Zalew Zemborzycki Ogólnie

Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: zpryciarz » śr 16 sty 2019, 20:31

To co Paweł wspominał , fajnie, że wchodzi przepis o natychmiastowym wpisaniu w rejestr szczupaka , sandacza, okonia, suma od tego roku :)

teraz czytałem, że kawałek Wisły w Krakowie objety jest zakazem spiningowania do maja. Bardzo dobrze . Oby więcej takich pomysłów w miejscach gdzie drapieżni przygotowuje sie i odbywa tarło :)


P.s Siwy ukleja sie nie załapała do wpisywania w rejestr :)
Marcin
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: zpryciarz » śr 16 sty 2019, 20:32

zpryciarz pisze:To co Paweł wspominał , fajnie, że wchodzi przepis o natychmiastowym wpisaniu w rejestr szczupaka , sandacza, okonia, suma od tego roku :)

teraz czytałem, że kawałek Wisły w Krakowie objety jest zakazem spiningowania do maja. Bardzo dobrze . Oby więcej takich pomysłów w miejscach gdzie drapieżni przygotowuje sie i odbywa tarło :)


P.s Siwy ukleja sie nie załapała do natychmiastowego wpisywania w rejestr :)
Ostatnio zmieniony śr 16 sty 2019, 20:44 przez zpryciarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcin
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: siwy » śr 16 sty 2019, 20:41

Hehe :-D Byłby hicior - na zawodach udawało mi się czasem łowić 10-12 uklei na minutę....po kilku minutach miałbym pełny rejestr :-D

Jeszcze nie jestem na bieżąco z nowinkami...tylko te 4ry gatunki trafił obowiązek natychmiastowego wpisu, gdy decydujemy się je zabrać do domu? Czy może jeszcze jakieś?
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: siwy » śr 16 sty 2019, 20:46

A gdyby ktoś miał namiar na aktualny i ujednolicony RAPR na 2019r dla naszego okręgu, to byłbym wdzięczny za wrzucenie linka, bo wersji oficjalnej chyba nie ma, ale czasem pasjonaci sklejają do kupy dokumenty i powstaje jeden konkretny w pdf do ściagnięcia, czy na stronce jakiejś do poczytania ;-)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: zpryciarz » śr 16 sty 2019, 20:52

siwy pisze:Hehe :-D Byłby hicior - na zawodach udawało mi się czasem łowić 10-12 uklei na minutę....po kilku minutach miałbym pełny rejestr :-D

Jeszcze nie jestem na bieżąco z nowinkami...tylko te 4ry gatunki trafił obowiązek natychmiastowego wpisu, gdy decydujemy się je zabrać do domu? Czy może jeszcze jakieś?

\

na szybko przeglądałem w samochodzie i widziałem tylko te w tym punkcie . chyba ze sa jakies inne ktorych niedoczytałem :)
Marcin
Awatar użytkownika
Tomala
Sandacz
Posty: 625
Rejestracja: pt 19 cze 2015, 14:17

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Tomala » śr 23 sty 2019, 22:36

Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Kadi » pt 08 lut 2019, 12:24

Znowu mnie wylogowuje co chwila...
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Rafał
Leszcz
Posty: 36
Rejestracja: ndz 17 wrz 2017, 21:24

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Rafał » pt 22 lut 2019, 06:36

Właśnie widziałem jak policja złapała kłusola z siatką w wilkowie . Wyciągał ryby dużo ich nie było. Oby częściej
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: majula7 » pt 22 lut 2019, 19:50

No to po 500 i jedziemy dalej, ale żeby nie było.
Generalnie to już czas ukrocic trochę zapędy działaczy itd. mamy ustawy lepsze gorsze jak kto woli. Płacimy pieniądze, niemałe, zakaz spina w okresie styczen -
czerwiec zniesli z okręgu lb, to jakim prawem ktoś ustala regulaminy itd.
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: siwy » pt 22 lut 2019, 21:25

majula7 pisze:No to po 500 i jedziemy dalej, ale żeby nie było.
Generalnie to już czas ukrocic trochę zapędy działaczy itd. mamy ustawy lepsze gorsze jak kto woli. Płacimy pieniądze, niemałe, zakaz spina w okresie styczen -
czerwiec zniesli z okręgu lb, to jakim prawem ktoś ustala regulaminy itd.


Chyba nie nadążam za Twoim tokiem myślenia - możesz sprecyzować/rozwinąć myśl? Bo z tego co sie orientuję to na innych naszych wodach poza ZZ można ciągle biegać ze spinem za drapieżnikiem nie będącym w okresie ochronnym.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: majula7 » sob 23 lut 2019, 15:30

Taaa jasne, na zagleboczu mimo dodatkowej opłaty nie. Zastanawiam się nawet nad samoukaraniem i nie przyjęciem mandatu i sprawę roztrzygnie sąd. Zresztą zalewu też to tyczy, wędkarstwo to hobby, jak każde dość kosztowne to dlaczego to ograniczać. Mamy okres ochronny ryb i tylko surowe kary za nieprzestrzeganie tego być, a nie dodatkowe obostrzenia.
Awatar użytkownika
Puch
Leszcz
Posty: 22
Rejestracja: śr 09 sie 2017, 21:24

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Puch » sob 23 lut 2019, 15:44

Ktoś mi powie co powinienem zrobić żeby zmienić koło wędkarskie?
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1618
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: misiek1975 » sob 23 lut 2019, 16:02

Zapłać składkę tam gdzie chcesz należeć i po sprawie
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: majula7 » sob 23 lut 2019, 18:03

A chcesz założyć - pisze się na to i wesprę Cię
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Paweł » sob 23 lut 2019, 18:22

majula7 pisze:Mamy okres ochronny ryb i tylko surowe kary za nieprzestrzeganie tego być, a nie dodatkowe obostrzenia.


Temat ten jest bardzo skomplikowany, a jego rozwiązanie leży zarówno na samej górze, czyli u ustawodawcy, jak i na samym dole wśród strażników SSR. Ludzie w naszym kraju na wielu szczeblach muszą zacząć brać wykroczenia wędkarskie na poważnie, a nie z taką pobłażliwością, jak to jest obecnie. Takie dodatkowe obostrzenia to są często półśrodki, które tylko w małym stopniu rozwiążą problem z kłusownictwem, czy brakiem ryb w wodach.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Kadi » sob 23 lut 2019, 18:35

Rękaw też był pięknym tarliskiem i pyk ni ma wody :D
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Paweł » sob 23 lut 2019, 18:45

don1976 pisze:Dojdzie do tego że tam gdzie trze się ryba w to tarlisko i pyk zakaz wędkowania tak jak na Bystrzycy :evil: :evil: :evil:


Od wielu lat tak mówią przepisy, tylko nikt tego nie egzekwował. Dotyczy to tarlisk, mateczników, zimowisk.
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: majula7 » sob 23 lut 2019, 21:10

No właśnie może czas przewietrzyć struktury od dołu ku górze, czas zmienić podejście. W UK można w Skandynawi tez, to i może i u nas. I żeby była jasność nie mam nic przeciw no kil, zawezaniu wymiarów. Ale zakazy typu zakaz wędkowania mówię stanowczo NIE, hoby jest po to by go uprawiać po ciężkim tygodniu pracy.
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1618
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: misiek1975 » sob 23 lut 2019, 22:46

Majula a może czas dać odpocząć rybom od nas? Niech się spokojnie wytrą a wtedy i nasze szanse na rybkę na haku wzrosną
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1618
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: misiek1975 » sob 23 lut 2019, 22:50

W UK nie wędkują wcale od końca lutego do połowy lub końca czerwca i nie narzekają. Chyba że na komercji ale i tam ryb nie zabierają w ogóle. Tym się właśnie różnimy
Awatar użytkownika
marian89
Szczupak
Posty: 258
Rejestracja: śr 13 sty 2016, 18:08

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: marian89 » pn 25 lut 2019, 16:04

A ja tam jestem za obostrzeniami mającymi na celu poprawić rybostan naszych wód, i tak 90% wędkarzy jeżeli nie łamie to naciąga obecne przepisy jak tylko może, niestety..
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: siwy » pn 25 lut 2019, 23:10

Stara gwardia nauczona "brać ile wlezie" i w najlepszym przypadku ślizga się po krawędzi przepisów lub są osamotnieni w swoim hobby, bo inni wyśmiewają się z nich gdy ryby małe wypuszczają, a młodzi zazwyczaj myślą, że też wszystko im się należy nie podejmując żadnego wysiłku i nie dbając o dobro wspólne - czyli niewiele się różni...tylko się wymaga i jojczy jaka lipa, że wszyscy kradną, itp....

A może by tak ruszyć dupę i pomóc w sprzątaniu po egoistach (pseudo wędkarzach również), pomóc przy budowie tarlisk, wstąpić w zastępy straży rybackiej i patrolować czynnie, czy w końcu udać się na zebranie swojego koła i złożyć wniosek o zmiany dobre dla wszystkich, a nie tylko hejtować i jojczyć na zmiany wprowadzone z powodu grabieżczych praktyk pseudowędkarzy?

Czy gdybyśmy wszyscy dbali o zbiorniki i rybostan, to czy trzeba by zarybień, tworzenia tarlisk, sprzątania po innych...czy potrzeba by PSR i SSR? Czy byłaby moda na C&R - brałoby się rybkę bo byłoby ich dużo, a nie że "inni mi wyłowią a karta musi mi się zwrócić! Dla każdego by starczyło!

Czy wędkarstwo to sposób na tanią, małoryzykowną michę?! (śmiesznie niskie mandaty i niby mała szkodliwość społeczna)

Niestety w tym kraju nadal bardziej dociera się kijem, a nie marchewką...trzeba napierdzielać pałą i walić grube mandaty - inaczej wszystko rozkradną, zniszczą...mają w dupie...nic nie rozumieją lub nie chcą zmian, bo to kosztuje...

Jakim społeczeństwem jesteśmy najlepiej obrazuje ruch drogowy, stosunek pracy (pracodawca-pracownik) i handel - każdy każdego próbuje wyrolować! A jak widać co w życiu codziennym to i nad wodą....chamstwo, złodziejstwo i cwaniactwo !

Wiadomo, że zmiany bolą, ale jeśli nie nastąpią, to będzie jeszcze gorzej...a że składki drogie? - płacimy za naszych poprzedników i "kolegów" którzy nadal kradną obok nas(każdy rachunek przychodzi kiedyś do zapłaty), a my boimy się zwrócić uwagę, bo wyśmieją od frajerów - Frajerem jest ten, który właśnie pozwala się okradać udając, że nie widzi (choć ma aparat w komórce), że nie wiedział gdzie zadzwonić (112,997...choć ma internet w komórce)!!!

Widać nadal żyjemy w czasach, gdzie walka o własną dupę jest ważniejsza od walki o ogień dla całego plemienia!...Każdy aspiruje na samca Alfa(że nikt mu nie podskoczy, bierze co chce wieśniak w klapkach i w dupie ma przepisy dbające o dobro wspólne...a tym czasem to samce Zeta (czytaj "Rzygać się od takiej wiochy chce!")

...oczywiście nie obrażając osób zameldowanych poza miastami - dla mnie wieśniak to stan umysłu, a nie miejsce zameldowania ;-)

Można dyskutować, denerwować się na wysokie opłaty, zwalać winę na poprzedników i innych współczesnych rządzących - ale jeśli sami czegoś nie zrobimy i nie nauczymy tego naszego ludzkiego "narybku", to nie będzie lepiej.

ps. Ostatnio podsłyszałem rozmowę dwóch typów nad Firlejem, że te udzielanie się społeczne dla dobra wszystkich (tarliska, sprzątanie, czynny udział w SSR, itd) że to niby dla poklasku społecznego, żeby zdobyć głosy w przyszłości...a nawet jeśli to co?! Ja właśnie będę klaskał takim ludziom - bo tylko czynem można coś poprawić, a tu widać wyniki i to na same plusy i dla wędkarzy i rybostanu.

Najłatwiej byłoby podnieś składki o 500% i szybciej odbudować wody i rybostan - ale nie o to chodzi by zrobić z tej pasji hobby tylko dla bogaczy. Stąd te akcje sprzątania,tworzenia sztucznych tarlisk, Społecznej Straży (prawie wszystkie koszty strażnicy z własnych kieszeni pokrywają), szkoleń dla młodzieży z technik wędkarskich połączonych z aktywizacją poprawnych zachowań względem przyrody, itd.

Nie ma kasy to trzeba pomóc inaczej...bo wnukom ryby to na starych zdjęciach będziemy pokazywać, a holować to na elektronicznych symulatorach dla graczy...

Tak jak koledzy wcześniej dali do zrozumienia opisując wędkarstwo w innych krajach - nie zmieni się mentalność i przyzwyczajenia to nic się nie zmieni.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: zpryciarz » wt 26 lut 2019, 08:18

siwy pisze:Najłatwiej byłoby podnieś składki o 500% i szybciej odbudować wody i rybostan - ale nie o to chodzi by zrobić z tej pasji hobby tylko dla bogaczy. Stąd te akcje sprzątania,tworzenia sztucznych tarlisk, Społecznej Straży (prawie wszystkie koszty strażnicy z własnych kieszeni pokrywają), szkoleń dla młodzieży z technik wędkarskich połączonych z aktywizacją poprawnych zachowań względem przyrody, itd.

Nie ma kasy to trzeba pomóc inaczej...bo wnukom ryby to na starych zdjęciach będziemy pokazywać, a holować to na elektronicznych symulatorach dla graczy...

Tak jak koledzy wcześniej dali do zrozumienia opisując wędkarstwo w innych krajach - nie zmieni się mentalność i przyzwyczajenia to nic się nie zmieni.



Moim zdaniem nawet jak składka będzie 500% wyższa i tak to nie przyniesie skutku jak sie mentalnośc nie zmieni. Kasa zaraz sie gdzies rozejdzie i bedzie lipa . Akcje typu sprzątanie i edukacja młodego pokolenia to może być klucz do sukcesu .
Ja tam lubie posiedzieć przy kiju dla relaksu po dniu pracy . Do tego jeszcze jakies ognisko czy kociołek i jest Git ;)

Byłem w sobote nad Wisełką i szok ile śmieci płynie z wodą
Marcin
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Paweł » wt 26 lut 2019, 08:41

siwy pisze:ps. Ostatnio podsłyszałem rozmowę dwóch typów nad Firlejem, że te udzielanie się społeczne dla dobra wszystkich (tarliska, sprzątanie, czynny udział w SSR, itd) że to niby dla poklasku społecznego, żeby zdobyć głosy w przyszłości...a nawet jeśli to co?! Ja właśnie będę klaskał takim ludziom - bo tylko czynem można coś poprawić, a tu widać wyniki i to na same plusy i dla wędkarzy i rybostanu.


No tak, najlepiej to tylko komentować. Niestety komentatorzy to zawsze o wiele większa grupa społeczna, niż ludzie czynu.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Kadi » ndz 03 mar 2019, 13:16

Pany. A jak tak oszukać PZW? Jak byśmy wszyscy wpisywali w kartę że co wypad zabieramy komplet z Zalewu to może lepiej by go zarybiali? Bo za.kazsym razem wpisać komplet to okaże się że zabieramy więcej ryb niż oni wypuszczają ;D może by musieli zwiększyć zarybienia? Dajmy na to wpuscili 1000 szt a wyjechało wg rejestrów 800 to myślą spoko jeszcze zostaje to zostajemy przy tym co było. A jakby im tak papierowo wyjeżdżało więcej to co? Zarybiamy więcej? Bo wydaje mi się że oddawanie rok w rok pustych papierów mija się z celem. Nie zabierają ryb a my przecież wpuszczamy. Im się wydaje że te ryby są...
#MięsiarzTeam

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości

cron
Sklep wędkarski Lublin