Zalew Zemborzycki Ogólnie

Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: siwy » czw 31 maja 2018, 18:36

Najlepiej wymiana gwarancyjna po "walce z przypadkowym sumem"(dopisać z żalem, że prawie się udało), do spawania to ciut gorzej...ale nie beznadziejnie i da się zrobić - trzeba całkowicie rozebrać kołowrót bo body mocno się nagrzeje i na pewno będzie ponowne malowanie po szlifie spawu...może tuż po spawie będzie trzeba będzie całość wygrzać/odpuszczać by wyrównać kryształy alu i utwardzić całość przed szlifowaniem i malowaniem...nie wiem ile zakosztuje ale da się zrobić...no i farba musi być do "amelinum" :)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Kadi » czw 31 maja 2018, 18:45

No ja polamalem wędkę z premedytacją i nawet nie jechała na serwis tylko sklep wysłał drugą. Wystarczy dobra ściema i załatwione :D
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
kocio
Szczupak
Posty: 498
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: kocio » czw 31 maja 2018, 20:58

Powiedz ze lapales na feeder było branie wędka spadła na murek i pękło.... Mi tak przeszło.
Awatar użytkownika
dbrodzikb
Leszcz
Posty: 24
Rejestracja: ndz 08 paź 2017, 21:24

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: dbrodzikb » ndz 03 cze 2018, 22:20

Panowie czy jest jakies inne miejsce oprócz betonowego slipu przy wierzy gdzie mogę podjechać pod wode i zrzucić ponton. Dzisiaj wodowałem i zwijałem sie przy wierzy na slipie rano spoko bo malo ludzi ale już po południu dużo ludzi sie kręciło i było to trochę denerwujące z resztą trochę strach zostawiać sprzęt jak idzie sie po samochód. jesli są koledzy po kiju to zawsze ktoś przypilnuje ale jak jestem sam to trochę strach.
Awatar użytkownika
Tomala
Sandacz
Posty: 625
Rejestracja: pt 19 cze 2015, 14:17

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Tomala » ndz 03 cze 2018, 22:33

dbrodzikb pisze:Panowie czy jest jakies inne miejsce oprócz betonowego slipu przy wierzy gdzie mogę podjechać pod wode i zrzucić ponton. Dzisiaj wodowałem i zwijałem sie przy wierzy na slipie rano spoko bo malo ludzi ale już po południu dużo ludzi sie kręciło i było to trochę denerwujące z resztą trochę strach zostawiać sprzęt jak idzie sie po samochód. jesli są koledzy po kiju to zawsze ktoś przypilnuje ale jak jestem sam to trochę strach.


Jest to niestety jedyne legalne miejsce :(
A o kompana do wspólnego wędkowania nie ciężko, wystarczy dać info ;)
Awatar użytkownika
W-łowca
Okoń
Posty: 147
Rejestracja: ndz 08 lis 2015, 21:16

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: W-łowca » śr 06 cze 2018, 20:15

Dziś w okolicach rękawa grupka osób wyławiała coś dna. Mieli siatki, podbieraki i łopaty. Ktoś wie kto i w jakim celu takie działania?
Awatar użytkownika
tomek_m
Szczupak
Posty: 243
Rejestracja: pt 03 lip 2015, 18:21

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: tomek_m » śr 06 cze 2018, 20:21

W-łowca pisze:Dziś w okolicach rękawa grupka osób wyławiała coś dna. Mieli siatki, podbieraki i łopaty. Ktoś wie kto i w jakim celu takie działania?

tam często ochotkę na zawody pozyskują, pewnie to działali :)
Machaj wędą, a ryby i tak nie będą
Awatar użytkownika
Ziomalovsky
Karaś srebrzysty
Posty: 75
Rejestracja: pn 02 kwie 2018, 22:10

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Ziomalovsky » śr 06 cze 2018, 21:52

tomek_m pisze:
W-łowca pisze:Dziś w okolicach rękawa grupka osób wyławiała coś dna. Mieli siatki, podbieraki i łopaty. Ktoś wie kto i w jakim celu takie działania?

tam często ochotkę na zawody pozyskują, pewnie to działali :)


Dokładnie, łopatkami laduja mul doo siateczek a pozniej to pluczą i zostaje ochotka. a podbieraki? :idea:
Ostatnio przy okazji spiningowania wyciągnalem patyk ponad metrowej dlugosci, ktory byl naciety a w miejscu naciecia byla przywiazana zylka prawdopodobnie urwana. Wie ktos czemu to moglo sluzyc? :?
nie masz kapusty to nie rob bigosu
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: siwy » śr 06 cze 2018, 23:50

...yyy...albo wędka "leszczynowa" - samoróbka, albo sprzęt kłusowniczy "samołówka" - wbity w dno elastyczny kij zacina i amortyzuje ruchy ryby - zazwyczaj znajdowałem/zahaczałem spinningując grube żyłki przywiązane pod wodą do korzeni krzaków, itp, a na nich po kilkanaście haków z rosówkami, itp a na końcu jakiś kamień/cegłówka utrzymujący zestaw pod wodą....

..albo dziecku łuk się złamał i w złości wrzucił patyk z resztką cięciwy do wody ;-)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Mietek
Szczupak
Posty: 461
Rejestracja: ndz 02 lip 2017, 22:55

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Mietek » pt 08 cze 2018, 16:55

W sobotę podczas GP nie ma zakazu wędkowania ze środków pływających, co nie?
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Kadi » pt 08 cze 2018, 17:44

Zawody rozegrane zostaną na Zalewie Zemborzyckim z brzegu w trzech sektorach.
UWAGA!!! NIEDOZWOLONE JEST ŁOWIENIE Z WSZELKIEGO RODZAJU POMOSTÓW ORAZ MOLO. DOPUSZCZAMY BRODZENIE W SPODNIOBUTACH.

http://www.pzw.org.pl/lublin/wiadomosci ... okregu_lub

Ni ma łódek :)
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Tomala
Sandacz
Posty: 625
Rejestracja: pt 19 cze 2015, 14:17

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Tomala » pt 08 cze 2018, 18:34

Łódki zawodników owszem będą, a łowienie prywatne jest dozwolone.
Awatar użytkownika
Mietek
Szczupak
Posty: 461
Rejestracja: ndz 02 lip 2017, 22:55

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Mietek » sob 09 cze 2018, 06:38

Dzieki :) źle sprecyzowalem pytanie :D chodzilo mi o to, czy jako "nie zawodnik" mogę łapać :D
Awatar użytkownika
Mietek
Szczupak
Posty: 461
Rejestracja: ndz 02 lip 2017, 22:55

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Mietek » sob 09 cze 2018, 17:28

Miałem dzis rozmowę z policjantem na slipie i sie dowiedziałem, że jest zakaz wędkowania od portu do wakeparku włączając w to oczywiście znaki kardynalne na wodzie. Czyli na dobra sprawe dopiero prawie od linii wieża-molo wrotkowskie mozna łowić. Na razie policja informuje i poucza, ale z czasem będą karać. Paweł, mozesz potwierdzić bądź zaprzeczyć?
Awatar użytkownika
Lepki
Karaś srebrzysty
Posty: 66
Rejestracja: wt 10 paź 2017, 22:22

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Lepki » sob 09 cze 2018, 18:57

Czyli od wiezy mozna łapac za wieza juz nie?
Awatar użytkownika
Puszatek
Karaś srebrzysty
Posty: 67
Rejestracja: sob 13 maja 2017, 22:22

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Puszatek » sob 09 cze 2018, 19:46

Lepki pisze:Czyli od wiezy mozna łapac za wieza juz nie?


Za wieżą w którą stronę?

Czy można od wieży w stronę trybun? A co z tym niebieskim pomostem?
Awatar użytkownika
Mietek
Szczupak
Posty: 461
Rejestracja: ndz 02 lip 2017, 22:55

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Mietek » sob 09 cze 2018, 19:49

Nie wiem jak z pomostami - chodzi o łowienie z łodzi. Od wieży w strone trybun można.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Paweł » sob 09 cze 2018, 21:01

Mietek pisze:Miałem dzis rozmowę z policjantem na slipie i sie dowiedziałem, że jest zakaz wędkowania od portu do wakeparku włączając w to oczywiście znaki kardynalne na wodzie. Czyli na dobra sprawe dopiero prawie od linii wieża-molo wrotkowskie mozna łowić. Na razie policja informuje i poucza, ale z czasem będą karać. Paweł, mozesz potwierdzić bądź zaprzeczyć?


Potwierdzał tego nie będę, bo to bzdura. Po pierwsze na zalewie nie ma żadnego portu, a po drugie niech podadzą podstawę prawną na, której będą pisać mandaty. Policja jest w temacie wędkarstwa, prawa wodnego, czy ustawy o rybactwie śródlądowym bardzo często nie douczona i powielają przez kogoś powiedziane bzdury. Jeżeli poda policjant podstawę prawną do mandatowania, ja wówczas zweryfikuję zgodność. Na razie pływamy tam normalnie.

Zakaz wędkowania musi mieć jakieś uzasadnienie. Na zalewie są przynajmniej 2 tabliczki zakazujące wędkowania, które są bezprawne.
Awatar użytkownika
Mietek
Szczupak
Posty: 461
Rejestracja: ndz 02 lip 2017, 22:55

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Mietek » sob 09 cze 2018, 21:46

Paweł pisze:
Mietek pisze:Miałem dzis rozmowę z policjantem na slipie i sie dowiedziałem, że jest zakaz wędkowania od portu do wakeparku włączając w to oczywiście znaki kardynalne na wodzie. Czyli na dobra sprawe dopiero prawie od linii wieża-molo wrotkowskie mozna łowić. Na razie policja informuje i poucza, ale z czasem będą karać. Paweł, mozesz potwierdzić bądź zaprzeczyć?


Potwierdzał tego nie będę, bo to bzdura. Po pierwsze na zalewie nie ma żadnego portu, a po drugie niech podadzą podstawę prawną na, której będą pisać mandaty. Policja jest w temacie wędkarstwa, prawa wodnego, czy ustawy o rybactwie śródlądowym bardzo często nie douczona i powielają przez kogoś powiedziane bzdury. Jeżeli poda policjant podstawę prawną do mandatowania, ja wówczas zweryfikuję zgodność. Na razie pływamy tam normalnie.

Zakaz wędkowania musi mieć jakieś uzasadnienie. Na zalewie są przynajmniej 2 tabliczki zakazujące wędkowania, które są bezprawne.


Właśnie tego głosu potrzebowałem :D Podobno łódki wędkarzy "przeszkadzają" policji w wypłynięciu i obserwacji wody :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Kadi » wt 12 cze 2018, 19:44

#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Tomala
Sandacz
Posty: 625
Rejestracja: pt 19 cze 2015, 14:17

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Tomala » wt 12 cze 2018, 20:36


Ciekawi mnie powód sprzedaży :D
Awatar użytkownika
Rybkarz
Szczupak
Posty: 232
Rejestracja: śr 16 gru 2015, 13:57

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Rybkarz » wt 12 cze 2018, 21:03

Tomala pisze:

Ciekawi mnie powód sprzedaży :D


Zapewne rewelacyjny rybostan i brak kłusowników.
Tomasz

Koło LSM FART
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: siwy » wt 12 cze 2018, 23:14

Nie wiem czy sprzedadzą....ale jakby co, to mogę przyjąć darowiznę, akurat znam się na naprawach włókien szklanych gdyby trzeba coś poprawić, knagi, itp pomontować solidnie...na podatek od darowizny wyskrobię i do SSRu i na rybki jak znalazł będzie - przyczepkę w tydzień zrobię do samochodu...tylko żeby dali jeśli nie pójdzie na alledrogo :-D
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: siwy » wt 12 cze 2018, 23:31

...chciałbym wiedzieć dlaczego sprzedają...myślę, że to wszystko wina SSRu hehe :-D - odwala robotę za tych co kasę biorą za to samo, a rzadko na zalewie bywają...mam nadzieję, że zaskoczą mnie i dołożą trochę kaski i w zamian kupią dwie inne z silnikami podobnej klasy, albo nawet przeznaczą jedną na potrzeby SSR na zalewie (jak coś, to mogę trzymać klucze i kanisterek na wahę :-D )
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
pitello
Karaś srebrzysty
Posty: 64
Rejestracja: pt 25 lis 2016, 23:17

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: pitello » wt 12 cze 2018, 23:52

za taka kasę można kilka ton narybku drapieżnika wpuścić. Potem na 3 lata zakazać spiningowania i wędkowania z łodzi ,więc łódź będzie niepotrzebna . A potem będzie eldorado

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości

Sklep wędkarski Lublin