Zalew Zemborzycki Ogólnie

Awatar użytkownika
siwy

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: siwy » wt 05 mar 2019, 20:49

Takie wpisywanie "na wariata" też nie jest dobre, bo zafałszuje ilość zabieranych ryb, a łatwo zakłócić równowagę gatunkową - nadmiar sandacza czy szczupaka spowodować może zanik drobnicy wyjadanej przez te drapieżniki, a w extremalnych sytuacjach może dojść nawet do karłowacenia drapieżników. Poza tym to zwykłe kłamstwo i nie ważne, że niby w dobrej wierze, by drapieżnika więcej było, skoro skutek może okazać się opłakany.

Wiem jak kolegów irytuje stan naszych wód - MNIE TEŻ! Ale nie tędy droga...

Ja bardzo bym chciał mieć w pobliżu łowisko z potężnymi sumami, ale nie wpiszę, że w tamtym roku za każdym razem gdy byłem nad zalewem to zabierałem suma do domu ;-)

Myślę, że na łowiskach typu NoKill po prostu robi się "odłówy statystyczne" czy jak to się nazywa i na podstawie tego co znajdą w sieciach w procentowy sposób ustalają czego za mało a czego za dużo.

Ciężko tu o jakąś super metodę - każda ma wady i tylko w przybliżony sposób określa ilość danej ryby w bajorze.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
siwy

Postautor: siwy » wt 05 mar 2019, 21:47

Poza tym dla dobrego stanu ilościowego ryb i ich zdrowia trzeba zagwarantować dobrą jakość wody i pożywienie...tym czasem nawet wody brakuje :-D

Myślę, że gdy skończą przebudowę zalewu, wtedy wezmą się za odbudowę w nim życia. Teraz tak na prawdę nikt nie wie czy zarybienia jakie są w planie w ogóle mają rację bytu, gdy nagle okaże się, że rusza budowa i spuszczamy zalew/przenosimy ryby, itp. W trakcie rewitalizacji potrzeba czujnego oka ichtiologów i innych mądrych głów, by w przyszłości nie okazało się, że jakieś rozwiązanie źle wpływa na ryby (bo woda strasznie mętna, za mało natleniona, itd).

Teraz możemy jedynie uważnie patrzeć na dłonie pionowi decyzyjnemu i reagować, gdy coś źle się może dziać w wyniku nie do końca przemyślanych działań ;-)

Jak na razie nigdzie ani słychu ani widu o przebudowie/czyszczeniu zalewu i o innych pracach z tym związanych, a o których było głośno przed wyborami, więc podejrzewam, że zarybienia będą szły wg planu.
Awatar użytkownika
Kadi

Postautor: Kadi » wt 05 mar 2019, 22:44

Mi akurat chodzi o to że teraz wszyscy są super mega no kill i jak zobaczą że zabijasz rybę to Ciebie zabiją :D Jakiś procent z tych wypuszczonych ryb ginie a ogromny procent zabranych nie jest wpisywany w rejestr. A o odłowach kontrolnych w zalewie nigdy nie słyszałem ani nie widziałem. Dane mają z dupy bo z rejestrów do niczego się nie nadają a na podstawie połowów na zawodach mogą stwierdzić, że jest masa leszcza i tyle. Jeżeli na zawodach gdzie startuje ponad setka osób pada 20 ryb do tego jakieś Okonie to może świadczyć tylko o baaardzo marnym rybostanie.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
siwy

Postautor: siwy » śr 06 mar 2019, 23:05

Rozumiem Cię Kadi i też czuję się bezsilny na ten stan rzeczy w zalewie. Jak dla mnie jest po prostu za mało kasy na badania rybostanu, a ludzie w rejestry i tak wpiszą co zechcą lub nie wpiszą zdenerwowani na kolejną biurokrację. Przez to trąbienie o zmianach/przebudowach zalewu mam wrażenie, że władze po prostu nie widzą sensu ratowania rybostanu w konkretniejszy sposób niż zwykłe planowane w budżecie zarybianie - a zarybiać muszą żeby nie było, że nic w tej kwestii nie robią. Jestem przekonany, że doskonale zdają sobie sprawę z rybostanu zalewu bo nie tylko na forum o tym się mówi, ale nie chcą lokować większej kasy w czymś, co nagle może zostać całkiem spuszczone, zaorane, przekopane...i może po 2-3latach z powrotem zalane wodą...a znajdą się tacy, co im wypomną "wyrzucanie kasy w zalewowe błoto" i tego się obawiają...tak to widzę.

Nie bronię ich, po prostu wiem że z pustego i Salomon nie naleje, też czuję jakby działania były za słabe, spóźnione, że zarybianie linem (zbyt mała ilość )ma spowodować jedynie przyrost suma(25-35cm to super żywiec na konkretnego wąsacza) i zapełnić lodówki "dziadkom", bo miesiąc po zarybieniu już nikt nie łowi linów - nie zdążył się rozpłynąć po zalewie bo został zjedzony...a nasze lubelskie PZW na decyzje miasta i Wód Polskich ma takie, jak mrówka na stado słoni...takie odnoszę wrażenie i tyle...a pamiętajmy, że PZW to opieka nad wieloma wodami w naszym okręgu - nasz zalew jest tylko jedną z nich, a wielu mieszkańcom Lublina bywającym nad zalewem po prostu przeszkadzamy...
Awatar użytkownika
Bandazyk

Postautor: Bandazyk » pt 08 mar 2019, 06:35

Pomijajac wedkarstwo, wczoraj wieczorem widzialem w Lublinie w okolicy abramowic niedaleko tych stawow Traszke.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Paweł W.
Awatar użytkownika
Dok

Postautor: Dok » pn 11 mar 2019, 10:28

Dzień dobry!
Gdzie mogę kupić w Lublinie dużą ochotkę do haczyku?
Dziękuję.
Awatar użytkownika
Puszatek

Postautor: Puszatek » pn 11 mar 2019, 12:03

Tutaj masz po drodze nad Zalew ;-)

https://www.facebook.com/sklepszczupaczek/
Awatar użytkownika
Dok

Postautor: Dok » pn 11 mar 2019, 12:07

Puszatek pisze:Tutaj masz po drodze nad Zalew ;-)

https://www.facebook.com/sklepszczupaczek/

Dziękuję!
Awatar użytkownika
Kadi

Postautor: Kadi » czw 14 mar 2019, 12:47

#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
zpryciarz

Postautor: zpryciarz » czw 14 mar 2019, 19:46

Kadi pisze:https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=e8kofgpI6KQ

Polecam :D

chłopaki mówią prawde. niedługo to sie bedzie bardziej opłacało na prywatne łowiska jeździć ;)
Marcin
Awatar użytkownika
Skałka

Postautor: Skałka » pt 15 mar 2019, 10:17

Bardzo długo nie będzie się opłacało jeździć na łowiska prywatne. Z prostego względu nikt za 200 zł rocznie nie pozwoli łowiącemu zapełnić zamrażarki, lodówki słoików rybami. Tak hojne jest tylko PZW. Dla przykładu ceny rynkowe ryb.
karp kg -16 zł
sandacz kg -32 zł
szczupak kg - 22 zł
drobnica po ok. 5-7zł kg
Karta bardzo szybko się zwraca ;) . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zpryciarz

Postautor: zpryciarz » pt 15 mar 2019, 13:45

Skałka pisze:Bardzo długo nie będzie się opłacało jeździć na łowiska prywatne. Z prostego względu nikt za 200 zł rocznie nie pozwoli łowiącemu zapełnić zamrażarki, lodówki słoików rybami. Tak hojne jest tylko PZW. Dla przykładu ceny rynkowe ryb.
karp kg -16 zł
sandacz kg -32 zł
szczupak kg - 22 zł
drobnica po ok. 5-7zł kg
Karta bardzo szybko się zwraca ;) . Pozdrawiam

Ja akurat wędkuje nie po to by sie karta zwracała , ale bardziej zeby sobie odpocząć i się zrelaksować :)
I jeśli mam mieć 1 rybe na 3-4 wyjścia na kiju to jest do zastanowienia czy nie lepiej pojechać na łowiska na których rybe się wypuszcza, a są ładne okazy :)

Z drugiej strony , spacer brzegiem rzeki wieprz czy wisły ma swoje uroki :)
Marcin
Awatar użytkownika
siwy

Postautor: siwy » pt 15 mar 2019, 21:19

A mi głównie chodzi o wędkowanie - gdy nie bierze to żadne uroki przyrody nie zmienią faktu, że targałem sprzęt bez sensu... :-D
Awatar użytkownika
zpryciarz

Postautor: zpryciarz » sob 16 mar 2019, 07:05

siwy pisze:A mi głównie chodzi o wędkowanie - gdy nie bierze to żadne uroki przyrody nie zmienią faktu, że targałem sprzęt bez sensu... :-D

eeee tam . Spin i 2-3 pudełka w plecaku to całe nic :)
No Chyba, że jakaś zasiadka dłuższa to wtedy jest pare gratów
Marcin
Awatar użytkownika
misiek1975

Postautor: misiek1975 » sob 16 mar 2019, 15:02

Byłem dzisiaj nad ZZ i nie wiem ale wydaje mi się, że wody jeszcze ubyło względem grudnia 2018.
Awatar użytkownika
Kadi

Postautor: Kadi » sob 16 mar 2019, 22:03

#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
misiek1975

Postautor: misiek1975 » sob 16 mar 2019, 22:36

Kadi tam już nawet po kolana nie było 8-) :D. A z drugiej strony, jak nie będzie wody to jeszcze większy problem niż jak jest :lol:
Awatar użytkownika
don1976

Postautor: don1976 » wt 19 mar 2019, 09:29

No to wszystkim najlepszego i samych okazów na haku !!!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Daniel P. Rocznik 1976
Jestem miesiarzem :lol: :lol: :lol:
Nie przeginam z C&R
Awatar użytkownika
majula7

Postautor: majula7 » śr 20 mar 2019, 19:44

Orientujecie się jak to jest z młodziezą, gdybym chciał zabrać swoją latorość na wyprawę spinningową z drugim kijem.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł » śr 20 mar 2019, 19:59

Latorośl o ile nie ma skończone 16 lat może łowić na spinning, ale Ty już nie. Tylko w ramach Twojego zezwolenia. Możesz wyrobić legitymacje i zezwolenie dla dziecka, koszt to 24 zł na rok, wówczas obydwoje możecie łowić na spinning.
---
Wynajmę łódkę na Zalewie Zemborzyckim / telefon: 500-517-699 - zobacz szczegóły

Polecam biuro rachunkowe PulsarBiuro - pulsarbiuro.pl

Zobacz jak wrzucić zdjęcie na forum - kliknij tutaj
Awatar użytkownika
Rafał

Postautor: Rafał » śr 20 mar 2019, 20:06

A jak to się ma odnośnie spławik lub feeria?
Awatar użytkownika
Rafał

Postautor: Rafał » śr 20 mar 2019, 20:06

Oczywiście federa
Awatar użytkownika
majula7

Postautor: majula7 » śr 20 mar 2019, 20:17

Dzięki, czyli po wyrobieniu dziecku papierów może chodzić ze mną po wszystkich akwenach czy np muszę dokupić drugie pozwolenie na zaglebocze
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł » śr 20 mar 2019, 21:27

Rafał pisze:A jak to się ma odnośnie spławik lub feeria?

W tym przypadku możecie łowić po jednej wędce na zezwoleniu opiekuna.
---

Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł » śr 20 mar 2019, 21:29

majula7 pisze:Dzięki, czyli po wyrobieniu dziecku papierów może chodzić ze mną po wszystkich akwenach czy np muszę dokupić drugie pozwolenie na zaglebocze

Nie mam pewności co do licencyjnych łowisk, ale wydaje mi się, że dziecko także musi mieć dodatkową opłatę.
---

Wróć do „Zalew Zemborzycki”