Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
Bartek
Okoń
Posty: 138
Rejestracja: pt 04 gru 2015, 14:05

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Bartek » czw 10 gru 2015, 20:58

Ja się wybieram ale dopiero po 9.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » czw 10 gru 2015, 21:08

roman9844 pisze:Ja się wybieram, powinienem być jakoś po 6 ;)


Oooo to pewnie się stykniemy :) Ja będę zaczynał od cypla, powinienem być coś koło 6:30.

Bartek pisze:Ja się wybieram ale dopiero po 9.


To się pewnie miniemy, bo ja do 9:30 będę łowił.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » czw 10 gru 2015, 21:22

Tomasz_jak polecił mi kalosze Rapali. Zaopatrzyłem się w takie. Jutro będą pierwsze testy :) Mam nadzieję, że wypadną o wiele lepiej niż moje poprzednie gumofilce, w których kostniały mi nogi mając 3 pary skarpet w tym neoprenowe. Plusem na wstępie jest ich lekkość.

Obrazek
Awatar użytkownika
Szczupaczinio_85
Szczupak
Posty: 220
Rejestracja: sob 28 mar 2015, 10:16
Lokalizacja: Lublin Wrotków

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Szczupaczinio_85 » czw 10 gru 2015, 22:19

Dzis na lodce nie plakal wiec i ja po nie sie wybiore wkrotce;) na teczowe beda;)
Gdzie patyki tam wyniki ;)
Awatar użytkownika
lukasz88
Leszcz
Posty: 13
Rejestracja: śr 18 lis 2015, 20:53

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: lukasz88 » czw 10 gru 2015, 22:27

Paweł a jakie były poprzednie? Lemigo może? Pytam bo sie zastanawiam nad zakupem grenlanderów.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pt 11 gru 2015, 05:52

Szczupaczinio powiedz lepiej jak tam wyniki na łodzi. Coś się działo?

Lukasz ja wcześniej miałem najzwyklejsze kalosze od Jaxona - 100% guma :-)
Awatar użytkownika
nofy
Okoń
Posty: 193
Rejestracja: śr 18 lis 2015, 20:10
Lokalizacja: Czechów

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: nofy » pt 11 gru 2015, 08:12

1. kalosze, czy "gumofilce" to nie bardzo się nadają.
Ja z racji "wykonywanego zawodu" dużą ilość obówia przetestowałem do przebywania na zewnątrz w warunkach zimowych
i powiem, że najbardziej sprawdzają mi się gumowce np. lemigo z ocieplaną skarpetą w zestawie.
Wersje mają różne, a to zależy od aktywności, bo jak kupisz wersję na największe mrozy a będziesz cały czas chodził, to noga będzie pływać w środku od potu i tak zmarzniesz.
Ja używam teraz modelu z najcieńszą wkładką + 1 para ciepłych skarpet i wystarcza, marznę dopiero po ok. 2 h stania w 1 miejscu, ale to oczywiście kwestia indywidualna, na łódkę wiadomo, że cieplejsze.
Taki offtop, ale chciałem się podzielić swoimi spostrzeżeniami, w końci parę lat po polach i błocie się chodziło;)
ed.2. Ciekaw jestem jak Wam dzisiaj pójdzie.
Ja wybieram się (wreszcie!) jutro rano 6.30-10 i takie pytanie do Was: o takiej porze roku (przymrozki) preferujecie plecionkę, czy może lepsza będzie żyłka?
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » pt 11 gru 2015, 09:24

Ja raczej na przymrozki preferuje zylki. Nie zbieraja tyle wody co plecionka i nie zamarzaja przelotki co 5 czy 10 rzutow. A w taka pogode oblupywanie kostek lodu z przelotek to nic przyjemnego :D jak nie bedzie przymrozkow hardkorowych to moze w Niedziele rusze chyba ostatni raz w tym roku. Ale slyszalem ze ostatnie 3 dni z brzegu totalna klapa wiec nie wiem.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
nofy
Okoń
Posty: 193
Rejestracja: śr 18 lis 2015, 20:10
Lokalizacja: Czechów

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: nofy » pt 11 gru 2015, 10:01

Ja awaryjnie mam jeszcze jeden zbiornik ale trochę dalej za lublinem, z tym, że też nik nie gwarantuje, że tam się coś będzie działo;)
Awatar użytkownika
tomasz_jak
Leszcz
Posty: 48
Rejestracja: pn 13 lip 2015, 09:18

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: tomasz_jak » pt 11 gru 2015, 10:04

Paweł pisze:Tomasz_jak polecił mi kalosze Rapali. Zaopatrzyłem się w takie. Jutro będą pierwsze testy :) Mam nadzieję, że wypadną o wiele lepiej niż moje poprzednie gumofilce, w których kostniały mi nogi mając 3 pary skarpet w tym neoprenowe. Plusem na wstępie jest ich lekkość.



Mam nadzieję że kupiłeś z filcowymi wkładkami bo jak nie to noga marznie,no chyba że do chodzenia po brzegu to luzik.Na łódkę bez wkładek nie radzę :) :)
Awatar użytkownika
Olek
Leszcz
Posty: 18
Rejestracja: śr 30 wrz 2015, 18:03

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Olek » pt 11 gru 2015, 10:41

Ja to w ogóle nie wiem, czy kalosze/spodniobuty i inne wodery na łódkę to dobre rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Bartek
Okoń
Posty: 138
Rejestracja: pt 04 gru 2015, 14:05

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Bartek » pt 11 gru 2015, 11:18

Ja preferuję śniegowce z membraną - ciepłe, nieprzemakalne i oddychające. Sprawdzają się i na łódce i przy łowieniu z brzegu. A jak trzeba to i po kostki w wodę też można wejść bez konsekwencji.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pt 11 gru 2015, 14:42

nofy pisze:o takiej porze roku (przymrozki) preferujecie plecionkę, czy może lepsza będzie żyłka?


Ja pomimo zamarzania przelotek i kołowrotka preferuję plecionkę. Przynajmniej na razie, gdzie te mrozy nie są aż takie duże.

Kadi pisze:Ale slyszalem ze ostatnie 3 dni z brzegu totalna klapa wiec nie wiem.


Kadi Ty nie słuchaj tyle tylko węda w rękę i ogień. To, że ktoś inny nikt nie złowił nie znaczy, że Ty nie możesz i na odwrót. Powodów braku holu może być wiele tak na prawdę. U nas dzisiaj przez pierwsze kilka godzin zapowiadała się totalna klapa, a nie wyszło tak najgorzej.

tomasz_jak pisze:Mam nadzieję że kupiłeś z filcowymi wkładkami


Jest wkładka. Dzisiaj nałożyłem jeszcze swoje skarpety neoprenowe i muszę powiedzieć, że z efektu jestem bardzo zadowolony. Stałem nawet grubo ponad godzinę w wodzie i nic mi nie przemarzło. Ciepło i sucho :) Przez chwilę czułem tylko delikatny chłód w palcach, ale szybko przeszło. Ogólnie byłem dzisiaj 6 godzin, także próba ciepła jestdobra. Zakup więc uważam za jak najbardziej udany i mogę śmiało polecić te buty.

Olek pisze:Ja to w ogóle nie wiem, czy kalosze/spodniobuty i inne wodery na łódkę to dobre rozwiązanie.


A co Olek polecasz na łódź?


Wracając jednak do samej wyprawy. Łowiliśmy z Romanem, który w rzeczywistości ma na imię Mateusz :) przed sześć godzin od samego świtu. Trochę nam się przedłużyło, bo planowałem tylko do 9:30 łowić, ale co tam :) Rewelacji nie było, ale coś tam się działo. Mi się udało zlowić dwa okonie w granicach 25 cm. Obydwa zaatakowały Dragon Phantom Print 7,5 cm w kolorze perły. Najpierw mialem ze 3 uderzenia na większą wersję Phantoma, ale bez zacięcia. Zmiana na mniejszy rozmiar poskutkowała. Obydwa równiez zostały złowione w tym samym miejscu - https://goo.gl/maps/JPGt9rrRnfQ2

Roman złowił jednego szczupaczka i jeden mu spadł. Dzisiaj dziadki na cyplu zaszaleli. Przy nas mieli 3 szczupaki (o dziwo zostały wypuszczone) i jedno spudłowane branie na trupa z gruntu. Ryba ciągnęła linkę chyba z minutę czasu, były trzy odjazdy i facet czekał z zacięciem nie wiadomo na co.

Foty

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wpis na blogu - http://zalewzemborzycki.com/dwa-garbusy-11-12-2015/

Bartek byłeś też? Czekaliśmy na Ciebie, bo pisałeś, że będziesz po 9.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pt 11 gru 2015, 14:45

lukasz88 pisze:Paweł a jakie były poprzednie? Lemigo może? Pytam bo sie zastanawiam nad zakupem grenlanderów.


Poprzednie to były zwykłe gumiaki od Jaxona kupione za 20 zł.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pt 11 gru 2015, 17:48

Nasza ekipa w Wędkarskim Świecie :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Bartek
Okoń
Posty: 138
Rejestracja: pt 04 gru 2015, 14:05

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Bartek » pt 11 gru 2015, 18:19

Byłem, ale tylko na 20 minut na molo przetestować nowy wobler i po urwaniu go w 15-tym rzucie zrezygnowałem z dalszego łowienia i wróciłem do domu.
Awatar użytkownika
Tomala
Sandacz
Posty: 625
Rejestracja: pt 19 cze 2015, 14:17

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Tomala » pt 11 gru 2015, 18:19

Troszkę lepsza jakość, można przeczytać całość :)
Załączniki
11945925.jpg
11945925.jpg (217.43 KiB) Przejrzano 2107 razy
Awatar użytkownika
nofy
Okoń
Posty: 193
Rejestracja: śr 18 lis 2015, 20:10
Lokalizacja: Czechów

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: nofy » pt 11 gru 2015, 21:47

czy ktoś się jutro rano wybiera na rybki? pytam teoretycznie, bo właśnie zaczęło padać i chyba nic z tego nie wyjdzie...
Awatar użytkownika
Olek
Leszcz
Posty: 18
Rejestracja: śr 30 wrz 2015, 18:03

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Olek » pt 11 gru 2015, 23:15

Paweł pisze:
nofy pisze:
Olek pisze:Ja to w ogóle nie wiem, czy kalosze/spodniobuty i inne wodery na łódkę to dobre rozwiązanie.


A co Olek polecasz na łódź?



Pawle, jako, że w tym roku po raz pierwszy miałem okazję pływać na łódce czytałem troszkę jak do tego podejść i sporo osób odradza tego typu obuwie (wodoszczelne) na łódkę, gdyż w razie wypadnięcia ze środka pływającego nabierają wody i zachowują się jak "betonowe buciki".

P.S Piękne połowy :)
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 12 gru 2015, 09:04

Olek pisze:Pawle, jako, że w tym roku po raz pierwszy miałem okazję pływać na łódce czytałem troszkę jak do tego podejść i sporo osób odradza tego typu obuwie (wodoszczelne) na łódkę, gdyż w razie wypadnięcia ze środka pływającego nabierają wody i zachowują się jak "betonowe buciki".


Ooo widzisz. O bezpieczeństwie nie pomyślałem, a rzeczywiście masz rację. Co prawda bardzo rzadko się raczej z łódki wypada, ale jak już coś takiego się zdarzy to rzeczywiście może być problem. Kiedyś oglądałem reportaż o tym czy sum byłby w stanie wciągnąć człowieka pod wodę i okazało się, że potrzeba na prawdę niewielkiej siły, aby zatopić człowieka. Sum zrobiłby to bez najmniejszego problemu.
Awatar użytkownika
nofy
Okoń
Posty: 193
Rejestracja: śr 18 lis 2015, 20:10
Lokalizacja: Czechów

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: nofy » sob 12 gru 2015, 10:49

tak jak myślałem, choć pogoda nie najgorsza jak na tą porę roku, to o kontakt z rybą ciężko.
Byłem od 6.30 do 9.30 ale nawet podbicia, jak pytałem innych to też bez kontaktu, także trzeba chyba poczekać aż front atmosferyczny przejdzie i ciśnienie się ustabilizuje....
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 12 gru 2015, 11:21

Poniedziałek zapowiada się obiecująco. 1025 hpa ciśnienie, wiatr na poziomie 3-4m/s zachodni, temperatura lekko poniżej 0. Jeżeli choróbsko mnie nie rozłoży to zapewne ruszę od strony pola w trzcinki. Z tego co wiem w niedzielę parę osób planuje pływać. Cały dzień będzie spory wiatr, a wieczorem to już sajgon. W porywach do 27 m/s. W taki wiatr raz, że mało przyjemnie, a dwa to już raczej niebezpiecznie. Ja przy takim wietrze bym się już nie odważył i na pewno nie w grudniu. W ciepły lipiec jakbym się jeszcze wykąpał to pal licho, ale teraz to za nic w świecie.
Awatar użytkownika
tomasz_jak
Leszcz
Posty: 48
Rejestracja: pn 13 lip 2015, 09:18

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: tomasz_jak » sob 12 gru 2015, 11:47

No ja jutro napieram na łódeczkę.Coś tam ma powiewać niestety ale zobaczymy.Może akurat przy cięższej pogodzie coś ładnego siądzie:) :) :)
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 12 gru 2015, 13:12

tomasz_jak pisze:No ja jutro napieram na łódeczkę.Coś tam ma powiewać niestety ale zobaczymy.Może akurat przy cięższej pogodzie coś ładnego siądzie:) :) :)


Jak będziecie brać łódkę z Grzybowej proponuję wziąć przynajmniej dwie kotwice. Przy takim wietrze jaki ma być jutro nam jedna (ta największa) kotwica nie trzymała łodzi.
Awatar użytkownika
tomasz_jak
Leszcz
Posty: 48
Rejestracja: pn 13 lip 2015, 09:18

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: tomasz_jak » sob 12 gru 2015, 13:32

Paweł pisze:Jak będziecie brać łódkę z Grzybowej proponuję wziąć przynajmniej dwie kotwice. Przy takim wietrze jaki ma być jutro nam jedna (ta największa) kotwica nie trzymała łodzi.


Damy radę.Z tego co sprawdzałem z rana nie będzie tak źle.

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

cron
Sklep wędkarski Lublin