Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: zpryciarz » sob 13 kwie 2019, 15:22

Kadi pisze:Jutro o ma wiać jeszcze bardziej :/



ale ma byc cieplej ;p

ja sie jutro wybieram , własnie przygotowuje konopie ;p
Marcin
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » sob 13 kwie 2019, 15:24

Ja to na rzeczkę koło południa ;)
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » sob 13 kwie 2019, 16:27

zpryciarz pisze:
Kadi pisze:Jutro o ma wiać jeszcze bardziej :/



ale ma byc cieplej ;p

ja sie jutro wybieram , własnie przygotowuje konopie ;p


Hehe...wyluzujesz się z wędką nad wodą, a nagle przyjadą panowie w mundurach i poproszą o "wyjaśnienia" odnośnie konopi...

- " Lniane czy indyjskie? Dla siebie czy dla ryb? To lepiej na haju biorom?! "

:-D


ps. chyba przydałby się wątek z humorem wędkarskim...fotki, filmiki, kawały ;-)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
123
Okoń
Posty: 161
Rejestracja: wt 31 paź 2017, 21:33

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: 123 » sob 13 kwie 2019, 16:44

siwy pisze:Zakaz połowu z brzegu jest zaznaczony na tej mapce: http://zalewzemborzycki.com/mapy/mapa_z ... u/map.html ...ale brodzić w wodzie można ;-)

Przy tamie i innych budowlach hydrotechnicznych spiętrzających wodę to jasna sprawa, że nie wolno. Osobiście nie łowię ani brodząc ani z łódek w miejscu, gdzie Bystrzyca wpływa do zalewu - są tam bardzo fajne tereny tarliskowe...niech rybcie mają spokój choć od jednego wędkarza ;-)

Dalej w tym artykule który cytujesz jast napisane że zakaz ten nie dotyczy budowli hydrotechnicznych służących regulacji brzegu lub dna, proponuję nie wyrywać zdań z kontekstu, więc łowiąc przy wlocie bystrzycy do zalewu smutni panowie mogą cię jedynie skontrolować i jak masz wszystkie kwity w porządku to cmoknąć i odjechać niezależnie czy brodzisz czy siedzisz na wale.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 13 kwie 2019, 16:56

123 pisze:więc łowiąc przy wlocie bystrzycy do zalewu smutni panowie mogą cię jedynie skontrolować i jak masz wszystkie kwity w porządku to cmoknąć i odjechać niezależnie czy brodzisz czy siedzisz na wale.


Niestety nie masz racji. Zakaz wędkowania z tzw zapór bocznych jest regulowany przez Prawo Wodne i dokładną podstawę prawną masz podaną na tabliczkach umieszczonych w tamtych rejonach.
Awatar użytkownika
123
Okoń
Posty: 161
Rejestracja: wt 31 paź 2017, 21:33

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: 123 » sob 13 kwie 2019, 17:27

Paweł pisze:
123 pisze:więc łowiąc przy wlocie bystrzycy do zalewu smutni panowie mogą cię jedynie skontrolować i jak masz wszystkie kwity w porządku to cmoknąć i odjechać niezależnie czy brodzisz czy siedzisz na wale.


Niestety nie masz racji. Zakaz wędkowania z tzw zapór bocznych jest regulowany przez Prawo Wodne i dokładną podstawę prawną masz podaną na tabliczkach umieszczonych w tamtych rejonach.

Proponuję zapoznać się z definicją zapory bocznej.
Ponadto w tej podstawie prawnej są wyszczególnione tylko zapory natomiast zapory boczne są budowlami hydrotechnicznymi służącymi regulacji brzegu więc jak w dajszej części tego artykułu jest napisane ich ten zakaz nie dotyczy.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 13 kwie 2019, 18:06

123 pisze:
Paweł pisze:Proponuję zapoznać się z definicją zapory bocznej.
Ponadto w tej podstawie prawnej są wyszczególnione tylko zapory natomiast zapory boczne są budowlami hydrotechnicznymi służącymi regulacji brzegu więc jak w dajszej części tego artykułu jest napisane ich ten zakaz nie dotyczy.


O jakim artykule mówimy? W RAPR? W Ustawie o Rybactwie Śródlądowym? Te dokumenty nas najbardziej interesują jako wędkarzy, jednak oprócz nich są również inne, które również obowiązują, między innymi Prawo Wodne. Jest oznaczenie zakazu, na oznaczeniu jest podana podstawa prawna, co jest równoznaczne, że nie przestrzeganie zakazu może być premiowane mandatami przez Policję lub PSR. Proponuję konsultację z instytucją Wód Polskich Lublin, która będzie najbardziej zainteresowana tematem i odpowiedź będzie najbardziej rzetelna.
Awatar użytkownika
123
Okoń
Posty: 161
Rejestracja: wt 31 paź 2017, 21:33

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: 123 » sob 13 kwie 2019, 19:15

Paweł pisze:
123 pisze:
Paweł pisze:Proponuję zapoznać się z definicją zapory bocznej.
Ponadto w tej podstawie prawnej są wyszczególnione tylko zapory natomiast zapory boczne są budowlami hydrotechnicznymi służącymi regulacji brzegu więc jak w dajszej części tego artykułu jest napisane ich ten zakaz nie dotyczy.


O jakim artykule mówimy? W RAPR? W Ustawie o Rybactwie Śródlądowym? Te dokumenty nas najbardziej interesują jako wędkarzy, jednak oprócz nich są również inne, które również obowiązują, między innymi Prawo Wodne. Jest oznaczenie zakazu, na oznaczeniu jest podana podstawa prawna, co jest równoznaczne, że nie przestrzeganie zakazu może być premiowane mandatami przez Policję lub PSR. Proponuję konsultację z instytucją Wód Polskich Lublin, która będzie najbardziej zainteresowana tematem i odpowiedź będzie najbardziej rzetelna.

No właśnie w RAPR jest napisane że wędkarzowi nie wolno: łowić ryb w odległości mniejszej nisz 50 m od jazów śluz tam zapór przepławek oraz innych urządzeń służących do piętrzenia wody. ZAKAZ TEN NIE DOTYCZY BUDOWLI HYDROTECHNICHNYCH SŁUŻĄCYCH REGULACJI BRZEGÓW LUB DNA. A taką jest zapora boczna, natomiast geneza tych tabliczek jest taka że mosir z pzw pokłucił się o kasę na sprzątanie i postawił te tabliczki a mosir i jego tabliczki mają się tak do wędkarzy co siodło do krowy.
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » sob 13 kwie 2019, 19:30

Zacznę od tego, że jedynie podałem link do mapki z naniesionymi informacjami o zakazach połowu z brzegu jakie są ogłoszone w przepisach i dodatkowo przez Mosir - nic nie cytowałem.

A co do interpretacji przepisów... tu właśnie problem leży, że chyba nikt do końca nie wie jak to interpretować - czy zakaz Mosiru (w rozumieniu chyba dzierżawcy obiektu/zalewu, ale chyba bez wody) jest po prostu dodatkowym zakazem, którego wszyscy korzystający muszą przestrzegać, czy może właśnie nie ma prawa takich zakazów robić (że niby wędkarze tylko śmiecą i psują wały, bo się obsypują gdy po nich depczą).

Tak jak Paweł pisze najlepiej byłoby się dopytać mądrzejszych, a przynajmniej siedzących na co dzień w temacie bardziej niż my...po co ryzykować mandaty?

Wie ktoś w ogóle, czy z powodu wędkowania w tamtych miejscach były mandaty i nie były anulowane? Jeśli tak, to podstawa prawna istnieje.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: majula7 » sob 13 kwie 2019, 20:05

Z tymi zakazami to wszystko jest p.... Dlaczego zabraniać Spinningu itd. PZW jest chore i tyle, ale kasę chcę.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » ndz 14 kwie 2019, 10:11

siwy pisze:Wie ktoś w ogóle, czy z powodu wędkowania w tamtych miejscach były mandaty i nie były anulowane? Jeśli tak, to podstawa prawna istnieje.


Tak, były mandaty i podstawa prawna istnieje.

123 przepis, który tutaj podałeś nie odnosi się do zapory bocznej, co nie oznacza, że nie może inny się odnosić. RAPR jest podstawowym dokumentem dla wędkarzy, ale tak na prawdę reguluje tylko podstawowe kwestie. Ponad RAPR-em jest Ustawa o Rybactwie Śródlądowym i Prawo Wodne. Te dokumenty są już o wiele obszerniejsze.

Ja wiem, że wielu wędkarzy nie jest po wielu już latach w stanie zaakceptować tego zakazu, ale on istnieje, ma podstawę prawną i koniec kropka. Mi też on się nie podoba, ale takie mamy prawo i należy go respektować.

Z Mosirem dwie rzeczy, które jako wędkarze możemy zupełnie ignorować to zakazy łowienia na odcinku na prawo od slipu do wieży oraz jacht klub. Są tam dwie tabliczki z zakazem wędkowania, które nie mają podstawy prawnej. Mosir w tym przypadku poniosła fantazja uznając te dwa miejsca jako port, bez koniecznej dokumentacji.
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: zpryciarz » ndz 14 kwie 2019, 10:19

dziś od 6.30 do 9.15 siedziałem na trybunach . miało być od pola, ale jak siadłem to z rana mega nieprzyjemny wiatr wiał ;) więc zmieniłem miejscówke. Brały same lechorki - kilka wyjechało, kilka spadło przy samym brzegu . Więc nie bylo najgorzej . brania były na oba feedery albo wcale, co widocznie było skutkiem żle dobranej zanęty i nie utrzymaniu ryby w łowisku. A no i ryby przesyały spadać przy zmianie koszyka z 15g na 30g
Marcin
Awatar użytkownika
123
Okoń
Posty: 161
Rejestracja: wt 31 paź 2017, 21:33

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: 123 » ndz 14 kwie 2019, 10:56

Paweł pisze:
siwy pisze:Wie ktoś w ogóle, czy z powodu wędkowania w tamtych miejscach były mandaty i nie były anulowane? Jeśli tak, to podstawa prawna istnieje.


Tak, były mandaty i podstawa prawna istnieje.

123 przepis, który tutaj podałeś nie odnosi się do zapory bocznej, co nie oznacza, że nie może inny się odnosić. RAPR jest podstawowym dokumentem dla wędkarzy, ale tak na prawdę reguluje tylko podstawowe kwestie. Ponad RAPR-em jest Ustawa o Rybactwie Śródlądowym i Prawo Wodne. Te dokumenty są już o wiele obszerniejsze.

Ja wiem, że wielu wędkarzy nie jest po wielu już latach w stanie zaakceptować tego zakazu, ale on istnieje, ma podstawę prawną i koniec kropka. Mi też on się nie podoba, ale takie mamy prawo i należy go respektować.

Z Mosirem dwie rzeczy, które jako wędkarze możemy zupełnie ignorować to zakazy łowienia na odcinku na prawo od slipu do wieży oraz jacht klub. Są tam dwie tabliczki z zakazem wędkowania, które nie mają podstawy prawnej. Mosir w tym przypadku poniosła fantazja uznając te dwa miejsca jako port, bez koniecznej dokumentacji.

Absolutnie &3, punkt 3.4 podpunkt d. Rapr w końcowej fazie brzmienia zezwala mi tam wędkować gdyż jest to budowla hydrotechniczna służąca regulacji brzegu, gdyby było inaczej to na numerkach przy dąbrowie równierz by nie morzna było wędkować poniewarz są to budowle hydrotechniczne które spełniają rolę z definicji zapory bocznej, byle kupka kamieni wysypana wzdłuż lini brzegowej uniemożliwiała by wędkowanie gdyż była by to już zapora boczna, na krzczeniu w ogóle by nie można było przykładowo wędkować bo zdaje się że jest ten zbiornik solidnie obwałowany i jest to zapora boczna.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » ndz 14 kwie 2019, 10:59

123 pisze:Absolutnie &3, punkt 3.4 podpunkt d. Rapr w końcowej fazie brzmienia zezwala mi tam wędkować gdyż jest to budowla hydrotechniczna służąca regulacji brzegu, gdyby było inaczej to na numerkach przy dąbrowie równierz by nie morzna było wędkować poniewarz są to budowle hydrotechniczne które spełniają rolę z definicji zapory bocznej, byle kupka kamieni wysypana wzdłuż lini brzegowej uniemożliwiała by wędkowanie gdyż była by to już zapora boczna, na krzczeniu w ogóle by nie można było przykładowo wędkować bo zdaje się że jest ten zbiornik solidnie obwałowany i jest to zapora boczna.


Ja o rybie, Ty o grzybie...
Awatar użytkownika
Dok
Leszcz
Posty: 34
Rejestracja: pn 11 mar 2019, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Dok » śr 17 kwie 2019, 13:37

Dzisiaj siedziałem obok wieży, łowiłem od 6.30 do 11.30.
Zanęta – Traper.
Dzisiaj postanowiłem spróbować łowić troszeczkę dalej niż zwykle, ale w końcu zrozumiałem, że to nie miało sensu.
Ryba od rana troszeczkę brała, ale kiedy niebo się rozjaśniło, ryba znikneła.
Musiałem coś kombinować i przez jedną godzinę mogłem wrócić ryby.
Ale wtedy skończyła się zanęta))
Złowiłem koło 7 kilo, Wypuściłem wszystkie ryby do wody.
IMG_0650.jpeg
IMG_0650.jpeg (148.92 KiB) Przejrzano 337 razy
IMG_0645.jpeg
IMG_0645.jpeg (94.63 KiB) Przejrzano 337 razy
IMG_0644.jpeg
IMG_0644.jpeg (175.91 KiB) Przejrzano 337 razy
Ostatnio zmieniony czw 18 kwie 2019, 18:08 przez Dok, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dok
Leszcz
Posty: 34
Rejestracja: pn 11 mar 2019, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Dok » śr 17 kwie 2019, 13:39

I jeszcze jedno zdjęcie
IMG_0653.jpeg
IMG_0653.jpeg (136.73 KiB) Przejrzano 336 razy
Awatar użytkownika
Tomala
Sandacz
Posty: 625
Rejestracja: pt 19 cze 2015, 14:17

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Tomala » śr 17 kwie 2019, 17:56

Dok super wyniki!
Jaką metodą łowisz, opisz swój zestaw :)
Awatar użytkownika
kocio
Szczupak
Posty: 498
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: kocio » śr 17 kwie 2019, 18:38

Gratulacje połowione zabawa przednia.
Awatar użytkownika
Dok
Leszcz
Posty: 34
Rejestracja: pn 11 mar 2019, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Dok » śr 17 kwie 2019, 18:55

Tomala pisze:Dok super wyniki!
Jaką metodą łowisz, opisz swój zestaw :)

Łowię ryby feederem, zawsze na jedną wędkę, tak jak nie umiem posługiwać się z 2 wędkami jednocześnie.
Zestaw - to jaka wędka i jaki młynek?
Przepraszam, jeszcze nie dobrze znam polskiego.
Ostatnio zmieniony czw 18 kwie 2019, 18:09 przez Dok, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Speed
Szczupak
Posty: 388
Rejestracja: wt 09 cze 2015, 14:23
Lokalizacja: Lublin Felin

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Speed » śr 17 kwie 2019, 21:51

Podoba mi się Twoja powtarzalność w łowieniu. Nie ma tu przypadku. Gołym okiem widać, że masz pojęcie o tym co robisz. Gratuluję, dobra robota!
Awatar użytkownika
Tomala
Sandacz
Posty: 625
Rejestracja: pt 19 cze 2015, 14:17

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Tomala » śr 17 kwie 2019, 23:49

Dok pisze:
Tomala pisze:Dok super wyniki!
Jaką metodą łowisz, opisz swój zestaw :)

Zestaw - to jaka wędka i jaki młynek?

O tym też możesz napisać ;) , bardziej miałem na myśli wielkość haka, długość przyponu, rodzaj koszyczka.
Awatar użytkownika
Dok
Leszcz
Posty: 34
Rejestracja: pn 11 mar 2019, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Dok » czw 18 kwie 2019, 08:09

Tomala pisze:
Dok pisze:
Tomala pisze:Dok super wyniki!
Jaką metodą łowisz, opisz swój zestaw :)

Zestaw - to jaka wędka i jaki młynek?

O tym też możesz napisać ;) , bardziej miałem na myśli wielkość haka, długość przyponu, rodzaj koszyczka.

Żaden problem)
Wędka 13 ft z testem 40-80 gram, kołowrotek rozmiar 3012, plecionka 0,1 mm, zestaw "ślizgający", z wolnym biegiem (nie wiem jak powiedzić, jak na zdjęciu, prosze poprawić jak on prawidłowo nazywa się).
IMG_0670.jpeg
IMG_0670.jpeg (49.25 KiB) Przejrzano 228 razy
Awatar użytkownika
Dok
Leszcz
Posty: 34
Rejestracja: pn 11 mar 2019, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Dok » czw 18 kwie 2019, 08:15

Wczoraj korzystałem żyłkę Drennan 0,12 z długością 60 sm, haczyk #12, koszyczek Preston Black Bullet medium 50 gr.
IMG_0672.jpeg
IMG_0672.jpeg (70.59 KiB) Przejrzano 228 razy
IMG_0673.jpeg
IMG_0673.jpeg (55.77 KiB) Przejrzano 228 razy
IMG_0674.jpeg
IMG_0674.jpeg (70.66 KiB) Przejrzano 228 razy
Awatar użytkownika
Dok
Leszcz
Posty: 34
Rejestracja: pn 11 mar 2019, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Dok » czw 18 kwie 2019, 08:21

Speed pisze:Podoba mi się Twoja powtarzalność w łowieniu. Nie ma tu przypadku. Gołym okiem widać, że masz pojęcie o tym co robisz. Gratuluję, dobra robota!

Dziękuję śliczne, bardzo uwielbiłem Zalew Zemborzycki.
Spróbuję nie szkodzić zalewu i żyjącym w nim rybom.
Awatar użytkownika
pitello
Karaś srebrzysty
Posty: 64
Rejestracja: pt 25 lis 2016, 23:17

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: pitello » czw 18 kwie 2019, 11:44

nie wiem czy wypuszczanie leszcza to najlepszy pomysł. Jest go za dużo ,karłowacieje więc kto lubi to można chyba na patelnię.wydaje mi sie ,ze za mało jest natomiast innych gatunków takich jak płoć ,karaś ,wzdręga

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości

Sklep wędkarski Lublin