Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
blackduck

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: blackduck » pn 12 sie 2019, 21:46

Większość z Was zapewne to wie, ale może komuś się ta wiedza przyda - w miejscach oznaczonych krzyżykiem, z dokładnością do może 3 metrów, są zaczepy, ale nie takie jakie spotyka się na codzień, tylko takie, że to śmierć absolutna:

Obrazek

Natomiast tutaj rośnie pas moczarki, jakiś nietypowy gatunek o wyjątkowo grubych łodygach, gałązkach i listkach, bez większych problemów idzie się z tego uwolnić, ale to nic przyjemnego, zresztą, gdyby mieć cienką żyłkę albo coś to będzie po zestawie:

Obrazek
Moje największe ryby z ZZ: Szczupak: 91cm, Sandacz 56cm, Leszcz 39cm, Krąp 37cm. Jak narazie więcej gatunków brak :P
Awatar użytkownika
Tomala

Postautor: Tomala » pn 12 sie 2019, 21:55

Awatar użytkownika
blackduck

Postautor: blackduck » pn 12 sie 2019, 21:58

Wiem, znam, ale tych na tej mapie nie ma :)
Moje największe ryby z ZZ: Szczupak: 91cm, Sandacz 56cm, Leszcz 39cm, Krąp 37cm. Jak narazie więcej gatunków brak :P
Awatar użytkownika
blackduck

Postautor: blackduck » wt 13 sie 2019, 21:24

Obrazek

Takie tam 91cm, i 4kg z brzegu :D Ale walczył, już myślałem że suma mam, dosłownie jak motorówka w trzciny, aż gumowce zalałem, ale nie dopuściłem żeby w chaszcze wpłynął. Na moją ulubioną zalewową przynęte, którą zresztą dosłownie zdewastował, dobrze że ostatnio kupiłem zapas.

Oczywiście tym moim nowym dragonem, tak kij jak i kręciołek sprawdziły się bosko :D
Ostatnio zmieniony wt 13 sie 2019, 21:50 przez blackduck, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Kadi

Postautor: Kadi » wt 13 sie 2019, 21:28

Dzwonki po 70 dkg. :lol:
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
zpryciarz

Postautor: zpryciarz » wt 13 sie 2019, 21:43

niezła krowa ;p
Marcin
Awatar użytkownika
misiek1975

Postautor: misiek1975 » czw 15 sie 2019, 13:58

Dzisiaj 4 - 9 od pola w sumie na haku było 6 ryb ale w ręce tylko 2 - szczupaczek 40 cm i sandaczyk 35 cm. Brania anemiczne i oznak żerowania na wodzie brak. Ale podobnie było u innych z białą rybą - brania słabe
Awatar użytkownika
smart86

Postautor: smart86 » czw 15 sie 2019, 19:16

Koledzy, gdzie na zalewie warto usiąść z dżdżownicami na suma?

Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
Przemek_M

Postautor: Przemek_M » czw 15 sie 2019, 19:29

smart86 pisze:Koledzy, gdzie na zalewie warto usiąść z dżdżownicami na suma?

Z góry dzięki.

Może tam gdzie będzie nocka sumowa..
A swoją drogą co z tym spotkaniem?
Człowiek jest stworzony do miłości.
I każde życie jest bezcenne.
Awatar użytkownika
siwy

Postautor: siwy » czw 15 sie 2019, 20:36

smart86 pisze:Koledzy, gdzie na zalewie warto usiąść z dżdżownicami na suma?

Z góry dzięki.

Najważniejsze to czy będziesz sam czy z kimś, bo jeśli sam, to w razie holu na pewno odpada samodzielne podebranie suma powyżej metra z wysokiego/betonowego brzegu...wiem z autopsji...hehe. A tak w zasadzie to wszędzie ostatnimi czasy widywano aktywność sumów(czasem mylono z boleniem). Najwięcej to okolice płycizn przy wyspie aż do Elki, ale raczej wywózka bo ponad zasięg rzutu, przy restauracji przy nartach wodnych, prawie cały brzeg od strony pola...osobiście nawet na plaży/kąpielisku blisko wieży widziałem ataki...kilka na pewno chowa się pod molem betonowym przy tej plaży, ale jeszcze nie udało mi się skusić żadnego...sandacze, szczupaki, nawet bolenie...ale brania suma nie miałem, choć jestem pewien, że tam odpoczywają w zakamarkach podpór betonowych...nawet rakami sztucznymi w atraktorze maczanymi tam rzucałem...i nic.

Siadaj tam, gdzie Ci będzie wygodnie i w miarę blisko z mandżurem iść - gdy żeruje to wszędzie...a jest prawie pełnia księżyca, dodatkowo lubi okresy burzowe podczas gdy inne rybki po burzy jakby otumanione i słabiej też biorą...on wtedy łatwiej je łapie.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł » czw 15 sie 2019, 21:24

Dzisiaj z Tomalą na czterogodzinny wypad tylko dwie ryby. U Tomali boleń -50 cm i u mnie krótki sandacz.
---
Wynajmę łódkę na Zalewie Zemborzyckim / telefon: 500-517-699 - zobacz szczegóły

Polecam biuro rachunkowe PulsarBiuro - pulsarbiuro.pl

Zobacz jak wrzucić zdjęcie na forum - kliknij tutaj
Awatar użytkownika
Bandazyk

Postautor: Bandazyk » pt 16 sie 2019, 20:37

Kiedys Kooozi mowil mi ze wydziobal wegorza na gume z opadu.... Mozna? Mozna :-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Paweł W.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł » pt 16 sie 2019, 20:41

Gratulacje! Ja kiedyś miałem węgorza na spinning, niestety walka była przegrana, ale co powalczył to moje :)
---
Wynajmę łódkę na Zalewie Zemborzyckim / telefon: 500-517-699 - zobacz szczegóły

Polecam biuro rachunkowe PulsarBiuro - pulsarbiuro.pl

Zobacz jak wrzucić zdjęcie na forum - kliknij tutaj
Awatar użytkownika
kooozi

Postautor: kooozi » pt 16 sie 2019, 21:14

graty bandażyk :P
Obrazek
Awatar użytkownika
siwy

Postautor: siwy » pt 16 sie 2019, 21:19

Węgorze pięknie walczą...a są i metrowce w zalewie...mają co jeść, stąd nie tak łatwo nawet na robaczki czy pół rosówki trafić ;-)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
misiek1975

Postautor: misiek1975 » pt 16 sie 2019, 21:41

Bandażyk aleś trafił przyłów normalnie bomba :shock: Ja dzisiaj po wczorajszym kiepskim dniu z mocnym postanowieniem poprawy stawiłem się o świcie ponownie od pola. I tym razem wszystko wyglądało zupełnie inaczej. 6 brań i 6 ryb w garści - szczupak 52 i 54, sandacz 30 i 46, okoń 32 i 28. Po 8 brania ustały całkowicie. Kolejny atak na ZZ w niedzielę tylko że mam dylemat czy na szczupaka od pola czy za sandaczem podreptać na Dąbrowę. I chyba wybiorę tą drugą opcję bo odkąd jest parking przy nowej spelunie to na brzegu zrobiło się nieco tłoczno
Awatar użytkownika
misiek1975

Postautor: misiek1975 » ndz 18 sie 2019, 10:56

Dzisiaj 5-9 od pola totalna nędza. Do 8.30 całkowity brak brań a potem do 9 trzy strzały i dwie ryby w garści: szczupaczek 46, sandaczyk 35 i jeden spad. Przynajmniej ręka rybą śmierdzi choć chwalić to się nie ma czym :D
Awatar użytkownika
Kadi

Postautor: Kadi » ndz 18 sie 2019, 13:43

A ja dziś pobiłem rekord długości Sandacza :D całe 62cm. Czyli już 5cm. lepiej :D nadal czekam na tego 80+.
Poza tym spadł mi jeden krociak po efektownej flarze na niemal pełnym wyrzucie. U Rafała jeden spadek i obcinka a u Mateusza jeden krótki Szczupak. Z braniami faktycznie mizeria.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
darek

Postautor: darek » ndz 18 sie 2019, 17:20

Przyjdzie jeśnień,zrobi się chłodniej,będzię inaczej,rybkasię ruszy,będzie żarła,tak zawsze jest.Pozro
Awatar użytkownika
blackduck

Postautor: blackduck » pn 19 sie 2019, 17:45

Przed chwilą miałem na Grzybowej potężne branie na bardzo duży pęczek białego z gruntu około 40m od brzegu, pięknie sie zacięło i dość ostro walczyło będąc cały czas przy dnie, myślę sum. I nie myliłem sie - nieduży sum, około półtora kg, niestety odbił w łódki a że byłem sam i nie miał mi kto podebrać, spiął sie z półtora metra od brzegu heh, tyle co zdążyłem go zobaczyć :cry:
Pewnie ostatnie branie dzisiaj, bo takie coś raczej wyczerpuje limit szczęścia :D

PS. Obok mnie jest wędkarz ze lśniącym sprzętem z chyba szczerego złota, dronem, zdalnie sterowaną łodzią zanętową, parasolem chroniącym wszystko, setkami nowiutkich akcesoriów, kilkoma wiadrami itp, naprawdę wow, szacun za sprzęt. Czuje sie niczym wielki początkujący i totalny amator który nawet nie powinien łowić :shock:
Awatar użytkownika
Bandazyk

Postautor: Bandazyk » pn 19 sie 2019, 18:06

[quote="blackduck"

PS. Obok mnie jest wędkarz ze lśniącym sprzętem z chyba szczerego złota, dronem, zdalnie sterowaną łodzią zanętową, parasolem chroniącym wszystko, setkami nowiutkich akcesoriów, kilkoma wiadrami itp, naprawdę wow, szacun za sprzęt. Czuje sie niczym wielki początkujący i totalny amator który nawet nie powinien łowić :shock:[/quote]

Moim zdaniem sprzet pomaga jednak nawet zlota wedka i diamentowy kolowrotek nie zrobia Ci efektow. Moim zdaniem wytrwalosc i to nie mowie o jednym sezonie, o wielu latach doswiadczen. Ja osobiscie nie mam cisnienia na ryby, Przemek i Michal z ktorymi wedkuje duzo to potwierdza ze oni z jezykiem na brodzie spininguja a ja siedze na kamieniu, zajadam kabanosy, popije wody, zapale dymka i pogadam :-)
Ostatnio zmieniony pn 19 sie 2019, 18:28 przez Bandazyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Paweł W.
Awatar użytkownika
Bandazyk

Postautor: Bandazyk » pn 19 sie 2019, 18:07

Bandazyk pisze:
blackduck pisze:
PS. Obok mnie jest wędkarz ze lśniącym sprzętem z chyba szczerego złota, dronem, zdalnie sterowaną łodzią zanętową, parasolem chroniącym wszystko, setkami nowiutkich akcesoriów, kilkoma wiadrami itp, naprawdę wow, szacun za sprzęt. Czuje sie niczym wielki początkujący i totalny amator który nawet nie powinien łowić :shock:

Moim zdaniem sprzet pomaga jednak nawet zlota wedka i diamentowy kolowrotek nie zrobia Ci efektow. Moim zdaniem wytrwalosc i to nie mowie o jednym sezonie, o wielu latach doswiadczen. Ja osobiscie nie mam cisnienia na ryby, Przemek i Michal z ktorymi wedkuje duzo to potwierdza ze oni z jezykiem na brodzie spininguja a ja siedze na kamieniu, zajadam kabanosy, popije wody, zapale dymka i pogadam :-)
Paweł W.
Awatar użytkownika
Przemek_M

Postautor: Przemek_M » pn 19 sie 2019, 18:18

Tak to prawda, jak zacznę rzucać to zapominam o różnych sprawach, nawet założyć przynętę na przypon :D :D :D
Człowiek jest stworzony do miłości.
I każde życie jest bezcenne.
Awatar użytkownika
Ecko

Postautor: Ecko » wt 20 sie 2019, 11:08

Dzisiaj od 4:30 do 8 od pola 3 szczupaki od 40 do 53 i jeden okoń 30
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Kadi

Postautor: Kadi » wt 20 sie 2019, 11:11

Też miałem ochotę dziś pobrodzić :D Ale chyba uda się dopiero jutro lub pojutrze :D Dzisiaj za dużo na głowie.
Czyżby szła jesień? Bolenie biorą z dna, oblepione pijawkami, Okoń się rusza, Szczupaki się trafiają co raz większe i częściej...
#MięsiarzTeam

Wróć do „Zalew Zemborzycki”