Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
Ziomalovsky

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Ziomalovsky » wt 08 paź 2019, 21:08

Dzisiaj od 16 do 20 sandaczaczyk i szczupaczek właśnie w okolicach tych 45cm, sandacz oklejony pijawkami więc ryby chyba mało aktywne
nie masz kapusty to nie rob bigosu
Awatar użytkownika
pablodiablo

Postautor: pablodiablo » śr 09 paź 2019, 10:27

witam. info w sprawie łódek cumowanych przy wieży. MIEJSCE 4P ORAZ 13P LODKI ZERWANE Z LINY.
Awatar użytkownika
smart86

Postautor: smart86 » śr 09 paź 2019, 22:52

Jakie jest wasze zdanie co do łowienia sandaczy na martwą rybkę albo szczupaków na żywca w nocy? Mam na myśli całą noc.

Warto siedzieć, czy jak już to tylko nastawiać się na zmierzch albo świt?
Awatar użytkownika
don1976

Postautor: don1976 » czw 10 paź 2019, 04:07

smart86 pisze:Jakie jest wasze zdanie co do łowienia sandaczy na martwą rybkę albo szczupaków na żywca w nocy? Mam na myśli całą noc.

Warto siedzieć, czy jak już to tylko nastawiać się na zmierzch albo świt?

Co do szczupaka, to raczej nie żeruje w nocy, ale za sandaczem warto siedzieć całą nockę.
Daniel P. Rocznik 1976
Jestem miesiarzem :lol: :lol: :lol:
Nie przeginam z C&R
Awatar użytkownika
Mietek

Postautor: Mietek » czw 10 paź 2019, 13:59

Wypływa ktoś z Was w sobotę na wieczorne łowienie? Bo miałem w planach wypad na ponton ale samochód mi nawalił i z checią się do kogoś dołączę :) Tak 16 - 21 mniej wiecej
Awatar użytkownika
Tomala

Postautor: Tomala » czw 10 paź 2019, 15:14

Mietek pisze:Wypływa ktoś z Was w sobotę na wieczorne łowienie? Bo miałem w planach wypad na ponton ale samochód mi nawalił i z checią się do kogoś dołączę :) Tak 16 - 21 mniej wiecej
Wstępnie zapraszam, dawno się nie widzieliśmy :)
Awatar użytkownika
blackduck

Postautor: blackduck » czw 10 paź 2019, 15:21

Nigdy nie łowiłem z żadnej łódki ani nawet skorupki orzeszka :D Może ktoś miałby wolne miejsce na takowej w weekend i przygarnąłby zbłąkaną dusze? :roll: Najwyżej wyląduje nad firlejem.
Moje największe ryby z ZZ: Szczupak: 91cm, Sandacz 56cm, Leszcz 39cm, Krąp 37cm. Jak narazie więcej gatunków brak :P
Awatar użytkownika
Tomala

Postautor: Tomala » czw 10 paź 2019, 16:10

blackduck pisze:Nigdy nie łowiłem z żadnej łódki ani nawet skorupki orzeszka :D Może ktoś miałby wolne miejsce na takowej w weekend i przygarnąłby zbłąkaną dusze? :roll: Najwyżej wyląduje nad firlejem.
Zapraszam na trzeciego ;)
Awatar użytkownika
Bandazyk

Postautor: Bandazyk » czw 10 paź 2019, 17:26

A masz katamaran na 4? :-D
Paweł W.
Awatar użytkownika
Tomala

Postautor: Tomala » czw 10 paź 2019, 18:34

Bandazyk pisze:A masz katamaran na 4? :-D
Może być ciasno...możemy spróbować, na pewno będzie cieplej :D
Awatar użytkownika
Bandazyk

Postautor: Bandazyk » czw 10 paź 2019, 19:04

Tomala pisze:
Bandazyk pisze:A masz katamaran na 4? :-D
Może być ciasno...możemy spróbować, na pewno będzie cieplej :D

To innym razem, ja dalej z tym kolanem taki kulawy troche jestem, nie dam rady stac w lodzi jeszcze jak buja. W niedziele twardym brzegiem moze troche poszukam rybki. Znalazlem tez nowa miejscowke z brzegu gdzie sandacz dziubie.
Powodzenia i pozdrawiam.
Paweł W.
Awatar użytkownika
siwy

Postautor: siwy » czw 10 paź 2019, 19:23

Spróbuj na siedząco spinningować - kiedyś, gdy ponton miałem to tylko tak łowiłem. Rzuty może bliższe, ale samo łowienie jest ok, a podpłynąć i tak wszędzie można. Z początku dziwnie, bo ciało do postawy stojącej przyzwyczajone, ale zaraz mija ;-)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Tomala

Postautor: Tomala » czw 10 paź 2019, 19:24

siwy pisze:Spróbuj na siedząco spinningować - kiedyś, gdy ponton miałem to tylko tak łowiłem. Rzuty może bliższe, ale samo łowienie jest ok, a podpłynąć i tak wszędzie można. Z początku dziwnie, bo ciało do postawy stojącej przyzwyczajone, ale zaraz mija ;-)
Ja na siedząco partole wszystkie brania, i nie tylko ja. Nie potrafię, ostatnio na stojąco nawet pływam :D
Awatar użytkownika
Bandazyk

Postautor: Bandazyk » czw 10 paź 2019, 20:16

siwy pisze:Spróbuj na siedząco spinningować - kiedyś, gdy ponton miałem to tylko tak łowiłem. Rzuty może bliższe, ale samo łowienie jest ok, a podpłynąć i tak wszędzie można. Z początku dziwnie, bo ciało do postawy stojącej przyzwyczajone, ale zaraz mija ;-)

Ja tam lubie na siedzaco, nawet na brzegu na dobrowie to 80% czasu na siedzaco.
Paweł W.
Awatar użytkownika
siwy

Postautor: siwy » czw 10 paź 2019, 20:29

Można sobie dokupić przy wielogodzinnym spinningowaniu (gdy plecy siadają) pastorał/krzesełko myśliwskie/monopad - łatwo składane na pojedynczej nóżce wbijanej w ziemię do częstego przenoszenia. Poniżej przykładowe modele na szybko z neta wygrzebane.

http://pastoraly.pl/glowna/31-krzeselko ... zenie.html

https://askari-sklepmysliwski.pl/promoc ... 38448.html
Awatar użytkownika
pitello

Postautor: pitello » pt 11 paź 2019, 11:21

Czy ktoś nie znalazł wczoraj lub dzis rano na w okolicach slipu przy policji czarnego aluminiowego uchwytu mocowania do echosondy firmy ram ? Być może wypadł przy pakowaniu i leżał gdzieś na trawie
Awatar użytkownika
siwy

Postautor: siwy » pt 11 paź 2019, 19:49

Przed chwilą wróciłem z zalewu - byłem od około 16tej do 19:00. Rzucałem małymi przynętami za okoniem/bolkiem. Od pola za jachtklubem nic, ale obok jachtklubu gdy zaczęło robić się ciemno woda jakby ożyła - w ostatnich blaskach słońca mały szczupak, potem bliżej 19tej jakieś podgryzania i zszedł mi albo okoń albo mały boleń. Miałem też kontrolę już właściwie po ciemku całkiem i zaraz potem się zwinąłem.

ps. wiatr się wzmógł na wieczór, woda trochę zmącona od fal, rzucałem głównie małymi Westinkami i urwałem obrotóweczkę srebrną, ale na nią nic nie miałem.
Awatar użytkownika
misiek1975

Postautor: misiek1975 » sob 12 paź 2019, 13:53

Co tak cicho na forum? Wszyscy na rybach czy nie ma się czym chwalić? U mnie dzisiaj nawet bez pstryczka - padlina totalna. Byłem rano na kamieniach ale fala była jak na morzu i po tym jak prawie nalało mi się do śpiochów przeniosłem się od pola. Tam przynajmniej wiało w plecy bo z braniami i tam i tu tak samo. Pogoda niby dobra ale widać nie dla ryb :lol:
Awatar użytkownika
Rowino

Postautor: Rowino » sob 12 paź 2019, 16:57

Byłem rano od Dąbrowy, fala pieruńska, mały sandacz spięty pod nogami, mikro szczupaczek i 2 zmarnowane brania. Wędkarzy mało i każdy z kim rozmawiałem nic nie złowił, kilka łódek na wodzie - może dalej od brzegu lepiej brały.
www.metrobikes.pl
rowery części akcesoria serwis
Awatar użytkownika
Ecko

Postautor: Ecko » sob 12 paź 2019, 20:17

Dzisiaj od pola 3 szczupaczki na brzegu jakby z jednego miotu wszystkie w granicach 35-40 cm :) ale jak to się mówi ręka rybą śmierdzi :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł » sob 12 paź 2019, 20:26

Jutro Jesienny Puchar Klubów. Ktoś z forum startuje?
---
Wynajmę łódkę na Zalewie Zemborzyckim / telefon: 500-517-699 - zobacz szczegóły

Polecam biuro rachunkowe PulsarBiuro - pulsarbiuro.pl

Zobacz jak wrzucić zdjęcie na forum - kliknij tutaj
Awatar użytkownika
kooozi

Postautor: kooozi » sob 12 paź 2019, 21:16

Ja się wybieram :D
Obrazek
Awatar użytkownika
blackduck

Postautor: blackduck » sob 12 paź 2019, 21:31

Połowiłem wędką Kadiego, z racji zawodów nie powiem na co :D Ale miałem 5 brań. Pukacza, dość solidnie ale przegapiłem sprawe... Nie byłem jeszcze przyzwyczajony do wędki chyba. 4 typowo szczupacze brania, 3 nie wiem czy wypluły czy co, ale nie zacięły się. Na ostatniego wkurzyłem się i założyłem na tej samej gramaturze tą samą przynętę, tylko o rozmiar mniejszą. Drugi rzut i trafił sie szczupaczek. Ogólnie ze szczupakami to ja zawsze mam tak, że dajcie mi wędkę a w fontannie na litewskim złowie :shock:

Było jeszcze szóste, ale to zasługuje na odrębną historie. Taki z hmmm 45 centymetrowy latający sandacz omal mnie o zawał nie przyprawił. A czemu latający już objaśniam. Wyciągałem z wody przynęte a tu on za tym wyskoczył z takim impetem że omal mi w twarz nie wpadł (stałem w dość głębokiej wodzie). Przeczuciem jakimś rzuciłem dokładnie w tą strone z której przypłynął za przynętą, z tym że dużo bliżej, taki może 10 metrowy rzut. O owszem, znowu był atak, ale tym razem z 3 metry ode mnie woda sie zabulgotała. Myśle sobie o ty dziadu, nadal tu jesteś. Teraz zrobiłem pseudo rzut jak bacikiem, na max 2 metry. I oczywiście po pół ćwierć sekundy wściekłe branie :D Niestety nie wiem czy przez zbyt małą odległość, czy co, ale szarpnął sie z 2 razy, wyskoczył cały ponad wode że go akurat bokiem widziałem na wyciągnięcie ręki i niestety w tym momencie spiął się. Latający sandacz.

Co do tego jednego złowionego szczupaczka, trafił sie taki ładny, proporcjonalny i wybarwiony, że aż został bohaterem szybkiej sesji zdjęciowej. Ten z kolei spiął sie gdy szedłem z nim w podbieraku na płytszą wode żeby odpiąć i ewentualnie odkazić. Postanowiłem go w związku z tym już nie dotykać rękami, tylko prosto z podbieraka do wody.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Moje największe ryby z ZZ: Szczupak: 91cm, Sandacz 56cm, Leszcz 39cm, Krąp 37cm. Jak narazie więcej gatunków brak :P
Awatar użytkownika
siwy

Postautor: siwy » sob 12 paź 2019, 22:29

A ja właśnie wróciłem z zalewu - znowu głównie od pola byłem za wieczornymi okoniami. Kilku wędkarzy od pola w okolicy imprezowni z żywcami i trupkami - nic się nie działo u nich. Trafił mi się na koniec tuż przed 21wszą mały sandacz z mola betonowego przy jachtklubie, było też w innych miejscach kilka pyków, ale nie do zacięcia, dwie gumki do wymiany poharatane i jedna bez ogonka - przynęty nadal malutkie okoniowe. Kolega Marcin (też będzie startował na zawodach) był z tatą na molu i złowili szczupaka trochę ponad wymiar. Miło pogadaliśmy, rybki dalej pływają...jutro z rana Firlej dla odmiany.
Awatar użytkownika
Tomala

Postautor: Tomala » sob 12 paź 2019, 23:09

Wiedziałem że to Ty po tych krzaczorach buszujesz :) U nas na wodzie 3x0 ;)

Wróć do „Zalew Zemborzycki”