Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » czw 06 lip 2017, 10:59

Jest jeszcze nocny zander od Michała
Załączniki
michal_06_07.jpg
michal_06_07.jpg (150.1 KiB) Przejrzano 320 razy
Awatar użytkownika
Mietek
Szczupak
Posty: 461
Rejestracja: ndz 02 lip 2017, 22:55

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Mietek » czw 06 lip 2017, 11:23

Ja przedwczoraj wieczorem troszkę porzucałem, ale niestety nic - oprócz ładnych zdjęć zachodu słońca i kilku puknięć ;) Ale w weekend będę na mazurach i mam nadzieje że Piłakno będzie tak samo owocne jak w zeszłym roku :)
Awatar użytkownika
nofy
Okoń
Posty: 193
Rejestracja: śr 18 lis 2015, 20:10
Lokalizacja: Czechów

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: nofy » czw 06 lip 2017, 13:07

A ciekaw jestem Waszych opinii o nocnym/wieczornym polowaniu na sandały z łodzi na zalewie?
Zastanawiam się nad wypadem w przyszłym tygodniu na łódkę wieczorem i tak myślę, co będzie lepsze, nastawić się na opad czy wobki płytko schodzące i bliżej brzegów szukać ryb?
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » czw 06 lip 2017, 15:37

W zeszłym roku bardzo dużo chodziłem i po zmierzchu, jak i kilka godzin przed świtem. Niestety nie miałem rewelacyjnych wyników. Niby od czasu do czasu coś skubało, ale tylko kilka sztuk wyjąłem. Jak dla mnie za dnia są lepsze wyniki, lub na przetarciu dnia i nocy.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » czw 06 lip 2017, 20:11

Mam info z pierwszej ręki. Od przyszłego roku nie będzie obniżenia górnych wymiarów na sandacza i szczupaka na zalewie. Jedynie będzie zmniejszony limit ilościowy do jednej sztuki dziennie.

Wnioski o zmniejszenie górnych wymiarów na ZZ w ogóle nie został wzięty pod głosowanie. Był głosowany górny wymiar na wszystkich wodach stojących okręgu lubelskiego; 85 na sandacza i szczupaka, jednak nie został on przegłosowany. Nic się w tej materii nie zmienia.
Awatar użytkownika
Speed
Szczupak
Posty: 388
Rejestracja: wt 09 cze 2015, 14:23
Lokalizacja: Lublin Felin

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Speed » czw 06 lip 2017, 20:38

Szkoda, jednak myślę, że kto bierze hurtowo ten się nawet nie zawaha przy "ponadgabarycie". Przepisy jedno, mięsiarze drugie.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » czw 06 lip 2017, 21:03

Speed pisze:Szkoda, jednak myślę, że kto bierze hurtowo ten się nawet nie zawaha przy "ponadgabarycie". Przepisy jedno, mięsiarze drugie.


Ta kwestia już się zmienia. Nie jeden już się dwa razy zastanowi czy zabrać małego, czy brać ponad limit.
Awatar użytkownika
Speed
Szczupak
Posty: 388
Rejestracja: wt 09 cze 2015, 14:23
Lokalizacja: Lublin Felin

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Speed » czw 06 lip 2017, 21:13

Paweł pisze:Ta kwestia już się zmienia. Nie jeden już się dwa razy zastanowi czy zabrać małego, czy brać ponad limit.
Nie mogę się z tym nie zgodzić ;-) w tym roku dużo mniej czasu spędzam nad zalewem, ale faktycznie da się zauważyć poprawę.
Awatar użytkownika
hombre06
Szczupak
Posty: 237
Rejestracja: śr 06 lip 2016, 10:04

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: hombre06 » czw 06 lip 2017, 23:36

Paweł pisze:Ta kwestia już się zmienia. Nie jeden już się dwa razy zastanowi czy zabrać małego, czy brać ponad limit.


A inny dalej sobie wpisze jedną rybkę, odstawi i wróci po kolejną. Niestety ten przepis jest niemal niemożliwy do wyegzekwowania.
Bartłomiej B.
1988
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » pt 07 lip 2017, 05:34

Ja byłem wczoraj od 16.30 do 21.00. Od 18 do 20 spalilem z 8 brań i to konkretnych kopniec Sandaczowych. Takie brania z opadu że było je widać na plecionce i czuć na ręce. Łowiłem praktycznie w jednym miejscu i wiem że siedział tam Sandacz niestety mam z nim sprawę do wyjaśnienia :D jakiej wielkości może być Sandalek który ma między pierwszymi zębami 2.5 cm odstępu. Mam stygmaty na gumie po braniu, wbite Sandaczowe zęby, symetrycznie na spodzie gumy i przebita aż na wylot czyli były długie. Niestety chwycił za sam brzuch gumy i wyrwalem mu ją z pyska :/
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pt 07 lip 2017, 07:56

hombre06 pisze:A inny dalej sobie wpisze jedną rybkę, odstawi i wróci po kolejną. Niestety ten przepis jest niemal niemożliwy do wyegzekwowania.


Jak najbardziej jest. Wiadomo, że nie w stu procentach, ale jakaś część już jest egzekwowana. PSR najwięcej mandatów ma wystawionych, za nie wpisanie ryby po opuszczeniu łowiska. Tu w przypadku zalewu w znacznej mierze się sprawdzi w przypadku łódek, bo na nich wyjeżdża duża ilość ryb. Kontrolując spływające łodzie nie na kombinuje się wiele. Sandacze od czasu do czasu mają tendencję do brań jak szalone i w łodzi 3 osobowej było 6 sandaczy. Teraz zmniejszy się to o połowę.

Patrząc jednak na całokształt sprawy robienia z łowisk pustostanów, jest to tylko kosmetyczna zmiana. Władze PZW dostają od wielu kół sygnały o potrzebie wprowadzenia różnego rodzaju ograniczeń, jednak boją się, że w związku z tymi ograniczeniami spadnie ilość członków. Moim skromnym byłoby odwrotnie, czego przykładem są wody górskie, gdzie po wprowadzeniu odcinków no-kill ilość górskich zezwoleń bardzo wzrosła. Nie wiem, czy wszystkie władze często przebywają nad naszymi wodami i słyszą pokątnie, co myslą wędkarze i jaki procent tych ludzi łowi sandacze i wymiarowe szczupaki. Dlatego bardzo mnie ciekawi na jakiej podstawie są wyciągane takie wnioski. Być może wielu ma jedną i tą samą myśl od 40 lat, nie bacząc na zachodzące zmiany, rozwój wędkarstwa i zmieniające się trendy.

Nie ulega mojej wątpliwości już w tej chwili, że na naszym zalewie jest gro ludzi potrafiących łowić regularnie duże sztuki. Łowili sandacze wiele lat temu, rok temu i łowią w tym roku. Takich ludzi jest jednak garstka, którzy w znacznej mierze zabierają te ryby. A co z kilku set pływającycy innych, mniej znających zwyczaje zanderów? Trafienie z łodzi wymiarowego sandacza z przypadku jest rzeczą praktycznie niemożliwą. Ba! W tym roku doświadczeni gracze pływają uzbrojeni bardziej w technologię i mają taki problem. Czy to czasem nie wynika z powodu coraz mniejszej populacji tej ryby? Mi się wydaję, że tak właśnie jest, i to nie przez sumy i nie dlatego, że ryba nie bierze, bo tak najprościej jest mówić.
Awatar użytkownika
Speed
Szczupak
Posty: 388
Rejestracja: wt 09 cze 2015, 14:23
Lokalizacja: Lublin Felin

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Speed » pt 07 lip 2017, 08:37

Paweł pisze:Moim skromnym byłoby odwrotnie, czego przykładem są wody górskie, gdzie po wprowadzeniu odcinków no-kill ilość górskich zezwoleń bardzo wzrosła.
Jakby nie patrzeć, ciągnie ludzi w miejsca, gdzie są ryby i ciężko zejść o kiju. Jest jak mówisz: nie wprowadzą limitów to mięsiarze wyłowią wszystko co się da. Jeżeli jednak limity będą to niech chociaż połowa z nich wypuści to co powinien to już będzie co łowić dalej. Jak ktoś się chce pobawić to są jeszcze leszcze :mrgreen:
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pt 07 lip 2017, 09:29

Szczupak złowiony przez Kacpra :)
Załączniki
kacper_07_07.jpg
kacper_07_07.jpg (166.56 KiB) Przejrzano 614 razy
Awatar użytkownika
Krzysztopor
Leszcz
Posty: 8
Rejestracja: pt 06 lis 2015, 12:42

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Krzysztopor » pt 07 lip 2017, 13:59

Paweł pisze:
hombre06 pisze:A inny dalej sobie wpisze jedną rybkę, odstawi i wróci po kolejną. Niestety ten przepis jest niemal niemożliwy do wyegzekwowania.


Nie ulega mojej wątpliwości już w tej chwili, że na naszym zalewie jest gro ludzi potrafiących łowić regularnie duże sztuki. Łowili sandacze wiele lat temu, rok temu i łowią w tym roku. Takich ludzi jest jednak garstka, którzy w znacznej mierze zabierają te ryby. A co z kilku set pływającycy innych, mniej znających zwyczaje zanderów? Trafienie z łodzi wymiarowego sandacza z przypadku jest rzeczą praktycznie niemożliwą. Ba! W tym roku doświadczeni gracze pływają uzbrojeni bardziej w technologię i mają taki problem. Czy to czasem nie wynika z powodu coraz mniejszej populacji tej ryby? Mi się wydaję, że tak właśnie jest, i to nie przez sumy i nie dlatego, że ryba nie bierze, bo tak najprościej jest mówić.


Tak się zastanawiam, że może oprócz cąłego mięsiarstwa jest też problem z samą wodą. Czy zalew jako zbiornik jest optymalny do wzrostu ryb drapieżnych. Ani sandacz, ani szczupak nie rośnie szybko. Jakość wody chyba jest taka sobie. Sanepid ostatnnio publikował jakiś raport. Stan wody niski.
Awatar użytkownika
leszek
Leszcz
Posty: 19
Rejestracja: czw 26 mar 2015, 06:51

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: leszek » pt 07 lip 2017, 14:02

Krzysztopor pisze:Tak się zastanawiam, że może oprócz cąłego mięsiarstwa jest też problem z samą wodą. Czy zalew jako zbiornik jest optymalny do wzrostu ryb drapieżnych. Ani sandacz, ani szczupak nie rośnie szybko. Jakość wody chyba jest taka sobie. Sanepid ostatnnio publikował jakiś raport. Stan wody niski.


Dla sandacza mętna woda to przyjazne środowisko.
Rano nie braly, a potem przestaly
Awatar użytkownika
Krzysztopor
Leszcz
Posty: 8
Rejestracja: pt 06 lis 2015, 12:42

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Krzysztopor » pt 07 lip 2017, 14:08

leszek pisze:
Krzysztopor pisze:Tak się zastanawiam, że może oprócz cąłego mięsiarstwa jest też problem z samą wodą. Czy zalew jako zbiornik jest optymalny do wzrostu ryb drapieżnych. Ani sandacz, ani szczupak nie rośnie szybko. Jakość wody chyba jest taka sobie. Sanepid ostatnnio publikował jakiś raport. Stan wody niski.


Dla sandacza mętna woda to przyjazne środowisko.


Mętna woda może i ok, ale już chyba woda z plaga bakterii i pływającym jedzeniem, które podgryza tasiemiec to już chyba nie.
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3285
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » pt 07 lip 2017, 20:28

Mnie bardziej zastanawia dlaczego tak niski stan wody jest na zalewie? Komuś przeszkadza wyższy poziom? Chce spowodować "śmierć" zalewu? Woda zaczyna po prostu śmierdzieć "trupim bagnem", prawie każdy leszcz ma na sobie te pijawki, coraz mniej żywych szczeżuj wyciągam a więcej pustych muszli. Coś jest na rzeczy czy przesadzam? W tamtym roku też był niski stan dość długo ale tego smrodu i pijawek nie było.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
nofy
Okoń
Posty: 193
Rejestracja: śr 18 lis 2015, 20:10
Lokalizacja: Czechów

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: nofy » pt 07 lip 2017, 21:17

Prawdopodobnie taki stan wody spowodowany jest problemami prawnymi między MOSiR a właścicielem elektrowni.... Ciężki i stary temat bo nie wszystko w Polsce jest takie proste i łatwe jakbyśmy chcieli.... A ktoś widocznie boi się podjąć ostatecznej decyzji i może nieświadomie przyczynia się do śmierci zalewu. A inna kwestia to stale rosnąca i kumulowana przez "plytkość" zalewu, eutrofizacja wód przez azotany i fosforan z nawozów - nieuregulowanych spływ powierzchniowych z pól (na całej zlewni Bystrzycy), ale to też temat rzeka....
Dave Walker
Leszcz
Posty: 30
Rejestracja: czw 20 kwie 2017, 19:04

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Dave Walker » pt 07 lip 2017, 23:50

Niska woda bo tama jest w trakcie remontu, lewą stroną wcale woda nie płynie jakieś worki z piaskiem rury folie nawrzucane tak że remont w toku a i tak cieknie jak przez ser szwajcarski, prawą stroną za to woda zasuwa aż miło posłuchać.
Awatar użytkownika
Rafiki
Szczupak
Posty: 326
Rejestracja: czw 28 kwie 2016, 20:27

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Rafiki » sob 08 lip 2017, 08:25

Witam. Dla wszystkich zainteresowanych niski stan wody jest utrzymywany ponieważ zapora boczna zalewu zemborzyckiego od mostu na cienistej do dzikiej plaży jak stwierdził fachowiec z MOSiR nadaje się do remontu. Cytując ( panie 40 lat nikt nic z tym nie robił...). A taki remont może trwać i trwać...
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 08 lip 2017, 08:50

Rybki od Rafiki i magiczny zaczep, który okazał się dywanem :)
Załączniki
rafiki_08_07.jpg
rafiki_08_07.jpg (121.82 KiB) Przejrzano 406 razy
rafiki1_08_07.jpg
rafiki1_08_07.jpg (152.28 KiB) Przejrzano 406 razy
rafiki2_08_07.jpg
rafiki2_08_07.jpg (93.77 KiB) Przejrzano 406 razy
rafiki3_08_07.jpg
rafiki3_08_07.jpg (103.55 KiB) Przejrzano 406 razy
rafiki4_08_07.jpg
rafiki4_08_07.jpg (143.33 KiB) Przejrzano 406 razy
Awatar użytkownika
Jerk
Leszcz
Posty: 18
Rejestracja: wt 28 mar 2017, 09:36

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Jerk » sob 08 lip 2017, 11:56

U mnie wczoraj z rana dwa pistolety i jeszcze parę brań, po jednym z których, prawdopodobnie ładny szczupak zabrał mojego rippera razem z połową haka :shock:
Załączniki
eIPcDPqibQo.jpg
eIPcDPqibQo.jpg (99.68 KiB) Przejrzano 362 razy
ky--u0w7F3E.jpg
ky--u0w7F3E.jpg (59.32 KiB) Przejrzano 362 razy
cBy4dpYugHU.jpg
cBy4dpYugHU.jpg (55.03 KiB) Przejrzano 362 razy
Dave Walker
Leszcz
Posty: 30
Rejestracja: czw 20 kwie 2017, 19:04

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Dave Walker » sob 08 lip 2017, 13:21

Jerk pisze:ładny szczupak zabrał mojego rippera razem z połową haka :shock:

Taki szajs zniechęca do wędkowania, człowiek raz na ruski miesiąc wybierze się na ryby ma na haku coś ładnego a tu niespodzianka która nie miała prawa się zdarzyć, tak samo wczoraj u mnie miałem coś ładnego na haku i agrafka pękła, takich producentów powinno się od razu na forach piętnować i omijać ich produkty szerokim łukiem. Ja miałem coś takiego http://sklepwedkarski.pl/product-pol-64 ... ekane.html wydawałoby się że najsolidniejszy szajs na rynku agrafka jak na rekina a okazało się inaczej.
Awatar użytkownika
hombre06
Szczupak
Posty: 237
Rejestracja: śr 06 lip 2016, 10:04

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: hombre06 » sob 08 lip 2017, 14:08

Ten konkretny rodzaj agrafki czasem trzeba dogiąć żeby dobrze trzymała. Ewentualnie jest opcja że nie zapiąłeś jej przy zmianie przynęty (każdemu zdarza się przeoczyć raz na jakiś czas).
Bartłomiej B.
1988
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 08 lip 2017, 14:53

Moim zdaniem ten rodzaj agrafki nadaje się tylko i wyłącznie do mocowania koszyka na rurce antysplątaniowej. Ja używam też Jaxona, ale ten model http://zzsklep.pl/akcesoria-drobne/221- ... roz10.html i to koniecznie rozmiar 10, nie mniejszy. Jeszcze nie miałem z nimi żadnych wypadków. Nie polecam również agrafek na wolframach Stan-Mar. Prostują się na 50cm sandaczu.

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Krzysiek i 34 gości

Sklep wędkarski Lublin