Zalew Zemborzycki Ogólnie

Awatar użytkownika
Rowino
Szczupak
Posty: 279
Rejestracja: czw 23 cze 2016, 22:04

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Rowino » czw 10 gru 2020, 10:17

www.metrobikes.pl
rowery części akcesoria serwis
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 829
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Zielony » czw 10 gru 2020, 15:05

blackduck pisze:Jeden z pracowników do mnie w kołchozie przed chwilą:
-a ty to masz echosonde na te, no, sumy?
- nie, nie mam
- bo wiesz, ja to mam takiego znajomego co ma echosonde nowiutką, niedawno zmienił, ale on to w ogóle i łódke ma z silnikiem i te sumy ciągle łowi, po pięć razy w tygodniu na nie jeździ
- łódki też nie mam
- on to je do knajp zawsze sprzedaje, ale sum to drogi jest
- yyy... no ten... fakt, jak dla mnie jedna z trzech najsmaczniejszych ryb... jak to do knajp??
- ma nawet stałych odbiorców, a kasy na tym czesze!
- aha...

:shock:

Jeśli to prawda to trzeba sprawę zgłosić do Państwowej Straży Rybackiej. Jakiś szarpak i do tego handel rybami ...
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: CDC » czw 17 gru 2020, 20:58

Zielony pisze:
blackduck pisze:Jeden z pracowników do mnie w kołchozie przed chwilą:
-a ty to masz echosonde na te, no, sumy?
- nie, nie mam
- bo wiesz, ja to mam takiego znajomego co ma echosonde nowiutką, niedawno zmienił, ale on to w ogóle i łódke ma z silnikiem i te sumy ciągle łowi, po pięć razy w tygodniu na nie jeździ
- łódki też nie mam
- on to je do knajp zawsze sprzedaje, ale sum to drogi jest
- yyy... no ten... fakt, jak dla mnie jedna z trzech najsmaczniejszych ryb... jak to do knajp??
- ma nawet stałych odbiorców, a kasy na tym czesze!
- aha...

:shock:

Jeśli to prawda to trzeba sprawę zgłosić do Państwowej Straży Rybackiej. Jakiś szarpak i do tego handel rybami ...

Może to nie szarpak tylko całkowicie "legalny" ręczny vertical z panoptixem przy którym do 10 kg ryby nie bierze się do ręki nawet wędziska bo za 10 sekund jest już w łodzi. To takie nowoczesne wędkarstwo.
Aldek
Awatar użytkownika
igor
Okoń
Posty: 116
Rejestracja: pt 29 cze 2018, 21:06

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: igor » czw 17 gru 2020, 22:41

Grajcha czy parkinson dalej legalny?
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: CDC » czw 17 gru 2020, 23:27

igor pisze:Grajcha czy parkinson dalej legalny?

A i owszem, czemu nie? Jest jeszcze gangrena.
Aldek
Awatar użytkownika
igor
Okoń
Posty: 116
Rejestracja: pt 29 cze 2018, 21:06

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: igor » pt 18 gru 2020, 00:07

CDC pisze:
igor pisze:Grajcha czy parkinson dalej legalny?

A i owszem, czemu nie? Jest jeszcze gangrena.


Śmietanka muchowa :)
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 829
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Zielony » pt 18 gru 2020, 20:09

Temat glajchy, parkinsona czy gangrenki od dawna rozgrzewa i niepotrzebnie dzieli muszkarski światek. Glajcha jest chyba najbardziej rozpoznawalną polska nimfą wymyśloną i skonstruowaną przez zakopiańczyków polish nymph. W pudełku nie mam nawet jednej glajchy ale to nie znaczy, że będę tą nimfę potępiał w czambuł. Parkinson to tak naprawdę materiał jak wiele innych - squirmy worms. Można z niego wykonywać nawet tułowia suchych muszek. Materiał, który przybył do nas z USA i przy użyciu którego Amerykanie - juniorzy, właśnie w Polsce na Dunajcu zdobyli Mistrzostwo Świata. Gangrenka to taki najmniej muchowy wabik przypominający małego twisterka od lat zakazany w zawodach międzynarodowych. Tak naprawdę to mam wrażenie, żę tylko my Polacy mamy problem z używaniem tego rodzaju nimf lub materiałów bo tak na zdrowy rozum czy na pewno bardziej etyczna jest imitacja robaczka zrobiona z chenillu lub kłaczka wyrwanego ze szczotki mopa od tej wykonanej z silikonu. Nie dajmy się zwariować. Myślę, że lipieniowi nie robi różnicy czy wędkarz złowi go imitacją hydropsyche na haku nr 12 czy parkinsonkiem na takim samym haku nr 12. To tak jakby spinningiści kłócili się o to, że Ci łowiący twisterkami są be a Ci łowiący kopytkami są cacy. Dla mnie kompletnie bez sensu. Sam uważam, że jeśli ktoś lubi łowić wyłącznie suchą muchą to niech tak łowi. Jeśli ktoś lubi streamer (ja nie przepadam)to niech tak łowi. Zaś jeśli ktoś ceni łowienie nimfą, których to wzorów są dziesiątki to niech sobie tak łowi. Ważniejsze, żeby wypuszczać ryby i dbać o łowiska w szeroko pojętym tego słowa znaczeniu a tym zajmują się bardzo nieliczni.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: CDC » sob 19 gru 2020, 13:24

Zielony pisze:Temat glajchy, parkinsona czy gangrenki od dawna rozgrzewa i niepotrzebnie dzieli muszkarski światek. Glajcha jest chyba najbardziej rozpoznawalną polska nimfą wymyśloną i skonstruowaną przez zakopiańczyków polish nymph. W pudełku nie mam nawet jednej glajchy ale to nie znaczy, że będę tą nimfę potępiał w czambuł. Parkinson to tak naprawdę materiał jak wiele innych - squirmy worms. Można z niego wykonywać nawet tułowia suchych muszek. Materiał, który przybył do nas z USA i przy użyciu którego Amerykanie - juniorzy, właśnie w Polsce na Dunajcu zdobyli Mistrzostwo Świata. Gangrenka to taki najmniej muchowy wabik przypominający małego twisterka od lat zakazany w zawodach międzynarodowych. Tak naprawdę to mam wrażenie, żę tylko my Polacy mamy problem z używaniem tego rodzaju nimf lub materiałów bo tak na zdrowy rozum czy na pewno bardziej etyczna jest imitacja robaczka zrobiona z chenillu lub kłaczka wyrwanego ze szczotki mopa od tej wykonanej z silikonu. Nie dajmy się zwariować. Myślę, że lipieniowi nie robi różnicy czy wędkarz złowi go imitacją hydropsyche na haku nr 12 czy parkinsonkiem na takim samym haku nr 12. To tak jakby spinningiści kłócili się o to, że Ci łowiący twisterkami są be a Ci łowiący kopytkami są cacy. Dla mnie kompletnie bez sensu. Sam uważam, że jeśli ktoś lubi łowić wyłącznie suchą muchą to niech tak łowi. Jeśli ktoś lubi streamer (ja nie przepadam)to niech tak łowi. Zaś jeśli ktoś ceni łowienie nimfą, których to wzorów są dziesiątki to niech sobie tak łowi. Ważniejsze, żeby wypuszczać ryby i dbać o łowiska w szeroko pojętym tego słowa znaczeniu a tym zajmują się bardzo nieliczni.

Moim zdaniem jest dokładnie tak! Nie dodał bym nic, i nie ujął z tej wypowiedzi nawet przecinka, chociaż co do gangreny osobiście mam potężne opory moralne jeśli chodzi o muchę. Dodatkowo można powiedzieć jedynie to, że granica między spinningiem a łowieniem na muchę obecnie, jak nigdy dotąd, jest niezmiernie płynna i coraz mniej zauważalna. Praktycznie można zaryzykować twierdzenie, że to tylko różnice sprzętowe, oprócz oczywiście suchej muchy. Ale tutaj też w tej chwili jakiekolwiek ustępstwo regulaminowe co do spiningu zezwalające np. na łowienie dwoma przynętami (tak jak w sztucznej muszce) automatycznie daje możliwość łowienia spinningiem na mokrą i suchą muchę. W zasadzie to nawet bez tego jest już taka możliwość, ale może nie będę rozwijał, bo to sposób dozwolony jednak mocno "naciągany"
Ostatnio zmieniony sob 19 gru 2020, 18:26 przez CDC, łącznie zmieniany 1 raz.
Aldek
Awatar użytkownika
jankozbi
Okoń
Posty: 187
Rejestracja: śr 09 wrz 2015, 13:25

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: jankozbi » sob 19 gru 2020, 14:16

Korzystałem dzisiaj ze slipu od Dąbrowy, super robota :!: Fajnie że ktoś o to dba.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Paweł » sob 19 gru 2020, 21:00

Praktycznie można zaryzykować twierdzenie, że to tylko różnice sprzętowe, oprócz oczywiście suchej muchy. Ale tutaj też w tej chwili jakiekolwiek ustępstwo regulaminowe co do spiningu zezwalające np. na łowienie dwoma przynętami (tak jak w sztucznej muszce) automatycznie daje możliwość łowienia spinningiem na mokrą i suchą muchę. W zasadzie to nawet bez tego jest już taka możliwość, ale może nie będę rozwijał, bo to sposób dozwolony jednak mocno "naciągany"


Jeżeli chodzi o Okręg Lubelski PZW to nie widzę możliwości łowienia na spinning z wykorzystaniem dwóch przynęt, każda z hakiem, bez względu czy jest to mucha, czy cokolwiek innego.

II. ZASADY WĘDKOWANIA
1. Wędka
Wędkarz ma obowiązek posługiwać się wędką składającą się z wędziska o długości co najmniej 30 cm, do którego przymocowana jest linka zakończona:
a) jednym haczykiem z przynętą, albo,
b) w metodzie muchowej, nie więcej niż dwoma haczykami, każdy z przynętą muchową, przy czym każdy haczyk może mieć nie więcej niż dwa ostrza rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30 mm, albo,
c) w metodzie spinningowej, sztuczną przynętą wyposażoną w nie więcej niż dwa haczyki; haczyk może mieć nie więcej niż cztery ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30 mm.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: CDC » sob 19 gru 2020, 21:12

Napisałem "jakiekolwiek ustępstwo regulaminowe" i podałem przykład jakie, co nie oznacza że takie ustępstwo jest. Jest tylko sposób który daje możliwość łowienia na muchę suchą lub mokrą za pomocą spinningu nawet bez tego ustępstwa.
Ostatnio zmieniony sob 19 gru 2020, 21:43 przez CDC, łącznie zmieniany 1 raz.
Aldek
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: siwy » sob 19 gru 2020, 21:29

Czy ma ktoś info odnośnie możliwości wykupienia zezwolenia/znaczków/itp na następny rok w kole Fart i kiedy? Bo coś nie idzie mi dzwonienie do naszego skarbnika - odrzuca mi możliwość połączenia, że niby "...numer nie istnieje..." a na http://www.pzw.org.pl/lsmfart/ w aktualnościach koła nie ma wzmianki o możliwości wykupienia zezwoleń na 2021r, choć o najnowszej sieci kłusowniczej z Bikcze jest wiadomość...czyli aktualizowane jest elegancko.

Myślałem, że coś się zmieniło z nrami kontaktowymi, albo że znalazłem się na czarnej liście kontaktów i dlatego takie komunikaty słyszę w telefonie...aż taki gagatek ze mnie? :-D

ps. nr telefonu już potwierdzałem myśląc że coś w moim telefonie się porąbało, ale nr nie uległ zmianie i na pewno mam prawidłowy.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Paweł » sob 19 gru 2020, 21:31

502-560-335 na ten próbowałeś? Zezwolenia już posiada w dystrybucji.
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: siwy » sob 19 gru 2020, 21:37

Tak dokładnie ten - też mi go potwierdzałeś, gdy pierwszy raz mnie odrzuciło i myślałem, że coś sie pozmieniało z numerami... A wiesz kiedy teraz można po prostu wpaść do koła osobiście? Junior z rodzinki chciałby też zdawać na kartę, bo ma wymagane 14lat skończone :-)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Paweł » sob 19 gru 2020, 21:39

Spróbuj zadzwonić od Agi. Numer u mnie działa.
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: siwy » sob 19 gru 2020, 21:43

Dziś już odpuszczę, bo późnawo, ale może jutro po południu czy w poniedziałek spróbuję z Agi fona zadzwonić...może faktycznie coś mam porypane w telefonie.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1618
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: misiek1975 » ndz 20 gru 2020, 19:04

A tak na marginesie czy ten gówniany lockdown od 28 ma wyglądać jak ten z marca? Bo zastanawiam się czy będzie można łowić na legalu czy trzeba się będzie kamuflować. Bo wtedy psiarnia przeganiała z nad ZZ
Awatar użytkownika
marsel1987
Okoń
Posty: 155
Rejestracja: ndz 19 maja 2019, 21:17

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: marsel1987 » ndz 20 gru 2020, 21:11

misiek1975 pisze:A tak na marginesie czy ten gówniany lockdown od 28 ma wyglądać jak ten z marca? Bo zastanawiam się czy będzie można łowić na legalu czy trzeba się będzie kamuflować. Bo wtedy psiarnia przeganiała z nad ZZ

Można łowić
Awatar użytkownika
oknik
Karaś srebrzysty
Posty: 68
Rejestracja: ndz 29 wrz 2019, 14:18

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: oknik » śr 23 gru 2020, 16:24

Zalew dzisiaj martwy . Żadnego skubniecia ani z gruntu ani na spining.
Awatar użytkownika
darek
Sandacz
Posty: 694
Rejestracja: sob 20 lut 2016, 17:27

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: darek » śr 23 gru 2020, 20:15

Standart :oops:
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: CDC » śr 23 gru 2020, 22:13

oknik pisze:Zalew dzisiaj martwy . Żadnego skubniecia ani z gruntu ani na spining.

Jutro może być na okonia fajnie, no ale dzień szczególny także szczęście tylko dla mogących ;) oczywiście w przerwie między deszczami :(
Aldek
Awatar użytkownika
Mietek
Szczupak
Posty: 461
Rejestracja: ndz 02 lip 2017, 22:55

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Mietek » pt 25 gru 2020, 09:36

Ejjj, wszystkim wszystkiego NAWZAJEM! :D :mrgreen:
Awatar użytkownika
Mietek
Szczupak
Posty: 461
Rejestracja: ndz 02 lip 2017, 22:55

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Mietek » pn 08 mar 2021, 17:09

Webp.net-resizeimage (9).jpg
Webp.net-resizeimage (9).jpg (12.86 KiB) Przejrzano 726 razy
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: CDC » pn 08 mar 2021, 18:00

:) Dobre!
Aldek
Awatar użytkownika
szemrany
Karaś srebrzysty
Posty: 55
Rejestracja: pn 22 kwie 2019, 11:45

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: szemrany » pn 08 mar 2021, 19:34

Nie wiem czy to dobry temat, ale mam pytanko.
Czy w siedzibie PZW na ul Nałkowskich 105 mogę opłacić pozwolenia?
Mam tam najbliżej i nie chce mi się jechać do koła Lublin miasto.

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości

cron
Sklep wędkarski Lublin