Zalew Zemborzycki Ogólnie

Awatar użytkownika
Ziomalovsky

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Ziomalovsky » śr 06 cze 2018, 21:52

tomek_m pisze:
W-łowca pisze:Dziś w okolicach rękawa grupka osób wyławiała coś dna. Mieli siatki, podbieraki i łopaty. Ktoś wie kto i w jakim celu takie działania?

tam często ochotkę na zawody pozyskują, pewnie to działali :)

Dokładnie, łopatkami laduja mul doo siateczek a pozniej to pluczą i zostaje ochotka. a podbieraki? :idea:
Ostatnio przy okazji spiningowania wyciągnalem patyk ponad metrowej dlugosci, ktory byl naciety a w miejscu naciecia byla przywiazana zylka prawdopodobnie urwana. Wie ktos czemu to moglo sluzyc? :?
nie masz kapusty to nie rob bigosu
Awatar użytkownika
siwy

Postautor: siwy » śr 06 cze 2018, 23:50

...yyy...albo wędka "leszczynowa" - samoróbka, albo sprzęt kłusowniczy "samołówka" - wbity w dno elastyczny kij zacina i amortyzuje ruchy ryby - zazwyczaj znajdowałem/zahaczałem spinningując grube żyłki przywiązane pod wodą do korzeni krzaków, itp, a na nich po kilkanaście haków z rosówkami, itp a na końcu jakiś kamień/cegłówka utrzymujący zestaw pod wodą....

..albo dziecku łuk się złamał i w złości wrzucił patyk z resztką cięciwy do wody ;-)
Bądź dobry jak chleb, ale nie daj się zjeść...
Awatar użytkownika
Mietek

Postautor: Mietek » pt 08 cze 2018, 16:55

W sobotę podczas GP nie ma zakazu wędkowania ze środków pływających, co nie?
Awatar użytkownika
Kadi

Postautor: Kadi » pt 08 cze 2018, 17:44

Zawody rozegrane zostaną na Zalewie Zemborzyckim z brzegu w trzech sektorach.
UWAGA!!! NIEDOZWOLONE JEST ŁOWIENIE Z WSZELKIEGO RODZAJU POMOSTÓW ORAZ MOLO. DOPUSZCZAMY BRODZENIE W SPODNIOBUTACH.

http://www.pzw.org.pl/lublin/wiadomosci ... okregu_lub

Ni ma łódek :)
Tomasz K.
1988
C&R
Awatar użytkownika
Tomala

Postautor: Tomala » pt 08 cze 2018, 18:34

Łódki zawodników owszem będą, a łowienie prywatne jest dozwolone.
Awatar użytkownika
Mietek

Postautor: Mietek » sob 09 cze 2018, 06:38

Dzieki :) źle sprecyzowalem pytanie :D chodzilo mi o to, czy jako "nie zawodnik" mogę łapać :D
Awatar użytkownika
Mietek

Postautor: Mietek » sob 09 cze 2018, 17:28

Miałem dzis rozmowę z policjantem na slipie i sie dowiedziałem, że jest zakaz wędkowania od portu do wakeparku włączając w to oczywiście znaki kardynalne na wodzie. Czyli na dobra sprawe dopiero prawie od linii wieża-molo wrotkowskie mozna łowić. Na razie policja informuje i poucza, ale z czasem będą karać. Paweł, mozesz potwierdzić bądź zaprzeczyć?
Awatar użytkownika
Lepki

Postautor: Lepki » sob 09 cze 2018, 18:57

Czyli od wiezy mozna łapac za wieza juz nie?
Awatar użytkownika
Puszatek

Postautor: Puszatek » sob 09 cze 2018, 19:46

Lepki pisze:Czyli od wiezy mozna łapac za wieza juz nie?

Za wieżą w którą stronę?

Czy można od wieży w stronę trybun? A co z tym niebieskim pomostem?
Awatar użytkownika
Mietek

Postautor: Mietek » sob 09 cze 2018, 19:49

Nie wiem jak z pomostami - chodzi o łowienie z łodzi. Od wieży w strone trybun można.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Lokalizacja: Sklep Wędkarski Lublin, ul.Romera 37/2, Tel: 533-357-333
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł » sob 09 cze 2018, 21:01

Mietek pisze:Miałem dzis rozmowę z policjantem na slipie i sie dowiedziałem, że jest zakaz wędkowania od portu do wakeparku włączając w to oczywiście znaki kardynalne na wodzie. Czyli na dobra sprawe dopiero prawie od linii wieża-molo wrotkowskie mozna łowić. Na razie policja informuje i poucza, ale z czasem będą karać. Paweł, mozesz potwierdzić bądź zaprzeczyć?

Potwierdzał tego nie będę, bo to bzdura. Po pierwsze na zalewie nie ma żadnego portu, a po drugie niech podadzą podstawę prawną na, której będą pisać mandaty. Policja jest w temacie wędkarstwa, prawa wodnego, czy ustawy o rybactwie śródlądowym bardzo często nie douczona i powielają przez kogoś powiedziane bzdury. Jeżeli poda policjant podstawę prawną do mandatowania, ja wówczas zweryfikuję zgodność. Na razie pływamy tam normalnie.

Zakaz wędkowania musi mieć jakieś uzasadnienie. Na zalewie są przynajmniej 2 tabliczki zakazujące wędkowania, które są bezprawne.
Awatar użytkownika
Mietek

Postautor: Mietek » sob 09 cze 2018, 21:46

Paweł pisze:
Mietek pisze:Miałem dzis rozmowę z policjantem na slipie i sie dowiedziałem, że jest zakaz wędkowania od portu do wakeparku włączając w to oczywiście znaki kardynalne na wodzie. Czyli na dobra sprawe dopiero prawie od linii wieża-molo wrotkowskie mozna łowić. Na razie policja informuje i poucza, ale z czasem będą karać. Paweł, mozesz potwierdzić bądź zaprzeczyć?

Potwierdzał tego nie będę, bo to bzdura. Po pierwsze na zalewie nie ma żadnego portu, a po drugie niech podadzą podstawę prawną na, której będą pisać mandaty. Policja jest w temacie wędkarstwa, prawa wodnego, czy ustawy o rybactwie śródlądowym bardzo często nie douczona i powielają przez kogoś powiedziane bzdury. Jeżeli poda policjant podstawę prawną do mandatowania, ja wówczas zweryfikuję zgodność. Na razie pływamy tam normalnie.

Zakaz wędkowania musi mieć jakieś uzasadnienie. Na zalewie są przynajmniej 2 tabliczki zakazujące wędkowania, które są bezprawne.

Właśnie tego głosu potrzebowałem :D Podobno łódki wędkarzy "przeszkadzają" policji w wypłynięciu i obserwacji wody :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kadi

Postautor: Kadi » wt 12 cze 2018, 19:44

Tomasz K.
1988
C&R
Awatar użytkownika
Tomala

Postautor: Tomala » wt 12 cze 2018, 20:36

Ciekawi mnie powód sprzedaży :D
Awatar użytkownika
Rybkarz

Postautor: Rybkarz » wt 12 cze 2018, 21:03

Tomala pisze:

Ciekawi mnie powód sprzedaży :D

Zapewne rewelacyjny rybostan i brak kłusowników.
Tomasz

Obrazek
Awatar użytkownika
siwy

Postautor: siwy » wt 12 cze 2018, 23:14

Nie wiem czy sprzedadzą....ale jakby co, to mogę przyjąć darowiznę, akurat znam się na naprawach włókien szklanych gdyby trzeba coś poprawić, knagi, itp pomontować solidnie...na podatek od darowizny wyskrobię i do SSRu i na rybki jak znalazł będzie - przyczepkę w tydzień zrobię do samochodu...tylko żeby dali jeśli nie pójdzie na alledrogo :-D
Awatar użytkownika
siwy

Postautor: siwy » wt 12 cze 2018, 23:31

...chciałbym wiedzieć dlaczego sprzedają...myślę, że to wszystko wina SSRu hehe :-D - odwala robotę za tych co kasę biorą za to samo, a rzadko na zalewie bywają...mam nadzieję, że zaskoczą mnie i dołożą trochę kaski i w zamian kupią dwie inne z silnikami podobnej klasy, albo nawet przeznaczą jedną na potrzeby SSR na zalewie (jak coś, to mogę trzymać klucze i kanisterek na wahę :-D )
Awatar użytkownika
pitello

Postautor: pitello » wt 12 cze 2018, 23:52

za taka kasę można kilka ton narybku drapieżnika wpuścić. Potem na 3 lata zakazać spiningowania i wędkowania z łodzi ,więc łódź będzie niepotrzebna . A potem będzie eldorado
Awatar użytkownika
Rowino

Postautor: Rowino » śr 13 cze 2018, 11:49

pitello pisze:za taka kasę można kilka ton narybku drapieżnika wpuścić. Potem na 3 lata zakazać spiningowania i wędkowania z łodzi ,więc łódź będzie niepotrzebna . A potem będzie eldorado

A dlaczego akurat zakaz spiningowania? A może zakazać połowu na grunt i na spławik? A dlaczego tylko na 3 lata? Lepiej na 5 lat. A najlepiej to całkowicie zakazać wędkowania. Wtedy to nie będzie eldorado - to będzie istny raj. Jak za komuny.
Łowię tylko na spining a i tak podstawowe łowisko dla Lublina czyli ZZ jest wyłączone za spiningowania przez 5 miesięcy w roku. (a składkę płacę pełną a nie 7/12 składki rocznej). Nie jestem ortodoksem no-kill ale i nie zabieram wszystkiego co się uczepiło na haczyk, przestrzegam regulaminu, sprzątam po sobie i po innych wędkarzach i dlaczego chcesz mnie jeszcze ukarać zakazem spiningu na ZZ?
Moim zdaniem problemem nie jest fakt spinigowania czy innej formy łowienia. Zabieranie nadmiernej ilości ryb, niewłaściwe zarybienia, sposób ochrony wód przez odpowiednie służby a przede wszystkim postawa i sposób działania wędkarzy - myślę, że to są przyczyny naszej wędkarskiej rzeczywistości.
I myślisz ile czasu zajmie wędkarzom po trzyletnim zakazie połowu ryb doprowadzenie Zalewu do stanu z dzisiaj. Obstawiam, że nie dłużej jak pół sezonu.
www.metrobikes.pl
rowery części akcesoria serwis
Awatar użytkownika
Kadi

Postautor: Kadi » śr 13 cze 2018, 14:54

Nie zarybiać wąsatą wydrą i już :D Ja z czystym sumieniem mogę powiedzieć że od 5 lat z Zalewu nie zabrałem żadnej ryby :D Z Bystrzycy też nie, rzadko mam okazję doświadczyć pokusy zabrania bo zwyczajnie nie łowię wymiarowych ryb :D
Tomasz K.
1988
C&R
Awatar użytkownika
siwy

Postautor: siwy » śr 13 cze 2018, 20:29

...a ja tak sobie jeszcze myślę, że zarząd może na minusie jest i szuka kasy na jego pokrycie...

...a ciekawe co by się stało, gdyby zalew zarybić porządnie ukleją i płocią...obecnie drapieżnik wyjada nawet własne potomstwo - widziałem jak boleń ok.50cm gonił grupkę 15cm boleni...więc mniejsze tym łatwiej mu upolować...ilu z Was koledzy łowi leszcze wielkości 5-15cm?...ja już dawno tak małego nie widziałem.
Awatar użytkownika
don1976

Postautor: don1976 » śr 13 cze 2018, 21:18

siwy pisze:...a ja tak sobie jeszcze myślę, że zarząd może na minusie jest i szuka kasy na jego pokrycie...

...a ciekawe co by się stało, gdyby zalew zarybić porządnie ukleją i płocią...obecnie drapieżnik wyjada nawet własne potomstwo - widziałem jak boleń ok.50cm gonił grupkę 15cm boleni...więc mniejsze tym łatwiej mu upolować...ilu z Was koledzy łowi leszcze wielkości 5-15cm?...ja już dawno tak małego nie widziałem.

Na feederowych zawodach Farta miałem takiego z leszczyka 10 cm a i jak łowiłem na bata też takie się trafiały :)
Daniel P. Rocznik 1976
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Lokalizacja: Sklep Wędkarski Lublin, ul.Romera 37/2, Tel: 533-357-333
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł » śr 13 cze 2018, 21:23

siwy pisze:.ilu z Was koledzy łowi leszcze wielkości 5-15cm?...ja już dawno tak małego nie widziałem.

Ja ostatnio za często takie łowię. Jednego razu to tylko takie skalary mi weszły w zanętę.
Awatar użytkownika
siwy

Postautor: siwy » śr 13 cze 2018, 22:00

Łeeee....to chyba luzik - skoro są, to drapieżnik ma co jeść :-)

...dawno nie łowiłem na spławik, to nie wiem, a u innych nie zauważyłem jakoś...ale uklei i tak by się trochę przydało :-)
Awatar użytkownika
Ziomalovsky

Postautor: Ziomalovsky » czw 14 cze 2018, 10:18

Slyszalem cos ze mozna wyporzyczyc lodke na zz cos w okolicach 30zl za dobe wie ktos o tym lub ma namiar na kogos?
nie masz kapusty to nie rob bigosu

Wróć do „Zalew Zemborzycki”