Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
Szczupaczinio_85
Szczupak
Posty: 220
Rejestracja: sob 28 mar 2015, 10:16
Lokalizacja: Lublin Wrotków

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Szczupaczinio_85 » ndz 29 mar 2015, 23:44

A czy koledzy nie zapomnieli o takim atraktorze jakim jest melasa?:) Albo połączenie jej z czosnkiem? Na chwilę obecna woda jest jeszcze zimna i trzeba używać mocnych naturalnych zapachów, ponieważ to podobna zasada jak z proteiną na karpiozę, na każdą porę roku inna wchodzi. Ja osobiście wyciskam czocha świeżego i dodaję go do rozrobionej melasy z wodą i odstawiam aż się "przeżre" przez noc. Nad wodą jak rozrabiam zanętę dodaje taki mix do standardowej feederowej zanęty. Zapach jest genialny i przyciąga a melasa daje słodki karmelowy smak który leszcz uwielbia. W zeszłym roku kiedy inni nie mieli brań ja targałem leszki:) Przy okazji dodam że ciekawe sztuki wchodziły mi z kolegą na plażyczkach od strony ul. Grzybowej. W tym tygodniu postaram się wybrać i odnowić moją recepturkę a jeżeli znów zadziała to nie omieszkam się pochwalić;)
Gdzie patyki tam wyniki ;)
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pn 30 mar 2015, 06:42

@Szczupaczinio_85 Dziękuję za cenne wskazówki. Ja akurat zbyt wielkiego doświadczenia nie mam w przygotowaniu zanęt, chociaż udało mi się przygotować kilka własnych mieszanek zrobionych od podstaw z dobrym efektem. Celem jednak była płoć na Bystrzycy. Twoją recepturę również podczas najbliższego wypadu przetestuję :) O Czosnku czytałem wiele dobrego.
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » pn 30 mar 2015, 06:48

Ja też dodaje melase do zanęty i efekty zawsze były ,a wczoraj nie dodałem i efektów tez nie było. Może coś w tym jest.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pn 30 mar 2015, 06:57

krycha pisze:Ja też dodaje melase do zanęty i efekty zawsze były ,a wczoraj nie dodałem i efektów tez nie było. Może coś w tym jest.


W moim przypadku ja jeszcze nigdy nie dodałem melasy i też efekty miałem. Nawet bardzo wczesną wiosną. Trzeba kombinować, ale też trzeba mieć świadomość tego, że czasem są takie dni, że choćby nie wiem co i tak ryby nie będą brały :) Nawet jest jedno takie korupcyjne powiedzenie "Nie biorą tylko ryby" :)
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » pn 30 mar 2015, 07:04

Z tego co pamiętam kolega użył melasy i coś złapał ,choć te brania mogły być efektem innego miejsca.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pn 30 mar 2015, 07:11

krycha pisze:Z tego co pamiętam kolega użył melasy i coś złapał ,choć te brania mogły być efektem innego miejsca.


Tak jak rozmawialiśmy na pewno miejsce ma jakiś wpływ. Ja zawsze w tym miejscu miałem dobre wyniki. Ogólnie na tym stanowisku w zeszłym sezonie miałem często brania na dwie wędki na raz :) Dla innych forumowiczów mowa o tej miejscówce - https://goo.gl/maps/3lkQQ

A łowi ktoś z was na zalewie na method feeder? Znalazłem ciekawy artykuł na ten temat - http://wmh.pl/smf/wedkarstwo-gruntowe-3 ... metody%27/
Awatar użytkownika
kocio
Szczupak
Posty: 498
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: kocio » pn 30 mar 2015, 07:52

Ja w tamtym roku kupiłem melase w plulynie w Parczewie chyba tam było 6 kg za śmieszne pieniądze 15 zł ale nie miałem jakiś wiekszych efektów chyba źle.ja stosowalem zaneta byla.bardzo zbita nie pracowala i to raczej byla.przyczyna
Awatar użytkownika
Szczupaczinio_85
Szczupak
Posty: 220
Rejestracja: sob 28 mar 2015, 10:16
Lokalizacja: Lublin Wrotków

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Szczupaczinio_85 » pn 30 mar 2015, 09:40

kocio pisze:Ja w tamtym roku kupiłem melase w plulynie w Parczewie chyba tam było 6 kg za śmieszne pieniądze 15 zł ale nie miałem jakiś wiekszych efektów chyba źle.ja stosowalem zaneta byla.bardzo zbita nie pracowala i to raczej byla.przyczyna



Jeżeli dodaleś prosto w zanętę to zrobił się kluch, trzeba ją w osobnym pojemniczku rozrobic z wodą na luźno i dopiero dolewać. Dobrze mieć do tego większe wiadro bo wtedy można "wcierać" ją i napowietrzać. Fakt Panowie jednak jest taki że jak pisze admin są dni że co by nie robić to lipa, a to święta racja:) Ryb nie odgadnie:)
Gdzie patyki tam wyniki ;)
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pn 30 mar 2015, 12:10

Szczupaczinio_85 melasę wykorzystujesz do czosnku naturalną? Czy aromatyczną? Ja już z zapachami nie chcę przesadzać :)
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » pn 30 mar 2015, 15:03

Ja melase dodaje tak jak powiedział mi pewein doświadczony wędkarz. Melase dodaję do suchej zanety a potem przysypuje ją i te grudki rozcieram a nastepnie mieszam a na końcu normalnie ją nawilażm.
Awatar użytkownika
kocio
Szczupak
Posty: 498
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: kocio » pn 30 mar 2015, 15:53

Ja nie mam wita.i dlatego tak wychodziło a że miałem jej dużo to nie zapisałem i wychodził klich.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pn 30 mar 2015, 16:23

Z jakich firm macie melasy? Ja upatrzyłem już sobie od Lorpio. W ogóle ta firma przypadła mi do gustu :D
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » pn 30 mar 2015, 16:38

Ja mam zwykłego trapera.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pn 30 mar 2015, 17:04

krycha pisze:Ja mam zwykłego trapera.


Traper niby taki zwykły, ale wielu sąsiadów po kiju go używało go na Zalewie Zemborzyckim jako zanętę z powodzeniem :) Ja oprócz krwi w proszku i śmierdziela to przynęt spinninowych nic innego nie wykorzystywałem tej firmy. Może to mój błąd...
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » pn 30 mar 2015, 17:17

Moj kolega wczoraj używał zanete Trapera i to na karpia. Ja tez nie raz uzywałem i były dobre efekty.
Awatar użytkownika
Szczupaczinio_85
Szczupak
Posty: 220
Rejestracja: sob 28 mar 2015, 10:16
Lokalizacja: Lublin Wrotków

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Szczupaczinio_85 » pn 30 mar 2015, 23:20

admin pisze:Szczupaczinio_85 melasę wykorzystujesz do czosnku naturalną? Czy aromatyczną? Ja już z zapachami nie chcę przesadzać :)



Kupiłem butelke 1L
Skład: 50% cukier+aromat karmelowy

A mam ja jeszcze z zeszłego sezonu:D
Nie widzę łowienia Leszków bez tego specyfiku;)
Gdzie patyki tam wyniki ;)
Awatar użytkownika
Szczupaczinio_85
Szczupak
Posty: 220
Rejestracja: sob 28 mar 2015, 10:16
Lokalizacja: Lublin Wrotków

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Szczupaczinio_85 » pn 30 mar 2015, 23:22

Szczupaczinio_85 pisze:
admin pisze:Szczupaczinio_85 melasę wykorzystujesz do czosnku naturalną? Czy aromatyczną? Ja już z zapachami nie chcę przesadzać :)



Kupiłem butelke 1L
Skład: 50% cukier+aromat karmelowy

A mam ja jeszcze z zeszłego sezonu:D
Nie widzę łowienia Leszków bez tego specyfiku;)

Mam nadzieję że nie nabijam posta:P ja mam melase Boland
Ale wazny jest skład, ja otwieram butle i kosztuję:) Jak aż ta słodycz "piecze" w język tzn. że doooobre:)
Gdzie patyki tam wyniki ;)
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » wt 31 mar 2015, 07:37

Szczupaczinio_85 pisze: Mam nadzieję że nie nabijam posta:P


Nie. tutaj są troszkę luźniejsze zasady niż na innych forach. Moderacja czy ostrzeżenia będą występowały tylko i wyłącznie w skrajnych przypadkach. Nie będzie upominania za posty, które nie są ściśle powiązane z tematem, nie będzie upominania za pisanie bez polskich czcionek, czy z błędami, które wynikły podczas pisania na przykład z telefonu itd. Wypowiedzi nie łamiące prawa, praw autorskich, nie zawierające chamstwa i obrażania innych nie będą ograniczane. W internecie jestem od 1998 roku i przeżyłem na prawdę wiele for o różnej tematyce. Z moich wniosków wynika, że najlepiej się mają fora bez moderacji (oczywiście wyłączając spam generowany przez różne boty sieciowe). Na forach, które w czasach swojej świetności wprowadziły moderację zauważyłem spadek życia oraz tworzenie się tzw kółka wzajemnej adoracji. Tego chciałbym tutaj uniknąć, chociaż wydaje mi się to trudne, ponieważ społeczeństwo wędkarskie niestety ma wysoką tendencję do trollowania i skakania do gardeł, co nie jedna osoba już tutaj w poprzednich postach zauważyła. Z czego to wynika? Przyznam się, że nie mam bladego pojęcia.
Awatar użytkownika
kocio
Szczupak
Posty: 498
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: kocio » wt 31 mar 2015, 15:34

Będę w przyszłym tygodniu w Parczewie to zakupie banke 6 kg tej melasy i moge odlac komuś na sprobunek nie wiem czy jest zła czy źle stosowalem ale nie miałem porazajacych efektów
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » wt 31 mar 2015, 15:54

Ja jak najbardziej jestem chętny do przetestowania na zalewowych leszczach :)
Awatar użytkownika
kocio
Szczupak
Posty: 498
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: kocio » wt 31 mar 2015, 17:35

Ok dam znać
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » śr 01 kwie 2015, 16:02

Dzisiaj na zalewie jedna wielka pustka. Praktycznie brak wędkarzy. Pogoda co prawda średnio sprzyjająca, ale coś delikatnie się działo. Złowiłem trzy leszczyki oraz jeden został spięty. Tak, jak Szczupaczinio polecał zastosowałem czosnek, tylko, że w proszku. Zanęta jaką dzisiaj miałem to Lorpio Megamix Uniwersalna, do niej dodałem 2 łyżeczki czosnku w proszku, stołową łyżkę oleju, pinkę oraz pęczak. Melasy jeszcze się nie doczekałem. Pęczak również przygotowałem z odrobiną czosnku. Do termosa wsypałem 1/4 pęczaku, 1 łyżeczkę czosnku, łyżeczkę oleju. Zalałem 2/3 wody pozostawiając 2-3 cm wolne aby pęczak nie wysadził termosa. Przez 4 godziny siedział w termosie i wyszedł idealnie do założenia na hak. Należ pamiętać, że przed wsypaniem pęczaku do termosa należy go bardzo dokładnie wypłukać.

Niestety jednak pomimo, że mocno liczyłem na brania na pęczak nie doczekałem się ani jednego. Wszystko było na pinkę. Nie poddaje się jednak i przez kilka najbliższych wypraw będę go dalej testował na Zalewie Zemborzyckim.

Co cieszy to, że miałem dzisiaj kontrolę. Miejmy nadzieję, że nie jest to jednorazowa akcja i będzie jak najczęściej.

Foty

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wpis na blogu - http://zalewzemborzycki.com/1-kwietnia-2015/

Tutaj jeszcze foto przedstawiające stan wody na dzień dzisiejszy

Obrazek

Filmik - https://www.youtube.com/watch?v=T2jCnRWAkMM
Awatar użytkownika
leszek
Leszcz
Posty: 19
Rejestracja: czw 26 mar 2015, 06:51

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: leszek » śr 01 kwie 2015, 19:06

Masz zdrowie w taka pogode koczowac za lechami
Rano nie braly, a potem przestaly
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » śr 01 kwie 2015, 19:31

leszek pisze:Masz zdrowie w taka pogode koczowac za lechami


Jak chęci są to i zdrowie będzie :)
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » śr 01 kwie 2015, 21:15

A na makaron ktoś próbował na zalewie? Podobno dobra przynęta na leszcza.

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: zpryciarz i 81 gości

Sklep wędkarski Lublin