Zalew Zemborzycki Ogólnie

Awatar użytkownika
Rowino
Szczupak
Posty: 279
Rejestracja: czw 23 cze 2016, 22:04

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Rowino » śr 01 sie 2018, 15:45

w okręgu Zamość składka "no kill" obowiązuje już w tym roku, wiem bo opłaciłem
www.metrobikes.pl
rowery części akcesoria serwis
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: zpryciarz » śr 01 sie 2018, 18:12

Rowino pisze:w okręgu Zamość składka "no kill" obowiązuje już w tym roku, wiem bo opłaciłem



To by mi pasowało :)
Marcin
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: siwy » śr 01 sie 2018, 18:17

Też tak kcem !!! :-D
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Rybkarz
Szczupak
Posty: 232
Rejestracja: śr 16 gru 2015, 13:57

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Rybkarz » śr 01 sie 2018, 21:30

Składka "no kill" poza niewątpliwie główną swoją zaletą jaką jest promowanie wędkarstwa sportowego, ma jedną bardzo dużą wadę o której nie chce pisać publicznie.

Natomiast wprowadzenie zasad całkowitego "no kil" na tylu łowiskach i rygorystyczne wymiary dolne i górne to nowa jakość. Jeszcze do niedawna "Panom" z PZW nie pozwalały na to operaty rybackie, a sam pomysł zgłoszenia takiego wniosku na zebraniach kół kwitowali " dajcie spokój, to w PZW nie przejdzie, nie pozawalają na to operaty ani ichtiolodzy".

Ale jak widać się da... trzeba tylko ze stanowisk wyciąć tych, którzy całkowicie nie widzą takich możliwości i tych , którzy pod pozorem "pogodzenia" dwóch stron uniemożliwiają zmiany na lepsze.
Tomasz

Koło LSM FART
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: siwy » śr 01 sie 2018, 21:55

Mniejsze składki dla tych co wolą łowić "no kill" uważam za chybiony pomysł, bo lepiej byłoby w zamian dopuścić takim osobom możliwość połowu w trollingu, czy choćby ostatnio poruszany temat ClonkTeaser'a niż zmniejszać i tak mizerny budżet (może raczej źle wykorzystywany budżet)...tak jakoś to widzę mniej/więcej.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Paweł » czw 02 sie 2018, 08:17

Rybkarz pisze:Składka "no kill" poza niewątpliwie główną swoją zaletą jaką jest promowanie wędkarstwa sportowego, ma jedną bardzo dużą wadę o której nie chce pisać publicznie.

Natomiast wprowadzenie zasad całkowitego "no kil" na tylu łowiskach i rygorystyczne wymiary dolne i górne to nowa jakość. Jeszcze do niedawna "Panom" z PZW nie pozwalały na to operaty rybackie, a sam pomysł zgłoszenia takiego wniosku na zebraniach kół kwitowali " dajcie spokój, to w PZW nie przejdzie, nie pozawalają na to operaty ani ichtiolodzy".

Ale jak widać się da... trzeba tylko ze stanowisk wyciąć tych, którzy całkowicie nie widzą takich możliwości i tych , którzy pod pozorem "pogodzenia" dwóch stron uniemożliwiają zmiany na lepsze.


Dlatego ja bym Ciebie widział jako działacza PZW. Nie ma co się panowie wstydzić bycia w szeregach działaczy związku, tylko trzeba realizować porządnie nasze (wędkarzy) wizję dotyczące aktualnego wędkarstwa. Ja działam już 2 lata. Przez tak krótki okres widzę, jak beton powoli, ale sukcesywnie się rozkrusza. Robi się coraz więcej młodych grup, które uparcie drążą i drążą swoje cele.
Awatar użytkownika
Rowino
Szczupak
Posty: 279
Rejestracja: czw 23 cze 2016, 22:04

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Rowino » czw 02 sie 2018, 21:52

Nie uważam, że mniejsze składki za "no kill" to zły pomysł. Według mnie idealnym rozwiązaniem jest podstawowa składka na zagospodarowanie i ochronę wody i wtedy możesz łowić ryby ale nie możesz zabierać. Za wszystko co zabrałeś płacisz według cennika. no szczupak 20 zł za kilogram. Z końcem roku zdajesz rejestr i skarbnik w kole podlicza - tyle i tyle masz do dopłaty bo zabrałeś tyle i tyle ryb. Za niewpisanie ryby do rejestru kara finansowa + zabranie uprawnień do wędkowania do końca roku a do tego częste kontrole i każdy wędkarz uprawniony do kontrolowania drugiego wędkarza. Niestety w polskiej rzeczywistości to się nie sprawdzi.
www.metrobikes.pl
rowery części akcesoria serwis
Awatar użytkownika
Techno'88
Leszcz
Posty: 47
Rejestracja: ndz 01 lip 2018, 11:12

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Techno'88 » wt 07 sie 2018, 00:58

Witam. Od niedawna posiadam ponton. Nie wiem dokładnie jaki to model, ale jest to rosyjski gumowy, jednoosobowy, choć we dwóch da radę z podkulonymi nogami. Bez ławeczek do siedzenia. Mam pytanie gdzie mogę go zarejestrować w Lublinie jak najbliżej Śródmieścia? Czy mogę to zrobić w Urzędzie Miasta na Wieniawskiej, tam gdzie składałem wniosek o wydanie karty wędkarskiej? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mietek
Szczupak
Posty: 461
Rejestracja: ndz 02 lip 2017, 22:55

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Mietek » wt 07 sie 2018, 05:26

Zrobisz to tylko w tym miejscu i kosztuje to 17 zł - https://lublin.eu/urzad-miasta-lublin/s ... 008,w.html

I dodatkowo:

Kod: Zaznacz cały

WYMAGANE DOKUMENTY:
Wniosek zawierający następujące dane:
· imię i nazwisko, miejsce zamieszkania, Nr dowodu osobistego, PESEL posiadacza sprzętu,
· dane techniczne sprzętu pływającego umożliwiające jego identyfikację, a w szczególności jego rodzaj, szerokość i długość.


Wniosek dostaniesz bez problemu na miejscu, ale musisz znać dane techniczne pontonu.
Awatar użytkownika
Techno'88
Leszcz
Posty: 47
Rejestracja: ndz 01 lip 2018, 11:12

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Techno'88 » wt 07 sie 2018, 06:16

Bardzo dziękuję. Chodziło mi właśnie o konkretną odpowiedź. Jednak widzę, że będę jeszcze prosił o pomoc w rozszyfrowaniu danych technicznych, gdyż są po rosyjsku. Postaram się później wrzucić zdjęcia to może również będę miał szczęście w uzyskaniu odpowiedzi. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję
Awatar użytkownika
jankozbi
Okoń
Posty: 187
Rejestracja: śr 09 wrz 2015, 13:25

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: jankozbi » wt 07 sie 2018, 08:19

Wystarczy określić we wniosku co to za rodzaj środka pływającego czyli, w twoim przypadku ponton i podać jego rzeczywiste wymiary.
Awatar użytkownika
kocio
Szczupak
Posty: 498
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: kocio » wt 07 sie 2018, 08:57

Wystarczy znać długość pontonu zaświadczenie pobierasz z budynku ZUS i naprzeciwko idziesz do urzędu przez rondo opłacić i wracasz z powrotem po kwit malujesz numery farba biała (mi została mogę Ci dać) wysokość 10 cm szerokość 1 cm.
Awatar użytkownika
Techno'88
Leszcz
Posty: 47
Rejestracja: ndz 01 lip 2018, 11:12

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Techno'88 » wt 07 sie 2018, 11:16

No i gitara! Dzięki Wam za pomoc. A za farbę podziękuję. Tak się składa, że akurat muszę kupić. Dziewczyna się ucieszy bo w końcu jej mebel pomaluję, przy okazji. Jutro rano lecę na Zana i sprawa będzie załatwiona. Mam nadzieję, że z pontonu będę miał lepsze wyniki. Pzdr
Awatar użytkownika
kocio
Szczupak
Posty: 498
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: kocio » śr 08 sie 2018, 09:17

Ja mam farbę dedykowana do pontonu ja pomalowałem i jest ok.
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: zpryciarz » pt 10 sie 2018, 09:46

Panowie prośba o fachową pomoc.

Otóż zastanawiam się nad dozbrojką do moich gum 10cm
W różnych artykułach piszą, że takich maluchów sie nie dozbraja. Po moim ostatnim wypadzie gdzie mialem kilka pustych brań zastanawiam się czy to wina leży po mojej stronie - złego zacięcia czy lużnej żyłki, czy też brania są delikatne i nie ma opcji zapięcia na pojedyńczy hak.

Używam ostatnio gum SG cannibal 100cm - mają fajna prace i myśle żę mała dozbrojka im by nie zaszkodziła na stalce.
Wiadomo, że wiąże się to z większą ilościa zaczepów, ale możę być i tak że będzie więcej ryb zapiętych .

Jako iż wszystkie rybki wypuszczam ( narazie same maluchy ) zależy mi też aby ryba była w dobrej kondycji. I tu gdzieś wyczytałem, że dozbrojka może siać spustoszenie wśród ryb gdy ją głęboko połkną.

i jak tu pogodzić żęby nie mieć pustych brań, ale też nie kaleczyć mocno ryb.
I tak nastawiając się na sandacza uzywam przyponów ze względu na szczupaki w większości opinni ograniczam brania.

ktoś coś doradzi ?

Ave
Marcin
Awatar użytkownika
Rybkarz
Szczupak
Posty: 232
Rejestracja: śr 16 gru 2015, 13:57

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Rybkarz » pt 10 sie 2018, 14:04

Dozbroić można zawsze ale...

1. zakłócisz pracę gumy, zwłaszcza na lekkiej główce
2. zwiększysz ilość zaczepów i strat
3. wiele ryb, które agresywnie łykną tak małą gumę z dozbrojką, nie przeżyje

Są takie dni kiedy ryby tylko skubią gumy a są takie, że pistolet połknie gumę prawie taką jak on sam.

Jedyna rada to częściej bywać na rybach.
Tomasz

Koło LSM FART
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: zpryciarz » pt 10 sie 2018, 14:39

Rybkarz pisze:Dozbroić można zawsze ale...

1. zakłócisz pracę gumy, zwłaszcza na lekkiej główce
2. zwiększysz ilość zaczepów i strat
3. wiele ryb, które agresywnie łykną tak małą gumę z dozbrojką, nie przeżyje

Są takie dni kiedy ryby tylko skubią gumy a są takie, że pistolet połknie gumę prawie taką jak on sam.

Jedyna rada to częściej bywać na rybach.



Co racja to racja .
Zastanawiałem sie nad mała kotwiczką na stalce - to chyba nie zakłóciłoby pracy wydaje mi sie :)
Marcin
Awatar użytkownika
Rybkarz
Szczupak
Posty: 232
Rejestracja: śr 16 gru 2015, 13:57

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Rybkarz » pt 10 sie 2018, 18:25

Stalka i fluocarbon jest sztywny i niestety zakłóca, zwłaszcza małe gumy. Mi lepiej na sandacze sprawdzała się pleciona na dozbrojce, ale jest ryzyko, że szczupak przetnie.
Tomasz

Koło LSM FART
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: siwy » pt 10 sie 2018, 18:45

W tym roku zmniejszyłem wielkość gum do 4-7cm i jest lepiej - prawie każdy atak to ryba na kiju...bez szaleństwa ale kilka wymiarowców było i boleń wymiarowy (drugi wymiarowy na przynętę boleniową więc nie liczę)...może wielkość gumy ma znaczenie?
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: zpryciarz » pt 10 sie 2018, 19:31

siwy pisze:W tym roku zmniejszyłem wielkość gum do 4-7cm i jest lepiej - prawie każdy atak to ryba na kiju...bez szaleństwa ale kilka wymiarowców było i boleń wymiarowy (drugi wymiarowy na przynętę boleniową więc nie liczę)...może wielkość gumy ma znaczenie?




to może byc i to . W sumie w tym roku sandaczyki bo tak je trzeba nazwać tylko na 7cm gume brały
Marcin
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: siwy » ndz 12 sie 2018, 15:39

Czy Was też co raz wylogowuje? Czy na lapatopie czy na telefonidle problem ten sam - nawet przy zmianie tematu forum potrafi mnie wyrzucić...albo piszę, piszę, chcę wysłać a tu "zaloguj ponownie" i tracę wypociny...
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Puszatek
Karaś srebrzysty
Posty: 67
Rejestracja: sob 13 maja 2017, 22:22

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Puszatek » ndz 12 sie 2018, 15:58

siwy pisze:Czy Was też co raz wylogowuje? Czy na lapatopie czy na telefonidle problem ten sam - nawet przy zmianie tematu forum potrafi mnie wyrzucić...albo piszę, piszę, chcę wysłać a tu "zaloguj ponownie" i tracę wypociny...


Tak, mnie też. Jakiś bug się trafił...
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: zpryciarz » ndz 12 sie 2018, 16:04

Puszatek pisze:
siwy pisze:Czy Was też co raz wylogowuje? Czy na lapatopie czy na telefonidle problem ten sam - nawet przy zmianie tematu forum potrafi mnie wyrzucić...albo piszę, piszę, chcę wysłać a tu "zaloguj ponownie" i tracę wypociny...


Tak, mnie też. Jakiś bug się trafił...



dokładnie to samo :)
Marcin
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: siwy » ndz 12 sie 2018, 16:49

Paweł pewnie zaraz się tym zajmie ;-)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Speed
Szczupak
Posty: 388
Rejestracja: wt 09 cze 2015, 14:23
Lokalizacja: Lublin Felin

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Speed » ndz 12 sie 2018, 18:55

U mnie w telefonie to samo. W sumie nie tylko tu, bo i na innym forum mam ten sam problem.

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 87 gości

cron
Sklep wędkarski Lublin