Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: zpryciarz » wt 14 sie 2018, 14:07

Kadi pisze:Mi się wydaje że ludzie zwyczajnie przestają się chwalić. Masa ludzi jest zarejestrowana i tylko czytają i ''podsłuchują" a posta żadnego nie napiszą :D większość widząc co się dzieje z tą wodą woli zachować dla siebie cenne wskazówki.



jak złapie coś godnego pokazania , to wrzuce ;)

narazie to pozostaje tylko czytać, gratulować i biczować dalej :)
Marcin
Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Bandazyk » wt 14 sie 2018, 17:12

Ja jutro o 4rano dymam na pontonik. Tylko nie wiem gdzie to poplynac...
:twisted:
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: zpryciarz » wt 14 sie 2018, 18:41

Bandazyk pisze:Ja jutro o 4rano dymam na pontonik. Tylko nie wiem gdzie to poplynac...



ja to bym trzcinke obrzucał :) Albo zobacz gdzie Paweł pływa :D
Marcin
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » wt 14 sie 2018, 19:17

Ktoś jutro chętny na łajbę w godzinach 15-21?
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » wt 14 sie 2018, 21:24

zpryciarz pisze:
siwy pisze:Próbujcie na jasne/wręcz żarówiaste i megawibrujące przynęty (duże mocno zamiatające ogony, mocne obrotówki, mocne woblery z grzechotkami, większe główki do podbić na sandacza) - zazwyczaj przy słabej widoczności pomaga...nie bez powodu ryby mają linię boczną ;-)



większe główki ? kurde to ja poszedłem w drugą strone : główki do 6g i lekkie podbicia - czasem nawet powolny podciąg nad głowe wędki i opad . :P

co do żarówek to fakt wszystko mi wzięło na taki kolor. w sklepie mi gośc doradził fiolet-brąz kopyto z brokatem ale nic nie złapałem na to . Może jesienią. Obrotóweczek też kilka fajnych mam recznie robionych więc arsenał na rybki mam. Tylko mi cierpliwości brak do naszego ZZ :)


W zasadzie dobrze godosz :-) ...bo te ostatnie sandacze i boleń były na małym kopytku z główką 6g, ale o długim trzonku haka, że wychodził już pod koniec korpusu przy ogonku. Grot haka bliżej kopytka u mnie zmniejsza ilość pustych brań bez konieczności dozbrojek, które zazwyczaj zakłócają pracę przynęty i zwiększają liczbę zaczepów.

...ale łowię raczej na miękkim dnie, gdzie ołów raczej nie stuka w dno, a zamula :-) Łowiąc na twardziejszym dnie większa waga główki spowoduje mocniejsze uderzenie w dno i intensywniejsze wzburzenie jego cienkiej warstwy osadów.

Warto kombinować ;-)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » wt 14 sie 2018, 21:50

Jasnobrązowe i fioletowo-brązowe niewielkie kopytka a nawet całkiem fioletowe (nawet niebieskawe pod słońce patrząc) czy to z brokatem niebieskawym czy czarnym u mnie skutkowały jedynie okoniami wymiarowymi w bardziej przezroczystej wodzie (Firlej, Kunów, Białka, Tyśmienica) i to raczej w okresie wiosennym - inne gatunki chyba nie były zainteresowane bo nie zauważyłem odprowadzeń. Na zalewie jeszcze nic na nie nie trafiłem.

Ogólnie gdy jest czysta woda to ciemniejsze barwy przynęt również są skuteczne, gdy woda ma już z metr przejrzystości to warto stosować przynęty typu woblerki obklejone prawdziwą skórą uklei/płotki lub inne świetnie imitujące prawdziwą rybę - czasem jedyne na które można oszukać drapieżnika w takich wodach...super czysta woda pozwala rybom łatwiej dostrzec przynętę, ale również jej niedoskonałości i czasem trzeba się nieźle nagimnastykować kijem próbując imitować ruchy prawdziwej rybki, by drapieżnik zaatakował.

...ale nie mieliście kiedyś szczupłego na kiju z czyściutkiej wody, który wziął na megaoczojebny, żarówiasty, jakiś żółto-pomarańczowy woblerek czy gumę?...całkiem nienaturalną?...a szczupły jednak wziął i to często już zacniejsza sztuka, a nie sikut jakiś...warto i takie kolorki mieć w pudełku ;-)

Tak to już jest w wędkarstwie - kombinujemy ile wlezie, mega kijki, super nowoczesne przynęty i zanęty.... a te i tak biorą tylko chłopczykowi siedzącemu obok, łowiącemu na leszczynę ze sznurkiem i zagiętą szpilką z robalem wydłubanym z pod krowiego placka :-D
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: zpryciarz » śr 15 sie 2018, 09:22

dziś 2h kolo mola harcerskiego we 3ch i zero brań. Póżniej koło kąpieliska godzinka i jeden szczupaczek 46cm i spięty sandacz- też poniżej wymiaru. Szkoda że koledzy juz 3ci raz przyjechali i nic nie złapali.

Najlepszy był dziadzio, którego spotkaliśmy. Jak się dowiedział, że chłopaki z okolic Puław i Wisła pod bokiem to sie zdziwił, że zamiast na Wisełce łapać to przyjechali na to bajorko ;p Reakcja jega zajefajna hehehe, ubaw był niezły :)
Marcin
Awatar użytkownika
cornholio01
Karaś srebrzysty
Posty: 65
Rejestracja: sob 21 paź 2017, 10:33

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: cornholio01 » śr 15 sie 2018, 15:39

ponad 80 cm szczupak dostał dziś w łeb,mi się troche mniejsze losowały.....................................................ale,łatwo niejest, jak w tamtym roku :),może na jesieni dorównają :)
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: zpryciarz » śr 15 sie 2018, 18:59

cornholio01 pisze:ponad 80 cm szczupak dostał dziś w łeb,mi się troche mniejsze losowały.....................................................ale,łatwo niejest, jak w tamtym roku :),może na jesieni dorównają :)



Jakoś mało humanitarnie to napisałeś. Nawet jeśli ktoś chciał zabrać rybkę to tekst mi wygląda na mięsiarza "co na haku to w plecaku " :)
Marcin
Awatar użytkownika
cornholio01
Karaś srebrzysty
Posty: 65
Rejestracja: sob 21 paź 2017, 10:33

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: cornholio01 » śr 15 sie 2018, 19:04

szkoda tu jakiekolwiek info dawać,bo zaraz "mięsiarz",możesz myśleć,że i mięsiarz mam to w .................................wiadomo gdzie
Ostatnio zmieniony śr 15 sie 2018, 19:46 przez cornholio01, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ziomalovsky
Karaś srebrzysty
Posty: 75
Rejestracja: pn 02 kwie 2018, 22:10

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Ziomalovsky » śr 15 sie 2018, 19:41

Gdy obserwuje na FB czy forach wędkarzy C&R mam wrażenie że to co robią jest chore. Zamiast w pozytywny sposób promować wypuszczanie rybek, zachęcić innych do robienia tego to stało się to jakaś paranoją. Duże grono szuka tylko pretekstu żeby zmieszać kogoś z błotem... Czy C&R nie ma na celu polepszenia rybostanu i zmieniania mentalności wędkarzy ? "Agresja" w postaci hejtu chyba nie jest dobra forma.
PS sam zabieram ryby do wora chociaż pewnie nie jest to 5% moich połowów. :?
nie masz kapusty to nie rob bigosu
Awatar użytkownika
Ziomalovsky
Karaś srebrzysty
Posty: 75
Rejestracja: pn 02 kwie 2018, 22:10

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Ziomalovsky » śr 15 sie 2018, 19:49

Planuje pojechać w sobotę na feederka i może żywca chce ktoś dołączyć ?
nie masz kapusty to nie rob bigosu
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » śr 15 sie 2018, 20:44

Dzisiaj po raz pierwszy byłem na spina z brzegu w tym sezonie. Brań sporo, ale tylko jeden sandaczyk na brzegu.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » śr 15 sie 2018, 21:39

A u mnie od 17 do 20:30 2 Okonie, 2 spadki i 2 pogryzione gumy. Bieda.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
pawel212333
Karaś srebrzysty
Posty: 90
Rejestracja: sob 08 kwie 2017, 18:12

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: pawel212333 » czw 16 sie 2018, 14:41

Ja byłem na nockę i nic
Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Bandazyk » pt 17 sie 2018, 17:33

Witam. Dzis cos troche napisze no w tym roku rece mi troche opadaja na ten nasz Zalew. Ostatnie "sporo" wypadow jestem bez ryby nawet sikuta czy cos. Pare pogryzionych gumek i ze 2spadki. Bylem i rano i w dzien i pod wieczor w deszczu w sloncu w chmurach. Wczoraj na maxa sie juz zirytowalem. I jeszcze rano wysiadajac z pontonu sie podknalem i jak to Pawly maja w zwyczajach ostatnio umoczylem dupe na plyciznie. (Tel mi dziala) Lapiecie cos czy tylko ja mam takie szczescie?
:twisted:
Awatar użytkownika
Rafiki
Szczupak
Posty: 326
Rejestracja: czw 28 kwie 2016, 20:27

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Rafiki » sob 18 sie 2018, 08:26

Witam. Dzisiaj trafił się jeden szczupak 48 cm i dziwo zjadł 15 cm cannibala ;) . Wąsata Wydra dzisiaj wedkowala na spławik + spinning (niestety krótki szczupak wylądował w torbie) po zwroceniu uwagi dziadek szybko się zwinal i uciekł... Ehhh
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » sob 18 sie 2018, 08:37

"Pan podaruje" hehe można filmiki takie upubliczniać? W sensie że z interwencji takiego typu?
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 18 sie 2018, 10:21

Kadi pisze:"Pan podaruje" hehe można filmiki takie upubliczniać? W sensie że z interwencji takiego typu?


Upubliczniać jeżeli widać twarz to raczej nie, ale ja go już przekazałem do PSR. Być może na podstawie filmu dziadowi uda się wlepić mandat, bo przyznaje się do winy i widać jak łowi na spinning+spławik.
Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Bandazyk » sob 18 sie 2018, 15:15

Pawel nie wybierasz sie tu kiedys na lajbe moze?
:twisted:
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 18 sie 2018, 15:56

Bandazyk pisze:Pawel nie wybierasz sie tu kiedys na lajbe moze?


Wybieram, ale to dopiero w przyszłym tygodniu. Jutro jadę na Dratów z feederem.
Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Bandazyk » sob 18 sie 2018, 15:58

Jak cos to chetnie sie pisze jesli w niedziele bys chcial poplywac. Stawiam dobre chmielowe :-) To ja znocki sumowej co bylem na chwilke z broda. Pzd
:twisted:
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 18 sie 2018, 19:17

Bandazyk pisze:Jak cos to chetnie sie pisze jesli w niedziele bys chcial poplywac. Stawiam dobre chmielowe :-) To ja znocki sumowej co bylem na chwilke z broda. Pzd


Puść mi swój numer na PW i będę się odzywał.
Awatar użytkownika
Ziomalovsky
Karaś srebrzysty
Posty: 75
Rejestracja: pn 02 kwie 2018, 22:10

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Ziomalovsky » ndz 19 sie 2018, 08:42

Kupię gdzieś dzisiaj zanętę i białego robaka ? Wybrałby się na zalew wieczorkiem..
nie masz kapusty to nie rob bigosu
Awatar użytkownika
123
Okoń
Posty: 161
Rejestracja: wt 31 paź 2017, 21:33

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: 123 » ndz 19 sie 2018, 09:26

Zapewne na elizówce

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości

Sklep wędkarski Lublin