Zalew Zemborzycki Ogólnie

Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Lokalizacja: Sklep Wędkarski Lublin, ul.Romera 37/2, Tel: 533-357-333
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Paweł » czw 02 sie 2018, 08:17

Rybkarz pisze:Składka "no kill" poza niewątpliwie główną swoją zaletą jaką jest promowanie wędkarstwa sportowego, ma jedną bardzo dużą wadę o której nie chce pisać publicznie.

Natomiast wprowadzenie zasad całkowitego "no kil" na tylu łowiskach i rygorystyczne wymiary dolne i górne to nowa jakość. Jeszcze do niedawna "Panom" z PZW nie pozwalały na to operaty rybackie, a sam pomysł zgłoszenia takiego wniosku na zebraniach kół kwitowali " dajcie spokój, to w PZW nie przejdzie, nie pozawalają na to operaty ani ichtiolodzy".

Ale jak widać się da... trzeba tylko ze stanowisk wyciąć tych, którzy całkowicie nie widzą takich możliwości i tych , którzy pod pozorem "pogodzenia" dwóch stron uniemożliwiają zmiany na lepsze.

Dlatego ja bym Ciebie widział jako działacza PZW. Nie ma co się panowie wstydzić bycia w szeregach działaczy związku, tylko trzeba realizować porządnie nasze (wędkarzy) wizję dotyczące aktualnego wędkarstwa. Ja działam już 2 lata. Przez tak krótki okres widzę, jak beton powoli, ale sukcesywnie się rozkrusza. Robi się coraz więcej młodych grup, które uparcie drążą i drążą swoje cele.
Awatar użytkownika
Rowino

Postautor: Rowino » czw 02 sie 2018, 21:52

Nie uważam, że mniejsze składki za "no kill" to zły pomysł. Według mnie idealnym rozwiązaniem jest podstawowa składka na zagospodarowanie i ochronę wody i wtedy możesz łowić ryby ale nie możesz zabierać. Za wszystko co zabrałeś płacisz według cennika. no szczupak 20 zł za kilogram. Z końcem roku zdajesz rejestr i skarbnik w kole podlicza - tyle i tyle masz do dopłaty bo zabrałeś tyle i tyle ryb. Za niewpisanie ryby do rejestru kara finansowa + zabranie uprawnień do wędkowania do końca roku a do tego częste kontrole i każdy wędkarz uprawniony do kontrolowania drugiego wędkarza. Niestety w polskiej rzeczywistości to się nie sprawdzi.
www.metrobikes.pl
rowery części akcesoria serwis
Awatar użytkownika
Techno'88

Postautor: Techno'88 » wt 07 sie 2018, 00:58

Witam. Od niedawna posiadam ponton. Nie wiem dokładnie jaki to model, ale jest to rosyjski gumowy, jednoosobowy, choć we dwóch da radę z podkulonymi nogami. Bez ławeczek do siedzenia. Mam pytanie gdzie mogę go zarejestrować w Lublinie jak najbliżej Śródmieścia? Czy mogę to zrobić w Urzędzie Miasta na Wieniawskiej, tam gdzie składałem wniosek o wydanie karty wędkarskiej? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mietek

Postautor: Mietek » wt 07 sie 2018, 05:26

Zrobisz to tylko w tym miejscu i kosztuje to 17 zł - https://lublin.eu/urzad-miasta-lublin/s ... 008,w.html

I dodatkowo:

Kod: Zaznacz cały

WYMAGANE DOKUMENTY:
Wniosek zawierający następujące dane:
· imię i nazwisko, miejsce zamieszkania, Nr dowodu osobistego, PESEL posiadacza sprzętu,
· dane techniczne sprzętu pływającego umożliwiające jego identyfikację, a w szczególności jego rodzaj, szerokość i długość.

Wniosek dostaniesz bez problemu na miejscu, ale musisz znać dane techniczne pontonu.
Awatar użytkownika
Techno'88

Postautor: Techno'88 » wt 07 sie 2018, 06:16

Bardzo dziękuję. Chodziło mi właśnie o konkretną odpowiedź. Jednak widzę, że będę jeszcze prosił o pomoc w rozszyfrowaniu danych technicznych, gdyż są po rosyjsku. Postaram się później wrzucić zdjęcia to może również będę miał szczęście w uzyskaniu odpowiedzi. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję
Awatar użytkownika
jankozbi

Postautor: jankozbi » wt 07 sie 2018, 08:19

Wystarczy określić we wniosku co to za rodzaj środka pływającego czyli, w twoim przypadku ponton i podać jego rzeczywiste wymiary.
Awatar użytkownika
kocio

Postautor: kocio » wt 07 sie 2018, 08:57

Wystarczy znać długość pontonu zaświadczenie pobierasz z budynku ZUS i naprzeciwko idziesz do urzędu przez rondo opłacić i wracasz z powrotem po kwit malujesz numery farba biała (mi została mogę Ci dać) wysokość 10 cm szerokość 1 cm.
Awatar użytkownika
Techno'88

Postautor: Techno'88 » wt 07 sie 2018, 11:16

No i gitara! Dzięki Wam za pomoc. A za farbę podziękuję. Tak się składa, że akurat muszę kupić. Dziewczyna się ucieszy bo w końcu jej mebel pomaluję, przy okazji. Jutro rano lecę na Zana i sprawa będzie załatwiona. Mam nadzieję, że z pontonu będę miał lepsze wyniki. Pzdr
Awatar użytkownika
kocio

Postautor: kocio » śr 08 sie 2018, 09:17

Ja mam farbę dedykowana do pontonu ja pomalowałem i jest ok.
Awatar użytkownika
zpryciarz

Postautor: zpryciarz » pt 10 sie 2018, 09:46

Panowie prośba o fachową pomoc.

Otóż zastanawiam się nad dozbrojką do moich gum 10cm
W różnych artykułach piszą, że takich maluchów sie nie dozbraja. Po moim ostatnim wypadzie gdzie mialem kilka pustych brań zastanawiam się czy to wina leży po mojej stronie - złego zacięcia czy lużnej żyłki, czy też brania są delikatne i nie ma opcji zapięcia na pojedyńczy hak.

Używam ostatnio gum SG cannibal 100cm - mają fajna prace i myśle żę mała dozbrojka im by nie zaszkodziła na stalce.
Wiadomo, że wiąże się to z większą ilościa zaczepów, ale możę być i tak że będzie więcej ryb zapiętych .

Jako iż wszystkie rybki wypuszczam ( narazie same maluchy ) zależy mi też aby ryba była w dobrej kondycji. I tu gdzieś wyczytałem, że dozbrojka może siać spustoszenie wśród ryb gdy ją głęboko połkną.

i jak tu pogodzić żęby nie mieć pustych brań, ale też nie kaleczyć mocno ryb.
I tak nastawiając się na sandacza uzywam przyponów ze względu na szczupaki w większości opinni ograniczam brania.

ktoś coś doradzi ?

Ave
Marcin
Awatar użytkownika
Rybkarz

Postautor: Rybkarz » pt 10 sie 2018, 14:04

Dozbroić można zawsze ale...

1. zakłócisz pracę gumy, zwłaszcza na lekkiej główce
2. zwiększysz ilość zaczepów i strat
3. wiele ryb, które agresywnie łykną tak małą gumę z dozbrojką, nie przeżyje

Są takie dni kiedy ryby tylko skubią gumy a są takie, że pistolet połknie gumę prawie taką jak on sam.

Jedyna rada to częściej bywać na rybach.
Tomasz

Obrazek
Awatar użytkownika
zpryciarz

Postautor: zpryciarz » pt 10 sie 2018, 14:39

Rybkarz pisze:Dozbroić można zawsze ale...

1. zakłócisz pracę gumy, zwłaszcza na lekkiej główce
2. zwiększysz ilość zaczepów i strat
3. wiele ryb, które agresywnie łykną tak małą gumę z dozbrojką, nie przeżyje

Są takie dni kiedy ryby tylko skubią gumy a są takie, że pistolet połknie gumę prawie taką jak on sam.

Jedyna rada to częściej bywać na rybach.

Co racja to racja .
Zastanawiałem sie nad mała kotwiczką na stalce - to chyba nie zakłóciłoby pracy wydaje mi sie :)
Marcin
Awatar użytkownika
Rybkarz

Postautor: Rybkarz » pt 10 sie 2018, 18:25

Stalka i fluocarbon jest sztywny i niestety zakłóca, zwłaszcza małe gumy. Mi lepiej na sandacze sprawdzała się pleciona na dozbrojce, ale jest ryzyko, że szczupak przetnie.
Tomasz

Obrazek
Awatar użytkownika
siwy

Postautor: siwy » pt 10 sie 2018, 18:45

W tym roku zmniejszyłem wielkość gum do 4-7cm i jest lepiej - prawie każdy atak to ryba na kiju...bez szaleństwa ale kilka wymiarowców było i boleń wymiarowy (drugi wymiarowy na przynętę boleniową więc nie liczę)...może wielkość gumy ma znaczenie?
Bądź dobry jak chleb, ale nie daj się zjeść...
Awatar użytkownika
zpryciarz

Postautor: zpryciarz » pt 10 sie 2018, 19:31

siwy pisze:W tym roku zmniejszyłem wielkość gum do 4-7cm i jest lepiej - prawie każdy atak to ryba na kiju...bez szaleństwa ale kilka wymiarowców było i boleń wymiarowy (drugi wymiarowy na przynętę boleniową więc nie liczę)...może wielkość gumy ma znaczenie?

to może byc i to . W sumie w tym roku sandaczyki bo tak je trzeba nazwać tylko na 7cm gume brały
Marcin
Awatar użytkownika
siwy

Postautor: siwy » ndz 12 sie 2018, 15:39

Czy Was też co raz wylogowuje? Czy na lapatopie czy na telefonidle problem ten sam - nawet przy zmianie tematu forum potrafi mnie wyrzucić...albo piszę, piszę, chcę wysłać a tu "zaloguj ponownie" i tracę wypociny...
Awatar użytkownika
Puszatek

Postautor: Puszatek » ndz 12 sie 2018, 15:58

siwy pisze:Czy Was też co raz wylogowuje? Czy na lapatopie czy na telefonidle problem ten sam - nawet przy zmianie tematu forum potrafi mnie wyrzucić...albo piszę, piszę, chcę wysłać a tu "zaloguj ponownie" i tracę wypociny...

Tak, mnie też. Jakiś bug się trafił...
Awatar użytkownika
zpryciarz

Postautor: zpryciarz » ndz 12 sie 2018, 16:04

Puszatek pisze:
siwy pisze:Czy Was też co raz wylogowuje? Czy na lapatopie czy na telefonidle problem ten sam - nawet przy zmianie tematu forum potrafi mnie wyrzucić...albo piszę, piszę, chcę wysłać a tu "zaloguj ponownie" i tracę wypociny...

Tak, mnie też. Jakiś bug się trafił...

dokładnie to samo :)
Marcin
Awatar użytkownika
siwy

Postautor: siwy » ndz 12 sie 2018, 16:49

Paweł pewnie zaraz się tym zajmie ;-)
Awatar użytkownika
don1976

Postautor: don1976 » ndz 12 sie 2018, 16:51

I umnie też to się zdarza, ale tylko jak używam telefonu, na laptopie jest ok.
Daniel P. Rocznik 1976
Awatar użytkownika
Speed

Postautor: Speed » ndz 12 sie 2018, 18:55

U mnie w telefonie to samo. W sumie nie tylko tu, bo i na innym forum mam ten sam problem.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Lokalizacja: Sklep Wędkarski Lublin, ul.Romera 37/2, Tel: 533-357-333
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł » ndz 12 sie 2018, 21:00

Temat wylogowywania jest mi dobrze znany. Nie pojawia się tylko u nas tylko również na innych forach opartych o phpBB. Niestety na tą chwilę nie znam odpowiedzi dlaczego się tak dzieje. Proponuję przy logowaniu zaznaczać opcję "Zapamiętaj mnie", to znacznie przedłuży sesję.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
siwy

Postautor: siwy » ndz 12 sie 2018, 21:04

Wcześniej nie było tego problemu - coś się po prostu zmieniło.
Awatar użytkownika
Techno'88

Postautor: Techno'88 » ndz 12 sie 2018, 21:19

U mnie problem nie znika po wybraniu opcji "Zapamiętaj mnie". Korzystam z forum na smartfonie. Także miałem ochotę już poruszyć ten temat
Awatar użytkownika
Techno'88

Postautor: Techno'88 » ndz 12 sie 2018, 21:20

Także wasze zdjęcia nie wszystkie za pierwszym razem się otwierają

Wróć do „Zalew Zemborzycki”