest zrobiony. :)


To zapewne znasz sposób jak taki makaron sprzedać zemborzyckim leszczykom powyżej 40 cm :)
Awatar użytkownika
kocio
Szczupak
Posty: 497
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: kocio » śr 08 kwie 2015, 22:31

Takie leszczyki łowił koło mnie klient nie chciał sie za bardzo chwalić ,ale co sie z orientowalem to necil kulkami zrobionymi z kaszy mannej i na to łapał o zapachu czosnku , mam wrażenie że zapach nr. 1 na ZZ na leszcza.
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3280
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » śr 08 kwie 2015, 23:00

Czosnek!...fakt - na Firleju niezłe łopaty sie łakomiły...osobiscie robiłem mieszankę standardowej zanęty leszczowej(bazy jakiejś) + czosnek w kostkach(zwykły ze spożywczaka) ale dosłownie 2-3 kostki na kg zanęty + ale tu moze niektórych zaskoczę - curry cała torebka!...wiem ze małofinezyjnie kupić gotową bazę ale po co inaczej skoro działało?...wchodziły też ładne płocie, krąpie i czasem wzdręgi...zero karpia. Nie bawię się już leszczem, więc może ktoś inny sprawdzi curry na zalewie ...teraz leszcz jedynie jako żywiec na suma :)...aha - nie dodawajcie prawdziwego/świeżego czosnku do robaków przed wędkowaniem "żeby przeszły zapachem" - mi większość padało juz ko 3-4h jak nie szybciej, doczytałem potem, że jest po prostu żrący - stosowałem też kostki suszonego czosnku a nawet raz spróbowałem atraktora Zebco czosnkowego - robaczek maczany był...efekt identyczny, a kostki czosnkowe kuchenne o nieeebo tańsze :) - ale zawsze miałem też drugie pudełko robaków "bez czosnku"...tak w razie co...gdy było okej z czosnkiem to wsypywałem te czyste do zanęty i już...sezon może z czosnkiem sie bawiłem...po jakimś czasie miałem dośc zapachu czosnku i leszczy :)...od kilku lat nie próbowałem
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » czw 09 kwie 2015, 07:11

kocio pisze:mam wrażenie że zapach nr. 1 na ZZ na leszcza.


W moim przypadku jak to tej pory to piernik jest na pierwszym miejscu. Najlepiej się sprawdzała najprostsza metoda. Zanęta Lorpio Specjał Extra Leszcz zupełnie bez żadnych dodatków oprócz wymytej pinki. Przy kombinowaniu miałem o wiele gorsze wyniki.

Obrazek

Czosnek teraz testuję, jednak jest on gotowy sproszkowany ze sklepu spożywczego.

haczyk pisze:ale tu moze niektórych zaskoczę - curry cała torebka!


Dzięki za podpowiedź. W zeszłym sezonie miałem już dodawać do zanęt, jednak nie odważyłem się. Dzisiaj będę przygotowywał zanętę na jutrzejszą wyprawę, także curry+czosnek będzie jak znalazł.

haczyk pisze:nie dodawajcie prawdziwego/świeżego czosnku do robaków przed wędkowaniem "żeby przeszły zapachem" - mi większość padało już ko 3-4h jak nie szybciej, doczytałem potem, że jest po prostu żrący


Da pinkę dodaje do zanęty w oddzielnym pojemniku z jedną łyżeczką czosnku w proszku. Jeszcze nie zauważyłem, aby padły. Pinkę przygotowuje przynajmniej na noc przed łowieniem.

A tutaj wygrzebałem foto z 2014. Kolos nie jest, ale sandacz mnie zawsze bardzo ucieszy bez względu na rozmiar :) Złowiony w miejscu połowów Amurów Kocio na Cannibala Minnow 10 cm Savage Gear.

Obrazek

Przynęta

Obrazek
Awatar użytkownika
Szczupaczinio_85
Szczupak
Posty: 220
Rejestracja: sob 28 mar 2015, 10:16
Lokalizacja: Lublin Wrotków

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Szczupaczinio_85 » czw 09 kwie 2015, 08:54

admin pisze:Tak więc będę działał z kolankami na pierwszy ogień dipując je w czosnku :D


To i ja jutro podłączę się z makaronem;) Mój mix będzie polegał na mieszance z budyniem waniliowym, pogoda zapowiada się idealna:)
Gdzie patyki tam wyniki ;)
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » czw 09 kwie 2015, 09:28

Szczupaczinio_85 pisze:
admin pisze:To i ja jutro podłączę się z makaronem;) Mój mix będzie polegał na mieszance z budyniem waniliowym, pogoda zapowiada się idealna:)


haha, ja też wczoraj zaopatrzyłem się w pięciopak budyniu waniliowego :-)
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2454
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » czw 09 kwie 2015, 13:15

Ja zaczynam sezon w Środę bede zasiadał koło 6 rano do mniej wiecej 13. Myśle że od strony lasu lub na kamieniach vis a vis wierzy, ewentualnie piachy od strony rękawa ale to się ustali. Jakby się ktoś chciał przysiaść to nie ma problemu, wszystko do dogadania.

A odnośnie leszcza na zalewie, w zeszłym sezonie na początku sierpnia ładnie połowilem w zatoce za cyplem od strony lasu. Są tam takie duże trzciny, chyba jedyne po tej stronie zbiornika. Pisze z telefonu nie moge pokazac gdzie. O dziwo zanete jaką kupilem chyba najtańszą z możliwych, w Auchan po 2.99 za 700gr bodajże. Takie srebrne opakowanie extra coś tam, nie pamiętam nazwy. Wymieszałem ją ze zwykłą gliną z budowy tak 50 na 50. Kilka kulek tak 1m od trzcin i branie za braniem na bata 5m. Takie leszcze miedzy 20 a 35cm co dosłownie 5 minut. Druga wędka na spławik ale juz około 8-10m od brzegu podnęcone ale mniej i tylko 1 płoć. W 4h prawie 4kg ryby, wszystko spowrotem do wody.

Co do piernika to mialem Lorpio 2kg ale inna niż na zdjeciu i podczas zasiadki co prawda krótkiej bo kilka h tylko przy wierzy wszedł na fedeer 1 karaś taki 0,5kg i 1 leszczyk. W środe sprobuje z czosnkiem i zwykla leszczowa zaneta.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » czw 09 kwie 2015, 13:45

Kadi pisze:Ja zaczynam sezon w Środę bede zasiadał koło 6 rano do mniej wiecej 13. Myśle że od strony lasu lub na kamieniach vis a vis wierzy, ewentualnie piachy od strony rękawa ale to się ustali. Jakby się ktoś chciał przysiaść to nie ma problemu, wszystko do dogadania.

A odnośnie leszcza na zalewie, w zeszłym sezonie na początku sierpnia ładnie połowilem w zatoce za cyplem od strony lasu. Są tam takie duże trzciny, chyba jedyne po tej stronie zbiornika.


Zapewne chodzi o zatoczkę przed molem harcerskim. Tam występuje kilka kęp trzciny. Innych rzeczywiście po tej stronie nie kojarzę. Ja jeszcze nie ustaliłem terminu wypadów na przyszły tydzień, ale być może to będzie właśnie środa, także jak coś to się odezwę :)
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2454
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » czw 09 kwie 2015, 13:52

Tak dokladnie przed molem na prawo cypel na lewo molo. Siedzialem po prawej od trzcin do cypla jest tam jakies na oko 40m. Wszystko bralo na pinke i jako przyłow 1 malutki okonik wlazł i kilka płotek rozmiarów nie wiele większych od palca. Bacik uzbrojony w 1,5g splawiczek, haczyk 16 czerwony, kilka razy przy zacieciu sie rozgial, zylka bodajze 0,12.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » czw 09 kwie 2015, 13:58

Ja w tym miejscu planowałem w grudniu jeszcze o sandacza powalczyć. Przy brzegu jest sporo korzeni, także wydaje się to być potencjalnym siedliskiem mętnookiego. Niestety pech chciał, że gdy się tam wybrałem lód skuł zatoczki i tyle widziałem tam sandacza :)
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pt 10 kwie 2015, 13:41

Liny jeszcze są w zalewie. Dzisiaj namacalnie tego doświadczyłem. Zgodnie z planem dzisiaj odwiedziłem ZZ ze sprzętem. Bylem w godzinach 5-9 na cyplu na prawo od wieży. Pogoda dopisała, ryby brały tak więc wszystko poszło po myśli :) Złowiłem 2 leszcze oraz jednego linka. Rybki brały praktycznie co chwilę, miałem dodatkowo z 15 pustych zacięć zapewne drobnica atakowała zbyt duże przynęty. Dzisiaj wykorzystałem kilka nowości w swojej skromnej karierze wędkarskiej. Pierwszy raz łowiłem na makaron, wykorzystałem dodatek zapachowy curry, jak to haczyk polecał :) oraz obok standardowego koszyka miałem Method Feeder. Pierwsze wrażenia użycia metody bardzo pozytywne, przynęta jest w samym środku zanęty. Po dodaniu melasy, zanęta fajnie się klei co pozwala na swobodne rzuty metodą bez rozkruszenia w locie. W metodzie miałem zarówno makaron, jak i pinkę, którą warto przed dodaniem na hak i zanęty wyparzyć, aby nie była zbyt ruchliwa :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więcej info tutaj - http://zalewzemborzycki.com/liny-jeszcze-sa-10-04-2015/
Awatar użytkownika
kocio
Szczupak
Posty: 497
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: kocio » pt 10 kwie 2015, 15:33

Fajne rybki gratulacje
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3280
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » pt 10 kwie 2015, 22:05

Nio :)
Jutro po pracy po szybkim obiadku też zamoczę kije w ZZ...jedziemy razem z Agą - w tym roku jeszcze nie łapaliśmy na zalewie...będzie grunt total klasyka, no może z lekkimi udziwnieniami smakowo-zapachowymi jak na tę porę roku i zimną jeszcze wodę. Taki wiosenny rekonesans.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pt 10 kwie 2015, 22:11

haczyk pisze:Nio :)
Jutro po pracy po szybkim obiadku też zamoczę kije w ZZ...jedziemy razem z Agą - w tym roku jeszcze nie łapaliśmy na zalewie...będzie grunt total klasyka, no może z lekkimi udziwnieniami smakowo-zapachowymi jak na tę porę roku i zimną jeszcze wodę. Taki wiosenny rekonesans.


Totalna klasyka tutaj się sprawdza doskonale. Daj znać po jak tam wyniki :)
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3280
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » pt 10 kwie 2015, 22:41

Spoks. Opisze co się działo, nawet jeśli u mnie nic nie będzie się działo...spróbuję wtedy dojść dlaczego sie nie działo :)

Szkoda, że nie potrafię wklejać zdjęć tutaj (nie to żebym od razu zakładał ze coś złapiemy , że będe miał co wklejać....każdy wędkarz to optymista :) ) Jeśli dobrze obczaiłem to zdjęcie trzeba najpierw umieścić na jakimś serverze/stronie i skopiować adres http://..... by tu się wyświetlało...przydałaby się opcja taka jak z dodawaniem avatara - z pliku po prostu.

I mam jeszcze jedno pytanko bo serio świeżak jestem nad zalewem i czasem nie wiem o czym mówicie - chodzi mi o nazwy lokalizacji/miejscówek. Dam przykłady z których niewszystkie ogarniam (dlatego mi też czasem trudno wytłumaczyć o jakim miejscu myślę)...interesuje mnie ta Elka co jest wariatką i chyba jakies numery wyprawia:

-molo przy Marinie,
-molo harcerskie,
-wariatka,
-elka,
-numery,
-okolice ujęcia wody,
-okolice wyciągu narciarskiego,
-wieża

Czy można by stworzyć jeszcze jedną mapkę z podpisami dla tych miejsc lub nanieść na już istniejacej którejś ? ...Pewnie sa też inne nazwy, o których nie mam zielonego pojęcia.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Szczupaczinio_85
Szczupak
Posty: 220
Rejestracja: sob 28 mar 2015, 10:16
Lokalizacja: Lublin Wrotków

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Szczupaczinio_85 » pt 10 kwie 2015, 23:45

Teraz widzę te rybki:) faktycznie mam czego żałować, ale co się odwlecze to nie uciecze;) Więc jeszcze raz gratki:)
Gdzie patyki tam wyniki ;)
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Jak wrzucić zdjęcia na forum zalewzemborzycki.com

Postautor: Paweł » sob 11 kwie 2015, 08:31

Zdjęcie nie może przekraczać szerokości 800px oraz wagi 200KB. Jeżeli masz problem z załączeniem zdjęcia, prześlij mi je na adres: kontakt@zalewzemborzycki.com

Jeżeli chcesz uploadować zdjęcia przez telefon, a rozmiar i waga jest zbyt duża, prześlij to zdjęcie MMS-em sam do siebie, a zostanie ono automatycznie skompresowane i pomniejszone.
Załączniki
zalacznik.jpg
zalacznik.jpg (41.35 KiB) Przejrzano 12570 razy
zalacznik1.jpg
zalacznik1.jpg (48.63 KiB) Przejrzano 12570 razy
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 11 kwie 2015, 08:43

haczyk pisze:I mam jeszcze jedno pytanko bo serio świeżak jestem nad zalewem i czasem nie wiem o czym mówicie - chodzi mi o nazwy lokalizacji/miejscówek. Dam przykłady z których niewszystkie ogarniam (dlatego mi też czasem trudno wytłumaczyć o jakim miejscu myślę)...interesuje mnie ta Elka co jest wariatką i chyba jakies numery wyprawia:

-molo przy Marinie,
-molo harcerskie,
-wariatka,
-elka,
-numery,
-okolice ujęcia wody,
-okolice wyciągu narciarskiego,
-wieża

Czy można by stworzyć jeszcze jedną mapkę z podpisami dla tych miejsc lub nanieść na już istniejacej którejś ? ...Pewnie sa też inne nazwy, o których nie mam zielonego pojęcia.


A więc po kolei

1. Molo przy Marinie - https://goo.gl/maps/Syzng
2. Molo harcerskie - https://goo.gl/maps/eXuCz
3. Wariatka - https://goo.gl/maps/LBAlV
4. Elka - https://goo.gl/maps/hEPGH
5. Numery - https://goo.gl/maps/iCmFE
6. Okolice ujęcia wody - https://goo.gl/maps/79mW4
7. Okolice wyciągu narciarskiego - https://goo.gl/maps/NsVOb (od wewnętrznej strony zalewu. Dostęp możliwy z łodzi lub wywózka)
8. Wieża - https://goo.gl/maps/WO011

Jeżeli będziesz chciał zasiadać w okolicach ujęcia wody weź pod uwagę mapkę zakazów łowienia - http://zalewzemborzycki.com/mapy/mapa_z ... u/map.html bo tylko po jednej strony ujęcia można łowić.

Mam nadzieję, że wszystko będzie dla Ciebie jasne już od tej chwili :)
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3280
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » sob 11 kwie 2015, 12:19

To już wszystko kumam z plikami...roztrzepanie lub ociemniałość jasna :)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3280
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » sob 11 kwie 2015, 12:27

Teraz to juz chyba wsio jasne - właśnie popatrzyłem na mapkach co i jak :). Jemy wczesny obiadek i na rybki...pewnie za wcześnie ale złapiemy więcej słońca :)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » sob 11 kwie 2015, 20:06

Będzie ktoś jutro nad zalewem?
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3280
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » sob 11 kwie 2015, 20:54

Kto to wie...może będziemy po obiadku jeśli plany się nie zmienią (mamy po samochód jechać)

A teraz zapodam 4 fotki z dzisiejszego 3-godzinnego popołudniowego wędkowania przy wierzy. 3 wędki na grunt, brania jedynie na pinkę i białego robaka, rosówka nie tknięta, pęczek czerwonych również się wynudził...Na jednej z fotek widać okonia z gruntu - nie wydaje się Wam, ze jest chyba skarłowaciały?...taki mały a już tak wygarbiony i brzuszysko miał wypchane że hej! Wziął natychmiast po zarzuceniu zestawu - z opadu bo od razu tykał sygnalizator po położeniu wędziska na podpórkach(standard koszyczek z zanętą karasiową, ale dodatkowo zmieloną na drobniejszą a na haku 4 pinki białe i czerwone). Do tego dwa małe leszczyki i nie wyciagnięta jedna ryba - prawdopodobnie lin bo stawiał znaczny opór...no chyba że karaś się ruszył i to był on....ale nie da się sprawdzić...rybka odpłynęła z haczykiem...szkoda rybki - pomęczy się z obcym ciałem w pusku :(
Załączniki
IMGA0076.JPG
IMGA0076.JPG (194.8 KiB) Przejrzano 12569 razy
IMGA0077.JPG
IMGA0077.JPG (193.67 KiB) Przejrzano 12569 razy
IMGA0079.JPG
IMGA0079.JPG (149.73 KiB) Przejrzano 12569 razy
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
henryk_b
Leszcz
Posty: 34
Rejestracja: śr 25 mar 2015, 05:50

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: henryk_b » sob 11 kwie 2015, 20:59

Garbus pokusił się na pinkę?

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron
Sklep wędkarski Lublin